Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

OK, dzięki wszystkim! Dużo tytułów poleconych, to teraz szukać jakichś dem czy cuś po internecie czas.
Piterixos - SotSE trochę mi się przejadła, szukam jakiejś gry z posobną tematyką, ale innymi rozwiązaniami, może trochę inną mechaniką rozgrywki i... jeszcze większymi statkami i bitwami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 21:44, Stein napisał:

Szukam gry podobnej do Wiedźmina 2 albo 1. Innymi słowy jakiegoś cRPG''a. Jakieś sugestie?

Może Neverwinter Nights 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 21:45, Karharot napisał:

> Szukam gry podobnej do Wiedźmina 2 albo 1. Innymi słowy jakiegoś cRPG''a. Jakieś
sugestie?
Może Neverwinter Nights 2?


No właśnie chciałem edytować, że nie za bardzo chce gier z serii NwN 2 bądź dragon age. Jak dla mnie z tej serii dobre tytuły to tylko baldur''s gate i dodatki nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 21:47, Stein napisał:

No właśnie chciałem edytować, że nie za bardzo chce gier z serii NwN 2 bądź dragon age. Jak dla mnie z tej serii dobre tytuły to tylko baldur''s gate i dodatki nic więcej.

Hmmm, to będzie trochę strzał w ciemno bo pomiędzy tymi grami a Wiedźminem jest masa różnic ale może Gothic I i II i/lub Risen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 21:52, Karharot napisał:

Hmmm, to będzie trochę strzał w ciemno bo pomiędzy tymi grami a Wiedźminem jest masa
różnic ale może Gothic I i II i/lub Risen?


W Raisen''a nie grałem, także chyba to wypróbuje. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z ciekawości i chęci zagrania w coś interesującego postanowiłem napisać w tym wątku.
Chodzi mi o TPP wprost z konsol, ale koniecznie wydaną na PC, to znaczy grę z kamerą obracającą się wokół postaci. W wielu "klasycznych" TPP-kach kamera sztywno trzyma się pleców bohatera, co jest niebywale niewygodne, bo nie ma się wtedy odpowiedniej kontroli nad bohaterem, równie dobrze można odpalić sobie FPSa. Natomiast ten, jak to określiłem, "konsolowy" styl bardzo mi się podoba i jest naprawdę wygodny.
Tak więc chodzi mi o TPP-ki z takim stylem sterowania kamerą (wokół postaci, NIE cały czas na plecach), nieważne czy to platformówka czy skradanka czy inna strzelałka... Dodam, że nie interesują mnie najbardziej oczywiste tytuły typu Assassin''s Creed, Prince of Persia, Stubbs the Zombie, Beyond Good & Evil, Rayman (3), Splinter Cell itp.. Chodzi mi o bardziej niszowe (czyt. mniej popularne) pozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 23:32, Karfein napisał:

Fahrenheit


Podpisuję się rękami i nogami,świetna fabuła i rozgrywka,i BAAAARDZOOOO dziwaczne zakończenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Bioshocka. O ile grafika nie ma znaczenia, to już od gameplaya oczekuję cech tytułów współczesnych - niskiego poziomu trudności, strzałek prowadzących do celu itp. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. Poszukuję jakiś gier w klimatach Mechcommandera i Mechwarriora. Chodzi mi głównie o jakąś strategię lub symulator gdzie lwią część rozgrywki (nie tylko jako dodatkowe jednostki jak w Supreme Commander czy C&C) dowodzimy machinami kroczącymi: mechami. Ostatnio naciąłem się na Front mission Evolved i żałuje trochę zakupu,bo to zwykły Fps. Oczywiście na PC. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rts''ów Metal Fatigue, a co do simów to ostatnio mało takich gier. Jest seria Heavy Gear i Earthsiege ale to wiekowe gierki są. Jest za to cała masa japońskich gier tego typu, niestety głównie na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracaj uwagi na Metal Fatigue polecanego przez Nalfeina, co prawda tam główny ciężar walki spoczywa na combotach (po ich pojawieniu się pojazdy stają się tylko dodatkiem), ale raczej im daleko do mechów, to po prostu gigantyczne roboty niczym Megazord z Power Rangers (nawet można je uzbrajać w broń białą i tarcze). Inaczej równie dobrze można by Ci polecić serię Earth 21x0 - tam cała jedna frakcja (UCS) opiera się niemal wyłącznie na mechach.
A oprócz Heavy Geara i Earthsiege ("dwójka", która była swego czasu w CDA, dostarczyła mi masę rozrywki mimo przedpotopowej grafiki :)) jest jeszcze seria Iron Strategy (w sumie trochę strategii, trochę symulatora :)) i to w sumie tyle w temacie - taki Gun Metal czy Battle Engine Aquila to jednak głównie strzelanki z transformeropodobnymi maszynami w roli głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2011 o 17:48, Blackhand napisał:

/ciach/


Ok dziękuje Wam obu za odpowiedź.
Cóż posucha w temacie mechów (nie licząc tych japońskich "ninja agile mech") więc posprawdzam co polecacie. Trzeba się modlić by MW5 wyszedł. Póki co znalazłem darmowego MW4 Mercenaries z Mekpackiem w sieci i odświeżam wspomnienia.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inne gry, które mogą cię zainteresować to Misson Force: Cyberstorm i Cyberstorm 2, obie klasyczne hexowe turówki w świecie Earthsiege. Z symulacji - Starsiege (następca ES), G-Nome, Shattered Steel (pierwsza gra Bioware nawiasem), Terra Nova: Strike Force Centauri (świetna i zapomniana niestety gra). To wszystko są pozycje z ubiegłego wieku, z wyjątkiem Starsiege (2001).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować