Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Romero również zwiastuje koniec konsol

99 postów w tym temacie

"złowieszcze proroctwo Romero" :-) moim zdaniem ma troche racji - konsole to tylko rozrywka, a PC to rozrywka, praca, informacje i wiele, wiele innych ;-) Ew. takie "duze konsole" pojda w niepamiec, a świat zawojują mini konsole / gry na komorki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pecety mają szansę na pokonanie konsol, jeśli tylko trochę się do nich upodobnią.
1) Najważniejsze jest takie skonstruowanie peceta, aby miał on rozmiary konsoli i nadawał się do bezproblemowego podłączenia do telewizora. Poza tym ważne są też:
2) Możliwość włączenia uproszczonego trybu do grania
3) Usunięcie konieczności instalacji gier
4) Pisanie gier tak, aby dało się włączyć na tyle niskie detale, aby nowe gry działały na sprzęcie sprzed paru lat (odpada konieczność częstego upgradowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 16:40, gogowitczak napisał:

"złowieszcze proroctwo Romero" :-) moim zdaniem ma troche racji - konsole to tylko rozrywka,
a PC to rozrywka, praca, informacje i wiele, wiele innych ;-) Ew. takie "duze konsole" pojda
w niepamiec, a świat zawojują mini konsole / gry na komorki :-)


Poprawka, konsole to rozrywka, a PC to praca, informacje i wiele innych. Dla mnie tu rozrywki nie ma. Chyba, że przy stareńkim Transport Tycoon, ale jako że lubię czasem pograć w coś nowszego, to bez konsoli się nie obejdę. A póki ludzie tacy jak ja będą kupować konsole, inni ludzie będą je produkować i sprzedawać - prawo rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-->Blizzard Beast

Wyobraź sobie że na PC też wychodzą nowe gry. Więc bzdury za przeproszeniem piszesz że PC to nie rozrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak....przecież konsole juz upadają<LOL> Nie wiem skad pan Romero takie wnioski bierze, bo gier na konsole wychodzi wiecej niż na PC;] Głupie gadanie człowieka, który po prostu nie lubi konsol, bo nie umie zrobić gry na konsole...taka prawda, Pan Romero jest od zawsze związany z rynkiem PC...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-->Blizzard Beast
Autorzy gier na konsole to na czym będą grali, przyjdą do domu i co, znowu na narzędziu swojej pracy mają się bawić po godzinach ;) Chyba oni jedyni będą grali na PC tak dla odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lampak

Coraz więcej ludzi ma sprzęt, który bez żadnego problemu działa z telewizorem. Myślę, że to stanie sięstandardem juz niedługo.

A co do instalacji gier: no cóż, te 5 minut instalacji chyba nie wpłynęłoby na mój wybór konsola/pecet. Duży dysk twardy się w kompie przydaje, nie jest też specjalnie drogi, więc problem z wolnym miejscem na gry też właściwie odpada.

Co prawda nie mam uprzedzeń do żadnego z urządzeń, ale gram raczej na kompie, bo służy mi on także do innych rzeczy. Nie ma sensu wydawać kasy na konsolę, jeśli nie ma się czasu na używanie jej tyle, ile by się chciało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PC zawsze będzie górą. Dobrego kompa można kupić już za 2300 zł - porównywalne z konsolami, ale za to gry nie kosztują po 300zł. Dodatkowo komputer nie służy tylko do gier, ale jest całym centrum multimedialnym :) XBOX''y i Plajstajszony też niby to potrafią, ale dla mnie to nie to samo :P Ja nigdy się nie przesiądę na konsolkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole raczej moaja sie dobrze. Nie wiem do jakiej wróżki udał sie pan romero, ale pewnie była ona swierzo po imprezie skoro takie głupstwa mu przepowiedziała :) Osobiście uważam, ze kompy są dużo lepszymi maszynami do gier (i nie tylko) niż konsole (zdecydowanie wygodniejszy jest dla mnie układ mysz + klawiatura niż pad)
Komp i gry o niego są zdecydowanie tańsze od gier na konsole (o nich samych nie wspominając), ale i tak jest wiele maniaków, którzy wydadzą kasę na sprzęt i gry więc biznes się kreci i długo nie będzie końca konsol, jeśli wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale sobie chłopak robi żarty, wieszczka :P od siedmiu boleści ;) w ogóle głupia dyskusja - musieliby zmienić mentalność ludzi, a to jest niewykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ryan Kam - tego zrobić nie mogą, pomimo wysokich cen konsola się nie zwraca, to właśnie wysokie ceny gier wyrównują częstą stratę przy sprzedaży platformy, tak ten rynek się kręci.

Co do sprzętu, mimo iż jestem zatwardziałym PCtowcem musze przyznać, że konsole mają tutaj przewagę, ze strony nastawienia twórców. Przy dobrze zoptymalizowanym kodzie gry PC potrafią robić cuda na gorszym sprzęcie, ale często nie dba się o dopasowanie wymagań. Dlaczego? Sprzężenie zwrotne - duże wymagania, rozwój. Rozwój - większe możliwości. W wypadku konsol nie można liczyć na to że za rok wydajność się podwoi i dla tego gry konsolowe są, można by powiedzieć, bardziej rozsądnie robione. Ludziska wiedzą jaką mocą dysponują i jak można ją wykorzystać.

Może to moje złudne widzenie, ale dostrzegam taką zależność: gry napędzają rozwój PC''ów, a wypadku konsol odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 18:40, mw-wesoly napisał:

Jeszcze z rok/dwa i te next-genowe cuda z plastiku będą się kojarzyć głównie z tandetną grafiką...


Ostatnio strasznie wciągnęło mnie OKAMI - i tym samym uświadomiło mnie, że tak leciwy sprzęt jak PS2 jest wspierany przez prawdziwych wizjonerów i entuzjastów elektronicznej rozrywki - na pc nie ma takich ludzi, na pc nigdy nie powstanie wysokobudżetowy nietuzinkowy tytuł, na pc nie ma dzieł Myamoto, Jeffe i paru innych... I jest to dla mnie wystarczający argument żeby siedzieć przy jak to nazywasz "cudach z plastiku".
Proponuję ci "lewatywę gustu" jaką niewątpliwie jest konsola - jest to dość powszechnie stosowany lek na "zatwardzenie" i zachłyśnięcie się grafiką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja sie z tym calkowicie nie zgadzam. 2 ostatnie lata bylem tzw. konsolowcem. tzn. mialem GC, ps2, PSP. gry na konsole tak zaczely mnie wkurzac ze wszystko sprzedalem w *** :) i nakupilem sobie gierek na kompa. i musze powiedziec ze frajda z grania jest postokroc wieksza niz na konsolach :) na pc gram od 11 lat, a ostatnie 2 lata mialem przerwe z konsolami. teraz wiem co dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ostatnim czasy jak się nad tym zastanawiam to myślę że konsole będą wygrywać z PC ale przyjdzie taki czas gdzie odwróci się los i PC zacznie znów rosnąć w siłę jak to było kilka lat temu:). Przyszłość należy na zestawach gotowych do gier produkowanych przez jedną firmę a nie każda część PC od innej firmy i gwarancje tracisz na każdą część.. czyli sukces PC leży w przemienieniu w pewnym sensie PC w "konsole".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować