Zaloguj się, aby obserwować  
Feno

Odkryto Grobowiec Chrystusa - szokujący fakt, czy sensacyjna pomyłka?

147 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2007 o 21:36, mroczny mrok napisał:

> A bym się śmiał jakby to była prawda !!

Przepraszam, ale z czego się tu śmiać? Z tego, że wierzysz w Boga i nagle okazuje się, że to
wszystko nie było prawdą?


No chyba że nie wierze w Boga, nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 23:26, walgierz napisał:

To by nic nie dało. Co najwyżej udowodnią wtedy, że krew i kości należą do tego samego człowieka,
ale niekoniecznie Chrystusa. Wiem, że z punktu widzenia wiary, to byłoby dość, ale ja mówię jako historyk.

Z punktu widzenia Kościoła katolickiego to an pewno nie byłoby dość, gdyż mogłoby to w znaczący sposób podważyć ich autorytet. Za to z punktu widzenia matematyki i rachunku prawdopodobieństwa, który musiałby być obliczany przez kogoś, kto by wierzył, że krew pochodząca z relikwii rzeczywiście należy do Jezusa, cóż... myślę, że niemal jednoznacznie wynikałoby z niego, że mamy do czynienia z grobem Chrystusa.

Dnia 26.02.2007 o 23:26, walgierz napisał:

Dodać należy fakt, że nie jestem pewny, czy z tak starych szczątków da się uzyskać DNA, ale
to już nie moja specjalność. To chyba zależy od stanu, w jakim się zachowały.
No i abstrahując od tego, że cały ten nius uważam za bzdurę :)

Mhm, chyba się da ;] Bo jeśli na podstawie DNA odtwarza się wygląd starożytnych władców Egiptu oraz naszych dziadków (mogę tu o tym mówić? :P), niedługo po tym, jak zeszli z drzewa, to czemu nie zrobić tego z raptem dwutysiącletnimi szczątkami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 22:01, Lfdracon napisał:

Ja to śmieję się z Was, w większości katolików - jestem ateistą i dobrze mi z tym :D w ogóle
nie rozumiem, czym się tak przejmujecie... wiadomo że Jezus nie poszedł do nieba razem z ciałem,
tylko musiało ono zostać na ziemi. I czy to skandal że w końcu ciało zostało odnalezione? Niech
znajdą jeszcze świętego Graala, może powstanie Strażnik Elratha :P

Wiesz naprawdę nie wiem czy nie czuję sie obrażonym twoim komentarzem, który wyśmiewa moja wiarę. To by chyba naruszało regulamin. Ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie

@ Remember_The_Name
Zależy od tego w jakim stanie zachowały się szczątki. Faraonów balsamowano, a ciała naszych rasowych przodków niejednokrotnie wyciągana są z dziwnych miejsc (bagna, lód etc). Tu mówimy o suchym, gorącym klimacie. Chociaż, fakt, ze chodzi jaskinię może wiele zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 23:16, skyler napisał:

Nie wiem czy był już ten argument bo mi się czytać nie chce ale historycy zastanawiają się
jak rodzinny grób ludzi z Galilei znalazł się w Jerozolimie (grób jest wielopokoleniowy ;)

W obawie przed próbami splądrowania grobu Syna Boga, ewentualna rodzina postanowiła przenieść jego szczątki w bezpieczniejsze miejsce, po czym osiedlić się w ich pobliżu tak, by mieć je cały czas na oku. Już kilka razy w historii Kościoła udały się podobne wycieczki (że wspomnę choćby Mojżesza), dlaczego więc miałoby się nie powieść tym razem? Że nie wspomnę już o boskiej opatrzności rozpostartej nad tymi, którzy postanowili zaopiekować się ciałem Chrystusa. Mogłoby być też i tak, że ludzie ci poszli po linii najmniejszego oporu i poprosili Boga o teleportację, w końcu ten jest wszechmogący, więc co to dla Niego ;]

Gwoli wyjaśnienia - nie wierzę w tę historię, moje posty mają jedynie za zadanie pokazać, że w momencie, gdy chce się przedrzeć do ludzi z taką teorią, odpowiedzi nasuwają się same. Nawet więc jeśli Cameron i jego archeologowie wiedzą, że ten grób to pic na wodę, zawsze znajdą się ludzie, którzy uwierzą w niego na podstawie jakichkolwiek argumentów. Ale że i ja do całkowitych sceptyków nie należę, czekam na jakieś dowody, w najgorszym wypadku będzie zabawnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 23:38, Remember_The_Name napisał:

Mhm, chyba się da ;] Bo jeśli na podstawie DNA odtwarza się wygląd starożytnych władców Egiptu oraz naszych dziadków (mogę tu o tym mówić? :P), niedługo po tym, jak zeszli z drzewa, to czemu nie zrobić tego z raptem dwutysiącletnimi szczątkami ;]

A jednak chyba nie zawsze.
Bo wygląd, to odtwarzają na podstawie czaszek.
Już w ZSRR potrafili odtworzyć wygląd twarzy, tyle że każdy jeden "pacjent" wyglądał jak Breżniew ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ideologia chrzescijanstwa raczej by mocno nie ucierpiala- dalej byloby nia milosc, wiara itd

KK pewnie by jakas bajeczke wymyslil i ludzie by lykneli


Jak dla mnie jesliby sie to okazalo prawda, i to ze caly KK nie ma jednak zadnych filarow bylbym zadowolony ^^


I do wszystkich, ktorzy czytajac juz naglowi wiedzieli, ze "nie znalezli"- macie bardzo duzo z moherowybch beretow, cholerni fantacy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie ;)
Powiem szczerze, że gdy zobaczyłem ten temat to pierwsze skojarzenia jakie mi przeszły przez myśl to "oho, nowa teoria spiskowa, jak miło :P". Celem takich niusów jest właśnie wywołanie takiej burzy i prowokowanie do dyskusji, takich jak ta tu. Zwykle to po prostu jakiś domysł oparty na innych domysłach, który normalnie nikogo by nie zainteresował jest przedstawiany w taki sposób, że nie sposób przejść obok obojętnie..
A że tematy religii, chrześcijaństwa są w dzisiejszych czasach modne, to cóż.. Oczywiście nie mówię od razu że to wszystko fałsz i nieprawda, bardzo lubię czytać takie rzeczy, bo czasem przedstawiają śmieszną, ale ciekawie wykreowaną alternatywę rzeczywistości.. Powiem nawet, że Kod Da Vinci bardzo mi się podobał, trzeba przyznać że Brown ma talent ;)
NO ale nie o tym mowa, może ja (tak jak zresztą dla kordzio1) nie czuję w tym jakiegoś wielkiego skandalu, sensacji, bo też mam swoje poglądy, może nie jestem ateistą, bo to mocne i nadużywane słowo, nie lubię tych określeń, szufladkowania, bo to od razu powoduje kłótnie (bo ateiści niestety postrzegani są stereotypowo- przykład: wypowiedź nievila, konkretnie tekst o metalhammerze.. odczepcie się od metalu :P), złośliwie określam się agnostycznym panteistą ;P
A przechodząc do sedna, to nie rozumiem naprawdę tych wiecznych waśni i robienia Jezusa bardziej boskim niż jest- jak dla mnie, to by przecież nic by nie zmieniło, gdyby miał normalną rodzinę: żonę, dzieci.. przecież taki jest chyba katolicki model, no nie? Księża mogliby w końcu żyć jak normalni ludzie i może w końcu staliby się bardziej normalni, byłoby wśród nich mniej zakłamania i sprzeczności..
No ale są tacy, którzy uważają, że wszystko ustalono 2000 lat temu i nie wolno tego zmieniać, bo zawaliłby się filar wiary.. i paradoksalnie tym osiągają skutek wręcz przeciwny.. ludzie mają wątpliwości, a stara doktryna zamiast przyciągać, zniechęca ich, no a tacy panowie jak James Cameron, Dan Brown (jak powiedziałem, nic do nich nie mam..) sprytnie zbijają na tym wszystkim kasę ;)
To tyle, wiem, że pewnie wiele osób mnie za to co powiedziałem skrytykuje , ale nie miałem na celu z czyjejkolwiek wiary szydzić, z nikogo się wyśmiewać, obrażać (bo tak mnie często ludzie odbierają, gdy rozmawiamy o wierze), po prostu wyrażam swoją opinię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 23:52, BlackSephir napisał:

I do wszystkich, ktorzy czytajac juz naglowi wiedzieli, ze "nie znalezli"- macie bardzo duzo
z moherowybch beretow, cholerni fantacy ;)

Trochę kultury człowieku. Wolę "cholernych fanatyków" niż tych, którzy nie potrafią uszanować wierzeń innych. A to podobno katolicy tak strasznie wyzywają ateistów... -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 00:17, Graffis napisał:

> I do wszystkich, ktorzy czytajac juz naglowi wiedzieli, ze "nie znalezli"- macie bardzo
duzo
> z moherowybch beretow, cholerni fantacy ;)
Trochę kultury człowieku. Wolę "cholernych fanatyków" niż tych, którzy nie potrafią uszanować
wierzeń innych. A to podobno katolicy tak strasznie wyzywają ateistów... -_-''


Krotka pilka misiaczku- jestes "cholernym fanatykiem" ? Nie? To o co ci sie rozchodzi?
A jesli jestes- coz, calkowity brak szacunku dla fanatykow...

Zreszta podaj mi roznice miedzy moherem a cholernym fanatykiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 23:35, Vidmol napisał:

> > A bym się śmiał jakby to była prawda !!
>
> Przepraszam, ale z czego się tu śmiać? Z tego, że wierzysz w Boga i nagle okazuje się,
że to
> wszystko nie było prawdą?

No chyba że nie wierze w Boga, nie ?


Jesli tak, to przepraszam. Szanuje poglądy inych ludzi. Ale jestem chrześcijaninem i wierzę w Boga, więc nie wiem, co by było, gdyby to wszystko okazało się nieprawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 23:38, Remember_The_Name napisał:

Mhm, chyba się da ;] Bo jeśli na podstawie DNA odtwarza się wygląd starożytnych władców Egiptu
oraz naszych dziadków (mogę tu o tym mówić? :P), niedługo po tym, jak zeszli z drzewa, to czemu
nie zrobić tego z raptem dwutysiącletnimi szczątkami ;]


Wydaje mi się, że zasadniczą kwestią nie jest samo uzyskanie DNA ile pozyskanie materiału porównawczego. Do kogo przypisać to DNA? Przecież nie ma na nim napisane "To ja, Jezus Chrystus". Najpierw trzeba by uzyskać próbki najbliższej rodziny i to pewne próbki, a potem roztrzygać czyje DNA uzyskaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 09:48, Anjinsan napisał:

> Mhm, chyba się da ;] Bo jeśli na podstawie DNA odtwarza się wygląd starożytnych władców
Egiptu
> oraz naszych dziadków (mogę tu o tym mówić? :P), niedługo po tym, jak zeszli z drzewa,
to czemu
> nie zrobić tego z raptem dwutysiącletnimi szczątkami ;]

Wydaje mi się, że zasadniczą kwestią nie jest samo uzyskanie DNA ile pozyskanie materiału porównawczego.
Do kogo przypisać to DNA? Przecież nie ma na nim napisane "To ja, Jezus Chrystus". Najpierw
trzeba by uzyskać próbki najbliższej rodziny i to pewne próbki, a potem roztrzygać czyje DNA
uzyskaliśmy.


ogólnie rzecz biorąc, jest mało prawdopodobne iż są to szczątki Chrystusa... ponoć nawet ten cały Całun Turyński to podróbka z przed około połowy tysiąclecia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 00:06, Cieniek napisał:

(bo ateiści
niestety postrzegani są stereotypowo- przykład: wypowiedź nievila, konkretnie tekst o metalhammerze..
odczepcie się od metalu :P)


Każda grupa społeczna ma przypisane do siebie kilka stereotypów... Pod tym względem nie ma akurat różnicy między katolikiem, a ateistą. Przykład: wypowiedź BlackSephira, jeden post wyżej (nad twoim)

Dnia 27.02.2007 o 00:06, Cieniek napisał:

A przechodząc do sedna, to nie rozumiem naprawdę tych wiecznych waśni i robienia Jezusa bardziej
boskim niż jest- jak dla mnie, to by przecież nic by nie zmieniło, gdyby miał normalną rodzinę:
żonę, dzieci.. przecież taki jest chyba katolicki model, no nie?


Hmm.... Żadna z ewangelii nie mówi o tym, że Jezus nie miał rodziny. Jest bardzo prawdopodobne, że miał. W tradycji żydowskiej życie bez małżeństwa zakrawało na grzech, więc pewnie gdyby nie miał, gdzieś byłoby o tym wspomniane. Szczególnie, że życie bez żony było wtedy ewenementem.

Dnia 27.02.2007 o 00:06, Cieniek napisał:

Księża mogliby w końcu żyć
jak normalni ludzie i może w końcu staliby się bardziej normalni, byłoby wśród nich mniej zakłamania
i sprzeczności..


Z tego co wiem, to jedynym warunkiem, który musiałby zostać spełniony, jest to, że kobieta musiałaby być dziewicą. Wtedy kapłan mógłby się ożenić (wg ST)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta ta, specjalnie to rezyserek zrobil dla slawy i kasy! Przeciez to oczywiste... jak ja bym powiedzial ze znalazlem grobowiec ktory juz ktos znalazl w 1980 roku i uwazal dopiero teraz ze tam byl Chrystus to by mnie wysmiano!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grób Jezusa i Jego rodziny? Wolne żarty. Dwa tysiące lat i akurat znaleziono grób tego konkretnego człowieka? Chyba nie tylko mnie się to wydaje mocno naciągane. Więcej - to bujda na resorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto wyciągnął takie "faktowe" bzdury? Kolejny materiał do "Superwizjera"? Bzdury, bzdury, bzdury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 23:52, BlackSephir napisał:

I do wszystkich, ktorzy czytajac juz naglowi wiedzieli, ze "nie znalezli"- macie bardzo duzo z moherowybch beretow, cholerni fantacy ;)

Dziękuję, ale nie czuję się fanatykiem. A że to bzdura na resorach, to łatwo stwierdzić po poziomie profesjonalizmu zaprezentowanym przez odkrywców. Jak powiedzą, że księżyc jest zrobiony z sera, a ludzie zaprzeczą, to też będą fanatykami?
Obrażanie ludzi o innych poglądach jest niemile widziane na tym forum. Jeśli nie potrafisz dyskutować na pewnym poziomie, to nie rób tego wcale.
Ostrzeżenie

Dnia 26.02.2007 o 23:52, BlackSephir napisał:

Krotka pilka misiaczku /.../

Zwracanie się do kogoś w ten sposób jest jawnie lekceważące. Unikaj więc tego.
Apeluję też o więcej staranności w używaniu języka polskiego.

Ostrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć? Ani trochę nie wierzę w ten grobowiec, a jak komuś uda się potwierdzić, że to jest grobowiec Chrystusa, to jakoś się tym nie przejmę. Dalej będę wierzącym katolikiem. Szczerze mówiąc, to owe odkrycie jest kiepskim żartem, lub jeszcze większą tandetą na resorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2007 o 13:16, walgierz napisał:

Dziękuję, ale nie czuję się fanatykiem. A że to bzdura na resorach, to łatwo stwierdzić po
poziomie profesjonalizmu zaprezentowanym przez odkrywców. Jak powiedzą, że księżyc jest zrobiony
z sera, a ludzie zaprzeczą, to też będą fanatykami?



Sorry, sa przypuszczenia (i to dosc ciekawe) na to ze Jezus lezal i ani w glowie mu nie bylo zmartwychstanie- wiec twoje porownanie do ksiezyca z sera mozna o kant d rozbic
Mamy na forum wierzacych, doiwodow na boga nie ma- ale jesli jakies nikle dowody na to ze Jezus lezy i lezal sa, ty gadasz ze to bzdura na resorach- gz! Nie jestes fanatykiem, w ogole, biale nie jest biale

Dnia 27.02.2007 o 13:16, walgierz napisał:

> Krotka pilka misiaczku /.../
Zwracanie się do kogoś w ten sposób jest jawnie lekceważące. Unikaj więc tego.
Apeluję też o więcej staranności w używaniu języka polskiego.

Dla twojego spokoju ducha mozesz mi dac tego swojego calego degrada- chyba nie sadzisz ze komus zalezy na rangach na tym forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować