Zaloguj się, aby obserwować  
Vidmol

Co was razi w CD-Action?

1469 postów w tym temacie

>A tak wogole nie kupuje gazet dla gier...

No to jak nie kupujesz dla gier to czemu w takim razie ci one przeszkadzaja co? A co do tego NFS''a to czytaj uwaznie bo przed tym jest taki tajemniczy znak ''np'' ktory po rozgryzieniu go znaczy tyle co ''na przyklad''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 13:02, foXet napisał:

Po co zakladac nowy temat skoro tutaj toczy sie ogolna dyskusja???? A zreszta za duzo "Antyfanow"
to nie ma ;p

Bedziesz pierwszym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale sam srodek CDA to nie to samo co kiedys, tak naprawde to nie ma zadnej dobrego miesiecznika o grach, hmm moze zaloze swoj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 13:04, foXet napisał:

Ale sam srodek CDA to nie to samo co kiedys,


Pewnie, że nie. Więcej kartek. Rozwija się. Idzie z trendami. Dzięki czemu utrzymuje się wciąż na rynku.

>tak naprawde to nie ma zadnej dobrego miesiecznika o grach,

Dobre pismo to takie, które nawet w ciężkich warunkach utrzymuje się i znajduje czytelników.
Secret Service, Gambler, Reset i inne były dobrymi pismami. Ale były. Już nie są z jednego powodu, nie potrafiły dostosować się do wymagań rynku. A CDA dopóki bedzie w stanie sprostać wymaganiom czytelników, będzie dobrym czasopismem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 15:29, Solstheim napisał:

Mnie w cd-a razi okBadka bo jest zbyt odblaskowa , jak sie stanie pod odpowiednim katem pod
swiatBo ot mo|e nas o[lepic


Niewiem czemu niema polkich znaków chowszendzie indziej sie wyswietlaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 15:24, foXet napisał:

Co do SS to trudno obadac przyczyne,


Po prostu czytelnicy dostrzegli coś lepszego. Może gdyby każdy miał pieniędzy pod dostatkiem to kupowaliby z sentymentu. Właśnie pieniądze też grają tu rolę. Wątpię aby ktoś miałby kupować kilka pism, gdy doskwiera mu brak kasy. Tak to już jest. Jedni muszą odejść aby inni mogli trwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phi, Cd Action chwala sie, że gdzieś w Czechach ich czytają. No bo w Polsce ich nie czytają to muszą pisać, że w Czechach ich czytają. A tak wogle to lamerska gazeta w której mieszają ludzi z sianem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w CDA razi ten ich "test" sprzetu. Welug mnie trudno to nazwac testem, powiedzialbym ze jest to prosty opis tego przedmiotu. To raz, a dwa razi mnie czasem zbyt prostacki jezyk autorow recenzji. To moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wole sobie dolozyc piataka i kupic cos w extra klasyce niz wydac 15zl. na to pismo (ktore moge przegladnac w sklepie z gazetami) A ta plyta dolaczona to badziewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 15:31, piotrek-glowa napisał:

Phi, Cd Action chwala sie, że gdzieś w Czechach ich czytają. No bo w Polsce ich nie czytają
to muszą pisać, że w Czechach ich czytają.


Gdyby nie czytali to już dawno by ich na rynku nie było.
Rozumiem, że uważasz, że skoro Coca-Colę sprzedają w Polsce to znaczy, że w stanach jej nie piją i muszą szukać innych rynków?
Albo skoro Discovery ma polską edycję to w Anglii go nieoglądają?
Skoro pojawia się czeska edycja CDA znaczy to tylko jedno, wyrobili sobie markę, z której po pierwsze chcą korzystać inni, po drugie daje to im możliwość ekspansji z dużym prawdopodobieństwem sukcesu.

>A tak wogle to lamerska gazeta w której mieszają

Dnia 13.12.2005 o 15:31, piotrek-glowa napisał:

ludzi z sianem.


Czyżby stereotypowy antyfan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 15:37, Daimon_Frey napisał:

> Phi, Cd Action chwala sie, że gdzieś w Czechach ich czytają. No bo w Polsce ich nie czytają

> to muszą pisać, że w Czechach ich czytają.

Gdyby nie czytali to już dawno by ich na rynku nie było.


Tu sie z Toba nie zgodze. Piotrek ma duzo racji. CDA utrzymuje sie bo ma jakas grupe odbiorcow (niekoniecznie duza), a pismo to jest drogie kosztuje 15zl, wczesniej kosztowalo 20zl. (to bardzo drogo jak na takie pismo) Wystarczy ze ta pewna grupa ludzi kupi to pismo i ta firma jest juz wychodzi na plus. W zwiazku z tym ze w Polce ludzie nie chca kupowac tak drogich gazet, CDA obnizylo cene do 15zl i zeby nie stracic w przyszlosci zyskow postanowila wydac jeszcze w Czechach na takich samych zasadach. Jestem pewny ze gdyby ta gazeta kosztowala 7-8 zl. firma musialaby bardzo sie starac by miec dochody i wtedy musialaby szukac duzej rzeszy odbiorcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 12:49, kowalov napisał:

> mnie strasznie irytuje nowy styl AR. Rozumiem że tamten był już nudny ale jednak... coraz
częściej
> łapie się na przeglądaniu ze straszną nostalgią dawnych AR. Po prostu bardziej "leżał"
mi tamten
> styl ale cóż postawili na nowych czytelników, trzeba przeboleć... a reszta pisama jest
jak
> dla mnie ok

To najprawdziwszy znak że sie starzejesz. Mnie w gruncie rzeczy w CDA wkurzaja te plytki w
kpoertach, wolalbym ciut wicej zaplacic i miec w pudelku. No, ale wyszystkiego miec nie mozna
;-)



Z tymi kopertami to sie zgodze ale wcale nie uważam że sie starzeje. po prostu tamten styl był jak dla mnie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 15:49, Janeks napisał:

Tu sie z Toba nie zgodze. Piotrek ma duzo racji. CDA utrzymuje sie bo ma jakas grupe odbiorcow
(niekoniecznie duza),


Gdyby CDA kupowałaby tylko nieliczna grupa odbiorców, jak to powiedziałeś "niekoniecznie duża" mieliby wtedy tylko straty. Jeśli dobrze pamiętam w najlepszych dla siebie czasach CDA miało nakład chyba 2 milionów egzemplarzy. Teraz jest to chyba coś koło 1,5 m. Aby się utrzymać muszą to sprzedać, a już napewną większą część tego. Chyba, że twoim zdaniem milion czytelników to ta niewielka grupka.

>a pismo to jest drogie kosztuje 15zl, wczesniej kosztowalo 20zl. (to

Dnia 13.12.2005 o 15:49, Janeks napisał:

bardzo drogo jak na takie pismo)


Cena odzwierciedla koszt produkcji plus suma którą wydawca ma zarabiać. sam przyznasz, że CDA jest dość grube. Podaj mi inne pismo równie grube z papierem tej samej jakości za mniej niż 10zł. Wtedy będe skłonny zgodzić się, że to dużo. Ale i tak uważam, że w stosunku do jakości pisma cena nie jest wygórowana.

>Wystarczy ze ta pewna grupa ludzi kupi to pismo i ta firma

Dnia 13.12.2005 o 15:49, Janeks napisał:

jest juz wychodzi na plus. W zwiazku z tym ze w Polce ludzie nie chca kupowac tak drogich gazet,
CDA obnizylo cene do 15zl


Ja to widzę troche inaczej. Obniżenie ceny musi bykrokiem przemyślanym. Czy to obniżenie spowoduje większą sprzedaż czy się nie zmieni. Jeśłi ma się nie zmienić, obniżenie może tylko doprowadzić do ciągłych strat. Tak więc po pierwsze CDA mogło sobie pozwolić na obniżenie ceny, po drugie taka czynność zawsze ma na celu zwiększenia przychodów.

>i zeby nie stracic w przyszlosci zyskow postanowila wydac jeszcze

Dnia 13.12.2005 o 15:49, Janeks napisał:

w Czechach na takich samych zasadach.


Decyzję o wydaniu czeskiego CDA na pewno nie podjęło samo CDA. Taką decyzję podejmuje wydawca. W tamtej edycji są zupełnie inni redaktorzy, tyle tylko, że teksty z naszej wersji mogą pojawiać się tam.

>Jestem pewny ze gdyby ta gazeta kosztowala 7-8 zl. firma

Dnia 13.12.2005 o 15:49, Janeks napisał:

musialaby bardzo sie starac by miec dochody i wtedy musialaby szukac duzej rzeszy odbiorcow.


A dlaczego? Z powodu kosztów produkcji które nie zostały by pokryte przez przychód. A gdzie tu wtedy miejsce na jakikolwiek zysk? Oczywiście można wydać i za taką cene, ale musiałoby to skutkować większą ilością reklam w samym piśmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 16:06, Daimon_Frey napisał:

A dlaczego? Z powodu kosztów produkcji które nie zostały by pokryte przez przychód. A gdzie
tu wtedy miejsce na jakikolwiek zysk? Oczywiście można wydać i za taką cene, ale musiałoby
to skutkować większą ilością reklam w samym piśmie.


Czlowieku?! Ty myslisz ze pismo kosztuje 15zl. a produkcja kosztuje 14.50?????????? Zastanow sie i nie pisz takich glupot.
Gazeta OLIVIA ma 172 strony jest kolorowa gazeta itp. tak jak CDA i kosztuje .......::::::2zl. 50gr.::::.....
Tu nie mieszaj kosztow produkcji bo sa to niewiarygodnie niskie ceny w porownaniu do ceny ostateczej. Moze to byc nawet 80% taniej. Tak samo jak CDP - ich gry kosztuja w sklepie 100zl. a on sobie moze moze pozwolic na cene 60zl i jeszcze dac wirtualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)
>Jeśli dobrze pamiętam w najlepszych dla siebie czasach CDA miało

Dnia 13.12.2005 o 16:06, Daimon_Frey napisał:

nakład chyba 2 milionów egzemplarzy. Teraz jest to chyba coś koło 1,5 m.

>(...)

"Troszkę" przesadziłeś. Naklad 2 miliony? O_o 200.000 to się jeszcze zgodzę. Nie wiem czy Gazeta Wyborcza nie ma taki nakład a co dopiero pismo o grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować