Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Ja ostatnio miałem bardzo ciekawą sytuacje na drodze (nie pierwszy raz zresztą). Mianowicie podczas podróży zostałem zaatakowany przez Zabójce Mrocznego Bractwa (zwinna jaszczurka z dwoma sztyletami). Gdy go pokonałem z pomocą kompana, który się w tym momencie bardzo przydał - inaczej bym pewno poległ, znalazłem przy zwłokach liścik, w którym była informacja, iż ktoś zapłacił za moją śmierć. Dziwne, to chyba po prostu jakieś losowe zdarzenie, bo nie wydaje mi się żebym komuś podpadł na tyle, by zlecał zabicie mnie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 14:53, Wszystkozajete napisał:

Ja ostatnio miałem bardzo ciekawą sytuacje na drodze (nie pierwszy raz zresztą). Mianowicie
podczas podróży zostałem zaatakowany przez Zabójce Mrocznego Bractwa (zwinna jaszczurka
z dwoma sztyletami). Gdy go pokonałem z pomocą kompana, który się w tym momencie bardzo
przydał - inaczej bym pewno poległ, znalazłem przy zwłokach liścik, w którym była informacja,
iż ktoś zapłacił za moją śmierć. Dziwne, to chyba po prostu jakieś losowe zdarzenie,
bo nie wydaje mi się żebym komuś podpadł na tyle, by zlecał zabicie mnie ;d



Miałem to już dwa razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 14:50, mufur napisał:

Spoiler

Ma coś koło 25 niby taka oh, oh a chwilkę póżniej znalazłem w krzakach sztylet który
zadaje 28



Facepalm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 14:56, mrdk napisał:

Miałem to już dwa razy...


Czyli losowe zdarzenie. Fajnie, ale ciekawe co jeśli zostaniemy członkiem Mrocznego Bractwa, czy też będziemy mogli zostać zaatakowani przez innego zabójce - jeśli tak, to według mnie trochę głupia nieścisłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 14:53, Wszystkozajete napisał:

Dziwne, to chyba po prostu jakieś losowe zdarzenie,
bo nie wydaje mi się żebym komuś podpadł na tyle, by zlecał zabicie mnie ;d


Też się zastanawiałem z czym to jest związane, bo dosyć wcześnie w grze mi się to przydarzyło. Może taki straszak dla gracza by miał się na baczności?

Czasem bywa tak, że spotykasz zbójów wynajętych by przetrzepali ci skórę, ale wtedy liścik jest podpisany. W ten sposób udało mi się dotrzeć do kobiety, która kiedyś przyłapała mnie na (przypadkowej) kradzieży miski ze stołu. Została przykładnie ukarana wraz z przypadkowymi świadkami - klientami karczmy i nadgorliwymi strażnikami. A mi się po prostu kiedyś myszka omsknęła jak próbowałem zagadać z facetem przy stole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 14:57, vonArnold napisał:

>

Spoiler

Ma coś koło 25 niby taka oh, oh a chwilkę póżniej znalazłem w krzakach sztylet
który
> zadaje 28



Facepalm...


dla uściślenia wcześniej miałem "zwykłe" szklane -

Spoiler

22dmg

ale i tak nie jest źle skoro mogę zadawać prawie
Spoiler

800 dmg

:P

Astropath najprawdopodobniej jest to losowe. Ja np. mam spokój od zabójców (34lvl) ale to pewnie dlatego że robiłem jeszcze żadnych questów związanych z bractwem nie licząc wysłania
Spoiler

opiekunki z sierocińca do krainy wiecznej szczęśliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 13:47, lis_23 napisał:

Ale zostawić to co powyżej?

Tak, koniecznie.

Dnia 24.11.2011 o 13:47, lis_23 napisał:

wkleić do [General] po: sLanguage=POLISH czy przed?

Wkleiłbym po ;)

Dnia 24.11.2011 o 13:47, lis_23 napisał:

skyrim.ini

uGridsToLoad=9
uInterior Cell Buffer=17
uExterior Cell Buffer=102
iPreloadSizeLimit=262144000

Może być. W razie problemów zmniejszyć cell buffer.

Dnia 24.11.2011 o 13:47, lis_23 napisał:

i teraz najdziwniejsze:

tylko w pozycji
sD3DDevice="NVIDIA GeForce GTX 580" - wpisz to co masz czyli
swoją kartę graficzną ze swojego pliku

Tak. Ty masz 570, więc zamień 8 na 7 ;)

Dnia 24.11.2011 o 13:47, lis_23 napisał:

iSize H=.... (wysokość) ze swojego pliku
iSize W=.... (szerokość) ze swojego pliku
rozdzielczość ekranu

To chyba jasne ;) Jak masz np. 1366x768 to H=768, a W=1366 :)

Dnia 24.11.2011 o 13:47, lis_23 napisał:

tylko, że ja czegoś takiego nie mam w Skyrim.ini, to co mam wpisać?, jakie wartości dla
GTX 570?

Wszsytkie trzy parametry znajdują się w Skyrimprefs.ini.

Dnia 24.11.2011 o 13:47, lis_23 napisał:

A który to?

Nie korzystam, może ktoś inny się wypowie.

Dnia 24.11.2011 o 13:47, lis_23 napisał:

Tyle, że ja zmieniłem tylko SkyrimPrefs, więc te zmiany bez zmian w Skyrim.ini nie powinny
działać ...

No w zasadzie też powinno. Aczkolwiek tak jak z wyłączeniem vsync (iPresentInterval=0), może być tak, że te zmiany działają dopiero po wpisaniu w Skyrim.ini (w [General]), a nawet dodatkowo trzeba było wymusić to w sterownikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z questem od Companions. Wykonałem już Blood''s Honor i powróciłem do Jorrvaskr, ale nie mogę rozpocząć następnego zadania. :/ Jedyną osobą, z którą mogę porozmawiać na miejscu jest Vilkas, który właśnie miał dać mi zadanie Purity of Revenge, ale nie widzę u niego żadnej nowej opcji dialogowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 15:09, Niflheim napisał:

Mam problem z questem od Companions. Wykonałem już Blood''s Honor i powróciłem do Jorrvaskr,
ale nie mogę rozpocząć następnego zadania. :/ Jedyną osobą, z którą mogę porozmawiać
na miejscu jest Vilkas, który właśnie miał dać mi zadanie Purity of Revenge, ale nie
widzę u niego żadnej nowej opcji dialogowej.


Nie masz przypadkiem pojawić się na miejscu w tym grobowcu czy coś w tym stylu ? Na miejscu w sensie jest tylko Vilkas ? A inni gdzie są ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 19:59, Cyp3k napisał:

Wie ktoś czemu podczas

Spoiler

przeszukiwania ruin wraz z Brynjlofem i Karliah w ostatnim
momencie nic nie mogę zrobić? Postać tylko stoi, na początku każdy powiedział po zdaniu
i koniec.



Ponawiam prośbę :)

20111124152513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 15:21, Flurry napisał:

Nie masz przypadkiem pojawić się na miejscu w tym grobowcu czy coś w tym stylu ? Na miejscu
w sensie jest tylko Vilkas ? A inni gdzie są ?


Spoiler

Tzn. po powrocie dowiedziałem sie, że Silver Hand zaatakowało Jorrvaskr i Kodlak jest martwy. Questa od Kodlaka mi zaliczyło, ale nie mogę wziąć następnego - moge pogadać tylko z Vilkasem ale nie daje mi kolejnego questa, a reszta ludzi stoi przy zmarłych i trupach Silver Hand''ów. :/



Próbowałem też od razu przejść do Driftshade Refuge, bez questa, ale fragmentów Wuuthradu tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Spoiler

Tak jest o ile wiem odbędzie się pogrzeb Kodlaka, musisz przynieść z jego półki "Ostatni Kawałek Broni"...Po pogrzebie ruszycie na twierdze, to grobowca Ysgamora czy jakoś tak się to pisze ( przepraszam za niepoprawność wyrazu, ale spieszę się by Ci pomóc) . Bądź na odwrót, pierwsze do grobowca potem pogrzeb . Przeszukaj jego półkę w pokoju ... :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
A więc Lidka jest śmiertelna ? Wydawało mi się, że nie ... Może to bug :( Jeżeli nagle umarła, nie zdążyłeś jej odesłać to w danych masz zapisaną ją jako towarzysza ... Nie wiem co z tym fantem zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 15:36, Flurry napisał:

Spoiler

Tak jest o ile wiem odbędzie się pogrzeb Kodlaka, musisz przynieść z jego półki "Ostatni
Kawałek Broni"...Po pogrzebie ruszycie na twierdze, to grobowca Ysgamora czy jakoś tak
się to pisze ( przepraszam za niepoprawność wyrazu, ale spieszę się by Ci pomóc) . Bądź
na odwrót, pierwsze do grobowca potem pogrzeb . Przeszukaj jego półkę w pokoju ... :)
Pozdrawiam.



Spoiler

www.youtube.com/watch?v=AdToHzAito4 <- na tym filmiku widać jak zaraz po zakończeniu Blood''s Honor (jest zaznaczony jako zaliczony w dzienniku) gracz dostaje kolejnego questa od Vilkasa, ja go nie dostałem. :/ Już nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 13:43, Ecko09 napisał:

Spoiler

Gdzie znajde kobiete redgardziego pochodzenia dla Alrików czy jak im tam?


Spoiler

Czytając książkę podróżnika w mieszkaniu jakiejś kobiety na Y:P(Yasmylon? zapomniałem) dowiadujemy się, że w "najwspanialszej karczmie w Skyrim jest piękna Redgardzka kelnerka":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, jak się pozbyć tych strzał z ciała? Jedna ugrzęzła mi w plecach, druga w okolicach kości ogonowej. Próbowałem zdejmować pancerz, dać się zabić, wczytać grę, restarnąć grę, itd. Zdesperowany nawet ze smokiem uciąłem pogawędkę jak na screenie i nic. Chyba będę se musiał wybrać przydomek "dwie strzały", jak nic z tym bugiem nie poradzę...

Na drugim screenie nawet zorganizowałem panel dyskusyjny pt. "Jak wyjąć strzałę z du(..)?" i nic, bard se gadał i niewiele z tego.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

20111124162347

20111124162713

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, który to jest Skyrim.exe?, bo to jego trzeba zastąpić aby używać więcej niż 2GB RAM
czy to jest TESV - aplikacja?

20111124162920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 16:29, lis_23 napisał:

Ktoś wie, który to jest Skyrim.exe?, bo to jego trzeba zastąpić aby używać więcej niż
2GB RAM
czy to jest TESV - aplikacja?


Tak, reszta to launchery przecież.
Zresztą, zrób backup na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować