• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 06.04.2007 o 18:43, drapichrust7 napisał:

Znalezione na forum PCLab:

Dzisiaj (czyli nie wiadomo kiedy) Atari wydało oświadczenie w sprawie PC-towskiej wersji TDU.
Drodzy Gracze :)
ATARI i EDEN zna aktualne problemy związane z grą i oczywiście pracujemy nad ich usunięciem.
Oczywiście bardzo żałujemy, że nie wszyscy mogą zagrać w naszą grę. Przyczyna długiego okresu
oczekiwania leży nie po stronie ATARI czy Eden. Bardziej jest to problem z lokalizacją i z
katalogowaniem błędów.
Dzięki graczom dostaliśmy bardzo szczegółowy raport, który właśnie zostaje prez nas klasyfikowany.
Klasyfikacja, jest na tyle ważna, że pozwala ustalić priorytety, które potem można efektywniej
zwalczać. Dlatego z tego powodu, nie możemy na razie podać, nawet w przybliżeniu daty wydania
łaty. Jednak możemy zapewnić, że ma to dla nas najwyższy priorytet.
Pierwsza reakcja już nastąpiła, mianowicie najwidoczniej niektóre karty ze stajni Nvidia powodują
konflikty. Eden pracuje z nvidia nad rozwiązaniem.

Update:
Najprawdopodobniej karty nvidi, nie mogą wykorzystać bardzo mocno używanej funkcji „render
targets” Eden i Nv pracuje nad rozwiązaniem z poziomu sterowników.
Według „Testlab” pojawiają się następujące objawy.
- Błędy obrazu (czarny ekran, Artefakty, rozmyte obiekty 3D)
- Części obrazu mrugają
- spadek wydajności
- wywalanie do systemu , zwisy itp.
- nagły restart systemu

Włączenie AA albo HDR zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia błędów.
Interesujący jest fakt, że przeskok ALT+TAB pomaga w zniwelowaniu tego zjawiska.
Zmiana rozdzielczości może też być pomocna.
Oczywiście kolejne info o błędach od graczy regularnie jest przesyłane do Edenu i Atari


Tu masz odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 20:01, Mullins napisał:

wlasnie nie....radeon 9800 pro


To w takim razie jest błąd gry :( niestety.
Dla pewności zaktualizuj sterowniki do karty graficznej i dźwiękowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 20:15, Mullins napisał:

mam nadzieje ze to blad gry a nie wina kompa...


To z pewnością błąd gry a nie sprzętu. Z resztą jak może się mylić sprzęt?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
Czy ktoś próbował odpalać TDU na Viście Ultimate 64bit ? Mój config to :

C2D 2,4 E6600
2GB RAM@ 800Mhz Kingston
Asus EN8800 GTS

Problem polega na tym, że nie mogę zainstalować gry. Wygląda na to jakby załączony plik ISScript11.Msi nie potrafił zainstalować się na MS Vista :( może komuś udało się przez to przebrnąć ?? Pakiet ten niby się instaluje, ale po jego zainstalowaniu instalka zachowuje się bardzo dziwnie - screenshot w załączniku.

Pozdrawiam
Rafał

20070406205401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 20:54, rWarrior napisał:

Witam,
Czy ktoś próbował odpalać TDU na Viście Ultimate 64bit ? Mój config to :

C2D 2,4 E6600
2GB RAM@ 800Mhz Kingston
Asus EN8800 GTS

Problem polega na tym, że nie mogę zainstalować gry. Wygląda na to jakby załączony plik ISScript11.Msi
nie potrafił zainstalować się na MS Vista :( może komuś udało się przez to przebrnąć ?? Pakiet
ten niby się instaluje, ale po jego zainstalowaniu instalka zachowuje się bardzo dziwnie -
screenshot w załączniku.

Pozdrawiam
Rafał


Zainstaluj jeszcze raz ISScript11.Msi tym razem z prawami administratora. (klikasz prawym na tym pliku i już dalej
wiadomo co robić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 06.04.2007 o 21:02, Vivek1 napisał:

Zainstaluj jeszcze raz ISScript11.Msi tym razem z prawami administratora. (klikasz prawym
na tym pliku i już dalej
wiadomo co robić)


Pakiety .MSI nie mają tej opcji - tylko pliki exec

pzdr
R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 16:06, MKRaven napisał:

> Vista + 8800GTX i gra chodzi bez problemów więc może to wina sterowników...
> http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1609 <== tutaj link do najnowszych 101.02
sterowników
> pod XP

Wersja sterownika: 6.14.10.9794 - najnowszy dostępny na stronie Nvidii, wczoraj aktualizowałem.


ten link który ci dałem jest do nowszych sterwoników niż te na stronie NV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej.
A ja sie odzywam z tym samym problemem, co pare osob wczesniej.
Nie moge polaczyc sie z serwerem GameSpy.
Nie jest to sprawa firewalla, bo przez firewall przepuscilem gre; antywirusa rowniez nie, bo jeszzce nie zainstalowalem na viscie zadnego ;)
wpisujac dane z jakimi loguje sie do serwisu www.gamespyid.com wyskakuje mi blad polaczenia z serwerem. wystarczy jednak, ze wpisze blednie haslo, natychmiast dostaje z serwera wiadomosc zwrotna, ze podane konto istnieje ale z innym haslem.
Nie wiem, co jest grane. Pomozecie mi?

Vista 32-bit
AMD 64 3200+
2gb ddr3200
geforce 7600gt
DFI nforce 4 ultra-d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 20:54, rWarrior napisał:

Witam,
Czy ktoś próbował odpalać TDU na Viście Ultimate 64bit ? Mój config to :

C2D 2,4 E6600
2GB RAM@ 800Mhz Kingston
Asus EN8800 GTS

Problem polega na tym, że nie mogę zainstalować gry. Wygląda na to jakby załączony plik ISScript11.Msi
nie potrafił zainstalować się na MS Vista :( może komuś udało się przez to przebrnąć ?? Pakiet
ten niby się instaluje, ale po jego zainstalowaniu instalka zachowuje się bardzo dziwnie -
screenshot w załączniku.

Pozdrawiam
Rafał



Tu masz wszystko: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1335

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 21:14, Dead-pl napisał:

...

Zakładasz konto na fileplanet.com i używasz loginu i maila takiego jak w fileplanet.



Mam dwa konta fileplanet/game spy i obydwa wywalaja mi ten blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 21:05, rWarrior napisał:


> Zainstaluj jeszcze raz ISScript11.Msi tym razem z prawami administratora. (klikasz prawym

> na tym pliku i już dalej
> wiadomo co robić)

Pakiety .MSI nie mają tej opcji - tylko pliki exec

pzdr
R.


odpaliłem shella windowsowego na prawach administratora ( c:\windows\SysWOW64\cmd.exe i dalej z niego próbowałem zainstalować ten pakiet (msiexec /i ISScript11.Msi) ale efekt jest dokładnie taki sam jak poprzednio. :(((

R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 21:18, kotek84 napisał:

> ...
>
> Zakładasz konto na fileplanet.com i używasz loginu i maila takiego jak w fileplanet.


Mam dwa konta fileplanet/game spy i obydwa wywalaja mi ten blad


Hmmm....sprawdź czy napewno poprawnie wpsiujesz login/mail/haslo . Mi na 3 koncie zaskoczyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.04.2007 o 21:18, rWarrior napisał:


>
> Tu masz wszystko: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1335
Ecko bez jaj, czytaj uważniej co się pisze - przecież napisałem że mam problem z zainstalowaniem
właśnie tego pakietum a Ty radzisz mi że mam go wogóle zainstalować :))

R.



Ja też miałem ten problem i to pomogło. Gra się zainstalowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować