Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

I jeszcze kwestia użycia większej ilości pamięci RAM:

" 1. Ściągnij i zainstaluj CFF Explorer http://www.ntcore.com/exsuite.php
2. Otwórz CFF Explorer.
3. Kliknij na ikonkę folderu lub wybierz "File ->Open" i odnajdź plik TESV.exe
4. Kliknij na sekcję File Header (po lewej stronie ), odnajdź Characteristics (po prawej stronie ) i wybierz guzik "Click here".
5. Zaznacz "App can handle > 2GB address space".
6. Kliknij OK i zapisz (klikając na ikonkę dysku lub wybierając "File -> Save"."


gdzie jest plik TESV.exe

mam pobrać to:
http://www.ntcore.com/exsuite.php
czy to?:
http://inskyrim.pl/d...lay/Skyrim-4GB/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, czy w tej grze idzie zdobyć lepsze pancerze/bronie (docelowo interesują mnie ebonowe, choć daedrycznymi nie pogardzę) innymi drogami jak smithing? Jest parę ciekawszych artefaktów, ale średnio chce mi się teraz za daedrami uganiać, reszta taka nijaka. Po jaskiniach/ruinach/innych w zasadzie trudno coś znaleźć, przeciwnicy zwykle sam szmelec. Jakby nie to co sam zrobiłem, to niewiele bym miał.

Kurczę, jak nie przesada w jedną (obek, gdzie na ok. lvl 25+ bandyci w każdej jaskini popieprzali w daedrycznych/szklanych zbrojach) to w drugą (Skyrim, gdzie panuje wszędobylska bieda)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 23:30, vonArnold napisał:

Kurczę, czy w tej grze idzie zdobyć lepsze pancerze/bronie (docelowo interesują mnie ebonowe, choć daedrycznymi nie pogardzę) innymi drogami jak smithing?

Idzie. Zebranie całego kompletu jest jednak czasochłonne i do tego ten kto zdecyduje się na taką metodę dostanie ten pancerz o wiele później niż ten który zajmie się kowalstwem (daedryczne elementy pancerza zaczęły mi się pojawiać dopiero gdzieś w pobliżu 50 poziomu).
Kowalstwo jest imo jedną z tych umiejętności które są w tej grze nieproporcjonalnie opłacalne dla rozwoju postaci bo można je wyszkolić niezwykle szybko i tanio zdobywając dzięki temu sprzęt nieosiągalny na danym poziomie i do tego jako bonus oferuje możliwość ulepszenia ekwipunku do poziomu całkowicie nieosiągalnego dla postaci niezaznajomionych z tą umiejętnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 23:30, vonArnold napisał:

Kurczę, czy w tej grze idzie zdobyć lepsze pancerze/bronie (docelowo interesują mnie
ebonowe, choć daedrycznymi nie pogardzę) innymi drogami jak smithing?


W Falkreath dostajesz zadanie by odszukać zaginionych myśliwych. Przed 30-tym poziomem znalazłem zbroję daedryczną w skrzyni w jaskini związanej z tym questem. Nie wiem czy losowo mi ją przydzieliło, czy na stałe tam się znajduje. Na tym etapie gry dopiero ebonowy sprzęt zaczął mi się sporadycznie pojawiać (czasem sztylet albo rękawice), więc daedryczna zbroja była dla mnie szokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 23:24, lis_23 napisał:

czy jeśli coś tam dopisze, min. uGridsToLoad=11 to czy save też nie będą działać?

Nie.

Dnia 23.11.2011 o 23:24, lis_23 napisał:

tylko która to ta niższa wartość?

Domyślnie jest 5.

Dnia 23.11.2011 o 23:24, lis_23 napisał:

skoro uruchomię grę na niższej wartości uGridsToLoad to po co ją w ogóle zmienić na wyższą?.

Wyższa wartość powoduje, że odległe obszary wyświetlane są z większą szczegółowością. Jeżeli stwierdzisz, że chcesz wrócic do domyślnej bądź obniżyć nieco obniżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze załapałem ...
jeśli dokonam zmian w ini, dopiszę,np. uGridsToLoad=11 to czy będę mógł wczytać save z poniedziałku, czy nie?
aha, ponoć pliki SkyrimPrefs i Skyrim.ini nie mogą zawierać tych samych wpisów - w takim razie, jak mam wpisać w ini uGridsToLoad=11 koro tak samo mam w SkyrimPrefs?

a co z tym wykorzystaniem wiecej niz 2GB RAMu?
czy z tymi wszystkimi zmianami coś wspólnego ma to, w jaką wersję językową gram?
ponoć nie da się wykorzystać więcej pamięci RAM grając w grę z dubbingiem
i który z podanych programów zainstalować?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 00:44, Hartus napisał:

Przedmioty, które zostawię w kufrze, w moim domu nie znikną po jakimś czasie?

Nie. Możesz tam spokojnie przechowywać wszystkie graty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 00:44, Hartus napisał:

Przedmioty, które zostawię w kufrze, w moim domu nie znikną po jakimś czasie?


Nie znikna, ja nawet zostawialem w gildyjnych szafkach i do tej pory sa tam wszystkie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałem trochę modów ale nie widzę wielkiej różnicy, ostatni mod to tekstury poprawiające jakość skał, kamieni, gór ale z bliska tekstury nadal są słabe, na dodatek od paru dni mam problem z cieniami, zwłaszcza na skałach, kamieniach, schodach, itp.
otóż, cienie te są poziome i ciągle się ruszają ... widać je na drugiej fotce
już sam nie wiem, czy czasami nie sypie mi się grafika, która liczy sobie ledwie siedem tygodni ...

20111124015947

20111124020003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 19:56, Kapas napisał:

"PS. Skończyłem wątek Mrocznego Bractwa, Gildii Złodziejów, Słowików, Towarzyszy.
Jak coś to mogę podać z ewentualnymi zadaniami. Nie wiem za co się mam brać. Jakieś pomysły?"



Jak skonczyłeś mroczne bractwo to powiedz jak otrules cesarza bo ja wchodze zakladam czapke ta co wisi po lewej stronie o ona sie dziwi i nic dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 03:21, lis_23 napisał:

Czym zajmuje się " mroczne gractwo ", zbieraniem " mrocznych " gratów? ;)
:P


Kolega popełnił literówkę, oczywiście chodzi o Mroczne Bractwo ;] :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na forum ktoś się pytał czy może grać w to osoba 15-16 letnia. Jest pewien poziom brutalności... Pewnie dlatego jest od 18 - Te zdjęcia wam pokaże :D Z Serii "Upppsss, coś odpadło... "

20111124034614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że znów to samo, ale mój post przeszedł bez odpowiedzi, a jest to dla mnie dość ważne.
Chcę się ostatecznie upewnić czy warto sobie głowę zawracać.
Na jakie wrażenia estetyczne i płynność mogę liczyć na tym sprzęcie?
Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz, 2GB RAM, NVIDIA GeForce GT 240, XP
lub laptop:
Intel Core i5 M460 2.53GHz, 4GB RAM, Windows 7, Nvidia 310M 1GB
No nie powiem-gra mnie interesuje i właśnie dlatego jest jakby na mojej liście życzeń. Nie chciałbym jednak kupić i potem nie móc grać lub móc i nie mieć żadnej radości w grafice- jakiegoś minimum oczekuję, chociaż to nie jest czynnik na podstawie, którego oceniam gry.
Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz, Ram 4GB DDR2 800MHz, Radeon HD 6870 1GB DDR5, Win7
bez hacków gra wykorzystuje 2 GB ramu max, rozdzielczość spowodowana starym monitorem ;)
gra się bardzo komfortowo z takimi ustawieniami.
Pozdrawiam

Edit: i niechcący dwa te same jpg'i dałem zamiast view distance :/

20111124080335

20111124080348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 00:12, lis_23 napisał:

Nie wiem, czy dobrze załapałem ...
jeśli dokonam zmian w ini, dopiszę,np. uGridsToLoad=11 to czy będę mógł wczytać save
z poniedziałku, czy nie?

Jeżeli nie były grane na parametrze 12 i wyższym to tak.

Dnia 24.11.2011 o 00:12, lis_23 napisał:

aha, ponoć pliki SkyrimPrefs i Skyrim.ini nie mogą zawierać tych samych wpisów - w takim
razie, jak mam wpisać w ini uGridsToLoad=11 koro tak samo mam w SkyrimPrefs?

Źle. Oba pliczki mogą zawierać te same wpisy, ale pierwszeństwo wówczas mają te umieszczone w Skyrim.ini :)

Dnia 24.11.2011 o 00:12, lis_23 napisał:

a co z tym wykorzystaniem wiecej niz 2GB RAMu?
czy z tymi wszystkimi zmianami coś wspólnego ma to, w jaką wersję językową gram?
ponoć nie da się wykorzystać więcej pamięci RAM grając w grę z dubbingiem
i który z podanych programów zainstalować?.

>
Z tego co kojarzę to czy wersja z dubbingiem czy bez powinno działać na obu (exe ten sam). Aczkolwiek ja nie używam tego, natomiast gram tylko z dodanym do Skyrim.ini:
[Papyrus]
iMinMemoryPageSize=100000
iMaxMemoryPageSize=5000000
iMaxAllocatedMemoryBytes=1800000000
Wydaje mi się, że jakaś tam różnica faktycznie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2011 o 03:46, Flurry napisał:

Ostatnio na forum ktoś się pytał czy może grać w to osoba 15-16 letnia. Jest pewien poziom
brutalności... Pewnie dlatego jest od 18 - Te zdjęcia wam pokaże :D Z Serii "Upppsss,
coś odpadło... "

Hmm, moje pudełko z wersji UK ma znaczek 15 więc chyba może grać taka osoba. Tak mi się zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można się pozbyć strzał z ciała swojej postaci? Przez jakiś czas problemu nie było, ale ostatnie sesje grania, to ciągła irytacja z tego powodu. Strzały z czasem nie znikają i dopiero po nowej "wymianie ognia" z jakimiś łucznikami, po pojawieniu się nowych strzał, stare znikają. I tak ciągle. Przez 5 minut może i było to śmieszne, polatać z grotami strczącymi z tyłka, ale teraz, tylko przeszkadza. Da się coś z tym zrobić? Zmiana zbroi, spanie, przeniesienie do innej lokacji, nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znany bug, na razie jedyne sensowne i działające rozwiązanie:
- save na wszelki wypadek
- otwierasz konsole (~)
- wpisujesz: showracemenu (kieruje Cię do ekranu tworzenia postaci)
- zamykasz konsole (~)
- zmieniasz płeć, zmieniasz spowrotem (masz zachowane wszystkie ustawienia wyglądu, staty itd...zmiana rasy spowoduje wyzerowanie się wszystkich umiejętności więc nie kombinuj ;))
- R (done) wpisujesz swą godność i grasz dalej bez strzał :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować