Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2011 o 03:37, Isildur napisał:

> Czym zajmuje się " mroczne gractwo ", zbieraniem " mrocznych " gratów? ;)
> :P

Kolega popełnił literówkę, oczywiście chodzi o Mroczne Bractwo ;] :P


Wiem, ale nie mogłem się powstrzymać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na poziomie 24 znalazłem deadryczny miecz i tylko tyle :p Mógłbym mieć też cały set orkowy, elficki(mam na sobie) i krasnoludzki. Obecnie szukam szklanego, ale jak an razie znalazłem fartownie tylko buty i to w gospodzie...

Dnia 23.11.2011 o 23:30, vonArnold napisał:

na ok. lvl 25+ bandyci w każd

Mi się to podoba, powiem Ci szczerzę:) Skyrim dawkuje nam przyjemności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się jeszcze żadnej daedrycznej rzeczy nie udało znaleźć :D co więcej, nawet serce daedry mi nigdy w ręce nie wpadło (a mam już 35 lvl). Za to co chwilę mi wpadają w ręce rzeczy ebonowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serca nie zmasz? Ja znalazłe mze trzy :)
Podpowiem gdzie jest pierwsze.
W pierwszym mieście w siedzibie Towarzyszy w pokoju obok sypialni szefa(nie pamiętam dokładnie jego stanowiska, ale jest głównym dowodzącym) dokładnie pod stołem, w rogu pokoju.
Jak nie możesz znaleźć to wstawię screena .
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 09:53, pawbuk napisał:

Mi się jeszcze żadnej daedrycznej rzeczy nie udało znaleźć :D co więcej, nawet serce
daedry mi nigdy w ręce nie wpadło (a mam już 35 lvl). Za to co chwilę mi wpadają w ręce
rzeczy ebonowe :)

Serca, (ale jeszcze "ciepłe") mozna znaleźć

Spoiler

kończąć questa w którym szukamy trzech części sztyletu (nazwy niestety nie pamiętam) dostajemy go od gościa który prowadzi muzeum mrocznego czy mistycznego bractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2011 o 08:18, RakuPL napisał:

Jeżeli nie były grane na parametrze 12 i wyższym to tak.

Raczej nie, gdyż zmieniłem tylko plik SkyrimPrefs a to oznacza, ze zmiany nie działały bo trzeba zmienic oba pliki, tak?

Dnia 24.11.2011 o 08:18, RakuPL napisał:

Źle. Oba pliczki mogą zawierać te same wpisy, ale pierwszeństwo wówczas mają te umieszczone
w Skyrim.ini :)

Aha, a jak powinien wyglądać nadpisany plik ini?, ja mam tam tylko to:
[Archive]
sResourceArchiveList2=Skyrim - Voices_PL.bsa, Skyrim - VoicesExtra_PL.bsa, Skyrim - VoicesUpdate_PL.bsa
[General]
sLanguage=POLISH
mam to zachować i dopisać po tym?

Dnia 24.11.2011 o 08:18, RakuPL napisał:

>
Z tego co kojarzę to czy wersja z dubbingiem czy bez powinno działać na obu (exe ten
sam). Aczkolwiek ja nie używam tego, natomiast gram tylko z dodanym do Skyrim.ini:
[Papyrus]
iMinMemoryPageSize=100000
iMaxMemoryPageSize=5000000
iMaxAllocatedMemoryBytes=1800000000
Wydaje mi się, że jakaś tam różnica faktycznie jest.

Yhy, na tym się nie znam ... a czego, którego programu użyć z tych podanych linków, żeby wykorzystać więcej RAMu?

ogólnie, ten TESV jest jakis dziwny ...

Crysis 2, DX11, tekstury wysokiej rozdzielczości, wszystko na max - hula
Deus Ex HR, DX11, wszystko na max - też hula
Batman AA, wszystko na max - ok
demo Anno 2070, wszystko na maxa - ok

TESV Skyrim , DX9, wszystko na maxa + kilka modów:
babole graficzne
czarne i kwadratowe drzewa, krzaki i inne elementy otoczenia - raz
" ruszające się " cienie
doczytywanie się terenu
doczytywanie się obiektów
po włączeniu i zanknięciu mapy, poziome paski na horyzoncie / po chwili znikają /
okropne tekstury
...
czy to silnik tej gry jest taki ... czy to coś z moim kompem? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, poginałem sobie odkrywając mapę i nagle w Smoczymoście zaatakował smok. Nic w tym dziwnego poza tym że po zabiciu go przyleciały trzy następne, w jednej chwili. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 11:30, Ifym napisał:

Kurcze, poginałem sobie odkrywając mapę i nagle w Smoczymoście zaatakował smok. Nic w
tym dziwnego poza tym że po zabiciu go przyleciały trzy następne, w jednej chwili. ;)

Nalot dywanowy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 09:29, Pariah napisał:

znany bug, na razie jedyne sensowne i działające rozwiązanie:

>
Wielkie dzięki za pomoc, wieczorem spróbuję "odstrzałować" swojego awatara i mam nadzieję, że się uda. A czy to normalne, o ile można użyć takiego określenia w odniesieniu do błędu w grze, że po każdej kolejnej potyczce z łucznikami, miejsca w których te strzały mam, zmieniają się i tylko ilość, czyli w moim przypadku sztuk 2, pozostaje bez zmian? Raz biegam ze strzałami w tyłku, innym razem z przebitą głową i wyglądam jak jeden z bohaterów Czasu Apokalipsy. Tyle że w zbroi.
Aha. Po skorzystaniu z konsoli biegam bez strzał i tak ma już zostac na stałe, czy też tylko do kolejnego naszpikowania strzałami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 10:49, lis_23 napisał:

Raczej nie, gdyż zmieniłem tylko plik SkyrimPrefs a to oznacza, ze zmiany nie działały
bo trzeba zmienic oba pliki, tak?

Nie, tylko jeżeli ten sam wpis znajduje się w obu, to jakby większe znaczenie ma Skyrim.ini.

Dnia 24.11.2011 o 10:49, lis_23 napisał:

Aha, a jak powinien wyglądać nadpisany plik ini?, ja mam tam tylko to:
[Archive]
sResourceArchiveList2=Skyrim - Voices_PL.bsa, Skyrim - VoicesExtra_PL.bsa, Skyrim - VoicesUpdate_PL.bsa
[General]
sLanguage=POLISH
mam to zachować i dopisać po tym?

Jeżeli chodzi o uGridstoload, to trzeba dodać w sekcji [General].

Dnia 24.11.2011 o 10:49, lis_23 napisał:

Yhy, na tym się nie znam ... a czego, którego programu użyć z tych podanych linków, żeby
wykorzystać więcej RAMu?

Nie wiem, który najlepszy (chyba ten który odpala Ci Skyrim bez zmiany skyrim.exe).

Dnia 24.11.2011 o 10:49, lis_23 napisał:

ogólnie, ten TESV jest jakis dziwny ...

Nic z tego co podałeś nie uświadczyłem do tej pory. Możliwe, ze przy tak wysokim parametrze uGridstoload=11 karta nie wyrabia, ale pewności nie ma (na forach, jeżeli koniecznie ją zwiększać, to sugerowali wartość 7 lub 9).

@wszyscy:
U mnie dodanie:

Dnia 24.11.2011 o 10:49, lis_23 napisał:

[Papyrus]
iMinMemoryPageSize=100000
iMaxMemoryPageSize=5000000
iMaxAllocatedMemoryBytes=1800000000

do Skyrim.ini spowodowało pozbycie się bardzo sporadycznych CTD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czasem się zdarzy. Wtedy musisz ów zabieg powtórzyć. Nie ma tak po każdej potyczce. Wydaje mi się, że tyczy się to określonych lokacji. Ja grałem normalnie i tylko w jaskiniach notorycznie jak we mnie strzelają to strzały zostawały. Na razie odkryłem tylko 2 takie lokacje (sprawdzałem, i bug się tam powtarza, za każdym razem). Na mapie świata jeszcze mi się nie zdarzyło, a gram dość długo już.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy po raz kolejny zwracam się o pomoc. Mam problem z zadaniem, które przydziela mi Duch ze Starego Hroldan, a mianowicie

Spoiler

prosi aby mu przynieść miecz Hjaltiego.

Czy Ktoś z Was wie, gdzie ten miecz można znaleźć? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 12:28, Ecko09 napisał:

Zguba Pokrzyw będzie jeszcze do czegoś ptorzebna jak już wykonałem quest z tym drzewem
w Białej Grani?


Mozesz spokojnie sprzedać. Zresztą z tego co zauważyłem itemków do questów sprzedać się nie da przed ich wykonaniem no i nie obciążają też naszej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 11:56, Alkohochlik napisał:

Moje statystyki po 50 godzinach gry, level 35. Wiem, że mało kogo to interesuje, ale
może ktoś by chciał sobie porównać. :E

http://img802.imageshack.us/img802/197/2011112400001.jpg


Porównałem :P

Tylko nie wiem jak skontaktować się z mrocznym bractwem... :/ moze dlatego że nie zrobiłem jeszcze praktycznie żadnego wątku głównego a mam nabite 52h i 34lvl.
Zatem jeśli mroczne bractwo szuka maga przywoływań - wampira w ciężkim pancerzu, walczącego obecnie dwoma sztyletami zadającymi 15-krotne obrażenia ze wsparciem dwóch władców deadr to jestem do dyspozycji. :P

EDIT: przepraszam za post pod postem, ale ich tematyka była różna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie na początku gry ktoś zaczepił i powiedział, że trzeba udać się do etc. jeszcze tego nie sprawdziłem, ale ma to związek z mrocznym bractwem:P

ps: a ja jeszcze gildii złodziei nie znalazłem, gdzie ona jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mapie świata strzała może zostać w ciele, ale chyba tylko jak sami sobie ją włożymy... Ja tak zrobiłem jak chowałem łuk naciągnięty i w tym samym czasie zmieniłem broń na inną wciskając 1, a strzała została w głowie. Co ciekawe po wczytaniu sejwa sprzed tego incydentu strzała dalej była w głowie.


Pytania do ogółu.
1) Jak działa ostatni perk z zaklinania? Można zaklinać itemy, które już wcześniej zaklinaliśmy lub są częścią seta, jak zbroje z gildii, czy tylko czyste itemy można tak zaklinać?
2) I czy jest jakaś granica do bonusu do skradania, powyżej której nie warto już tego rozwijać, czy nie ma górnej granicy, a efekt będzie widoczny z każdym %. Np. teraz mam 40% z drzewka i 110% z itemów i smok ma problem żeby mnie zobaczyć.
3) W co najlepiej sztyletować smoka? Dosyć dziwnie to zrobili i czasem wychodzę ze stealtha bo podczas ulepszonego ataku rzekomo zahaczyłem o smoka, tylko szkoda, że w ogóle nie trafiłem go z broni...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 13:22, In_The_End napisał:

Mnie na początku gry ktoś zaczepił i powiedział, że trzeba udać się do etc. jeszcze tego
nie sprawdziłem, ale ma to związek z mrocznym bractwem:P

ps: a ja jeszcze gildii złodziei nie znalazłem, gdzie ona jest?


Spoiler

W Pękninie, porozmawiaj z przechodniami a cię nakierują na osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować