• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Nie wiedzialem za bardzo, gdzie o to zapytac, bo nie wiem czy to jest problem w 100% techniczny ale...
sprawa wyglada tak: zaproszono mnie do klubu, zgodzilem sie, zostalem czlonkiem, niestety problem pojawia sie taki, ze jak znajde na mapie czlonka swojego klubu i najade na jego punkt myszka przy jego ksywce po prawej stronie pisze "niedostepne"... A gdy przeniose sie w miejsce, w ktorym aktualnie sie ten czlonek znajduje, jego tam nie ma... Co jest grane? Co oznacza to "niedostepne"?

Dzieki z gory za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z dźwiękiem w grze :/ Basów w ogóle nie ma, dźwięk cały czas niemiłosiernie charczy, jak się rzyciśnie trochę silnikiem, to tylko jakieś trzaski słychać. Wczoraj dźwięk był dobry, czyściutki, ale gra raz się zawiesiła i od tamtego czasu są problemy. Mam Creative X-Fi. Co może byc przyczyna i jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 17:08, Quatre napisał:

Mam problem z dźwiękiem w grze :/ Basów w ogóle nie ma, dźwięk cały czas niemiłosiernie charczy,
jak się rzyciśnie trochę silnikiem, to tylko jakieś trzaski słychać. Wczoraj dźwięk był dobry,
czyściutki, ale gra raz się zawiesiła i od tamtego czasu są problemy. Mam Creative X-Fi. Co
może byc przyczyna i jak temu zaradzić?


W ustawieniach gry wyłącz basy i to rozwiąże problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 14:52, ArnoldAnhilator napisał:

I jeszcze jeden bug, czemu gdy chcę wykonać zadanie związane z modelką, samochód zatrzymuje
się w miejscu i nie ruszy się dopóki nie przestawię sterowania na domyślne?

:D
Naciśnij start w rozruszniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam nastepujacy problem...moj komputer spelnia wszystko to co gra potrzebuje do normalnego dzialania a mimo to po paru minutach gra tnie sie niesamowicie i to na minimalnych detalach...POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 17:50, Mullins napisał:

mam nastepujacy problem...moj komputer spelnia wszystko to co gra potrzebuje do normalnego
dzialania a mimo to po paru minutach gra tnie sie niesamowicie i to na minimalnych detalach...POMOCY

Powyłączaj inne aplikacje które działają w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 17:56, ktos napisał:

Wiadomo cos o dacie patcha i co on poprawi ??


Poprawi wszystkie błędy które tu zgłaszamy.

Premiera patcha: "za kilka dni"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Znalezione na forum PCLab:

Dzisiaj (czyli nie wiadomo kiedy) Atari wydało oświadczenie w sprawie PC-towskiej wersji TDU.
Drodzy Gracze :)
ATARI i EDEN zna aktualne problemy związane z grą i oczywiście pracujemy nad ich usunięciem. Oczywiście bardzo żałujemy, że nie wszyscy mogą zagrać w naszą grę. Przyczyna długiego okresu oczekiwania leży nie po stronie ATARI czy Eden. Bardziej jest to problem z lokalizacją i z katalogowaniem błędów.
Dzięki graczom dostaliśmy bardzo szczegółowy raport, który właśnie zostaje prez nas klasyfikowany. Klasyfikacja, jest na tyle ważna, że pozwala ustalić priorytety, które potem można efektywniej zwalczać. Dlatego z tego powodu, nie możemy na razie podać, nawet w przybliżeniu daty wydania łaty. Jednak możemy zapewnić, że ma to dla nas najwyższy priorytet.
Pierwsza reakcja już nastąpiła, mianowicie najwidoczniej niektóre karty ze stajni Nvidia powodują konflikty. Eden pracuje z nvidia nad rozwiązaniem.

Update:
Najprawdopodobniej karty nvidi, nie mogą wykorzystać bardzo mocno używanej funkcji „render targets” Eden i Nv pracuje nad rozwiązaniem z poziomu sterowników.
Według „Testlab” pojawiają się następujące objawy.
- Błędy obrazu (czarny ekran, Artefakty, rozmyte obiekty 3D)
- Części obrazu mrugają
- spadek wydajności
- wywalanie do systemu , zwisy itp.
- nagły restart systemu

Włączenie AA albo HDR zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia błędów.
Interesujący jest fakt, że przeskok ALT+TAB pomaga w zniwelowaniu tego zjawiska.
Zmiana rozdzielczości może też być pomocna.
Oczywiście kolejne info o błędach od graczy regularnie jest przesyłane do Edenu i Atari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 18:45, Ecko09 napisał:

Świetnie. Akurat mam GeForce''a. Ciekawe kiedy wyjdzie ta łatka. ale chyba nieprędko sobie
pogram.


Ja też mam GeForca i mam obawy, że te błędy uniemożliwią mi granie. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heh, podsumowójąc gra ma jeszcze sporo błędów, niedociągnięc (wybaczcie ale nie umiem wstawiac "ci" :/) itp.
Mnie naprzykład za pierwszym razem nie umiało znaleźc żadnych serwerów a za drugim już je miałem lecz gdy do kogoś podjeżdżałem on znikał :| Niewiem, niewiem ale ja karty Nvidi nie mam :( Więc patch mi nie pomoże :/ został mi chyba single a nie po to tą gre kupowałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować