Zaloguj się, aby obserwować  
DominoRAY

Klara i Marek Lenc - Temat ogólny

377 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2007 o 17:09, syriusz.b napisał:

Poza tym krytykuje się prace danej osoby, a nie daną osobę, więc każdy ma prawo krytykować
ciebie, czy każdą inną osobę tworzącą coś i wcale nie musi ciebie znać.
Po trzecie: był post twojej krytyki, ale jak już krytyka poszła w twoją stronę to nagle wszystko
jest złe - ile ty masz lat?


mała poprawka, bo pisałem na szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2007 o 17:09, syriusz.b napisał:


lololo? I co z tego, że było trochę info kiedyś? To i tak nie robi z ciebie kogoś kto wie coś
o tej osobie, bo w czasopiśmie można napisać wszystko, a ty nawet tej osoby osobiście nie znasz.

Tak robi mnie osobę wiedzącą coś/trochę o nim.

Dnia 22.09.2007 o 17:09, syriusz.b napisał:

Poza tym krytykuje się prace danej osoby, a nie daną osobę, więc każdy ma prawo krytykować
ciebie

Piszesz:krytykuje się pracę a nie osobę, więc każdy ma prawo mnie, czyli osobę krytykować. Chyba coś ci się pomyliło, sprostuj to bo nie rozumię .

Dnia 22.09.2007 o 17:09, syriusz.b napisał:

Po trzecie: był post twojej krytyki, ale jak już krytyka poszła w twoją stronę to nagle wszystko
jest złe - ile ty masz lat?

Wiele razy widzę słowa "żałosne" i nie przypominam sobie abym się z kimś kłócił "Nie ! to nie jest żałosne, to jest fajne/lepsze od klary" Nie przypominam sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 17:25, Dominik000 napisał:

Tak robi mnie osobę wiedzącą coś/trochę o nim.


Oczywiście - idąc twoim tropem... Jesteś użytkownikiem gram.pl - O wiem coś o tobie :) Już mogę cię krytykować?

Dnia 22.09.2007 o 17:25, Dominik000 napisał:

Chyba coś ci się pomyliło, sprostuj to bo nie rozumię .


chyba napisałem post, w którym się poprawiam

Dnia 22.09.2007 o 17:25, Dominik000 napisał:

Wiele razy widzę słowa "żałosne" i nie przypominam sobie abym się z kimś kłócił "Nie ! to
nie jest żałosne, to jest fajne/lepsze od klary" Nie przypominam sobie.


A ja nigdzie nie napisałem, że się z kimś kłócisz tak, jak ty to powiedziałeś. Ja po prostu napisałem, że ty krytykowałeś komiksy kogoś, a jak ktoś zaczął mówić coś do ciebie to obudził się w tobie "obrażony artysta", który wie dużo i nikt nie ma prawa go krytykować, bo taki ktoś się nie zna i w ogóle nie zna ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2007 o 17:29, syriusz.b napisał:


A ja nigdzie nie napisałem, że się z kimś kłócisz tak, jak ty to powiedziałeś. Ja po prostu
napisałem, że ty krytykowałeś komiksy kogoś, a jak ktoś zaczął mówić coś do ciebie to obudził
się w tobie "obrażony artysta", który wie dużo i nikt nie ma prawa go krytykować, bo taki ktoś
się nie zna i w ogóle nie zna ciebie...

Też się poprawiłem : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21922&pid=203 ale pewnie już wiesz.

Napisałeś "...krytyka poszła w twoją stronę to nagle wszystko jest złe" Co jest złe? Innym się podoba a innym nie . Nawet nie wiem jak to napisać, we mnie nic nie jest złe ). Ludzie są różni to krytyka jest różna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 17:34, Dominik000 napisał:

Napisałeś "...krytyka poszła w twoją stronę to nagle wszystko jest złe" Co jest złe? Innym
się podoba a innym nie . Nawet nie wiem jak to napisać, we mnie nic nie jest złe ). Ludzie
są różni to krytyka jest różna.


chodziło mi o to, że gdy ktoś krytykował ciebie, to nagle zacząłeś się oburzać... Zaraz możesz napisać: kiedy? Gdzie? Jak? Poczytaj moje poprzednie posty, "dodaj" to wszystko do siebie i (jak dla mnie) wychodzi to o czym mówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, seryjny rysownik Marek L. do nas zawitał ;] Ech, pamiętam człowieka jeszcze z czasów zachwycania się prasą wydawnictwa na "S". Co prawda, Klary jeszcze wtedy na oczy nie widziałem, ale i tak podziwiałem gościa za prostą kreskę i niezłe pomysły. A co do samej Klary, to co tu dużo mówić - fajna babka :P Zastanawia mnie, czy istnieje osoba, która stała się pierwowzorem dla tej postaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 20:44, Remember_The_Name napisał:

Zastanawia mnie, czy istnieje osoba, która stała się pierwowzorem dla tej postaci :)

Podejrzewam, że Lara Croft. W końcu Klara i Lara brzmią podobnie, a poza tym Klara jest karykaturą Lary. Możliwe jest (w co szczerze wątpię), że Klara nie miała jakiegoś konkretnego pierwowzoru, tylko "trochę z tego i trochę z tamtego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 20:57, Laska-z-Polski napisał:

Ano zawitał, zawitał ;) i to trochę czasu temu ;P Ale lepiej późno się zorientować, niż wcale
:P

Ja tu ostatnimi czasy rzadko bywam, więc czuję się w pełni usprawiedliwiony, że nie zauważyłem od razu ;P

@ Krakers15
Faktycznie, to bardzo możliwe, że panna Croft miała trochę wspólnego przy kreowaniu Klary :) Podobieństwa są uderzające - poczynając od wspólnej płci ;P, a na zamiłowaniu do broni kończąc ;] Z tym, że Lara się tak często nie kaleczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 21:40, Light Prince napisał:

Kurde, Marek Lenc daje czadu. I choć ostatnie niektóre komiksy są do bani (no, ale ja to kumam,
przecież ile można, brak pomysłu...) to kocham te jego opowiastki ;] .

a mnie sie właśnie podobają komiksy o wiedźminie ;]

najlepsze jest to że jego GS jest najpopularniejszy :pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 23:48, Remember_The_Name napisał:

;] Z tym, że Lara się tak często nie kaleczy ;]

Gdyby Klara niczym nie różniłaby się od Lary, to byłaby jej kopią. IMO chodzi o to, aby tylko część cech Klary i Lary było wspólnych, a cześć pochodziła od autora. W końcu co to za problem (pomijam tu kwestie techniczne) stworzyć dokładną kopię jakieś postaci? W przypadku Klary wiadomo o co ją zaczepić, ale przy okazji Marek zostawił sobie pewien dość szeroki margines swobody. Oczywiście 100% pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 21:39, PRINCE JANEK napisał:

Ja tam też wyczuwam karykaturę Lary. Samo imię wiele mówi :)

Wątpie, pełno jest kobiet w czarnych włosach z kitką (a nie warkoczem). To zwykły przypadek uważam.

Remember_The_Name


Co to za czasopismo na s ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 17:16, Dominik000 napisał:

> Ja tam też wyczuwam karykaturę Lary. Samo imię wiele mówi :)
Wątpie, pełno jest kobiet w czarnych włosach z kitką (a nie warkoczem). To zwykły przypadek
uważam.

Remember_The_Name


Co to za czasopismo na s ?

Nie chcemy tu nikomu robić reklamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę Marek niezłego szumu narobił :-) ( Na forum każdy raczej na "TY" jest, jak uraziłem to przepraszam ^^ ) Najbardziej to mi się podobał komiks na GS z serii "Z pamiętnika Wiedźmina" Ze smerfem. Normalnie z krzesła spadłem ;-) Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 20:31, Baal Namib napisał:

Widzę Marek niezłego szumu narobił :-) ( Na forum każdy raczej na "TY" jest, jak uraziłem to
przepraszam ^^ ) Najbardziej to mi się podobał komiks na GS z serii "Z pamiętnika Wiedźmina"
Ze smerfem. Normalnie z krzesła spadłem ;-) Serio.

Śledź kolejne odcinki, bedzie jeszcze lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 21:02, Marek Lenc napisał:

> Widzę Marek niezłego szumu narobił :-) ( Na forum każdy raczej na "TY" jest, jak uraziłem
to
> przepraszam ^^ ) Najbardziej to mi się podobał komiks na GS z serii "Z pamiętnika Wiedźmina"

> Ze smerfem. Normalnie z krzesła spadłem ;-) Serio.
Śledź kolejne odcinki, bedzie jeszcze lepiej :)

No mam nadzieję, że będą fajniejsze, fajnie by było rzucić okiem na trzy obrazkowe historie wiedzmina:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować