Zaloguj się, aby obserwować  
PJ_MW

Fallout Tactics - Temat Ogólny

581 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2008 o 18:10, pkapis napisał:

> To moja propozycja nie tyle samego bohatera co całej drużyny.
> Dowódca:
> umiejętności: b.ciężka , b. energetyczna , skradanie się
> cechy: talent , drobna budowa
> specjalizacja: B.CIĘŻKA , s.przetrwania , pilot
> SI: 7
> PE: 8
> WT: 3
> CH: 2
> IN: 8
> ZR: 10
> SZ: 10

Drobna budowa? Będzie go bolało, bo broń ciężka i energetyczna oraz amunicja do nich
swoje ważą, a udźwig Ci się zmniejszy. Niska wytrzymałość też może się okazać bolesna.
No i po co chcesz dawać zarówno broń ciężką jak i energetyczną? Przez parę pierwszych
misji będziesz miał olbrzymie problemy ze strzelaniem, bo będziesz miał tylko broń lekką
(oraz walkę wręcz i bronią w zwarciu) do dyspozycji, a umiejętności nie dość że niewybrane,
to jeszcze Talent daje minusy. Dla snajpera lepsza jest broń lekka i energetyczna. Pierwszą
energetyczną zdobędziesz bodajże na raidersach, a do tego czasu normalnie karabinek i
snajperka od mutantów. Zastanowiłbym się też nad zamianą Drobnej Budowy na ten talent
dający większą szansę na trafienie krytyczne. Jak snajper to snajper.

Ewentualnie olej wysokie Szczęście i Percepcję (na korzyść Wytrzymałości), zamień broń
energetyczną na lekką i zrób normalnego szturmowca, a nie snajpera. Z Browningiem można
przejść każdego przeciwnika. IMO opłaca się mieć dwóch snajperów w drużynie, reszta powinna
być szturmowa. Zbyt często w Tactics walczy się na małych dystansach, gdzie porządna
seria kosi przeciwnika. A z zapasową bronią i szturmowiec może sobie radzić na dystans.


To nie szturmowiec tylko zwiadowca/skradający się w cieniu rozwijam cechę skradanie do 250% , a naboi nie
muszę mieć dużo z bliska shotgun , brownig czy broń energetyczna jest zabójcza jedna seria i po wrogu.
Mało siły? niska wytrzymałość? od tego są pancerze w tym wspomagany.
Ta postać walczy na krótkim dystansie pierwsza seria musi być zabójcza , na drugą lub ewentualną zmianę broni
nie będzie czasu.
Tą postacią wyposażoną jedynie w shotgun z najlepszą amunicją wykończyłem w misji St.Luis wszystkich
mutantów w lewym rogu mapy.

Chcesz postać kilera proszę bardzo:
Siła: 5
Percepcja: 8
wytrzymałość: 9
charyzma: 2
Inteligencja:7
zręczność: 10
szczęście: 6
cechy: Talent , kamikadze + dwa razy d.obrażenia strzelanie obrażenia większe o 55%
u: broń strzelecka , broń ciężka , skradanie

dodatkowe obrażenia strzelanie poziom 6 i 9
poziom 12 lepsze trafienia krytyczne
poziom 15 zwiększona szybkotrzelność
poziom 18 naginanie zasad
poziom 21 snajper

Aha gram w Tacticsa z oryginalną ścieżką dialogową w języku angielskim.

Jak zwiększyć sobie doświadczenie:

Wyposażamy drużynę w Brownig HP , 44 m29 Revolver , revolver casull , pistolet strzałkowy i amunicję do tych spluw (broń Boże nie sprzedawać amunicji i tych spluw) i pomiędzy misjami toczymy walki z mrówkami i skorpionami
ja ta metodą w misji Great Band znalazłem się z dwoma postaciami już na 24 poziomie doświadczenie.
W polskiej wersji językowej nie da się zastosować tego triku gra się wiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 21:30, kerkas napisał:

To nie szturmowiec tylko zwiadowca/skradający się w cieniu rozwijam cechę skradanie do
250% ,


Do 250%? Nigdy nie grałem zwiadowcą, więc nie wiem, ale co Cię będzie zauważało, że potrzebujesz aż tyle? Koszt podniesienia będzie spory przecież.

a naboi nie

Dnia 08.08.2008 o 21:30, kerkas napisał:

muszę mieć dużo z bliska shotgun , brownig czy broń energetyczna jest zabójcza jedna
seria i po wrogu.


To na co Ci 8 Percepcji? Z bliska jest nieważna. Ja bym raczej podniósł do 10 Inteligencję, zawsze to więcej punktów na umiejętności co poziom.

Dnia 08.08.2008 o 21:30, kerkas napisał:

Mało siły? niska wytrzymałość? od tego są pancerze w tym wspomagany.


O sile nic nie pisałem, wiem że 7 wystarcza przy pancerzu wspomaganym. Wytrzymałości masz jednak tylko 3, a to mało. Zwłaszcza na początku, a do pancerzy wspomaganych trzeba jakoś dożyć.

Dnia 08.08.2008 o 21:30, kerkas napisał:

ja ta metodą w misji Great Band znalazłem się z dwoma postaciami już na 24 poziomie doświadczenie.
W polskiej wersji językowej nie da się zastosować tego triku gra się wiesza.


Szkoda. Tactics mam akurat w polskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 23:52, pkapis napisał:

Do 250%? Nigdy nie grałem zwiadowcą, więc nie wiem, ale co Cię będzie zauważało, że potrzebujesz
aż tyle? Koszt podniesienia będzie spory przecież.


Pancerz wspomagany -75% do skradania

Dnia 08.08.2008 o 23:52, pkapis napisał:

a naboi nie
> muszę mieć dużo z bliska shotgun , brownig czy broń energetyczna jest zabójcza jedna

> seria i po wrogu.

To na co Ci 8 Percepcji? Z bliska jest nieważna. Ja bym raczej podniósł do 10 Inteligencję,
zawsze to więcej punktów na umiejętności co poziom.


To ma być zwiadowca a nie ślep kret

Dnia 08.08.2008 o 23:52, pkapis napisał:


> Mało siły? niska wytrzymałość? od tego są pancerze w tym wspomagany.

O sile nic nie pisałem, wiem że 7 wystarcza przy pancerzu wspomaganym. Wytrzymałości
masz jednak tylko 3, a to mało. Zwłaszcza na początku, a do pancerzy wspomaganych trzeba
jakoś dożyć.


Dlatego wysoki współczynnik skradania podkradasz się do wroga jeden strzał i jeden lub więcej trupów.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając w trybie twardziel zyskuje się oprócz większej ilości doświadczenia więcej punktów do

rozdzielenia na umiejętności wada grę można zapisać tylko w bunkrze.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 12:58, hartmar napisał:

hejka, czy FT BoS można zagrać w singlu inną rasą niż ludzie np. szponami śmierci :)


Tak i nie. Twoja główna postać to człowiek, ale dobierasz sobie jeszcze do pięciu postaci do drużyny. Początkowo masz tylko ludzi, ale w miarę postępów w grze dochodzą również Ghoule, Szpony i Super Mutanci, a członków drużyny można wymieniać. Nie jestem tego pewien, ale możliwe że Szpony dołączają tylko jeśli wykona się pewne zadanie w jeden sposób, ale ciężko to przegapić i na pewno łatwo jest je wykonać dobrze, bo ja je zawsze mogłem mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 13:21, hartmar napisał:

a czy jest jakiś mod czy inny programik umożliwiający rozpoczęcie gierki nieczłowiekiem
?
wiem że marudzę ale prosze o odpowiedź.


Nie wiem, nigdy nie korzystałem z modów. Będziesz musiał poczekać aż ktoś inny, lepiej z tym obeznany, zajrzy tutaj i się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 13:21, hartmar napisał:

a czy jest jakiś mod czy inny programik umożliwiający rozpoczęcie gierki nieczłowiekiem
?
wiem że marudzę ale prosze o odpowiedź.


Z tego co pamietam dalo sie... ale w tej chwili nie wiem czy bede w stanie odnalezc opis jak to sie robilo.
jak znajde to wrzuce przepis :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ściągnąłem z jakiejś strony o Falloutach specjalnie spreparowane pliki postaci, więc da się :). Niestety, nie pamiętam strony (to był chyba 13 Schron albo NMA), poza tym tak naprawdę gra kimś innym, niż człowiek, nie ma za wiele sensu z przyczyn praktycznych (dostępność sprzętu w bunkrze Bractwa :( - np. supermutant będzie musiał dość długo polegać na granatach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzą względy fabularne. Np. dostęp do szponów śmierci uzyskujemy po którejś tam misji podobnie jest z mutantami itd. A Bractwo miało swoje zasady przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 09:20, hartmar napisał:

hejka, dzięki spróbuję to wykorzystac, a co do fabuły, to jest moja kolejna przygoda
z FT BoS ... więc trochę urozmaicenia sie przyda :)


Z tego co pamietam probowalem grac ghulem :-) Duuuza percepcja, idealny snajper :-)
Napisz pozniej czy Ci sie udalo i jak wrazenie. Moze na nowo zaczne sie bawic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 09:20, hartmar napisał:

hejka, dzięki spróbuję to wykorzystac, a co do fabuły, to jest moja kolejna przygoda
z FT BoS ... więc trochę urozmaicenia sie przyda :)

urozmaicenie proszę bardzo dotyczy tylko angielskiej wersji gry w polskiej gra się wiesza.

Po pierwszej misji wybierz stały skład swojego zespołu to bardzo ważne i zacznij podróżować po mapie w poszukiwaniu radiersów lub władców zwierząt zawsze znajdziesz ich w samym prawym dolnym rogu mapy.
Zacznij ich zabijać poczynając od tych którzy mają pistolety , pistolety maszynowe , bądż karabiny aha używaj broni w trybie pojedyńczego strzału. Zyskujesz doświadczenie oraz amunicję do broni przy odrobinie szczęścia w ten
sposób można wskoczyć na 2 lub 3 poziomy doświadczenia między misjami , ja przed misją 14 Great Bend byłem wszystkimi moimi postaciami (4 osoby skład drużyny oraz cechy w moim poście z 08.08.2008r) na poziomie 21 i miałem w drużynie ludzi z profitem snajper.
Bronie jakich należy używać:
Colt 45 - Rewolwer Cassull

Uzi - Scorpion - MP5 - MP 38 - FN P90c - Walther MPL - Xl70E3 Enfield - Ruger AC556F - Tommy - Miotacz ognia

44 m29 Rewolwer - Desert Eagle Mark XIX 44

amunicja do tych spluw: .44 , 9 mm , .45 , 5.56 mm , paliwo do miotacza płomieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta Twoja porada. Dlaczego zespół musi wyglądać jak Twój? Tactics jest taką grą, że można go przejść na wiele sposóbów (w sensie ułożenia drużyny). Łazić po planszy i nabijać expa możemy inną drużyną efekt będzie taki sam.. Uzi/Scorpion są brońmi o wiele słabszymi od Kałacha, więc nie bardzo wiem dlaczego wybierać słabsze bronie. Oczywiście między misjami można sobie jeździć i zabijać, ale równie dobrze można to robić na późniejszych etapach walcząc z mutantami i robotami (efekt jest identyczny)
W Falloucie T. najpotężniejszymi brońmi są bronie energetyczne (karamin plazmowy/pulsacyjny), później ciężkie działko gaussa (tyle, że zdobywamy je bardzo bardzo późno i mało jest do niego amunicji), Browling M2 (też problemy z amunicją i potwornie dużo waży) Na mutanty albo M249 SAW rozsądne obrażenia i zasięg. Z broni palnej to Pancor Jackhammer oczywiście (choć amunicji EMP jest niezbyt dużo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 07:17, Rzezim napisał:

Dziwna ta Twoja porada. Dlaczego zespół musi wyglądać jak Twój? Tactics jest taką grą,
że można go przejść na wiele sposóbów (w sensie ułożenia drużyny).


Wybierałem spośród tych dostępnych po pierwszej misji wybór jest wtedy dość mocno ograniczony oczywiście można wybrać profit lizus i szybciej awansujemy i mamy wcześniejszy dostęp do większej ilości ludzi , ale masz rację drużynę można zbudować inaczej słucham propzycji


Łazić po planszy i

Dnia 23.10.2008 o 07:17, Rzezim napisał:

nabijać expa możemy inną drużyną efekt będzie taki sam..


Zgadza się

Uzi/Scorpion są brońmi o wiele

Dnia 23.10.2008 o 07:17, Rzezim napisał:

słabszymi od Kałacha, więc nie bardzo wiem dlaczego wybierać słabsze bronie.


Szkoda mi amunicji do kałacha i innych broni.

Oczywiście

Dnia 23.10.2008 o 07:17, Rzezim napisał:

między misjami można sobie jeździć i zabijać, ale równie dobrze można to robić na późniejszych
etapach walcząc z mutantami i robotami (efekt jest identyczny)


Nie będzie identyczny , zdecydowanie łatwiej walczyć z radiersami i władcami zwierząt niż z mutantami.

Dnia 23.10.2008 o 07:17, Rzezim napisał:

W Falloucie T. najpotężniejszymi brońmi są bronie energetyczne (karamin plazmowy/pulsacyjny),
później ciężkie działko gaussa (tyle, że zdobywamy je bardzo bardzo późno i mało jest
do niego amunicji), Browling M2 (też problemy z amunicją i potwornie dużo waży) Na mutanty
albo M249 SAW rozsądne obrażenia i zasięg. Z broni palnej to Pancor Jackhammer oczywiście
(choć amunicji EMP jest niezbyt dużo)


Trik co do Pancor Jackhammera po pierwszej misji znajduję kupca (jedno ze spotkań specjalnych dokładna mapka
na stronie 13 schronu) i zabijam wszystkich dzięki temu zdobywam 4 Pancor Jackhammery zaraz na początku
gry i koszę wrogów w trybie strzału pojedyńczego jak świeże zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 09:20, hartmar napisał:

hejka, dzięki spróbuję to wykorzystac, a co do fabuły, to jest moja kolejna przygoda
z FT BoS ... więc trochę urozmaicenia sie przyda :)

ANEKS DO MOJEGO POPRZEDNIEGO POSTA DO CIEBIE

triki w polskiej wersji gry:

1. 4 Pancor Jackhammery na początku gry , zaraz po pierwszej misji znajdujesz na mapie kupca (dokładna lokalizacja
podana na stronie 13 schronu) i zabijasz go wraz ze świtą i viola.

2. Używając programu Fallout Tactics Editor jedną z cech zamieniasz na fear the ripper (strzeż się żniwiarza) profity co dwa poziomy a drugą na kamikadze owszem postać może łatwo zginąć ale po wybraniu
2x dodatkowe obrażenia strzelanie łącznie z kamikadze obrażenia wzrastają o 55% strzelec wyborowy i lepsze trafienia krytyczne na 10 - 12 PD mamy prawdziwą maszynę do zabijania.

3. Grając w trybie twardziel zyskujemy nie , nie dwa razy więcej doświadczenia ale dwa razy więcej punktów do
przydzielenia na umiejętności niż by to wynikało z poziomu inteligencji zamiast 14 - 28 zamiast 7 - 14 itd.
Wada grę można zapisać jedynie w bunkrze schody zaczynają się gdy walczymy z mutantami.

4. Połączenie punktów 2 i 3 ale wtedy to czysty hardcore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować