Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Zakupiłem pudełkowego Skyrima który jest po angielsku, myślałem że na Steam nie będzie problemu ze zmianą na język polski. Po instalacji na steam nie mam we właściwościach gry wyboru języka polskiego. Da rade coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 14:17, Przemkoj napisał:

Zakupiłem pudełkowego Skyrima który jest po angielsku, myślałem że na Steam nie będzie
problemu ze zmianą na język polski. Po instalacji na steam nie mam we właściwościach
gry wyboru języka polskiego. Da rade coś z tym zrobić?


Niedokładnie pamiętam, ale język wybiera się chyba po zainstalowaniu gry w launcherze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na pewno szukasz w odpowiednim miejscu tzn. w programie Steam?
Biblioteka -> prawy klik na Skyrima -> właściwości -> zakładka język.
Powinieneś mieć do wyboru - angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, polski, czeski, rosyjski i japoński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 14:21, Zajanski napisał:

A na pewno szukasz w odpowiednim miejscu tzn. w programie Steam?
Biblioteka -> prawy klik na Skyrima -> właściwości -> zakładka język.
Powinieneś mieć do wyboru - angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, polski,
czeski, rosyjski i japoński.


Tak, dokładnie tutaj, ja mam tylko - angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, japoński. Brak innych języków. Przeinstalowanie Steama pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 14:29, Przemkoj napisał:

Przeinstalowanie Steama pomoże ?


Prawdopodobnie nie. Można ściągnąć skądś pliki językowe, lub poprosić kolegę, który posiada polskojęzyczną wersję, żeby ci je skopiował i je sobie własnoręcznie zainstalować (to raptem chyba tylko 2 duże pliki, które trzeba podmienić), ale znając życie i prawne absurdy, to może być nielegalne, więc nie polecam takiego rozwiązania dopóki nie upewnisz się, że to jednak dopuszczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety reinstal Steam i gry nic nie pomógł. Jest jeszcze jakaś szansa na zmianę języka bez nielegalnego ściągania plików? Ktoś coś wie/ miał taki problem? Niezbyt widzi mi się granie w tak dużą gre w języku angielskim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem - Lidia mi zginęła (doslownie) gdzie można dostac innego najemnika i jaki poradzi sobie z mieczem i łukiem?
Najlepsiejsze jest to, że nie wiem czy nie miała czegos drogocennego w ekwipunku. Zauważyłem dopiero jak wylazłem z lokacji, a sejw zrobiłem za puźno ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 19:47, TETRIANDOCHH napisał:

Witam.
Mam problem - Lidia mi zginęła (doslownie) gdzie można dostac innego najemnika i jaki
poradzi sobie z mieczem i łukiem?
Najlepsiejsze jest to, że nie wiem czy nie miała czegos drogocennego w ekwipunku. Zauważyłem
dopiero jak wylazłem z lokacji, a sejw zrobiłem za puźno ^ ^



Grasz na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 20:02, Zajanski napisał:

Grasz na PC?


tak

jakk mi sie wydaje, to trzeba zrobic jakies zadania dla jarla, żeby miec innego najemnika. Tylko jakis konkretny jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 20:07, TETRIANDOCHH napisał:

> Grasz na PC?

tak

jakk mi sie wydaje, to trzeba zrobic jakies zadania dla jarla, żeby miec innego najemnika.
Tylko jakis konkretny jest dobry?


Rozglądaj się po karczmach w różnych miastach :) jest ich sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 20:07, TETRIANDOCHH napisał:

tak


To dobrze, w takim razie masz 3 opcje.

A) Odzyskać twoją konkretną kopię Lydii. Aby to zrobić (możesz spróbować zacząć od 5. kroku, jak nie zadziała, to od 1):
1. Wgraj jakikolwiek sejw z tej samej gry (tzn. tą samą postacią)
2. Znajdź Lydię.
3. Włącz konsolę (~)
4. kliknij na Lydie, pojawi ci się jej refID np. "000A2C94" (najbardziej prawdopodobne, ale może mieć inny ID), zapisz go sobie gdzieś.
5. Wgraj swój najnowszy sejw, w którym zgubiłeś Lydię.
6. Włącz konsolę (~)
7. Wpisz "moveto player 000A2C94" (tam gdzie ja dałem 000A2C94ty daj refID, ktore ci wczesniej wyskoczylo)
8. Jeżeli Lydia żyje, to dobrze. A jeżeli jest martwa to mając włączoną konsolę (~) naciśnij na nią myszką i wpisz "resurrect 1".
9. Profit

B) Zrób sobie nową kopię Lydii:
1. Wgraj swój najnowszy sejw, w którym Lydia ci uciekła
2. Włącz konsolę (~)
3. Wpisz "player.placeatme 000A2C8E".
4. Profit.
[Na wypadek, gdyby nie działało, wpisz w konsoli "help Lydia" i wyskoczy ci jakieś inne ID, które powinieneś wklepać zamiast "000A2C8E"]

C) Znajdź sobie nowego towarzysza.
Odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec panowie i panie. Pykam sobie od niedawna w Skyrim, pierwszy raz bo to świeży zakup;)
I tu rodzi się pytanie:
Na jakim etapie gry lub w którym momencie najlepiej wybrać stronę konfliktu Cesarstwo/Gomowładni tak by nic nie ominąć lub nie stracić w grze fabularnie itp?
Czy mogę sobie dowolnie zwiedzać świat, robić questy, a główny wątek dotknąć w dowolnym dla mnie momencie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 22:13, Stfforex napisał:

Wiec panowie i panie. Pykam sobie od niedawna w Skyrim, pierwszy raz bo to świeży zakup;)
I tu rodzi się pytanie:
Na jakim etapie gry lub w którym momencie najlepiej wybrać stronę konfliktu Cesarstwo/Gomowładni
tak by nic nie ominąć lub nie stracić w grze fabularnie itp?

Generalnie w dowolnym, ale pamiętaj że sama wojna domowa to wątek poboczny (TAK!) obok głównego (walka ze smokami). Warto najpierw dojść do pewnej misji w ambasadzie(wspomniany główny wątek) która odkryje parę faktów odnośnie stron konfliktu.

Dnia 06.04.2013 o 22:13, Stfforex napisał:

Czy mogę sobie dowolnie zwiedzać świat, robić questy, a główny wątek dotknąć w dowolnym
dla mnie momencie?:)

W grze mam naliczone jakieś ponad 150 godzin. Z głównego wątku zrobiłem jakieś 5-6 misji (zaledwie początek...) Do tej pory go nie skończyłem. W żadnym razie nie przeszkadza to w eksplorowaniu świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 22:20, Darkstar181 napisał:

Generalnie w dowolnym, ale pamiętaj że sama wojna domowa to wątek poboczny (TAK!) obok
głównego (walka ze smokami). Warto najpierw dojść do pewnej misji w ambasadzie(wspomniany
główny wątek) która odkryje parę faktów odnośnie stron konfliktu.


O no to git:) Bo aktualnie jestem na etapie że dopiero co odwiedziłem twierdzę w "Hrothgarze" i nauczyłem się nowych krzyków:>
Dziękuję za info bo teraz wiem że nie mam co się obawiać mojego szlajania się po świecie:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po premierze przeszedłem Skyrima w miarę szybko (40h). Teraz rozpocząłem drugie przejście, ale tym razem już przechodząc wszystkie gildie, szukając zadań pobocznych, liżąc każdy kąt. Im dłużej gram, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to naprawdę kawał znakomitej gry. Daje olbrzymią wolność, praktycznie zawsze jest co robić-sandbox idealny. Jeszcze trochę pogram i czas zabierać się za dodatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 22:59, Essau napisał:

Daje olbrzymią wolność, praktycznie zawsze jest co robić-sandbox idealny.

Hmm, jak w każdym RPGu typu open-world. Tyle że świat jest większy i fajnie zróżnicowany, tzn. ostry klimat, ale na południu są lasy, w środku tundra, na północy skute lodem wybrzeże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej dla mnie istnieje tylko opcja "B"

jak pamiętam zabił ją jakis mag (zaginęła dosłownie) a do tej kapilcy nie można wejść, to była misja dla jakies Dedry- trza było otwierać drzwi światłem. Jak wczytałem sejw, to juz za puźno zapisany, a wejść tam już nie moge-pisze że wymaga klucza :-(((


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz tam wchodzić, wystarczy, że wpiszesz odpowiednią komendę w konsoli i gra sama cię do niej przeniesie: "player.moveto <ID>".
Możesz też przenieść ją (trupa) do siebie: "moveto player <ID>". [tak, w tej drugiej komendzie nie ma kropki, a w pierwszej jest, to nie błąd]
Tylko do tego musisz znać jej ID, więc musiałbyś mieć wcześniejszego sejwa, z którego mógłbyś je odczytać.
Jeżeli przeniesie cię do trupa/trup przeniesie się do ciebie to można ją wskrzesić: "resurrect 1".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2013 o 02:47, Rusty-Luke napisał:

> Daje olbrzymią wolność, praktycznie zawsze jest co robić-sandbox idealny.
Hmm, jak w każdym RPGu typu open-world. Tyle że świat jest większy i fajnie zróżnicowany,
tzn. ostry klimat, ale na południu są lasy, w środku tundra, na północy skute lodem wybrzeże.


No właśnie nie, wiele gier ma "otwarty świat", ale albo to tylko fikcja, albo jakoś szybko robi się nudno. Niewiele gier potrafi wystarczyć na tak dużo zabawy,co jest olbrzymim atutem Skyrim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować