• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Jade Empire: Edycja Specjalna - oficjalny temat Pomocy Technicznej.

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Jade Empire, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Jade Empire.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Jade Empire- Temat Ogólny!!!” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11959&u=126 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=849 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=849&p=1173

Instrukcje jak złożyć latawiec możecie pobrać w wersji elektronicznej z poniższego linku: http://www.gram.pl/jade_latawiec_instrukcja/

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

341 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 04.04.2007 o 14:59, Adamzzz napisał:

Tak, ale nadal nikt nie ma zamiaru rozwiązać mojego problemu. No szkoda, muszę być poszkodowany.

Nie instalowałeś czasem innej wersji gry wcześniej lub dema?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2007 o 15:06, Akashi napisał:

> Tak, ale nadal nikt nie ma zamiaru rozwiązać mojego problemu. No szkoda, muszę być poszkodowany.

Nie instalowałeś czasem innej wersji gry wcześniej lub dema?


Nigdy, ale to przenigdy - moja wersja gry to 1.00a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

UWAGA DO WSZYSTKICH KTÓRZY MAJĄ PROBLEMY Z KOPIOWANIEM DANYCH (DATA ERROR)

Poszperałem trochę w sieci, głównie na oficjalnym forum Jade Empire, ale także poprzez jedynego-boga: google i znalazłem trochę wskazówek dotyczących tego problemu:

1) Uruchomić instalator przez setup.exe, a nie przez autorun.exe.
2) Zmienić napęd, z którego instalujemy. Instalator Jade Empire może się wysypać podczas instalowania z NAGRYWAREK DVD (obojętnie czy single czy dual layer), dlatego warto zainstalować grę z czystego DVD ROMu.
3) Jeżeli komputer zaopatrzony jest w 2 kości RAM (np. 2x1024 MB) - można wyciągnąć jedną kość i wtedy spróbować. Gra ma tendencje do strzelania fochów podczas instalacji na dwu-kościowym układzie :)

Tyle znalazłem - Akashi może to jakoś wyeksponujesz w tym wątku? :) Przejrzałem wszystkie 9 stron i pytanie o data error było zadane wielokrotnie, ale jakoś zniknęło w gąszczu pytań "a jak przejść".

pozdrawiam wszystkich gram-owiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No a ja niestety nie znalazłem rozwiązania na swój problem. :( Kilka osób o tym pisało na forum Bioware, ale jedna miała W2K a inne nie dostały jakiejkolwiek odpowiedzi :(
A mianowicie gra w ogóle mi się nie uruchamia. Klikam uruchom... i nic. Dokładniej rzecz ujmując to przez chwilę widać aktywny proces jadeempire.exe czy jak on się tam nazywa. Ale po chwili znika i to wszystko.
Zero błędów, zero wpisów w logach. Nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem z grą. Na początku gra chodzi płynnie. Jednak w trakcie walk, albo cutscenek zaczyna spowalniać i dalej działa już cały czas wolno, a cutscenki szarpią. Pomaga na to tylko wyjście z gry i ponowne jej włączenie. Próbowałem zmieniać wszystkie ustawienia i nic. Aż w pewnym momencie naszło mnie olśnienie, że lagi pojawiają się w momencie uruchomienia wibracji na padzie. Wyłączyłem wibracje i wszystko jest ok. Teraz moje pytanie. Czy da się jakoś grać z wibracjami i bez lagów? Dodam, że mam pada Speed-Linka Strike^2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2007 o 11:27, Smaug_PRAWDZIWY napisał:

Mam taki problem z grą. Na początku gra chodzi płynnie. Jednak w trakcie walk, albo cutscenek
zaczyna spowalniać i dalej działa już cały czas wolno, a cutscenki szarpią. Pomaga na to tylko
wyjście z gry i ponowne jej włączenie. Próbowałem zmieniać wszystkie ustawienia i nic. Aż w
pewnym momencie naszło mnie olśnienie, że lagi pojawiają się w momencie uruchomienia wibracji
na padzie. Wyłączyłem wibracje i wszystko jest ok. Teraz moje pytanie. Czy da się jakoś grać
z wibracjami i bez lagów? Dodam, że mam pada Speed-Linka Strike^2.


musialbys poszukac na oficjalnym forum Jade Empire, a jak tam nie bedzie to zapytac - moze ludziska z Bioware Ci pomoga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ech ściągam tę instrukcje od półtorej godziny jak (może przesadzam) i jak było 45% tak jest... Mogę prosić o podesłanie tego pliku na maila?- skajbaj@gmail.com , bo bez niej latawiec pozostaje kilkoma kijkami,trójkącikami w woreczku,sznurkiem i chyba klejem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hejka mam taki mały problemik jestem w cesarskim mięście ale gdy wchodze do nekropolii lub areny czasami(co drugie wejście na tą lokacje)mam taki widok z góry i w ogóle nieda się sterowac(znaczy się da ale nie widzi się nieczego przed i obok postaci)musze potem wracac do poprzedniej lokacji i znowu wejśc na tą samą lokacje(nekropolia i arena)jest może jakiś sposóbby to naprawic??aha jeszcze jedna sprawa gdy chce walczyc z obcokrajowcem po debacie moja posta ciągle kręci sie w kólko i nie może atakowac jak będzie znał ktoś sposób na rozwiązanie tych problemów niech da odpowiedź z gory dzięx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hejka mam taki mały problemik jestem w cesarskim mięście ale gdy wchodze do nekropolii lub areny czasami(co drugie wejście na tą lokacje)mam taki widok z góry i w ogóle nieda się sterowac(znaczy się da ale nie widzi się nieczego przed i obok postaci)musze potem wracac do poprzedniej lokacji i znowu wejśc na tą samą lokacje(nekropolia i arena)jest może jakiś sposóbby to naprawic??aha jeszcze jedna sprawa gdy chce walczyc z obcokrajowcem po debacie moja posta ciągle kręci sie w kólko i nie może atakowac jak będzie znał ktoś sposób na rozwiązanie tych problemów niech da odpowiedź z gory dzięx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

gdy chce walczyc z obcokrajowcem po debacie moja posta ciągle kręci sie

Dnia 06.04.2007 o 11:24, matiz09 napisał:

w kólko i nie może atakowac jak będzie znał ktoś sposób na rozwiązanie tych problemów niech
da odpowiedź z gory dzięx


Mam dokładnie to samo z tą różnicą że postać spada "poza świat" czy jak to nazwać. Stoimy "pod" światem gry. i chyba nie jest to tylko nasz problem. Zamieszczam screena.

20070407184927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Właśnie dostałem ta grę. Gra zainstalowana ale po kliknięciu Graj włączją się dwa screeny i na tym sie kończy o co może chodzić?? Za odpowiedzi z góry dziękuje!
Mój sprzęt:
Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_gdr.050301-1519)
Processor: AMD Sempron(tm) 2600+, MMX, 3DNow, ~1.8GHz
Memory: 512MB RAM
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
Card name: RADEON 9200 SERIES 128MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 13:39, Fumiko napisał:

Co do tej podłogi - zapisz grę i wczytaj ją. Pomaga.

podloga podłogą ale mnie tu chodzi że się ruszac nieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 14:05, matiz09 napisał:

podloga podłogą ale mnie tu chodzi że się ruszac nieda


Masz kamerę w podłogę, prawda? Nic nie widać?
No to zapisz i wczytaj, wtedy kamera się ustawia normalnie i można sterować. Sprawdziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 14:09, Fumiko napisał:

> podloga podłogą ale mnie tu chodzi że się ruszac nieda

Masz kamerę w podłogę, prawda? Nic nie widać?
No to zapisz i wczytaj, wtedy kamera się ustawia normalnie i można sterować. Sprawdziłam.

spróbuje a znasz może sposób na rozwiaznie problemu nr 1 (wcześniejszy post)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.04.2007 o 14:13, matiz09 napisał:

spróbuje a znasz może sposób na rozwiaznie problemu nr 1 (wcześniejszy post)


Adamzzz Ci już powiedział, to raz. A dwa - musisz złapać sejwa ZANIM walka się zacznie i wczytać. Jakiś jest błąd w skrypcie kamery i po wczytaniu to się zeruje i jest normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć.
Mam pewien problem. Zamówiłem sobie Jade Empire. Dzisiaj doszło, no to zadowolony wrzucam do napędu DVD i odpalam. Zaczyna się instalacja: klikam "Dalej" parę razy i w momencie, gdy klikam "Zainstaluj" komputer się resetuje. Nie wiem co zrobić! Próbowałem wszystkiego... Proszę o pomoc.
btw.
Mój PC spełnia wymagania zalecane, zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej, płyty głównej, klawiatury i myszki i zainstalowałem też po raz kolejny DirectX 9.0c... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować