• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam,

chciałbym zgłosić następujący problem:

od zakupu gry miałem kłopot z zalogowaniem się online, ciągle dostawałem komunikat "błąd logowania"
mimo zakładania 4 ID na gamespy, nowych ksywek itd.

Wczoraj o dziwno zacząłem uzyskiwać inne komunikaty, takie jak "sprawdź połączenie sieciowe", "twja ksywka jest zajęta" itd

ba mało tego, nawet trzy godziny grałem ze znajomymi w multi. Ucieszyłem się sądząc, ze to koniec kłopotów.

niestety do rana mam to samo, komunikat "błąd logowania"
ponad 50 razy próbowałem wejść otrzymując ten sam komunikat.

czego jest to wina? (poza twórcami gry:) co dokładnie oznacza ten komunikat?
czy to kwestia moja (aplikacji TDU), łącza internetowego, problemów z serwerem Gamyspy, problemów z serwerem TDU?

nie chcę za każdym razem zakładać nowej ksywki, żeby sobie dwie godzinki pograć.

dodatkowo powtórzę zgłaszane wcześniej kłopoty:
-w multi słychać dźwięk jakby z mikrofonów innych graczy (ich ryk silnika etc)
-na mapie widzę graczy, w samochodzie bardzo rzadko, często nie chce się połączyć w widoku zza kierownicy (dograć aut graczy)
-nawet grając ze znajomymi tylko jeden miał czerwony nick i jeździł normalnie, reszta miała ikonkę disconnecta i skakała jak żaby.
-grając ze znajomymi gubiłem ich co jakiś czas (liczba graczy w widoku zza kierownicy spadała do 1)


mam również dwie propozycje zmian, nie wiem tylko, czy to sa informacje dla CDP, czy dla Atari/Eden:

-w rozdzielczości 800x600 praktycznie nie widać napisów z chatu. są baardzo małe i białe (na tle nieba nie ma szans rozczytać, na tle drzew jako tako) czy nie dałoby się powiększyć czcionki albo dodania obwoluty, obrysu, innego koloru, nwet tło literek coś by zmieniło (tak jak np w Wordzie niebieskie tło, białe litery)?

-dobrze byłoby mieć możliwość gry na profilu zaznaczonym jako online także w przypadku gry single.
w tej chwili nie mogę w ogóle grac na moim profilu, gdyż mam błąd logowania. gdyby np przenieść moment logowania do multi dopiero w grze. np jakimś przyciskiem lub wybory na początku: czy chcesz grać tylko single czy online - na tym jednym onlinowym profilu). Chodzi o możliwość - na moim onlinowym profilu- zdobywania kasy, aut i dróg w trybie offline (bo w tej chwili nie włączam nawet gry, gdyż jest to niemożliwe - błąd logowania) i w dowolnej chwili przejścia w tryb stricte online. po prostu, gdy nie mam internetu chce nadal zdobywać auta, żeby ze znajomymi ścigać się szybszymi autami, mieć odkryte drogi.


mam prośbę, aby -jeśli oczywiście są to sensowne podpowiedzi- w jakiś sposób poinformowali Państwo Atari/Eden.
być może nie będzie to wymagało gruntownej przebudowy kodu programu i da się owe zmiany wykonać dość szybko


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 13:22, forpyz napisał:

Witam,

chciałbym zgłosić następujący problem:

od zakupu gry miałem kłopot z zalogowaniem się online, ciągle dostawałem komunikat "błąd
logowania
"
mimo zakładania 4 ID na gamespy, nowych ksywek itd.

Wczoraj o dziwno zacząłem uzyskiwać inne komunikaty, takie jak "sprawdź połączenie sieciowe",
"twja ksywka jest zajęta" itd

ba mało tego, nawet trzy godziny grałem ze znajomymi w multi. Ucieszyłem się sądząc, ze to
koniec kłopotów.

niestety do rana mam to samo, komunikat "błąd logowania"
ponad 50 razy próbowałem wejść otrzymując ten sam komunikat.

czego jest to wina? (poza twórcami gry:) co dokładnie oznacza ten komunikat?
czy to kwestia moja (aplikacji TDU), łącza internetowego, problemów z serwerem Gamyspy, problemów
z serwerem TDU?

nie chcę za każdym razem zakładać nowej ksywki, żeby sobie dwie godzinki pograć.

dodatkowo powtórzę zgłaszane wcześniej kłopoty:
-w multi słychać dźwięk jakby z mikrofonów innych graczy (ich ryk silnika etc)
-na mapie widzę graczy, w samochodzie bardzo rzadko, często nie chce się połączyć w widoku
zza kierownicy (dograć aut graczy)
-nawet grając ze znajomymi tylko jeden miał czerwony nick i jeździł normalnie, reszta miała
ikonkę disconnecta i skakała jak żaby.
-grając ze znajomymi gubiłem ich co jakiś czas (liczba graczy w widoku zza kierownicy spadała
do 1)


mam również dwie propozycje zmian, nie wiem tylko, czy to sa informacje dla CDP, czy dla
Atari/Eden:


-w rozdzielczości 800x600 praktycznie nie widać napisów z chatu. są baardzo małe i białe (na
tle nieba nie ma szans rozczytać, na tle drzew jako tako) czy nie dałoby się powiększyć czcionki
albo dodania obwoluty, obrysu, innego koloru, nwet tło literek coś by zmieniło (tak jak np
w Wordzie niebieskie tło, białe litery)?

-dobrze byłoby mieć możliwość gry na profilu zaznaczonym jako online także w przypadku gry
single.
w tej chwili nie mogę w ogóle grac na moim profilu, gdyż mam błąd logowania. gdyby np
przenieść moment logowania do multi dopiero w grze. np jakimś przyciskiem lub wybory na początku:
czy chcesz grać tylko single czy online - na tym jednym onlinowym profilu). Chodzi o możliwość
- na moim onlinowym profilu- zdobywania kasy, aut i dróg w trybie offline (bo w tej chwili
nie włączam nawet gry, gdyż jest to niemożliwe - błąd logowania) i w dowolnej chwili
przejścia w tryb stricte online. po prostu, gdy nie mam internetu chce nadal zdobywać auta,
żeby ze znajomymi ścigać się szybszymi autami, mieć odkryte drogi.


mam prośbę, aby -jeśli oczywiście są to sensowne podpowiedzi- w jakiś sposób poinformowali
Państwo Atari/Eden.
być może nie będzie to wymagało gruntownej przebudowy kodu programu i da się owe zmiany wykonać
dość szybko


Pozdrawiam


A odblokowałeś porty w firewallu?? Nie?! to zajrzyj do pomocy na gram pl. a jak nie znajdziesz linka podaje prowadzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

MAM PROBLEM Z GRĄ :(....Kupiłem dzisiaj orginał. włożyłem dzisiaj płyte do nośnika wyłączyłem wszystkie programy i rozpoczołęm instalacje...przebiegła ona pomyślnie.....zainstalowałem na wszelki wypadek direct który był na płycie z grą...odpalam gre pojawiaja się pierwsze 3 czy 4 reklamy i wywala do pulpitu. mój komp to
Athlon 64 3000+, 2x512 mb ram Kingston, grafika Geforce 6600gt 128x128 (550 na 1100). czy moglibyście mi pomódź. nie wiem co mam zrobić a w firke z chęcią bym zagrał NIE WIECIE W CZYM STANOWI PROBLEM??????????????????????????????????????????????????????Bo raczej komp nie zasłaby kolega wyżej pisał że trzeba czekać na patcha bo gra lubi gryźć się z gerofcami czy to prawda???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 13:42, cooper232 napisał:

MAM PROBLEM Z GRĄ :(....Kupiłem dzisiaj orginał. włożyłem dzisiaj płyte do nośnika wyłączyłem
wszystkie programy i rozpoczołęm instalacje...przebiegła ona pomyślnie.....zainstalowałem na
wszelki wypadek direct który był na płycie z grą...odpalam gre pojawiaja się pierwsze 3 czy
4 reklamy i wywala do pulpitu. mój komp to
Athlon 64 3000+, 2x512 mb ram Kingston, grafika Geforce 6600gt 128x128 (550 na 1100). czy moglibyście
mi pomódź. nie wiem co mam zrobić a w firke z chęcią bym zagrał NIE WIECIE W CZYM STANOWI PROBLEM??????????????????????????????????????????????????????Bo
raczej komp nie zasłaby kolega wyżej pisał że trzeba czekać na patcha bo gra lubi gryźć się
z gerofcami czy to prawda???????????


Niestety tak ;( trzeba czekać na patha i nowsze sterowniki do geforców ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 12:55, Vivek1 napisał:

> Czyli co to za błąd jest? Kogo to jest wina ? CDP może ?! xD
Nie jest to wina CDP!! To jest wina twórców TDU

To czemu jakoś inni co mają angielską wersję grają sobie normalnie przez sieć ?! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 14:09, pan m. napisał:

Wina CDP.Za bardzo się spieszyli z kopiowaniem.

Jakoś mam GF''a na dodatek Viste i zero problemów z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2007 o 13:40, Vivek1 napisał:

A odblokowałeś porty w firewallu?? Nie?! to zajrzyj do pomocy na gram pl. a jak nie znajdziesz
linka podaje prowadzący.


a wyłączyłem firwalla, zarówno windowsowego, jak i programowego, mam tez router (tak przekierowałem podane w readme porty), ale kompa wrzuciłem do Demilitarized Zone (czyli jest wystawiony bezpośrednio na świat).

btw, zaznaczyłem przecież, że wczoraj wszystko działało. nie zmieniałem konfiga przed i po grze.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety format, nowy system i 8 godzin w ..... nie pomogły.

Znow mamy do czynienia z jakas kaszanka a''la NWN2.

Wczoraj wszystko było ok, dziś rano po restarcie komputera gra zaczela dzialac tak jakby tylko procesor przetwarzal grafike (jakas jedna klatka na dzien). Ktotko mowiac nie da sie grac.
To co dzieje sie z gra przypomina test CPU z 3DMark''a. Generalnie nic się nie dzieje :)

Moj komp z nadwyzka spełnia wymagania, system XP Pro oryginał, najnowsze sterowniki ATI.

Inne gry działają wyśmienicie.

?????

Powoli mam juz dosyc bycia sponsorem CDP. Płacę za wpełni funkcjonujacy produkt, a otrzymuje jakis polprodukt.

To juz druga kaszana po NWN2.

Teraz tylko czekac poł roku na patch i patrzec jak za tydzien TDU bedzie mozna kupic w promocji za 40 zł.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mi gra ładnie śmiga. Ale mam pytanie:

Otóź czy jest jakiś sposób zobaczenia na jaki serwer wrzuciła nas gra albo wejścia na jakiś określony? Bo nie moge się z kumplami spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
mam nową grę Test.... ale nie mogę jej uruchomić mam komunikat BRAK binkw32.dll
proszę o pomoc a nbajlepiej podanie linku skąd mogę pobrać binkw32.dll
dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować