Evil_Khan

KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

30593 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2013 o 17:23, Sigu napisał:

W latach gdy wydawano Neverhooda chyba nie było wersji kolekcjonerskich gier.


Były, ale nie tyle co dzisiaj i biedne w porównaniu z tym co obecnie wychodzi

Dnia 30.07.2013 o 17:23, Sigu napisał:

Ona ma CD. Kto trzyma kartony sprzed tylu lat. Jeśli odpowiesz, że ludzie, to inne pytanie.
Jaki normalny użytkownik trzyma kartony sprzed tylu lat.


Jeśli tak podchodzi do tematu większość ludzi to nic dziwnego, że taka nędza na rynku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 16:36, Sir_Kielbasa napisał:

Jakie wydanie miałeś? Dyskietki czy CD?


Miałem wydanie z czasopisma PC Games CD nr 4/99. Gra ma dla mnie wartość....sentymentalną więc wystarczy nawet wersja z czasopisma a tu zonk.

Dnia 30.07.2013 o 16:36, Sir_Kielbasa napisał:


Za ile poszedł? Może to znowu kwestia "dziecinności" tytułu." Po co wystawiać, skoro
się nie sprzeda."


Jakieś 50 czy zł ale to był big box.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można trafić właściwie wszystko - trzeba mieć tylko cierpliwość i trochę szczęścia.
Kupiłem tam Świrusa w wersji na CD w kartonie za klika złotych.
Neverhooda w pudełku CD udało mi się kupić za 12 zł (z przesyłką).

20130731100518

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 20:48, iselor86 napisał:

Miałem wydanie z czasopisma PC Games CD nr 4/99. Gra ma dla mnie wartość....sentymentalną
więc wystarczy nawet wersja z czasopisma a tu zonk.


E, myślałem, że wersję pudełkową Ci wcięło. Z pisma to nie taka duża strata. :)

upperi

Dnia 30.07.2013 o 20:48, iselor86 napisał:

Na allegro można trafić właściwie wszystko - trzeba mieć tylko cierpliwość i trochę szczęścia.
Kupiłem tam Świrusa w wersji na CD w kartonie za klika złotych.


Ja dałem jakieś 20-30zł na stronie wydawcy jeśli się nie mylę.
Skoro jest fotka pudełka to sami powiedzcie, czy coś takiego może mieć wzięcie? Wygląda jakby w środku był jakiś programik dla smarkacza. :)

Dnia 30.07.2013 o 20:48, iselor86 napisał:

Neverhooda w pudełku CD udało mi się kupić za 12 zł (z przesyłką).


W jakim stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 12:18, Sir_Kielbasa napisał:

> Miałem wydanie z czasopisma PC Games CD nr 4/99. Gra ma dla mnie wartość....sentymentalną

> więc wystarczy nawet wersja z czasopisma a tu zonk.

E, myślałem, że wersję pudełkową Ci wcięło. Z pisma to nie taka duża strata. :)


Tyle że teraz nie mogę wyłapać nawet wersji z pisma. A już znalezienie obecnie polskiego zestawu Avalon Classic 1 i 2 to jest cud chyba porównywalny ze znalezieniem premierowego Diablo w folii. :-/ Ja rozumiem że dystrybucja w latach 90tych w Polsce kulała no ale bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 12:18, Sir_Kielbasa napisał:

> Neverhooda w pudełku CD udało mi się kupić za 12 zł (z przesyłką).

W jakim stanie?

Płyta jest w stanie idealnym. Przezroczysty plastik pudełka w miejscach nieosłoniętych przez naklejkę z certyfikatem autentyczności jest gdzie nie gdzie lekko zmatowiały. Całkowicie usunięto czerwoną plombę, która uniemożliwiała otworzenie pudełka. Instrukcja w stanie bardzo dobrym (na tylnej okładce odcisnęły się zaczepy, które przytrzymują ją w pudełku - to już niestety spowodowane jest upływem czasu i prawdopodobnie przechowywaniem w pozycji leżącej).
Kupiłem ją przed wysypem Neverhoodów na allegro - sprzedający wystawił ją w licytacji od 1 zł i z opcją Kup teraz za 8 zł. Nie było żadnego zdjęcia, tylko obrazki okładki znalezione w internecie. Nawet się nie zastanawiałem - nawet gdyby okazało się, że to była sama płytka w średnim stanie, to nie żałowałbym tych 12 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 12:55, iselor86 napisał:

Tyle że teraz nie mogę wyłapać nawet wersji z pisma. A już znalezienie obecnie polskiego
zestawu Avalon Classic 1 i 2 to jest cud chyba porównywalny ze znalezieniem premierowego
Diablo w folii. :-/ Ja rozumiem że dystrybucja w latach 90tych w Polsce kulała no ale
bez przesady...


Kisi się pewnie gdzieś w magazynach albo po małych sklepach/księgarniach. Jeśli nie pójdzie na przemiał to w końcu wypłynie. :)

upperi

Dnia 31.07.2013 o 12:55, iselor86 napisał:

Kupiłem ją przed wysypem Neverhoodów na allegro - sprzedający wystawił ją w licytacji
od 1 zł i z opcją Kup teraz za 8 zł. Nie było żadnego zdjęcia, tylko obrazki okładki
znalezione w internecie. Nawet się nie zastanawiałem - nawet gdyby okazało się, że to
była sama płytka w średnim stanie, to nie żałowałbym tych 12 zł :D


W sumie ryzyko było małe. Przy tej cenie to grunt, żeby płyta działała. Już kilka razy brałem tanie gry tylko dla płyt (tekturowy box, instrukcja czasem były, czasem nie, często w kiepskim stanie) po to tylko, żeby oszczędzać nośniki z kompletnego wydania. I też nie żałuję, bo nastawiałem się na szrot, a okazywało się, że płyty były czesto w stanie idealnym.
A gdzie i za ile kupiłeś Tajemnicę Statuetki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 16:57, Sir_Kielbasa napisał:

A gdzie i za ile kupiłeś Tajemnicę Statuetki?

Statuetkę też udało się kupić na allegro - za 50 zł. Pudełko ma lekkie otarcia (widać je na zdjęciu), ale poza tym wydanie jest kompletne. Dyskietek nie testowałem, bo nie mam napędu 5,25''''.
Do pudełka dorzucono kopię na dyskietkach 3,5'' i tę sprawdzałem - działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ludzi kupujących gry na dyskietkach 3,5:) Sam mam co prawda cztery takie gry ale tylko dlatego że kupione u po 5 zł od ww. Panów w ww. Centralu. Mam do dyskietek sentyment, ale...Interesuje mnie tylko CD i bardzo mnie wnerwia że NOMAD mam tylko dyskietkowy. Z tego też właśnie powodu nie zamieniłbym płyty z Gamblera z pełną wersją Tajemnicy Statuetki na to co ma kolega wyżej. Ślicznie to wygląda, wspaniała wartość kolekcjonerska, ale funkcjonalność....Praktycznie żadna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 19:45, iselor86 napisał:

Interesuje mnie tylko CD i bardzo mnie wnerwia że NOMAD mam tylko dyskietkowy.
Z tego też właśnie powodu nie zamieniłbym płyty z Gamblera z pełną wersją Tajemnicy Statuetki
na to co ma kolega wyżej. Ślicznie to wygląda, wspaniała wartość kolekcjonerska, ale
funkcjonalność....Praktycznie żadna:)

Mam Discworld Noir w pudełku CD (bez kartonowego pudła) - może masz ochotę na wymianę dyskietkowego NOMAD na tego Discworlda? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zaproponował Świrusa to bym się chyba nie zastanawiał:D Ale gra jest tak stara i tak dobrej jakości że byłoby mi szkoda się jej chyba pozbywać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 17:15, upperi napisał:

Statuetkę też udało się kupić na allegro - za 50 zł.


To też całkiem dobra cena. Pamiętam jakoś w zeszłym roku chyba ktoś wystawiał i poszła za 100-120zł jeśli się nie mylę.

iselor86

Dnia 31.07.2013 o 17:15, upperi napisał:

Podziwiam ludzi kupujących gry na dyskietkach 3,5:) Sam mam co prawda cztery takie gry


Co jeszcze oprócz Nomada?

Dnia 31.07.2013 o 17:15, upperi napisał:

Z tego też właśnie powodu nie zamieniłbym płyty z Gamblera z pełną wersją Tajemnicy Statuetki
na to co ma kolega wyżej. Ślicznie to wygląda, wspaniała wartość kolekcjonerska, ale
funkcjonalność....Praktycznie żadna:)


A tego to już nie rozumiem. :) Przecież cały cymes w tym, żeby mieć pudełko, instrukcję itp. a nie golasa. Zresztą można mieć i jedno i drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2013 o 21:18, Sir_Kielbasa napisał:

Co jeszcze oprócz Nomada?


Burntime, Tesserae i Theatre of War.

Dnia 31.07.2013 o 21:18, Sir_Kielbasa napisał:

A tego to już nie rozumiem. :) Przecież cały cymes w tym, żeby mieć pudełko, instrukcję
itp. a nie golasa. Zresztą można mieć i jedno i drugie.


Cóż, mam wiele golasów jak widzisz na moich zdjęciach, np. Albion:) Nie przeszkadza mi to jeśli nie mogę znaleźć innej wersji lub pełne wydanie ma zaporową cenę. Ot, dla mnie liczy się żeby był oryginał - wydanie ma mniejsze znaczenie choć oczywiście im fajniejsze/pełniejsze tym lepiej ale nie jestem fanatykiem. Dlatego też wolę czasopismówkę na CD z mojego kochanego Gamblera niż premierówkę na dyskietce której i tak nie odpalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że za jakiś czas gry z płyty też nie odpalisz, bo zastąpią je inne nośniki i w komputerach przestaną być montowane czytniki CD/DVD. Napęd dyskietek to nie jest tak naprawdę jakiś super egzotyczny sprzęt, można nawet kupić takie podłączane do komputera poprzez USB :D Gorzej z żywotnością dyskietek - dlatego ja gry na dyskietkach traktuję tylko i wyłącznie jako obiekty kolekcjonerskie. Od grania w takie gry mam ich wersje elektroniczne albo reedycje na CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego czasu ja już zakończę zbieranie gier;) Nie przez przypadek zachowałem swój stary komputer. Nie planuję też kupna żadnego nowego komputera, to co mam - wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się