Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2006 o 16:20, upiordliwy napisał:

Mam małe pytanko. Do czego mi w sieci domena? Czy do publikacji stronki ze skryptami oprócz
odpowiedniego serwa będę coś jeszcze potrzebował?


Jak masz serwer to dostajesz adres serwera (np. www.supertanieserwery.pl/upiordliwy)
A jak kupisz domene to bedziesz mogl miec adres (do tej samej strony) - www.upiordliwy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 18:13, upiordliwy napisał:

Jestem kompletnie zielony w takim razie bo nie wiem jaki adres podać przy konfiguracji krasnala.


Daj screena albo napisz co tam jest napisane

Dnia 28.12.2005 o 18:13, upiordliwy napisał:

Aha i krasnal , ostatnia wersja ma php 4 czy 5 ? Bo jak cztery to do piątki będę musiał specjalnie
konfigurować?


Ma obie wersje (wybierane z menu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Umiałby ktoś napisać taki program w Turbo Pascalu?
"Dane są dwie tablice - tablica całkowitych liczb IT (20,50) oraz tablica logiczna LT (20,50). Napisz praogram zamiany w tablicy wartości alementów na przeciwne w przypadku gdy odpowiadający danemu elementowi, element tablicy LT ma wartość False."
Z góry dzięki pozdarawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 17:41, Volvox napisał:

> Mam małe pytanko. Do czego mi w sieci domena? Czy do publikacji stronki ze skryptami
oprócz
> odpowiedniego serwa będę coś jeszcze potrzebował?

Jak masz serwer to dostajesz adres serwera (np. www.supertanieserwery.pl/upiordliwy)
A jak kupisz domene to bedziesz mogl miec adres (do tej samej strony) - www.upiordliwy.pl



A możesz mi polecić jakiś tani serwer , żeby był z domeną od razu "w zestawie";p . Chodzi o to , że to ma być serwer prywatny , zastanawiam się , czy nie ma niższych cen niż na onecie czyli 300 zł za rok za 1 Giga pojemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 19:40, upiordliwy napisał:

A możesz mi polecić jakiś tani serwer , żeby był z domeną od razu "w zestawie";p . Chodzi
o to , że to ma być serwer prywatny , zastanawiam się , czy nie ma niższych cen niż na onecie
czyli 300 zł za rok za 1 Giga pojemności.


abajt.pl
100MB dysku
1GB transferu na miesiac (12GB/rok)
999 baz danych MySQL
za caly rok 29,99zl

jak dla mnie wystarcza :P

ps. nie obraze sie gdy jako login polecajacego wpiszesz "militech" :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 19:57, Arkadiusz napisał:

> A możesz mi polecić jakiś tani serwer , żeby był z domeną od razu "w zestawie";p .
Chodzi
> o to , że to ma być serwer prywatny , zastanawiam się , czy nie ma niższych cen niż na
onecie
> czyli 300 zł za rok za 1 Giga pojemności.

abajt.pl
100MB dysku
1GB transferu na miesiac (12GB/rok)
999 baz danych MySQL
za caly rok 29,99zl

jak dla mnie wystarcza :P

ps. nie obraze sie gdy jako login polecajacego wpiszesz "militech" :P:P:P



Kurde, 1 Giga transferu - a co to w przybliżeniu mi da...

A to napewno serwer a nie domena sama?

Na onecie za 300 zł 1 Giga dysku. Owszem to wysoka cena ale też duże możliwosci. Nie ma czegoś lepszego w Necie? Aha i czy obsługuje PHP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 20:05, upiordliwy napisał:

Kurde, 1 Giga transferu - a co to w przybliżeniu mi da...

A to napewno serwer a nie domena sama?

Na onecie za 300 zł 1 Giga dysku. Owszem to wysoka cena ale też duże możliwosci. Nie ma czegoś
lepszego w Necie? Aha i czy obsługuje PHP?


podalem ci najtansza oferte, sa tez drozsze z lepszymi parametrami (sprawdz na stronie)
500MB dysk/ 5GB transfer na miesiac - 99,99zl
1000MB dysk/ 10GB transfer na miesiac - 199,99zl
i zawsze mozesz dokupic transfer miesieczny gdyby ci sie konczyl

mozesz wziasc 5 dniowy darmowy test :P

mi dziala wszystko co napisze w domu na krasnalu (nie ma zadnych ograniczen; w przeciwienstwie do webpark.pl gdzie mialem wczesniej konto)
dziala zapis do plikow, cookies, sesje, mysql

ja na twoim miejscu wzialbym najtansza opcje i ewentualnie pozniej ja rozbudowal (nie ma sensu placic za cos czego byc moze nie bedziesz potrzebowal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 19:40, upiordliwy napisał:

A możesz mi polecić jakiś tani serwer , żeby był z domeną od razu "w zestawie";p . Chodzi
o to , że to ma być serwer prywatny , zastanawiam się , czy nie ma niższych cen niż na onecie
czyli 300 zł za rok za 1 Giga pojemności.


zobacz na home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 20:14, gmx napisał:

> A możesz mi polecić jakiś tani serwer , żeby był z domeną od razu "w zestawie";p .
Chodzi
> o to , że to ma być serwer prywatny , zastanawiam się , czy nie ma niższych cen niż na
onecie
> czyli 300 zł za rok za 1 Giga pojemności.

zobacz na home.pl



A jakie tam są ceny w przybliżeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2006 o 20:13, Arkadiusz napisał:

mi dziala wszystko co napisze w domu na krasnalu (nie ma zadnych ograniczen; w przeciwienstwie
do webpark.pl gdzie mialem wczesniej konto)
dziala zapis do plikow, cookies, sesje, mysql

ja na twoim miejscu wzialbym najtansza opcje i ewentualnie pozniej ja rozbudowal (nie ma sensu
placic za cos czego byc moze nie bedziesz potrzebowal)



A jakie są opcje rozbudowywania?

Zastanawiam siępo prostu bo kiedy jużwrzucę stronkena serwer to mam zamiar jądynamicznie rozbudowywać. Eić to wydaj mi się troche mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2006 o 20:21, upiordliwy napisał:

Zastanawiam siępo prostu bo kiedy jużwrzucę stronkena serwer to mam zamiar jądynamicznie rozbudowywać.
Eić to wydaj mi się troche mało.


oj, zalezy co masz na mysli przez rozbudowe - jest domena, php, sql, pracuje na tym od kilku miesiecy (sklep internetowy) i jakos nie trafilem na problem "czegos sie nie da zrobic bo serwer nie obsluguje" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny mozna smialo dokupywac osobno (nie ma problemu wtedy jak zmieniamy serwer).
Podpowiem, ze jesli nie tworzysz wieeelkiej strony, to ok 100MB powinno byc nawet ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem jeżeli chodzi o programowanie w c/c ++. W jednej gazecie był poradnik zaczynamy programować, więc postanowiłem spróbować :)

Na początku tworzyło się program, który nie robi nic :P

W tym celu instalowało się c++ Compiler, a następnie dodawało się w zmiennej systemowej PATH do pliku bcc32.exe. Następnie w notatniku tworzyło się kod:

int main()
{
}

i zapisywało się go w postaci program.cpp

W wierszu poleceń dawało się komende bcc32 program.cpp i maił wyjść pliczek exe. Jednak mi tak nie wyszło tylko wyskoczył błąd jak na screenie. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to powinno być albo tak (nie każdy kompilator to "łyknie"):
main()
{
}

albo (to już chyba podręcznikowo poprawnie ;)):
void main()
{
}

Jeśli masz int main(), to między {} musisz wstawić return X (gdzie X - dowolna liczba całkowita, może być oczywiście 0 :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może trzeba dodac jeszce coś do zmiennej PATH (np. ścieżkę do folderu lib lub include) albo ten plik C0X32.obj (wygląda to na jakąś bibliotekę) wrzucić tam, dzie jest plik bcc32?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sciągnij sobie C++ Builder 6.0 Personal, ze strony borlanda. Na początek wygląda dość strasznie, ale po pewnym czasie przywykniesz. Ja nie miałem problemu z kompilowaniem, no chyba, że zrobiłem błędy w kodzie, ale to juz nie wina kompilatora :)

i rzeczywiście

albo

void main(){

}

albo

int main(){
return(0)
}

I polecam książke Symfonia C++ Standart. Chyba najlepszy podręcznik do nauki C++ od podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze mi pomoc w zrobieniu programu w TP ktory pokazywalby baze danych a program wyszukiwalby ludzi w tej bazie , wedlug kryterium wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: nie wiem jeszcze nic o programowaniu jestem początkujący. jak robi się program który autoodtwarza tzw. ''''autorun''''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować