Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Szukam netbooka w cenie do 1500zł, i nie wiem czy lepiej kupić któregoś z asus eee czy może MSI wind, bo słyszałem że ci producenci posiadają najlepsze netbooki.
Zależy mi też by praca na bateriach była dość długa przy używaniu powiedzmy pakietu office :)
I teraz który z tych netbooków byłby najlepszy, a jeśli poniższe ssą prosiłbym o radę jakiego kupić ;)
Eee 1000hd
http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus_Eee_PC_1000HD_Windows_XP__czarny/pelny,id,61431,s,1/
Eee 904hd
http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus_Eee_PC_904HD_Windows_XP__czarny/pelny,id,59466/
Wind U90
http://www.komputronik.pl/Notebooki/Microstar_WIND_U90_bialy_XPH_120GB/pelny,id,61991/
Wind U100
http://www.komputronik.pl/Notebooki/Microstar_WIND_U100_bialy_XPH/pelny,id,57883/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 16:05, lama123 napisał:

Szukam netbooka w cenie do 1500zł

Tylko MSI Wind U100-404PL z 160gigowym dyskiem i z 6 komorową baterią.
Na agito.pl idzie kupić za 1499zł. Nie dam linka bo coś im teraz szwankuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 22:55, szypek26 napisał:

te ostatnią Toshibę najlepiej , ale to moja opinia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego notebooka z matrycą 17" i wbudowaną kamerką internetową możecie mi (właściwie nie mi, ale to szczegół ;)) polecić?

O ile config normalnego kompa sam potrafiłbym ułożyć, o tyle na laptopach prawie się nie znam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od dzis laptop Toshiba Qosmio F50-10z i mam problem z dzwiekiem a dokladnie to od poczatku go nie bylo nawet po pierwszym uruchomieniu Visty...
Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:53, GringoG3 napisał:

Mam od dzis laptop Toshiba Qosmio F50-10z i mam problem z dzwiekiem a dokladnie to od
poczatku go nie bylo nawet po pierwszym uruchomieniu Visty...
Prosze o pomoc


Skoro go nie było od początku, tzn. Od zakupu laptopa, to pewnie wystąpił problem ze sprzętem.
Zapewne jest on na gwarancji, więc nic prostszego: Po prostu go oddaj i niech naprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Prosze wtajemniczonych o pomoc:
Chce kupic laptopa i nie wiem która karta graficzna jest najlepsza do gier typu Pro Evolution Soccer 2009..
Czy ktos móglby ustawic ponizsze karty graficzne od najlepszej do najslabszej?
ATI RADEON HD 3650
ATI RADEON HD 3470
GEFORCE GO 8600M GT
GEFORCE 8400M GT
Dziekuje bardzo za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę nudny, laptop nie jest do grania.

Ale jak już koniecznie chcesz to robić to-> GEFORCE GO 8600M GT jest chyba najlepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 07:36, L33T napisał:

Będę nudny, laptop nie jest do grania.

Ale jak już koniecznie chcesz to robić to-> GEFORCE GO 8600M GT jest chyba najlepszym
wyborem.

W sumie nei jest do grania... Ale często nie ma się wyboru i kupno laptopa jest koniecznością.

Linux M osobiście mogę Ci polecić ten który ja mam (patrz stopka). Całkiem wydajny, nie grzeje się, Far Cry 2 w prawie maksie (bez AA) chodzi całkiem płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 16:05, lama123 napisał:

Szukam netbooka w cenie do 1500zł, i nie wiem czy lepiej kupić któregoś z asus eee czy
może MSI wind, bo słyszałem że ci producenci posiadają najlepsze netbooki.

Hmm.... nie wiem jak ASUS, ale MSI z pewnością nie produkuje najlepszych notebooków. I mówię to jako nieszczęśliwy posiadacz jednego z nich (M635 - ma ciut ponad dwa lata). Historia użytkowania to historia ciągłych wizyt w serwisie (z którego zawsze wracał przeważnie bez starej, za to z nową usterką - często na skuek wymiany BIOSu, który więcej szkodził, niż pomagał). Matryca się popsuła (jakieś 3 grupy po ok. 30 martwych subpikseli) parę miesięcy od nowości. Wymienili. Ale po jakimś roku (teraz już jest po gwarancji) znowu zaczęły się pojawiać. Także jakość matryc jest widocznie dosć niska.
W trakcie gwarancji zepsuła mi się jeszcze nagrywarka.
Serwis jest niby szybki, ale oprócz tych problemów z BIOSem, to np. przy wymianie matrycy ktoś pięknie pobrudził szybę od środka. Niby bzdura, ale czasami denerwuje, bo plama jest całkiem spora.


Podsumowując - odradzam z całego serca notebooki MSI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 09:32, Chester001 napisał:

ekran 8,9 cala:)
pewnie chodzi na baterii tyle co każda, inna komórka...;];]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 01:52, wmedek napisał:

Witam wszystkich!
Prosze wtajemniczonych o pomoc:
Chce kupic laptopa i nie wiem która karta graficzna jest najlepsza do gier typu Pro
Evolution Soccer 2009..
Czy ktos móglby ustawic ponizsze karty graficzne od najlepszej do najslabszej?
ATI RADEON HD 3650
ATI RADEON HD 3470
GEFORCE GO 8600M GT
GEFORCE 8400M GT
Dziekuje bardzo za pomoc.

patrz na procesor czy udżwignie te grę. To słaby punkt laptopów. Na samej karcie nie zagrasz, wiec podawaj całośc konfiguracji. Ja bym brała Radeony z tych konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pierwszy laptop już zakupiony, niestety nikt nie potrafił mi tutaj doradzić także wziąłem sprawę w soje ręce. SONY VAIO FW21-E - szczerze polecam. Jakość wykonania, wygląd przede wszystkim - bardzo elegancki.

Teraz szukam coś tańszego, w cenie do 2500zł. Dla niewymagającego użytkownika. Myślałem nad jakimś HP Pavilionem w tej cenie. Może komuś przychodzi coś do głowy?
EDIT: _____________________________________________________________________ Przeczytam u góry :).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim numerze chipa (grudniowy zdaje się) jest fajny ranking notków z wydajną grafiką. polecam. w kategoriach oplacalności w czołówce samsung r560 i ARISTO Vision i475. Co sądzicie o obu notkach?

20081203133314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Poszukuję laptopa do ok. 2800 zł (żelazna granica to 3000zł) z ekranem 14''''.
Kolega na dniach kupił Asusa F8VR i bardzo mi się spodobał. Wylicytował go właśnie za 2.8k, przy czym ma 4GB Ram i grafę GF 512MB (nie pamiętam modelu więc nie będę kłamał, ale zorientowani na pewno będą wiedzieć).

Spośród 14'''' Asusów są: F8Vr; F80S; F80L; F8Sn (no i seria A8Sc, A8He, A8Jr).
Chciałbym coś z serii F ale nie mam pojęcia czym on się wszystkim różnią bo z wyglądu to są takie same.
Interesuje mnie 4GB Ram, dwurdzeniowy procek powyżej lub 2Ghz, na karcie min. 512MB plus możliwość przydzielenia jej jeszcze np. 1GB Ram z pamięci operacyjnej. No ma być wydajny co tu dużo mówić ;)

Coś poradzicie?

(wybaczcie za mało fachowe słownictwo i jeśli gdzieś popełniłem jakąś "bzdurę" to przepraszam ale chyba meritum jest do zrozumienia :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam lapka do 1000-1800 i jeszcze nie wiem czy 10.1 czy 15.4 ...
ten pierwszy to chyba bedzie lenovo... a drugi .. sam nie wiem... co radzicie ?
pc tfu .. laptop .. do neta.. i gier (prostych) najlepiej .. bez windy... no a jak juz .. chyba wyboru nie mam ? aha i formowy wezne... no nie wiem HP ? ;) najlepiej aby miał w końcu 2 letnią gwarancje... ehh...
moze dacie jakies typy ? aha i zeby miał wolny slot pamieci.. bo mam w szafie 1 GB dd2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować