Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2011 o 12:41, Mikex napisał:

No właśnie - mógłby się ktoś wypowiedzieć, jak to jest z tym level scallingiem? Bardzo
Wam przeszkadza/ jest widoczny?


Dołączam się do pytania. I skoro nie jest tak wkurzający jak w Oblivionie,to jak go rozwiązano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 12:21, Eilene napisał:

1. Wie ktos cos o edytorze do Skyrima? Jakos nie moge znalezc w folderze z gra...


Creation Kit nie jest jeszcze dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 12:41, Mikex napisał:

No właśnie - mógłby się ktoś wypowiedzieć, jak to jest z tym level scallingiem? Bardzo
Wam przeszkadza/ jest widoczny?


W głównych questach jest odczuwalny. Gra się trochę zbyt łatwo i rzadko zdarza się bardziej emocjonująca walka. Musiałem zwiększyć poziom trudności na max i trochę to pomogło. Bandyci w lochach są na 1-2 strzały z dwuręcznej broni. Bossowie niewiele lepsi. Ale są też stwory, których nijak nie jestem w stanie pokonać. W jednym z lochów musiałem zostawić potwora zamkniętego w celi, bo nie miałem z nim szans. Podobnie na powierzchni - niektórych przeciwników na niskim levelu nie ruszysz. Np dla olbrzyma jestem na jedno uderzenie pomimo ciężkiej zbroi i punktów władowanych w życie. Do smoka też trzeba podchodzić z szacunkiem - kierowany zbytnią pewnością siebie chciałem mu przyłożyć młoteczkiem między oczy a on mnie zwyczajnie złapał w paszczę i zgon na miejscu.
Zauważyłem też, że bandyci już mają więcej stalowego ekwipunku niż na początku, ale sam nie wiem, czy to przez skalowanie, czy zwyczajnie na dalszych etapach mają odgórnie przypisany lepszy sprzęt.

Trzeba by więcej pograć, ale póki co jest zdecydowanie lepiej niż w oblivionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 12:45, laki13 napisał:

No i jednak kolejny problem: jestem już chyba tuż przed tym

Spoiler

skarbem w Czarnygłazie
i muszę ustawić 3 symbole i włożyć klucz

. Wie ktoś jaka jest prawidłowa kolejność?


Spoiler

Przyjrzyj się z bliska szponowi ;)


Tak bardzo się obawiałem nowego TESa po Oblivionie, który bez modów był nie do ruszenia, ale już po 3 godzinach widzę, że niepotrzebnie :] Gra jest naprawdę klimatyczna i przemyślana, a smaczki jak oglądanie czaszki trolla z bliska i pod dowolnym kątem od razu mnie kupiły. Jedyne co mi się rzuciło w oczy, to dosyć szybkie levelowanie. Zdążyłem zrobić raptem 1 zadanie w 1 dość długich podziemiach i mam już prawie 5 poziom. Mam nadzieję, że to się trochę uspokoi później, albo użyję sposobu z poprzednich części na kontrolowane levelowanie. Spolszczenie daje radę, chociaż już wychwyciłem kilka niespójności. Np. gdy spytałem karczmarza o stół alchemiczny, ten podał mi receptę z pszenicy i jakiegoś grzybka na "p" podczas gdy aktor wymówił inną nazwę na "j", co może wprowadzić w błąd.
Szkoda tylko, że mam tyle do zrobienia na studia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Szukałem, ale nie znalazłem nigdzie w Internecie zdjęć polskiej wersji edycji kolekcjonerskiej Skryim na PC. Czy ktoś kupił może to wydanie i mógłby zamieścić zdjęcia? Interesuje mnie zwłaszcza to, czy inne jest pudełko samej gry. W oryginale jest fajne, plastikowe na 2 płyty (making of i gra). Smok pewnie ten sam, możliwe jednak że zmodyfikowali zewnętrzne pudło. Czy Cenega dokonała jakichś zmian jak to ma w zwyczaju?

Ktoś musiał przecież to kupić, a póki co żadnych informacji nie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie przegrałem tylko 9 h ale jak na razie wydaje mi się, że jest to dużo lepiej rozwiązane. Potwory rozwijają się tylko do pewnego poziomu razem z graczem, więc nie napotkasz na jakiegoś super szczóra. Do tego z wieloma potworami nie dasz sobie rady. Np. gigant zabije Cię dwoma lub trzema uderzeniami, tak samo mamut. Ten lvl scaling działa tylko po to, żeby wymagane przez fabułę podziemia były do przejścia, co nie znaczy, że jest to łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 13:17, Macios napisał:

Np. gdy spytałem karczmarza o stół alchemiczny, ten podał mi receptę z pszenicy i jakiegoś grzybka na
"p" podczas gdy aktor wymówił inną nazwę na "j", co może wprowadzić w błąd.
Szkoda tylko, że mam tyle do zrobienia na studia...


Chciałem się szkolić moim magiem w alchemii ale niestety nie ma zapisywania recept ;/
Mogły by się zapisywać do dziennika lub tak jak inne profesje czyli zbiór przedmiotów które trzeba zebrać aby stworzyć napój.Trzeba zapisywać na kartce lub szukać na necie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się włamać do gabloty z mieczem w Smoczej Przystani ? :P Jest tam mistrzowski zamek i tak się zastanawiam czy warto się w to bawić. Miecz wygląda fajnie i jest na jedną łapę. Ciekawy jestem jakie ma staty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapisuje się przypadkiem przy składniku jego działanie? Jak zrobiłem miksturę leczącą z pszenicy to dodało mi do niej taką właściwość. I w ten sposób trzeba chyba samemu odkryć działanie różnych składników. Chociaż pewnie niewiele się zmieniło względem poprzednich części.

Też mam zamiar wyszkolić się w alchemii, ale bardziej pod względem trucizn. Tworzę postać w ciężkiej zbroi, z młotem, a do tego alchemia i przywołanie. Ciekawe czy będzie grywalna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 13:56, Manix69 napisał:

Mam pytanie

Spoiler

Jak się dostać z białem grani do ivarstead?



Ja jechałem drogą na około gór. Właśnie tam już jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega zapsułą Skyrim ? Grałem sobie wczoraj radośnie w angielską wersję skyrim a tu dzisiaj... dostaje 3GB patcha. Po tym jak się zainstalował okazało się że mam... Skyrim po polsku. Gdzie NIE CHCIAŁEM tej gry po polsku po tym jak doświadczyłem partactwo cenegi z innych gier.
Jest wersja kinowa. Tzn można dostać oryginalny dźwięk i partackie tłumaczenie jako napisy.

Można jakoś wrócić do wersji full ang ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 13:54, Macios napisał:

Też mam zamiar wyszkolić się w alchemii, ale bardziej pod względem trucizn. Tworzę postać
w ciężkiej zbroi, z młotem, a do tego alchemia i przywołanie. Ciekawe czy będzie grywalna
:P

Ja podobnie tylko, że zamiast młota mam topór a przywołania mam łucznictwo :D.
Ciężka zbroja, łucznictwo, bronie dwuręczne (topór), skradanie, włamywanie i alchemia. Wiem, że skradanie i ciężka zbroja to nie zbyt dobre połączenie, ale chodzi tylko o te parę pierwszych strzałów z łuku które dają dwa razy więcej obrażeń z ukrycia ;p.
EDIT: alchemia jest mi za to potrzebna głównie do trucizn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co widzę, Skyrim nie używa aplikacji Steam Cloud do przechowywania zapisów na serwerach, tak więc będzie trzeba pobawić się w ręczne przenoszenie ich między 2 komputerami... Widzę, że gra zapisywana jest domyślnie w My Games w moich dokumentach... Sądzicie, że wystarczy je przerzucać czy też należy zabrać ze sobą również steamapps i userdata z folderu Steam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę Wam powiedzieć że strasznie mam ciężko znaleźć jakiś dobry oręż(ale też i zbroję ciągle mam stalową od samego wręcz już początku). Byłem już naprawdę w kilku miastach i pytałem u kowali i totalnie nic. Tak jak zdobyłem z kogoś miecz orkowy taki (40attack + ulepszyłem na 42att) tak teraz już nic nie mogę znaleźć czy zakupić. Gra tak ogranicza czy po prostu może warto iść w kowalstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że lepszy oręż znajduje się gdzieś na krańcach mapy strzeżony przez potwory nie do ruszenia na początku np. trolle czy gigantów :) albo też na początku nie znajduje się dobrego oręża, czyli znaleziony ekwipunek jest zaleźny od poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować