Zaloguj się, aby obserwować  
dziad5

Dawcy organów.

150 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2007 o 15:25, SirKamil napisał:

to są już głupoty, są ludzie którzy chcą robić sensacje. Bo co mają nerki do rysowania? Nicc..


To żadne głupoty!! To potwierdzone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 15:27, Bananszadek napisał:

A czy on wspominał o nerce?



niee, ale to najbardziej przykłądowy przeszczep jaki jest..

Dziad@
, to są głupoty, no i powiedz mi jak to potwierdzono? Bo przed przeszczepem musieli by mu zrobić odpowiednie badania, aby potem stwierdzić zmiany, a niby skad mieli wiedzieć, że ten przeszczep przekaże takze "zdolności"? Tak to kazdy może powiedzieć po przeszczepie, że wcześniej nie umiał czegos, a teraz jest w tym bardzo dobry, bo pszeszczep dał mu zdolności..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 17:47, dziad5 napisał:

To żadne głupoty!! To potwierdzone!

Jak potwierdzone? Przez TV? Nie wierz.
Z tego co wiem, przeszczep czegokolwiek nie zmienia twojego wachlarza umiejętności, a przynajmniej nie da sie naukowo udowodnić, że po przeszczepie czegoś tam wzrosły komuś "skille" :P Poza tym to za umiejętności odpowiedzialny jest mózg, a nie płuca, nerki, wątroba, serce itd.


@ MetAtroN
Niestety moja działka, bo przeszczepiać kiedyś pewnie cośtam będę ;P

A serial (House M.D.) polecam serdecznie. Pełno tam takich i podobnych temu zagadnień etycznych z medycyny(oraz naprawdę ciętego humoru głównego bohatera). No i same przypadki ciekawe, zresztą próbka ostatniego odcinka na moim gs :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choróbsko można złapać w każdym momencie. Niekoniecznie musi być podczas oddawania krwi. Babola można złapać i u fryzjera jak Cię zatnie ''nieświeżymi'' nożyczkami ;)

Krwi nie pozwolą Ci oddawać za często, prowadzą rejestr. Jedynym skutkiem ubocznym częstego oddawania krwi może być jej wzmożona produkcja przez organizm, ale na ten efekt trzeba długo czekać. Nie pojawi się od razu po 2, czy 3 razach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wielu z Was słuszało chistorie 7-letniego Brajana, u którego w domu wybuch pożar. Chłopiec ten zachowując trzeźwość umysłu zadzwonił po straż ratując wielu ludzi, w tym swojego ojca. Niestety sam zginął, zaczadzając się:/ Jego mama zgodziła się na oddanie organów i dzięki temu żyje dwoje dzieci. Trzeba jeszcze jakiś komentarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 17:33, dziad5 napisał:

Zapewne wielu z Was słuszało chistorie 7-letniego Brajana, u którego w domu wybuch pożar. Chłopiec
ten zachowując trzeźwość umysłu zadzwonił po straż ratując wielu ludzi, w tym swojego ojca.
Niestety sam zginął, zaczadzając się:/ Jego mama zgodziła się na oddanie organów i dzięki temu
żyje dwoje dzieci. Trzeba jeszcze jakiś komentarz?


Podziwiam tego chłopaka, bo ja bym napewno nie dała rady!! :( ale Brajan da rade i poświęcił swoje życie ratując je innym ... -- nie trzeba innego komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 18:44, Skrytobójca napisał:

Slyszałem że na czarnym rynku za (moją) nerkę można dostać 60 tys. zł , czy to prawda ?


Gałki oczne (dwie sztuki) kosztują w USA 5 tysięcy dolarów, płuca - 50 tysięcy, serce - 60 tysięcy, wątroba - 40 tysięcy, a nerka - 20 tysięcy.

Ale nie brałbym tych informacji na poważnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 21:47, MetAtroN napisał:

Gałki oczne (dwie sztuki) kosztują w USA 5 tysięcy dolarów, płuca - 50 tysięcy, serce - 60
tysięcy, wątroba - 40 tysięcy, a nerka - 20 tysięcy.

Ale nie brałbym tych informacji na poważnie ;)

Na pewno istnieje czarny rynek, zdarzają sie tez kradzieże organów od żywych lub morderstwa na tym tle. Co do oczu to tylko rogówki można przeszczepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "czarny rynek" to dominują Chiny. Człowiek znika i nic o nim więcej nie wiadomo. Potem strzedają organy na zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W całej Europie powróciła sprawa dawców organów za sprawą kontrowersyjnego (na początku) programu Donor Show. Zapewne wszyscy o nim słyszeli. Gdy okazało się, że to mistyfikacja ludzie zmienili zdanie i nastawienie do niego. Co Wy sądzicie? Nie ma to jak narobić szumu i medialnego zamieszania. Wynik pozytywny murowany... Miejmy nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 19:45, Graffis napisał:

> To żadne głupoty!! To potwierdzone!
Jak potwierdzone? Przez TV? Nie wierz.
Z tego co wiem, przeszczep czegokolwiek nie zmienia twojego wachlarza umiejętności, a przynajmniej
nie da sie naukowo udowodnić, że po przeszczepie czegoś tam wzrosły komuś "skille" :P Poza
tym to za umiejętności odpowiedzialny jest mózg, a nie płuca, nerki, wątroba, serce itd.


@ MetAtroN
Niestety moja działka, bo przeszczepiać kiedyś pewnie cośtam będę ;P

A serial (House M.D.) polecam serdecznie. Pełno tam takich i podobnych temu zagadnień etycznych
z medycyny(oraz naprawdę ciętego humoru głównego bohatera). No i same przypadki ciekawe, zresztą
próbka ostatniego odcinka na moim gs :)

... Rozumiem jakby przeszczepili ci mózg, ale to nie wchodzi w gre bo jak dla mnie to jest nie wykonalne nawet w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2007 o 12:01, Yanek12 napisał:

... Rozumiem jakby przeszczepili ci mózg, ale to nie wchodzi w gre bo jak dla mnie to jest
nie wykonalne nawet w przyszłości.


Ciekawe cze 500 lat temu ''wchodziło komuś w grę'' , że poleci na Księżyc czy nawet "wywoła" ogieć za pomocą zapałki :P NAUKA BIEGNIE DO PRZODU!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 12:05, dziad5 napisał:


> ... Rozumiem jakby przeszczepili ci mózg, ale to nie wchodzi w gre bo jak dla mnie to
jest
> nie wykonalne nawet w przyszłości.

Ciekawe cze 500 lat temu ''wchodziło komuś w grę'' , że poleci na Księżyc czy nawet "wywoła"
ogieć za pomocą zapałki :P NAUKA BIEGNIE DO PRZODU!!

... No możliwe, ale jeśli by ci przeszczepili mózg byłbyś całkiem innym człowiekiem ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 12:10, Yanek12 napisał:

... No możliwe, ale jeśli by ci przeszczepili mózg byłbyś całkiem innym człowiekiem ;p.

Zależy co przez to rozumiesz. Załóżmy że twoje ciało zostało potwornie zmasakrowane (od szyi w dół masz tylko resztki i kikuty) biorą więc twój mózg, który jakimś cudem pozostał nienaruszony i przenoszą go do ciała człowieka którego mózg umarł, ale ciało zostało podtrzymane przy życiu. Mózg został przeniesiony wszelkie "obwody" podłączone i Voila... co prawda cały myk byłby dużo bardziej skomplikowany, ale teoretycznie jest to możliwe, po prostu niesamowicie skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 12:14, Hubi Koshi napisał:

> ... No możliwe, ale jeśli by ci przeszczepili mózg byłbyś całkiem innym człowiekiem ;p.

Zależy co przez to rozumiesz. Załóżmy że twoje ciało zostało potwornie zmasakrowane (od szyi
w dół masz tylko resztki i kikuty) biorą więc twój mózg, który jakimś cudem pozostał nienaruszony
i przenoszą go do ciała człowieka którego mózg umarł, ale ciało zostało podtrzymane przy życiu.
Mózg został przeniesiony wszelkie "obwody" podłączone i Voila... co prawda cały myk byłby dużo
bardziej skomplikowany, ale teoretycznie jest to możliwe, po prostu niesamowicie skomplikowane.

... Ale jakby był podobony przypadek lecz na odwrót, czyli twoje ciało by żyło a mózg nie... to wtedy gdybyś dostał owy mózg od innego człowieka moim zdaniem TY już byś sobą że tak powiem "kierował".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 12:18, Yanek12 napisał:

... Ale jakby był podobony przypadek lecz na odwrót, czyli twoje ciało by żyło a mózg nie...
to wtedy gdybyś dostał owy mózg od innego człowieka moim zdaniem TY już byś sobą że tak powiem
"kierował".

Wtedy to ten Ktoś byłby tobą... nie cofnij cofnij. Ciebie by już nie było, twój mózg umarł, zniknąłeś, nie ma cię (albo jak wierzą wierzący Polazłeś do Lepszego Świata. Ty Nie Istniejesz, a osoba której mózg przeszczepiono do twojego ciała żyje nadal będąc 100% sobą (może poza wyglądem, albo nawet to można by poprawić poprzez mooocno inwazyjną chirurgię plastyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 12:20, Hubi Koshi napisał:

> ... Ale jakby był podobony przypadek lecz na odwrót, czyli twoje ciało by żyło a mózg
nie...
> to wtedy gdybyś dostał owy mózg od innego człowieka moim zdaniem TY już byś sobą że tak
powiem
> "kierował".
Wtedy to ten Ktoś byłby tobą... nie cofnij cofnij. Ciebie by już nie było, twój mózg umarł,
zniknąłeś, nie ma cię (albo jak wierzą wierzący Polazłeś do Lepszego Świata. Ty Nie Istniejesz,
a osoba której mózg przeszczepiono do twojego ciała żyje nadal będąc 100% sobą (może poza wyglądem,
albo nawet to można by poprawić poprzez mooocno inwazyjną chirurgię plastyczną.

... mhmm... to miałem na myśli :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja za wiele o nim nie słyszałem, jakby ktoś mógł mi cos przybliżyć byłbym wdzięczny i nie musiałbym szukać po necie. Ale z dawcami organów jest taki problem że ich nie ma, a z kolei hodowle i modyfikacje genetyczne np świń tak, aby dawały przydatne organy budza wiele kontrowersji i przysparzają masę problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować