• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

[xiach]

Mam identyczną konfigurację kompa jak twoją.I taka sama karta.U mnie działa AA x4,i HDR mogę włączyć.I na dodatek obie te rzeczy mogę włączyć.Ale to juz ni gra,tylko pokaz slajdów ;).U mnie działa na wysokich detalach,1024x720 czy jakoś tak i AA x4.Nic się nie tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ten podpięty na górze sterownik usuwa błędy z migającymi teksturami i wreszcie pozwala u mnie włączyć AA. Wcześniej dziwne było dla mnie że przy AA4X modele wyglądały tak brzydko. A tu się okazuje że to była wina złych sterów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zastanawiam sie, czemu jeszcze nikt tego bledu nie zglosil. otoz w polskiej wersji gry w mercedesie cls 55 amg sa pomylone zegary - predkosciomierz pokazuje obroty, a obrotomierz pokazuje predkosc. w angielskiej wersji gry tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2007 o 20:54, ChochlikPL napisał:

Cześć-a ja mam pytanie nieco inne-mam 99% gry i chciałem się zapytać jak wyzwać na pojedynek
inny klub,bo tylko to mi pozostało do skończenia kariery???


Nie działa - póki co.

Poczekaj do maja, wychodzi oficjalny patch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2007 o 19:39, mj12agent napisał:

Ten podpięty na górze sterownik usuwa błędy z migającymi teksturami i wreszcie pozwala u mnie
włączyć AA. Wcześniej dziwne było dla mnie że przy AA4X modele wyglądały tak brzydko. A tu
się okazuje że to była wina złych sterów :)


A płynniej gra chodzi, czy nie ma żadnych różnic w stosunku do poprzednich sterowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2007 o 13:31, Akashi napisał:


1. masz jakieś wirtualne lub inne programy które blokują prawidłową weryfikacje płyty (czasami
także tak się dzieje jeśli lekko przesadzimy z konfiguracją antywirusa czy innego programu
blokującego dostępu aplikacji do rejestru systemu windows)
2. zainstaluj najnowsze stery do płyty głównej ewentualnie najnowszy firmware
3. zmień tryb transferu z "DMA" na "tylko PIO"


Mam aktualne stery&BIOS i firmware /DVD SAMSUNG SATA/
Nie mam virtualnych napedów/programów ...
I nawet przy wyłączonym NODzie ...
... nie rusza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

od momentu zainstalowania,wczoraj wieczorem, patcha (tego drugiego) nie mogę się połączyc z serwerem. Poza jego wgraniem nie nastąpiły żadne zmiany, a wcześniej grałem bez problemu. Czy jest to jakoś powiązane czy to czysty przypadek? Mia/ma ktoś podobny problem? Jak go roziązac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.04.2007 o 13:58, Jarek86 napisał:

od momentu zainstalowania,wczoraj wieczorem, patcha (tego drugiego) nie mogę się połączyc z
serwerem. Poza jego wgraniem nie nastąpiły żadne zmiany, a wcześniej grałem bez problemu. Czy
jest to jakoś powiązane czy to czysty przypadek? Mia/ma ktoś podobny problem? Jak go roziązac?


Wydaje mi się, że wczoraj w nocy serwery były niedostępne dla nikogo, czyli to nie przez patch.

A teraz moje pytanie>czy jak na liście portów, które trzeba odblokować jest napisane 27000-30000 TCP/UDP to znaczy to,że mam odblokować 3000 portów UDP i 3000 TCP???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.04.2007 o 14:08, Jarek86 napisał:

czy jest ktoś w stanie powiedziec czy serwery są czynne w tym momencie?


Próbowałem przed chwiląsię połączyć. Nie udało się:(( Chyba serwery znowu padły:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy jest to wina wydawcy czy producenta ale do rzeczy ... Wczoraj gralem normalnie w TDU na profilu Online (mam utworzony 1 profil w grze). Dzis wracam ze szkoly i gra nie łączy się z serwerem przez co rzecz jasna nie mogę grac. Pojawia się tylko komunikat zebym sprawdzil swoje ustawienia sieciowe, ale nie mam zamiaru tego robic bo od wczoraj nic nie zmienialem a dzialalo przecież. Odpowiedzialnym za serwery należy się niewątpliwie wielka pochwala ... Aha i apropos serwerów to w czasie gry średnio co jakies 30 minut pojawia się komunikat że servery TDU nie są chwilowo dostepne i mam spróbowa potem... Coś chyba jest nie tak z nimi (serwerami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.04.2007 o 15:28, igorn55 napisał:

Nie wiem czy jest to wina wydawcy czy producenta ale do rzeczy ... Wczoraj gralem normalnie
w TDU na profilu Online (mam utworzony 1 profil w grze). Dzis wracam ze szkoly i gra nie łączy
się z serwerem przez co rzecz jasna nie mogę grac. Pojawia się tylko komunikat zebym sprawdzil
swoje ustawienia sieciowe, ale nie mam zamiaru tego robic bo od wczoraj nic nie zmienialem
a dzialalo przecież. Odpowiedzialnym za serwery należy się niewątpliwie wielka pochwala ...
Aha i apropos serwerów to w czasie gry średnio co jakies 30 minut pojawia się komunikat że
servery TDU nie są chwilowo dostepne i mam spróbowa potem... Coś chyba jest nie tak z nimi
(serwerami).

To nie toja wina po prostu serwery często poadaja i nikt sie nie może połączyć:/ a może wersja ang. ma swoje serw??ale na 99 procent nie!!;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2007 o 19:41, sp33dy1 napisał:

zastanawiam sie, czemu jeszcze nikt tego bledu nie zglosil. otoz w polskiej wersji gry w mercedesie
cls 55 amg sa pomylone zegary - predkosciomierz pokazuje obroty, a obrotomierz pokazuje predkosc.
w angielskiej wersji gry tego nie ma.


owszem dziala odwrotnie, jak i zegary w niektorych samochodach chodza inaczej niz te cyfrowe na dole ekranu, zauwazylem tez u siebie nie wiem czy to tak jest ze w niektorych samochodach nie dzialaja cyfrowe wyswietlacze tak samo jak i w kawasaki ninja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gra się zacina. Nie wiem czy mówimy o tym samym. Gra "miga" ale się nie wiesza. Zmiana rozdzielczości i jest ok. Ale denerwujące to to jest. Aha i jeszcze jedno. Podczas jazdy gra tak dziwnie przycina. Jadę i nagle zastój, a zaraz potem wszystko jest ok tylko, że zazwyczaj po tym jestem w rowie co przy misji "transport samochodu" jest denerwujące i dosłownie uniemożliwia jej wykonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.04.2007 o 15:49, mlodyadrenaline napisał:

nie dzialaja cyfrowe wyswietlacze tak samo jak i w kawasaki ninja

Jest to błąd opisany w readme, więc sądzę, że dotyczy również angielskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować