AN0WN1M

Guild Wars 2 - Temat Ogólny

7250 postów w tym temacie

Ciekawe, symbol White Mantle na końcu (3 arty szybko pojawiają się na końcu i szybko znikają)... Czyżby White Mantle miałoby mieć jakiś epizodzik znów w GW2 po tym jak dostali bęcki od Shining Blades?

@ qq_MoaR

Rasy na pewno będą się różnić nie tylko profesjami, wiadomo jest już, że poza innym miejscem startu gry (Human - Divinity Reach, Norn - Heolbrak, Asura - Rata Sum, Sylvari - Pale Tree (The Grove), Charr - Black Citadel) będzie trzeba wybrać dla postaci przynależność i tak, asury wybierają szkołę pomiędzy synergetyczną, statyczną i dynamiczną, Sylvari wybierają pory roku wiosnę, lato, jesień i zimę, Charry legion wśród Popiołu, Żelaza i Krwi, Norny wśród duchów Niedźwiedzicy, Śnieżnego Lamparta, Wilka i Kruka, a Ludzie pochodzenie z Kryty, Ascalonu, Elony i Canthy. Bardzo bym się zawiódł gdyby te wybory były tylko kosmetyczne... a przecież dojdą jeszcze profesje i być może subklasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 17:05, Ash napisał:

Bardzo bym się zawiódł gdyby te wybory były tylko kosmetyczne...


Zgadzam się, ale niestety wygląda na to, że te wybory wniosą do rozgrywki o wiele mniej urozmaicenia niż mieli byś my nadzieję - podobno Norn może nauczyć się zmiany formy niezależnie od swojego totemu, co dla mnie byłoby sporym failem. Oczywiście w chwili obecnej można to rozważać co najwyżej w charakterze pogłosek, ale jednak pojawiają się one takie a nie inne =\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 17:05, Ash napisał:

Rasy na pewno będą się różnić nie tylko profesjami


Rasy na pewno nie będą się różnić profesjami. Reszta zmian imo kosmetyczna będzie, bardziej dla klimatu i personalizacji postaci niż dla faktycznych zmian w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 19:08, Budo napisał:

> Rasy na pewno będą się różnić nie tylko profesjami

Rasy na pewno nie będą się różnić profesjami. Reszta zmian imo kosmetyczna będzie, bardziej
dla klimatu i personalizacji postaci niż dla faktycznych zmian w grze.


Wiesz, skoro np. Ash Legion słynie ze swych zabójców, to dlaczego inne legiony nie mogą mieć innych bajerów, którymi one najlepiej władają. To by może spowodowało nawet ciekawsze PvP, bo Charr z Ash Legionu nie równałby się Charrowi np. z Żelaznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2010 o 20:25, Ash napisał:

bo Charr z Ash Legionu nie równałby się Charrowi np. z Żelaznego.


z tego wynika, że ciekawsze = faworyzowanie jednego Legionu i kompletne olewanie innych. nie pamiętasz, jak kiedyś nikt nie grał rytem albo paragonem? albo jak nikt nie używał nornowych blessów innych niż Ursan? IMO zbyt silne różnicowanie spierniczy balans.
ale to tylko gdybanie, bo nic konkretnego o tym nie wiadomo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 20:38, Daelor napisał:

z tego wynika, że ciekawsze = faworyzowanie jednego Legionu i kompletne olewanie innych.


Myślę, że chodzi raczej o to, żeby każdy legion miał unikalne mocne i słabe strony. Też uważam, że byłoby to ciekawsze rozwiązanie, wymagające poświęcenia większej uwagi rozwojowi postaci i różnicujące rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 20:41, booba napisał:

Myślę, że chodzi raczej o to, żeby każdy legion miał unikalne mocne i słabe strony.


z klasami postaci miało być dokładnie to samo - co z tego wynikło, pisałem wcześniej. dodatkowe, skomplikowane różnicowanie w stylu rasa + klasa postaci + legion/kasta itd. to byłoby już za dużo. bo albo zrobione byłoby to po mistrzowsku (kto pamięta niegrywalność ryta albo imba ursana w tym momencie się uśmiecha), albo po paru tygodniach trzeba by nerfić i rebalansować od nowa. IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 20:49, Daelor napisał:

bo albo zrobione byłoby to po mistrzowsku (...)


Czyż nie na mistrzowskie wykonanie mamy prawo liczyć? Sam pomysł takiego zróżnicowania jest świetny, wykonanie należy do twórców - jeśli spieprzą sprawę, będzie można im to wytykać do woli. Na chwilę obecną żyjmy marzeniami i kredytem zaufania =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no pewnie, że tak - nie przeczę, że byłoby to potężne urozmaicenie i ogólne JOŁ, ale nauczony doświadczeniem zachowałbym sceptycyzm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 20:57, Daelor napisał:

no pewnie, że tak - nie przeczę, że byłoby to potężne urozmaicenie i ogólne JOŁ, ale
nauczony doświadczeniem zachowałbym sceptycyzm :)


Ja nauczona doświadczeniem zaczynam oczekiwanie na grę z DUUUUŻYM bagażem optymizmu, gdyż zapewne kolejne doniesienia skutecznie go obniżą, a tak przynajmniej trochę zostanie =DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby gdyby Gw2 zbliżył się choć trochę do Lineage2 pod względem klas(35:>). Pytanie: czy pójdą na łatwiznę tak jak to było łAionem czy się postarają nawet jeśli mieliby do zbalansowania 30 klas ?^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edytowałem posta, ale mi wcięło :(

dodam, że GW miało bardzo ''user-friendly'' formułę - jedną postacią przechodzimy wszystko co jest, zmieniamy dowolnie buildy i atrybuty. wprowadzenie niemożliwej do zmiany przynależności (legion itd.) trochę by się kłóciło z tą ideą.


qq_MoaR -> w tej kwestii stawiałbym na jakość, nie ilość ;] w jedynce było niedużo, a każda była inna, bez powielania. w L2 nie grałem, więc się nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 20:59, qq_MoaR napisał:

Fajnie byłoby gdyby Gw2 zbliżył się choć trochę do Lineage2 pod względem klas(35:>).
Pytanie: czy pójdą na łatwiznę tak jak to było łAionem czy się postarają nawet jeśli
mieliby do zbalansowania 30 klas ?^^


Osobiście wolę mniej klas dobrze dopracowanych, sensownie osadzonych w świecie gry i w znacznym stopniu się od siebie różniących, niż niesamowite ilości klas nijak się od siebie różniących. Zróżnicowanie, imo, powinny zapewnić specjalizacje i legiony/totemy, co tam jeszcze jest. Klas jako takich wielu mi do szczęścia nie trzeba (może to kwestia tego, że i tak zawsze gram podobną postacią =P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 21:03, Daelor napisał:

edytowałem posta, ale mi wcięło :(


mnie właśnie też =\

Dnia 24.03.2010 o 21:03, Daelor napisał:

dodam, że GW miało bardzo ''user-friendly'' formułę - jedną postacią przechodzimy wszystko
co jest, zmieniamy dowolnie buildy i atrybuty. wprowadzenie niemożliwej do zmiany
przynależności (legion itd.) trochę by się kłóciło z tą ideą.


Nigdzie nie słyszałam o możliwości zmiany samej przynależności, po prostu ma ona nie mieć zbytniego wpływu na możliwości rozwoju postaci (właśnie to mi się nie podoba). Moim zdaniem taka stała przynależność ma dużo sensu, chociaż jeśli będzie ona modyfikować umiejętności postaci (na co mam nadzieję) to powinna być możliwość jej zmiany - w jakiś sensowny sposób (duży quest, rytuał jakiś, cokolwiek w ten deseń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Lineage2 były subtelne różnice w skillach i statystykach (np. Paladyn heal + wiekszy magic def, Dark Avanger -summon Panterka, reflect damage). Nie wiem po prostu jestem przyzwyczajony do tego systemu i nie kryję, że był on ostro niedopracowany :-) ale może anet pokusi się na większą ilość klas i je dopracuje w takim stopniu, że nie będzie większych problemów... w sumie zależ też jak będą działać subclassy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 21:20, qq_MoaR napisał:

W Lineage2 były subtelne różnice w skillach i statystykach


no właśnie - subtelne. IMO lepsze jest rozwiązanie z GW, gdzie każda klasa jest jedyna i niepowtarzalna, oferuje odmienne doświadczenia, gra się nią inaczej. dobrze wpływało to na klimat - ja na przykład bardzo zżyłem się z moim warkiem, inni nie grają nikim innym jak elementalistą albo nekrusem.
wspominałem już o uniwersalności postaci - z jednego warka można zrobić tanka, ofensywnego damage dealera albo dać build z knockdownami. podejrzewam, że w L trzeba by do tych celów robić postacie od nowa (jak na przykład w Diablo 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 20:41, booba napisał:

Myślę, że chodzi raczej o to, żeby każdy legion miał unikalne mocne i słabe strony.
Też uważam, że byłoby to ciekawsze rozwiązanie, wymagające poświęcenia większej uwagi
rozwojowi postaci i różnicujące rozgrywkę.


Ta, a potem pvp nie do zbalansowania.
Każda profka będzie dla każdej rasy, to już wiadomo. Raciale będą słabszymi wersjami normalnych skilli, nie będą to żadne powery i raczej nie będą wpływać na wybór profesji. Imo reszta będzie typową kosmetyką i dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 20:55, booba napisał:

> bo albo zrobione byłoby to po mistrzowsku (...)

Czyż nie na mistrzowskie wykonanie mamy prawo liczyć?


Nie. Jeśli wiesz coś o balansie w gw to przejrzyj na oczy, a jeśli nie, to uwierz mi na słowo ;]
Twórcy już zapowiedzieli, że zmienią gw2 pod kątem lepszego balansu, np. mniejsza będzie liczba skilli. Bez sensu byłoby zmniejszać liczbę skilli typowych dla profesji mnożąc jednocześnie inne typy skilli... to się mija z celem.

qq_MoaR---> już wiadomo, że w podstawce gw2 klas będzie mniej niż w gw. Stawiam na 6-7 na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się