Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Wirusy, Fałszywe Alarmy - Temat Ogólny

715 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2006 o 12:09, rick90 napisał:

Każdy kto ma trochę rozumu nie wchodzi na stronie szczególnie tego typu. Co z tego że ma twoje
zdjęcie... masz się wstydzic? Takie osoby się najczęściej blokuje.

Wiem, wiem ja już chyba takich zablokowałem ze 300 na serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o Nodzie 32 ? Bo mam obecnie takowego i jakos malo wirusow mi wykrywa znaczy czysto jest :) A arcavir 2005 to pamietam zawsze cos znalazł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 11:05, Dincooo napisał:

Czy mając zainstalowanego antywirusa, można skanować skanerem online? Czy wcześniej trzeba
usunąć antywirusa?

Mnie zawsze mierziła myśl, że ktoś może grzebać w moich plikach. Bo to wszak wtedy nie jest już mój komputer. Dać dostęp komuś do swego kompa. Błe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie co do fałszywych alarmów! :)
Po zainstalowaniu service packu 2 na Win XP, często po tygodniu/dwuch tygodniach pojawia mi się taka tapeta Worning your system is infeckt spyware itd.
Używam programów no nie powiem za tanich ;) To MKS_VI2006 i nic nie znalazł potem Pandy2006 użyłem też nic nie ma i tak po 5 programach z serii 2006 nikt nic nie znalazł.
Albo sobie ten SP2 żarty ze mnie robi, albo kiepskie Antywirusy, ale naprawdę nie przypuszczam...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.megapliki.pl/plik-1747-spybot--search--destroy-update-16.06.2006.html

scignij sobie ten program i przeskanuj system

http://www.pobieralnia.pl/plik-31-bps-spyware--adware-remover.html

http://www.programosy.pl/program,adware-away.html

a potem popraw jeszcze tym :) Nie znam sie za bardzo na programach niszczących programy szpiegowskie, ale wydaje mi się ze nie są złe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OJ stary dobry Spybot :))
Też próbowałem i też nic nie znalazł. Ja przypuszczam, że Service Pack2 jest zbyt nadwrażliwy ;)
Teraz go nie stosuje nawet go nie ściągam i go nie instaluje i wkońcu mam spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problema...
Kiedyś kolega przesłał mi projekt programu w Delphi. Nic nie podejrzewając program uruchomiłem. Okazało się nestety, że program był zarażony wirusem o nazwie Virus.Win32.Parite.b (dowiedziałem sie o tym po przeskanowaniu systemu Kasperskim on-line). Projekt programu jest już usunięty z kompa, ale wirus wgryzł się tam gdzie moja wiedza nie sięga... Jakl usunąć to cholerstwo? Avast nic mi nie wykrywa. Poniżej screen raportu z Kasperskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Kaspersky Anti-Wirus Personal i mam go od miesiąca i sciagam Aktualizacje do niego itp, gdy go skanuje nie wykrywa mi żadnych wirusów o co chodzi. Czyżby źle skanował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 19:02, Widek napisał:

a co sądzicie o Nodzie 32 ? Bo mam obecnie takowego i jakos malo wirusow mi wykrywa znaczy
czysto jest :) A arcavir 2005 to pamietam zawsze cos znalazł ;)


Ja też mam właśnie NOD 32 (od niedawna). Zastrzeżeń do niego nie mam. Znalazł mi jakiegoś trojana (Norton go nie wykrywał!) i usunął....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle dostać się do tego folderu System Volume Information

C:\System Volume Information\_restore{C3511D62-4234-46A7-AA51-41D255BA01F5}\RP/.../ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 11:57, Abi Dalzim napisał:

Jak w ogóle dostać się do tego folderu System Volume Information

C:\System Volume Information\_restore{C3511D62-4234-46A7-AA51-41D255BA01F5}\RP/.../ ?


jezeli przeczytalem, to tam pisalo ze on infekuje pliki systemowe, wiec bedzie problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 12:32, Kamil.i.Maciek napisał:

O właśnie co do fałszywych alarmów! :)
Po zainstalowaniu service packu 2 na Win XP, często po tygodniu/dwuch tygodniach pojawia mi
się taka tapeta Worning your system is infeckt spyware itd.
Używam programów no nie powiem za tanich ;) To MKS_VI2006 i nic nie znalazł potem Pandy2006
użyłem też nic nie ma i tak po 5 programach z serii 2006 nikt nic nie znalazł.
Albo sobie ten SP2 żarty ze mnie robi, albo kiepskie Antywirusy, ale naprawdę nie przypuszczam...:/

Najlepiej juz go wylaczyc jak juz byl odrazu w systemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie poradźcie. Przyjeżdżam z wakacji, a tu na kompie istny burdel. Sprawka młodszego brata. Z większością już sobie poradziłem. Ale mam jeden problem. Mam firefoxa. Gdy przeglądam strony to co jakiś czas włącza mi się nowa zakładka z jakimiś tam reklamami. A kiedy przeglądarka jest wyłączona to sama się włącza i wchodzą właśnie te reklamy. Przeinstalowywałem już firefoxa, wywalałem wszystkie pozostałości po nim i dalej to samo. Pewnie coś siedzi w systemowych. Może polecicie jakiś program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pewnie coś siedzi w systemowych. Może

Dnia 13.07.2006 o 11:06, miszehu napisał:

polecicie jakiś program.

Na takie rzeczy to chyba najlepiej Ad-Aware. Poza tym jest cała masa antywirusów freeware i w wersjach z ograniczeniem czasowym. Choćby ArcaVir czy nod32. Czy parę innych, których nazwy znajdziesz w tym temacie.

Choć podejrzewam, że w przypadku ostrego burdelu najlepszy będzie format (a potem instalacja antywirusa i firewalla, zeby następnym razem brat nie mógł namieszać za wiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 11:25, Widek napisał:

heh pamiętam tego skurczybyka, infekuje pliki exe parszywy dran ;] Pamietam ze sobie z nim
jakos poradzilem, ale bylo to dawno temu

Już znalazłem rozwiązanie (banalne). Ściągnąłem po prostu trialową wersję Kasperskiego i mi gnojka usunął :) Dziwna sprawa, że Avast! i MKS-Vir w ogóle go nie widziały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować