Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2008 o 17:24, DJ Danielus napisał:

Mam stery i wszystko. Zaraz zabiorę się za xorg.conf, tylko powiedz, gdzie to znaleźć :)


/etc/X11/

Jak te polecenia nie zadziałają, to szukaj na necie. Wiem, że coś jeszcze dopisałem, tylko nie wiem, czy było potrzebne. Albo jak nie zadziała to wrzucę swoje wpisy w pliku. Nie wiem tylko, czy te z FreeBSD nie będą inne od tych linuksowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 18:19, DJ Danielus napisał:

Compiz uruchomiony :) Ale zbrakło wszystkich pasków okien...
Pomocy!


Czyli co? Nie masz w ogóle dekoracji okien?
U mnie działa po poleceniu emerald --replace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 19:06, DJ Danielus napisał:

Nie mam i nie wiem jak włączyć.....


A próbowałeś samym "emerald"?
I czy w ogóle zainstalowałeś paczki emerald i emerald-themes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nerwy mnie już zjadły! Poddaję się!
Czytałem na różnych forach, a problemu nie rozwiązałem - postanowiłem zostać przy tym przy czym jestem. :)

Małe pytanie:
Jako, że planuję kupno kompa to to jakiego Linuksa wybrać? 64bit, czy 32? Ile on obsługuje RAMu, bo chcę mieć 4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 20:15, DJ Danielus napisał:

Nerwy mnie już zjadły! Poddaję się!
Czytałem na różnych forach, a problemu nie rozwiązałem - postanowiłem zostać przy tym przy
czym jestem. :)

Małe pytanie:
Jako, że planuję kupno kompa to to jakiego Linuksa wybrać? 64bit, czy 32? Ile on obsługuje
RAMu, bo chcę mieć 4GB.

Lepiej 32bity, wersja 64bitowa sobie nie radzi z różnymi rzeczami, m.in. kodekami. Choć ta sytuacja z pewnością się poprawia i będzie poprawiać z czasem.
A co do RAMu, to wątpię zebyś był w stanie kupić taką ilość RAMU z jaką Linux by sobie nie poradził :P
Pamiętaj, że takiego samego Linuksa jak ty, używają serwery z ilością pamięci przekraczajacą twoje wyobrażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 20:15, DJ Danielus napisał:

Nerwy mnie już zjadły! Poddaję się!
Czytałem na różnych forach, a problemu nie rozwiązałem - postanowiłem zostać przy tym przy
czym jestem. :)

Małe pytanie:
Jako, że planuję kupno kompa to to jakiego Linuksa wybrać? 64bit, czy 32? Ile on obsługuje
RAMu, bo chcę mieć 4GB.

WG mnie linux obsłuzy każdą ilość ramu. w końcu to system serwerowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 20:15, DJ Danielus napisał:

Nerwy mnie już zjadły! Poddaję się!


To już tak jest:) Ochłoń przeczekaj jakis czas i potem spróbuj poszukać rozwiązania ponownie. Mnie się udało to ustrojstwo uruchomić za n-tym podejściem i po kilku miesiącach. M. in. dzięki tym podanym wyżej poleceniom znalezionym na stronie po hiszpańsku (chyba), gdzie nic wiecej nie zrozumiałem:) Tego akurat Ci nie życzę. Bylebys się nie poddał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 20:15, DJ Danielus napisał:

Małe pytanie:
Jako, że planuję kupno kompa to to jakiego Linuksa wybrać? 64bit, czy 32? Ile on obsługuje
RAMu, bo chcę mieć 4GB.

32 bitowy system przełączy procesor w tryb 32 bitowy, więc bez spowalniającego całość stronicowania obsłuży właśnie te 4gb (niewiem czy nie mniej. bo chyba pamięć karty graficznej (a ścisłej jej część dostępna dla systemu operacyjnego) też ma tu znaczenie). Z drugiej strony jednak sytuacja z 64 bitowym oprogramowaniem/sterownikami jest niewiele lepsza niż pod Windows, dla 32 bitów jest ich zwyczajnie dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że części poniekąd są już zamówione to teraz pytania (małe) do Was:
KDE, czy GNOME? KDE ma ładniejszy wygląd, ale GNOME łatwiejsze mi się widzi...

Czy przy 4GB RAMu potrzeba SWAPa? Miałem 512MB i wszystko było zajęte.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 22:57, DJ Danielus napisał:

Jako, że części poniekąd są już zamówione to teraz pytania (małe) do Was:
KDE, czy GNOME? KDE ma ładniejszy wygląd, ale GNOME łatwiejsze mi się widzi...

Wyszło KDE 4. Bajery ma niezłe.

Dnia 08.01.2008 o 22:57, DJ Danielus napisał:

Czy przy 4GB RAMu potrzeba SWAPa? Miałem 512MB i wszystko było zajęte.....

Mam 600 ramu i swapa nieużywanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze z kde4 poczekał, sami twórcy przyznają że ma mniejsze możliwości niż rozwijane przecież od dawna 3.5.6 (najprawdopodobniej zostanie to poprawione w 4.1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 13:56, DJ Danielus napisał:

Sam wgrałem KDE4.0 RC, ale nie bardzo przypadło mi do gustu :P

Mam pytanie - czy jest jakiś antywirus dla Linuksa?

Stawiasz serwer dla komputerów z Windowsem? takowe jak najbardziej są (nawet darmowe np clamav), tyle że zwalczają antywirusy windowsowe (chodzi tu o to żeby np na serwerze pocztowym można było skanować maile, usuwając z nich wirusy). Wirusów dla Linuksa jako takiego jest coś ze 6 czy 7, wszystkie czysto labolatoryjne (najnowszy który pokazał się na ubiegłorocznych wakacjach wykorzystywał dziurę załataną rok wcześniej, i to w oprogramowaniu typowo serwerowym. więc jak było jakieś niecelowe zakażenie, to admin powinien z hukiem wylecieć z roboty). O żadnych masowych infekcjach maszyn Linuksowych nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh! Rozumiem, że mogę spać spokojnie? Po prostu chodzi mi oto, że zawsze jakiegoś antywira miałem (pod Windowsem). Nawet jeśli nigdy nie wykrywał wirusów lub nie miałem internetu - tak na wszelki wypadek, ponieważ już raz mnie taka sytuacja spotkała, ale to było pod ''98. Jednak zawsze lepiej chuchać (dmuchać) na zimne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować