Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2010 o 10:08, Crew_900 napisał:

Na dwóch laptopach mam Vistę i okrutnie mulą. Czy jakbym zmienił na Win7 byłoby lepiej
?


Nie znam Visty, ale ogólne opinie są takie, że 7 jest lepsza i szybsza. Przesiadłem się z xp na 7 niedawno i jestem zadowolony, system jest całkiem spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, miałem Vista+SP2 później miałem Win7 beta na tym samym lapku ( Vaio ), w zasadzie żadnych różnic wydajnościowych, głównie kosmetyka wyglądu na plus w Win7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 19:39, Crew_900 napisał:

HP Pavilion dv7-1120ew
Temperatura procka i grafiki w spoczynku wynosi kolo 70 stopni
czy to normalne >?

Nie znam się jakoś specjalnie na laptopach , ale według mnie to sporo. Niby do 90 stopni nic nie powinno się dziać , ale takie temperatury skracają żywotność podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 20:01, Crew_900 napisał:

No jak na razie 2 lata jest i nic się nie stało ;]


Ja mam jednego z 2002 albo 2003. Najpierw padl naped (a wlasciwie czesc plyty glownej...), potem, bateria, dysk twardy, karta wifi i karta sieciowa. I nie byl to najtanszy model, bo kosztowal ok. € 1600 ;]
Teraz mam go tylko na czarna godzine :P (usb dziala, wiec do Internetu moze byc :P)
Poki co mam od kilku tygodni... znowu HP''ka (elitebook jakis), sprawuje sie niezle, ale nie zdziwilbym sie jakby cos padlo w przeciagu najblizszych 2-3 lat. W koncu to HP :D (awaryjnosc prawie 30%, czyli tyle co starsze wersje Xbox360 :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 21:28, blacklio2 napisał:

Byłbym spokojny o elitebooka i nie przypuszczam żeby coś się zepsuło w nim tak prędko


Zobaczy sie ;)
Ale zbytnio bym sie juz tym nie przejal i tak go mam za free.

A co lepsze sa elitebooki od pozostalych HP?
moj to jest +/- ten:
http://allegro.pl/hp-elitebook-8530p-t9600-2-8gh-4gb-250gb-fw-gw-i1322865333.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zastanawiam się (w sumie jestem już prawie przekonany) nad kupnem Nokia Booklet 3G. We wszystkich recenzjach jakie miałem okazję przeczytać recenzenci rozpływają się nad zaletami netbooka podobnie jak klienci sklepów internetowych w swoich komentarzach. Zależy mi jednak także na Waszej opini. Miał ktoś z Was styczność z tym komputerem? Będzie używany przede wszystkim do programowania, pracy w excelu, przeglądania internetu i jako odtwarzacz muzyczny. No i musi wytrzymać na baterii cały dzień w szkole/na uczelni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Dell obudowa aluminiowa bardzo dobry serwis w przeciwieństwie do Samsunga, odnośnie parametrów
lepsza karta graficzna HD5650 no i wyjście eSATA, szkoda że sieciówka tylko 100Mbps
Taniej o 50 zł, sklep bardzo dobry i rzetelny
http://www.x-kom.pl/p/59210-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-15r-alu-i5-460m-4096-500-7hp64x-hd5650.html

W tej cenie zobacz za nowym Dellem XPS dostępnym na stronie firmowej w cenie promocyjnej do 25 listopada, zerknij sobie na MSI GE 600 i Lenovo Y560 nieco wydajniejsze od tego Della ale i plastikowa obudowa czyli coś za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Aluminiowa obudowa wcale nie ma samych plusów, więc nie wiem czy to taka zaleta. Karty graficzne są porównywalne, reszta bebechów też. Zerknąłbym w przypadku tych dwóch lapów na recenzje na notebookcheck.pl i zobaczył co piszą. Bo pod względem podzespołów to kompy bardzo podobne, może różnią się innymi parametrami (kultura pracy, matryca itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Już od jakiegoś czasu zamierzam kupić sobie laptopa. Potrzebuje "przenośnego komputera stacjonarnego", taki np. gdy jadę na działkę. Czyli bateria nie musi być dobra. Zależy mi na parametrach, żeby nowe gry chodziły itd.
Cena około 3 500 (max 4 000zł)
Znalazłem coś takiego:
http://www.lenovoshop.pl/index.php/product/show/id/495
Co o nim sądzicie? Opłaca się? A może polecacie coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadać sztywna obudowę , nietrzeszczącą, stabilną to nie są zalety??? Oj powątpiewam.
Karty nie są porównywalne bo odpowiednikiem HD5650 jest GF335/425

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 14:59, blacklio2 napisał:

Posiadać sztywna obudowę , nietrzeszczącą, stabilną to nie są zalety??? Oj powątpiewam.


A także cięższą i zimną (zimno w łapy, niektórym to przeszkadza). Napisałem, że aluminium nie ma samych plusów i to się zgadza. Co kto woli.

Dnia 21.11.2010 o 14:59, blacklio2 napisał:

Karty nie są porównywalne bo odpowiednikiem HD5650 jest GF335/425


Zobacz sobie testy, te karty są zbliżone w osiągach. Notebookcheck.pl ma dokładne zestawienia kart. Wiem, bo sam ostatnio kupowałem lapa z podobnym sprzętem, 330m jest nieznacznie słabsza, ale dużej różnicy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 16:17, Budo napisał:

> Karty nie są porównywalne bo odpowiednikiem HD5650 jest GF335/425

Zobacz sobie testy, te karty są zbliżone w osiągach. Notebookcheck.pl ma dokładne zestawienia
kart. Wiem, bo sam ostatnio kupowałem lapa z podobnym sprzętem, 330m jest nieznacznie
słabsza, ale dużej różnicy nie ma.

Doskonale o tym wiem nie raz tam zaglądam, różnica fakt kilku fps ale sprawia to że gry działają sprawniej i płynniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować