Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2011 o 16:33, lis_23 napisał:

skopiować oryginalny plik, tak?


Oczywiście, że tak. W razie jakby coś nie działało jak trzeba, przekopiujesz oryginalny plik zamiast pobierać całą grę. Zresztą zalecam tak robić przy modowaniu tes''ów i tes''o-podobnych gier. Zwykle podmienia się małe pliczki. Większość modów ma swoje odrębne pliki, nienadpisującego niczego, ale jest parę wyjątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zrobione ;P
teraz tylko zastanawiam się, czy jak zmodyfikuję plik ini to czy zadziałają mi dzisiejsze sejvy, czy będę musiał grać od nowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 16:40, lis_23 napisał:

Już zrobione ;P
teraz tylko zastanawiam się, czy jak zmodyfikuję plik ini to czy zadziałają mi dzisiejsze
sejvy, czy będę musiał grać od nowa ;)


Będą działać, przynajmniej w przypadków paru modów, które wypróbowałem, nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2011 o 16:41, vonArnold napisał:


Będą działać, przynajmniej w przypadków paru modów, które wypróbowałem, nie było problemów.


Nie chodzi o mody a o zmiany w Skyrim.ini - przede wszystkim opcja uGridsToLoad=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnioskuję, że powinno działać :)
Dzięki.
Byłem dziś w dwóch sklepach w moim małym miasteczku zapytać i w jednym na zamówienie za 129,90zł, a w drugim 149,90zł. To drugie to przesada... Sprawa się pewnie rozstrzygnie niedługo, dlatego dzięki za pomoc. Z ilości postów stwierdzam, że gra musi być dobra, ale mój już nie tak nowy sprzęt zmusza mnie do takich pytań, bo sam się zwyczajnie nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 16:57, lis_23 napisał:

Nie chodzi o mody a o zmiany w Skyrim.ini - przede wszystkim opcja uGridsToLoad=


Pozwolę sobie zaznaczyć, iż niektóre mody edytują skyrim.ini, np.: world map in full 3d, tak więc spokojnie, wiem co piszę, nie musisz mnie poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zostałem "wilczkiem" i powiem wam, że po niewielkim retuszu futerka oczu i statystyk (+200 zamiast +100 HP i 150 HP zamiast 50 HP ze zjedzonych zwłok sprawia że zabawa w wilkołaka jest naprawdę przednia i służy do czegoś więcej niż tylko szybkiego przemieszczania się między lokacjami.
Pozdrawiam

20111124170242

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam problem. Razem z Delphine i Esberem (Mogłem przekręcić) ''reaktywowałem'' Ostrza, zebrałem trzech dodatkowych ludzi i zaprowadziłem to wyżej wspomnianej. Esber dał mi za zadanie wyszkolić rekrutów i zabić smoka. Wszystko poszło gładko, z tym że po zabiciu jednego pojawił się drugi, a po tym pierwszym zadanie było uaktualnione i miałem niby wracać do Esbera. Wróciłem do tej kryjówki i teraz nie mogę zakończyć tego zadania, Esber nie ma odpowiedniej opcji przy rozmowie z nim. Da się to jakoś naprawić? Wracałem do niego za jakiś czas, ale dalej to samo, mimo że wszyscy rekruci wrócili ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będzie działać dobrze, namieszałem tam z jpg''ami ale draw distance prawie cały mam wymaksowany przy tych ustawieniach, tylko coś związane z oświetleniem mam na 75% skali.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 16:28, vonArnold napisał:

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Mam to samo, dlatego unikam teraz kamery zza pleców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zawsze taka strzałk wskazuje cel do wykonania jeżeli mas zabić smoka to na smoka wskarze a jeżeli rozmawiać to na rozmówce wskaże na mapie.Pozatym nie wiem na jakiej misji ty jestęs ale mi zdarzało się że bohaterzy sami mówili ja miałem ich tylko wysłuchac by dojść dalej więc kombinuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc, tak:
skopiowałem Skyrim.exe i Skyrim.ini / SkyrimPrefs skopiowałem już dawniej /, podmieniłem exe i dokonałem zmiam w ini, tyle że, chyba za bardzo zaszalałem ;)
od razu rzuciłem się na głęboką wodę i wpisałem:

uGridsToLoad=11
uInterior Cell Buffer=32
uExterior Cell Buffer=204
iPreloadSizeLimit=262144000

zamiast:

uGridsToLoad=9
uInterior Cell Buffer=17
uExterior Cell Buffer=102
iPreloadSizeLimit=262144000

odpaliłem grę, wszystko ok, biorę " kontynuj " i ... gra najpierw się wczytywała, po paru minutach wczytywanie się zwiesiło i musiałem restartować kompa
miał ktoś tak?
za bardzo zaszalałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)
Szkoda, że tyle gier pod koniec roku wychodzi. MW3 kupione, FIFA 12 kupiona, AC R opłacone i jeszcze tyle fajnych, a nie zaplanowanych w moim kalendarzu się pojawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 15:52, Niflheim napisał:

Spoiler

www.youtube.com/watch?v=AdToHzAito4 <- na tym filmiku widać jak zaraz po zakończeniu
Blood''s Honor (jest zaznaczony jako zaliczony w dzienniku) gracz dostaje kolejnego questa
od Vilkasa, ja go nie dostałem. :/ Już nie wiem o co chodzi.



Miałem podobny problem. Jest to zwykły bug, który można naprawić chociaż mi się nie udało i musiałem wczytać ostatni zapis. (więcej o tym bugu znajdziesz tutaj http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Purity_of_Revenge)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budo, z tego co pamiętam, to grasz jaszczurką? Czy w Skyrim istnieje uzasadnienie do wzięcia tej postaci pod względem oddychania pod wodą? Bo zauważyłem, że mój Breton pod wodą moze przebywać baaardzo długą zanim HP-ków zaczyna ubywać i w tym czasie już wszystko zdąży weksplorować (z włączony zaklęciem światła nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem skrzynek w wodzie). To jak to jest z jaszczurem? Przydają się jego skrzela (czy co tam ma) w jakim momencie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja... Użyłem konsoli i sprowadziłem Lidię do siebie. Już myślę, że w końcu mój problem został rozwiązany, a tutaj okazuje się, że ona nie jest moim towarzyszem i przy opcji "Dołącz się" sytuacja się powtarza: niby kogoś mam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować