Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2011 o 19:02, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Sorry za bulwers, ale nie rozumiem takich dywagacji.


Luzik, tak sobie opisałem to z czego zdałem sobie sprawę po prostu ;). Wcale na nic nie narzekam i w pełni się zgadzam z Twoimi argumentami. Po prostu cały czas mnie to zadziwia, jak na takiej było nie było małej powierzchni za pomocą perspektywy i paru innych sztuczek można oszukać oko i umysł na przykład: "wielkim" łańcuchem górskim "majaczącym w oddali" i to wszystko - żadnych narzekań czy malkontenctwa z mojej strony nie było ;) Ot czysta obserwacja poparta "badaniami" (btw: ciężki pancerz noszę i szedłem, nie "truchtałem" czy o zgrozo sprintowałem)

Nie wiem, też czy jestem "starym wyjadaczem papierówek": zdaję sobie sprawę, że niektórzy w PL mieli dostęp do D&D w wersji angielskiej parę lat wcześniej, ja jednak przygodę z RPG zaczynałem z pierwszym numerem Magii i Miecza (1993) więc staż jako taki mam. Wcześniej oczywiście były planszówki i "paragrafówki"

I w pełni zgadzam się, że miodność najważniejsza dlatego Arcanum i Gothic (1&2) to moje ulubione CRpg'' fantasy, zresztą obydwie na stałe goszczą na moim HD, teraz tylko trochę odpoczywają z powodu Skyrima.:)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne:) Ja osobiście wolę młotka, albo świat mroku, ale to nie zmienia faktu, że Skyrim jest pierwsszą grą od dłuuugiego czasu w którą gram dłużej niż 3-4 godziny i mimo iż trochę brak mi staroszkolności to jest dobrze. Dobra, idę grać bo jak dzieci się obudzą to będzie koniec;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 09:14, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Dobra, idę grać bo jak dzieci się obudzą to będzie koniec;p


Ojjj tak, ojj tak :P Pewnie już od rana wstaną i grają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć/dostać jakiś oręż zadający obrażenia od ognia, bo do tej pory (a mam już 24 lvl) natrafiam najczęściej na bronie z efektem obrażeń od porażenia lub mrozu. Raz chyba dawno temu trafiłem jakiś kostur z efektem obrażeń od ognia ale go sprzedałem ;/ Może to być nawet jakaś słaba broń, byle sobie efekt zdejmę z niej i będę mógł zaklinać później inne bronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 13:50, Wszystkozajete napisał:

Gdzie mogę znaleźć/dostać jakiś oręż zadający obrażenia od ognia, bo do tej pory (a mam
już 24 lvl) natrafiam najczęściej na bronie z efektem obrażeń od porażenia lub mrozu.
Raz chyba dawno temu trafiłem jakiś kostur z efektem obrażeń od ognia ale go sprzedałem
;/ Może to być nawet jakaś słaba broń, byle sobie efekt zdejmę z niej i będę mógł zaklinać
później inne bronie.


Nie ma reguły gdzie szukać, jak dla mnie wszezie walało się pełno tego badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 14:04, mufur napisał:

Nie ma reguły gdzie szukać, jak dla mnie wszezie walało się pełno tego badziewia.


Tak, ale są też różne questy w których nagrodą jest jakiś z góry określony przedmiot. Cóż najwyżej będę dalej przeczesywać podziemia z nadzieją, że coś się trafi ;]

Tak btw. Dziś gra po raz pierwszy wywaliła mi do pulpitu, a wcześniej miałem jakieś dziwne błędy w wyświetlaniu grafiki. Nie jest źle, biorąc pod uwagę, że mam na liczniku 60 h grania, ale oby to nie była zapowiedź jakiś regularnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skyrim''a zamówiłem w pewnym sklepie (nie internetowym, bo taniej) i w następnym tygodniu powinien być :)
Dzisiaj czytałem w innym temacie, że nie jest dostępny do sprzedaży na Steamie u nas, bo jest blokada regionalna. Dlaczego i co może to utrudniać w grze? Normalnie sobie na Steamie instaluję i mam wszystko?
Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, więc zadaję takie może głupie pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nic nie zmienia? Gra jest w 100% taka sama jak sobie w innych krajach na Steamie mogą kupić?
Tak w ogóle to trochę głupota no ale to temat na inną dyskusję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 14:55, Radekl2 napisał:

Ale to nic nie zmienia? Gra jest w 100% taka sama jak sobie w innych krajach na Steamie
mogą kupić?

Tak, po prostu dystrybutorem u nas jest Cenega i w ten sposób pilnują swojego biznesu niestety.

Dnia 02.12.2011 o 14:55, Radekl2 napisał:

Tak w ogóle to trochę głupota no ale to temat na inną dyskusję :)

Cóż, dopóki (premierowo) wyszło mi taniej niż na Steamie to jeszcze ujdzie tym bardziej, że są obie wersje językowe do wyboru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 13:50, Wszystkozajete napisał:

Gdzie mogę znaleźć/dostać jakiś oręż zadający obrażenia od ognia, /.../

"Przedświt" - to nazwa miecza, który zadaje 10 obrażeń od ogbia.Ale nie powiem Ci, gdzie go znaleźć, bo akurat grałem długo i nie zapamiętałem, w którym był miejscu. Chodzi mi po głowie (ale głowy za to nie dam) że to było w czasie wykonywania zadania dla

Spoiler

Meridii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztuje na Steamie, ale i tak raczej bym nie kupił :) Lubię jednak mieć pudełko z płytką i papierem nazywanym "instrukcją". Pytałem tylko dlatego, żeby mieć pewność, że to na nic nie wpłynie. Swoją drogą takie coś jest zgodne z prawem? Gdzie tu konkurencja? :) Nie znam się.
Liczę, że już w następnym tygodniu odpalę i będę miał kilkanaście-kilkadziesiąt godzin fajnej zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 15:22, KrzysztofMarek napisał:

"Przedświt" - to nazwa miecza, który zadaje 10 obrażeń od ognia...


Dzięki za info, jak się natknę na tą kapliczkę to pewnie wykonam questa, choć całkiem możliwe, że znajdę już wcześniej coś ciekawego. Nie wiem, może ja słabo szukam ale wydaje mi się, że kapliczki daedr są w tej grze dobrze poukrywane (nie to co w Oblivionie) i dotychczas trafiłem jedynie na kaplice Molag Bala oraz dostałem info o kaplicy Azury. Tak przy okazji zapytam czy warto szukać tych kaplic daedr i przechodzić dla nich questy, dostajemy jakieś ciekawe itemy jak w Obku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 16:30, Wszystkozajete napisał:

> "Przedświt" - to nazwa miecza, który zadaje 10 obrażeń od ognia...

Dzięki za info, jak się natknę na tą kapliczkę to pewnie wykonam questa, choć całkiem
możliwe, że znajdę już wcześniej coś ciekawego. Nie wiem, może ja słabo szukam ale wydaje
mi się, że kapliczki daedr są w tej grze dobrze poukrywane (nie to co w Oblivionie) i
dotychczas trafiłem jedynie na kaplice Molag Bala oraz dostałem info o kaplicy Azury.
Tak przy okazji zapytam czy warto szukać tych kaplic daedr i przechodzić dla nich questy,
dostajemy jakieś ciekawe itemy jak w Obku?

Dla czego po prostu nie cieszysz się grą tylko kombinujesz ? Ja w jednym miejscu będąc zacząłem robić zadania dla ludzi i z tego miałem i oręż i kasę . Po prostu graj i dobrze się baw a będziesz miał wszystko co ci potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 13:22, Flurry napisał:

> Dobra, idę grać bo jak dzieci się obudzą to będzie koniec;p

Ojjj tak, ojj tak :P Pewnie już od rana wstaną i grają :D

Moje mają jeszcze kilka lat przed sobą, bo mają dopiero 3 miesiące;pp

A, żeby nie było spoilera, to wie ktoś może

Spoiler

gdzie jest druga część amuletu z książki "Legendy Tamriel"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 19:24, dominik713 napisał:

Czy ktoś z was też miał tę misję w stylu Kac Vegas? :D Jak dla mnie mistrzostwo ;)

Haha, też byłeś w tej ''tawernie'' i piłeś z księdzem/magiem czy kim on tam jest? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe, przed chwilą dokryłem jak bardzo łasi na septimy i zdesperowani są bandyci w Skyrim. Pełen podziwu dla ich odwagi i poświęcenia chciałem im nawet zapłacić, ale po chwili zwyciężył zdrowy rozsądek: może jestem staroświecki ale uznałem, że zatrzymywanie na drodze w celu wymuszenia 200 septimów za przejście pędzącego na czterech łapach wilkołaka to jednak szczyt bezczelności za który zapłacili stając się podwieczorkiem :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować