Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

no to jestem w kropce, chociasz chciał bym zacząć od jak najlatwiejszego języka, a jak opisujesz, java nie jest taka prosta.
tak więc poczytam o pascalu troche, pouczę się go, a jak mi się spodoba, to przejdę dalej ;)
tylko teraz prośba, o jakis dobry poradnik, książkę, czy coś w tym rodzaju, bo nie chce mi sie szukac w internecie pierwszego lepszego poranika, z ktorego i tak nic nie zrozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do podręczników wydawnictwa Helion mogę podać Ci tytuły od których zaczynałem/zaczynam. Tak więc jeżeli chodzi o Javę to "Thinking in Java" Bruce Eckel oraz "C++ dla każdego" - autora Ci nie podam bo książka jest aktualnie na wypożyczeniu. :) Moim pierwszym językiem był C++ i myślę, że jest wystarczająco prosty w opanowaniu dla początkującego, a przy tym dość nowoczesny. Teraz ogarniam Javę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za posta pod postem ale mam dla Ciebie jeszcze linki do darmowych kursów C++ po polsku:
http://kursy.ddt.pl/?TutorialId=1
http://www.ithelpdesk.pl/ // trzeba się zarejestrować
http://www.unit1.pl/157,idx // zbiór innych kursów
Sprawdź czy Ci się podoba. I na początek pobierz sobie kompilator Dev C++. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 12:26, o_Orange napisał:

Wybaczcie za posta pod postem ale mam dla Ciebie jeszcze linki do darmowych kursów C++
po polsku:
http://kursy.ddt.pl/?TutorialId=1
http://www.ithelpdesk.pl/ // trzeba się zarejestrować
http://www.unit1.pl/157,idx // zbiór innych kursów
Sprawdź czy Ci się podoba. I na początek pobierz sobie kompilator Dev C++. :)


jaaa dziękuje. dostałem 3 różne porady, sam nie wiem od czego zacząć. Ty przynajmnije podałeś poradniki, na które mogę wejść i zobaczyć jak to dokladnie wyglada, za co wielkie dzięki! mam nadzieję że nei przytłoczy mnie to za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić, żeby własnoręcznie napisany program w Pascalu/C++ uruchamiał się z czegoś jak .exe, a nie tylko w IDE? Interesuje mnie takie działanie na Ubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 20:33, zajacisko napisał:

Co mam zrobić, żeby własnoręcznie napisany program w Pascalu/C++ uruchamiał się z czegoś
jak .exe, a nie tylko w IDE? Interesuje mnie takie działanie na Ubuntu.

A jakie IDE?

edit: próbowałeś compile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 12:09, kaczoor napisał:

no to jestem w kropce, chociasz chciał bym zacząć od jak najlatwiejszego języka, a jak
opisujesz, java nie jest taka prosta.
tak więc poczytam o pascalu troche, pouczę się go, a jak mi się spodoba, to przejdę dalej
;)
tylko teraz prośba, o jakis dobry poradnik, książkę, czy coś w tym rodzaju, bo nie chce
mi sie szukac w internecie pierwszego lepszego poranika, z ktorego i tak nic nie zrozumiem


Pascala uczciwie odradzam. Dlaczego? Ano dlatego że korzysta z rozwiązań sprzed 20-30 lat. Jasne, one są rzeczywiście stosunkowo proste. Ale potem przerzucenie się na programowanie obiektowe, stosowane obecnie, stanie się koszmarem. C++ z kolei to najczęściej stosowany język świata. Ale gwarantuję, nauczenie się go to jest kwestia znacznie więcej niż roku czy dwóch. Bo to tak naprawdę rozbudowana wersja antycznego już C do której po prostu dorzucono trochę nowszych rozwiązań. Dorzucono "na siłę".

Java, wbrew pozorom, nie jest trudna. Jest trudna właśnie dla tych którzy "wychowali" się na Pascalu/C/C++. Takim jak oni (i mi w sumie) dość ciężko przychodzi przeniesienie się bezpośrednio na najnowszy paradygmat programowania, wciąż wracamy do starych (i nieefektywnych) rozwiązań.

Tak czy inaczej, niezależnie od wybranego języka, upewnij się co do jednego - że jest obecnie wciąż używany. Nie szukaj na siłę języków prostych których rzeczywiste możliwości są zerowe. Lepiej wybrać coś co jest trudniejsze za to oferuje o wiele większy potencjał. Czyli np. Java > Pascal. I Java > C++. Kwestia znalezienia dobrych książek które wszystko wyjaśnią zrozumiałym językiem (odradzam pseudonaukowy bełkot). W przypadku C++ świetna jest Symfonia C++, niezły (do momentu opisania programowania obiektowego gdzie nagle ni z gruszki ni z pietruszki dostajesz mnóstwo nowych konstrukcji których nigdy na oczy nie widziałeś) jest C++ Pierwsze starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem, że moj problem nie jest czysto programistyczny jednak mam nadzieję, że ktoś z Was już wcześniej się z nim zetknął albo po prostu zna rozwiązanie. Mianowicie potrzebuję algorytmu ktory w logiczny sposób usuwa część cyfr z wypelnionego diagramu sudoku tak aby gracz mógł zawsze rozwiązac w ten sposób przygotowany diagram a równocześnie poziom trudności nie był zbyt niski. Napisalem już funkcję ktora generuje poprawnie wypełnioną planszę jednak nie mam za bardzo pomysłu na drugą część problemu. Zauważyłem że diagramy sudoku są zwykle symetryczne więc może to jest jakieś rozwiązanie? Nie znam jednak maksymalnej ilości cyfr które można usunąć z diagramu aby był on nadal "rozwiązywalny". Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 21:04, o_Orange napisał:

Witam!

Wiem, że moj problem nie jest czysto programistyczny jednak mam nadzieję, że ktoś z Was
już wcześniej się z nim zetknął albo po prostu zna rozwiązanie. Mianowicie potrzebuję
algorytmu ktory w logiczny sposób usuwa część cyfr z wypelnionego diagramu sudoku tak
aby gracz mógł zawsze rozwiązac w ten sposób przygotowany diagram a równocześnie poziom
trudności nie był zbyt niski. Napisalem już funkcję ktora generuje poprawnie wypełnioną
planszę jednak nie mam za bardzo pomysłu na drugą część problemu.


Czyli tak, z tego co zrozumiałem zrobiłeś już algorytm który sprawdza możliwe kombinacje i wypełnia puste pola tak aby uzyskać rozwiązany diagram, a teraz chcesz w odwrotną stronę - usunąć część pól żeby uzyskać postać startową ?
O ile pierwszą część, którą już zrobiłeś, można rozwiązać algorytmicznie - sprawdzając po kolei sąsiadów i możliwe kombinacje, o tyle w drugiej ciężko coś wymyślić :). Musiałby być jakiś pattern wg którego należy usuwać pola,a takiego chyba raczej nie ma.
Mógłbyś spróbować ewentualnie losowo usuwać kilka pól z każdego kwadratu 3x3, chociaż nie wiem czy nie doprowadziłoby to do utworzenia nierozwiązywalnego diagramu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie poszedłem po najmniejszej linii oporu usuwając losowo i w symetryczny sposób połowę liczb z planszy. :)
Nie było to może najlepsze wyjście ale utworzone w ten sposób diagramy są zawsze "rozwiązywalne". Tutaj, jeżeli Cię to interesuje, masz cały mój program: http://algorytmy.info/KodKontroler/kod/985/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 13:36, o_Orange napisał:

W sumie poszedłem po najmniejszej linii oporu usuwając losowo i w symetryczny sposób
połowę liczb z planszy. :)
Nie było to może najlepsze wyjście ale utworzone w ten sposób diagramy są zawsze "rozwiązywalne".
Tutaj, jeżeli Cię to interesuje, masz cały mój program: http://algorytmy.info/KodKontroler/kod/985/


No całkiem fajnie to wygląda :). Jeżeli mógłbym coś doradzić, to w dobrym stylu programistycznym powinno unikać się zagnieżdżonych pętli, np. w metodzie sprawdzSektor() zamiast:
if (x == 0 || x == 1 || x == 2)
if (y == 0 || y == 1 || y == 2)

można użyć:
if ( (x == 0 && y ==0) || (x == 1 && y ==1)|| (x == 2 && y ==2) )

bo w sumie, im więcej poziomów zagnieżdżeń, tym kod staje się mniej przejrzysty i łatwiej się pogubić przy bardziej rozbudowanym programie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! :)
Tym razem moje pytanie dotyczy sposobu w jaki mógłbym umieścić swoje programy w internecie aby dotarły do większej liczby odbiorców. Myślałem o własnej stronie internetowej jednak ta odpadła ze względu na zbyt małą ilość czasu na aktualizowanie zawartości. Chodzi mi bardziej o jakiś godny polecenia serwis, forum który skupia początkujących programistów i umożliwia takie dzielenie się swoimi "dziełami". Może istnieje możliwość wysłania swojego programu do jakiegoś czasopisma? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 22:08, o_Orange napisał:

Witam ponownie! :)
Tym razem moje pytanie dotyczy sposobu w jaki mógłbym umieścić swoje programy w internecie
aby dotarły do większej liczby odbiorców. Myślałem o własnej stronie internetowej jednak
ta odpadła ze względu na zbyt małą ilość czasu na aktualizowanie zawartości. Chodzi mi
bardziej o jakiś godny polecenia serwis, forum który skupia początkujących programistów
i umożliwia takie dzielenie się swoimi "dziełami". Może istnieje możliwość wysłania swojego
programu do jakiegoś czasopisma? ;)


Chyba czymś takim jest http://sourceforge.net/. I jeszcze Google miało swój site, bodajże http://code.google.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzywa ktos Microsoft Visual Studio? Od dwoch miesiecy ucze sie programowania (C++) na pewnym kursie i wlasnie dzis skonczylam swoje zadanie na zakonczenie kursu podstawowego. No i tutaj jest problem. Programik dzialal i sie uruchamial bez problemu, dlatego zaczelam robic notatki w wordzie do programu majac kod otwarty we wlasnie Visual Studio. Wszystko dzialalo, az do kiedy nagle zamarly mi wszelkie opcje debugowania w menu, gdy chcialam poraz kolejny sprawdzic program. Nie mam pojecia co sie stalo, opcje "Start without debugging" oraz ta druga sa martwe. Mam tez inny program Dev, tam wszystko dziala i uruchamia sie bez problemu.

Nie wiem co kliknelam przez przypadek (jestem dopiero newbie w tym temacie), ze Visual Studio ani drgnie. Jesli chodzi o inne programy, ktore stworzylam to tam opcja nadal dziala. Nie cierpie jak mi ni z tad ni z owad problemy powstaja -.- .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 19:18, Eilene napisał:

Nie wiem co kliknelam przez przypadek (jestem dopiero newbie w tym temacie), ze Visual
Studio ani drgnie. Jesli chodzi o inne programy, ktore stworzylam to tam opcja nadal
dziala. Nie cierpie jak mi ni z tad ni z owad problemy powstaja -.- .

Może wygasła licencja na Visual Studio? Z tego co wiem jest na 30 dni a po tym okresie można się darmowo zarejestrować.

A z innej beczki :P Szukam jakiejś dobrej książki-kursu do nauki C#. Jestem w trakcie czytania jednego kursu w internecie (i przepisywania kodu do MS VIsual C# :P ) ale średnio mi to pomaga w zrozumieniu różnych zagadnień i praw tam rządzących :P W tych sprawach jestem absolutnym zerem więc jakaś czytelna książka i/lub kurs byłaby bardzo mile widziana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zacząłem właśnie na zajęciach C++, programowanie obiektowe i niestety już na Laboratoriach jestem wpuszczony na głęboką wodę. Otóż mam do zrobienia program, który obsługuje bibliotekę na poziomie podstawowym. Mam wymyślone 3 klasy: Biblioteka ( klasa główna ), regał ( klasa statyczna ), książka ( klasa dynamiczna ).
Największym problemem jest u mnie zacząć, bo dla przykładu mam już problem z konstruktorem, jakoś nie udaje mi się stworzyć tablicy int regal[S] z wykorzystaniem operatora new, jak ktoś dokładnie opisze jak to trzeba zrobić, lub ogólnie, zaproponuje mi jakiś inny pomysł na zrobienie, to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę do kogoś, kto ma trochę czasu, żeby mi pomóc. Mam za zadanie napisać jakis program ( moze być to gra, kalkulator, wszystko ), ale w ogóle nie mam pojęcia jak to się robi.Nawet nie wiem za pomocą jakiego programu takie coś zrobić.Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 18:21, Piotrbov napisał:

Największym problemem jest u mnie zacząć, bo dla przykładu mam już problem z konstruktorem,
jakoś nie udaje mi się stworzyć tablicy int regal[S] z wykorzystaniem operatora new,
jak ktoś dokładnie opisze jak to trzeba zrobić, lub ogólnie, zaproponuje mi jakiś inny
pomysł na zrobienie, to byłbym bardzo wdzięczny.

jak czegos nie wiesz to szukaj przykladow w ksiazkach czy w internecie, tak jest najlatwiej, papugowac dzialajacy kod :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować