Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2009 o 22:12, nightfaler napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie tylko proszę nie gońcie :P

Mam prawie te same problemy co Ty. Różnica jest taka, że ja w ogóle nie znam angielskiego. Jednak gra mi się bardzo podoba (jej założenia) więc kupiłem sobie jedną talię (podstawkę) i ciągle mam nadzieję, że trafi mi się kiedyś ktoś, kto będzie znał dobrze angielski i będzie miał ochotę się w tą grę pobawić. Albo wyjdzie gdzieś jakiś poradnik po polsku z opisami kart.
Albo wydadzą polską wersję kart ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu chryste na patyku nad dymem lipowym wędzony!
Czy wy cierpicie na dysgooglię? Juz pomijam ze brak znajomości angielskiego to dzisiaj samobójstwo. Poradnik, z dokładnie opisanymi zasadami jest oficjalnie udostepniony w necie, jak poszukacie, to i na allegro w wersji drukowanej sie znajdzie. Na wielu forach poświęconych MtG są tematy, w ktorych opisano wszystkie podstawowe mechaniki kart, nic tylko czytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 23:18, A-cis napisał:

Mam prawie te same problemy co Ty. Różnica jest taka, że ja w ogóle nie znam angielskiego.
Jednak gra mi się bardzo podoba (jej założenia) więc kupiłem sobie jedną talię (podstawkę)
i ciągle mam nadzieję, że trafi mi się kiedyś ktoś, kto będzie znał dobrze angielski
i będzie miał ochotę się w tą grę pobawić. Albo wyjdzie gdzieś jakiś poradnik po polsku
z opisami kart.
Albo wydadzą polską wersję kart ;-D


Nie trzeba wcale dobrze znać angielskiego. Wystarczy przyswoić trochę konstrukcji zdaniowych występujących na kartach i można się bawić. Mnie wciągnął w to kumpel, którego znajomość angielskiego była znikoma. Owszem, jak dostałem w ręce instrukcję, niektóre zasady były trochę odmienne, ale fakt faktem, że gdy później kumpel kupował nowe karty, wiedział dokładnie jak je użyć.
Dziwi mnie natomiast, że kupiłeś i nakręcasz się na grę, w którą nie masz z kim grać. Takie to trochę masochistyczne ;) Jeśli chcesz pograć, ściągnij sobie grę komputerową (do tej pory to jest już chyba abandonware). Inna rzecz... nie wiedziałem, że ludzie jeszcze w to grają :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 01:16, Astropath napisał:

Nie trzeba wcale dobrze znać angielskiego. Wystarczy przyswoić trochę konstrukcji zdaniowych występujących na kartach i można się bawić.

w dniu 4.bm o godz 22.02 Szczur22 napisał cytuję: "jak można się zabierac do tej gry bez podstawowej znajomości angielskiego... " :-D
Raczej się z tym zgadzam, bo trochę próbowałem to rozgryźć. Sęk w tym, że ja - tak jak napisałem - w ogóle nie znam angielskiego (a nie tylko trochę).

Dnia 06.02.2009 o 01:16, Astropath napisał:

Dziwi mnie natomiast, że kupiłeś i nakręcasz się na grę, w którą nie masz z kim grać.
Takie to trochę masochistyczne ;) Jeśli chcesz pograć, ściągnij sobie grę komputerową (do tej pory to jest już chyba abandonware).

Tak jak napisałem w poprzednim poście, liczę, że kiedyś trafi mi się jakiś znajomy, z którym będę mógł w to pograć :-)
A grę komputerową MtG mam na płytkach.

====> Szczur22
Nie chodzi o poradnik do gry, bo takowy mam. Chodzi o dokładny opis wszystkich kart a wątpię czy takie coś gdziekolwiek znajdę i wątpię czy będę mógł grać nie wiedząc co jest napisane na kartach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam gram w M:tg od niedawna i jakos nie mam zadnych z wymienionych przez was problemow... Z angielskim u mnie srednio a wszycho kminie a i z graczami nie mam klopotu, zawsze wbije ziomek a chociaz nie ma wlasnych kart to i tak mozna pyknac moimi ;) Gierka krotko mowiac zajebista!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałby ktoś może kupić booster Future Sight? Prawie jak nowy, przed chwilką przyniesiony przez listonosza. Otworzyłem go wieć moge zrobic fotki kart;]
PS: 15kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 12:06, Filip1010 napisał:

Chciałby ktoś może kupić booster Future Sight? Prawie jak nowy, przed chwilką przyniesiony
przez listonosza. Otworzyłem go wieć moge zrobic fotki kart;]
PS: 15kart.


Szukasz jelenia? Nie tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 12:14, Budo napisał:

> Chciałby ktoś może kupić booster Future Sight? Prawie jak nowy, przed chwilką przyniesiony

> przez listonosza. Otworzyłem go wieć moge zrobic fotki kart;]
> PS: 15kart.

Szukasz jelenia? Nie tutaj.


Eee?? a niby dlaczego?
Co używałem te karty? podmieniłem???
Człowieku lepiej czasem się nie odezwać...
EDIT: chyba wiem o co ci chodzi. Ja NIE zbieram tych kart wygrałem booster w konkursie a ciekawy byłem to zobacyzłem co tam bylo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po pierwsze- na forum nie zamieszczamy ogłoszeń, a po drugie- jak ktoś będzie chciał booster to sobie kupi sam ze standardową szansą na drogie/dobre karty. Skąd mamy wiedzieć, czy czegoś nie podmieniłeś? Takie coś nazywa się repackami i chodzi na allegro za grosze, tak więc daj sobie spokój ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 12:29, Budo napisał:

/.../

Po pierwsze- na forum nie zamieszczamy ogłoszeń, a po drugie- jak ktoś będzie chciał
booster to sobie kupi sam ze standardową szansą na drogie/dobre karty. Skąd mamy wiedzieć,
czy czegoś nie podmieniłeś? Takie coś nazywa się repackami i chodzi na allegro za grosze,
tak więc daj sobie spokój ><


To trzeba było tak od razu mówic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Zamierzam zacząć grać w Magic the Gathering ale nie wiem jakie karty kupic. Słyszałem że wydano 10 serii i nie wiem jaka trzeba kupic. Czy to ma znaczenie z jakiej mam serii karty, tzn chodz imi czy musze miec katry z tej samejserii co koledzy zeby znimi grac ? Bo słyszałem ze moe se kupic nawet od 4-10 , tyle ze nei wiem ktore sa które czy to jest 10 czy 8 , wiec poradzcie. Bo znalazłem na sklepie takie:
http://www.bard.pl/178,5099,Produkt.htm
http://www.bard.pl/178,5103,Produkt.htm
i czy ktos moze mi powiedziec co znacza te SHADOWMOOR i MORNINGTIDE ? czy to nazwy serii i czym sie różnią.
PS. Jeśli znacie jakieś sklepy na których moża znaleźć karty to podajcie
PS2. Mozecie tez wytłumaczyć mi czym różnią sie te poszczególne kolory talii?
Za odp. z góry dzięki
A co mozecie mi jeszcze powiedziec o tej: http://www.bard.pl/178,5095,Produkt.htm ? bo tutaj sa zaznaczone wszystkie kolory i nie wiem jak to interpretowac. No i ile tu jest kart i jakich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz ja bo nie moglem juz edytowac poprzedniego posta: czy lepiej kupic starter z dwoma kolorami czy trzema i jakie wybrac( tzn czym sie kierowac przy wyborze)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to tego jest dużo więcej niż 10 :) Tzn. faktycznie, aktualnie jest edycja X, ale pozatym mnóstwo dodatków.
To z jakiej serii masz karty ma baardzo duże znaczenie, oczywiście jeśli chcesz zacząć grć na poważnie, a nie tylko na przerwach z kolegami, bo jeśli na przerwach to możesz używać każdej karty, jeśłi na powązniej, to to wygląda tak, że w najpopularniejszym formacie, tj. T2 grają karty od X edycji do Conluxa, rozpiszę Ci:
X ed
Lorwyn
Shadowmoor
Morningtide
Eventide
Shards of Alara
Conflux

Czyli jak masz zamawiać talię, to zamawiaj z najnowszego dodatku, choć możesz zamówić, który kolwiek, jak wolisz, bo i tak jak już się wkręcisz to ta talia długo Ci nie posłuży :)

To taki bardzo ubogi skrót:
Biały - dodawanie życia
Czarny odbieranie hp
Zielony - podnoszenie statystyk(np. +7/+7, +1/+1 takie tam)
Czerwony - palenie, zadawanie obrażeń
Niebieski - "Magia"

Aktualnie są praktycznie same multikolorowe karty. Ale nie mówię, że się wszystkim z nich gra :)
Zamawiaj stąd http://www.rebel.pl/category.php/1,55/Magic-The-Gathering.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ło dżyzys, to już tyle dodatków wyszło do X? A poradzi coś wiara forumowa do Spawary na Blaze''ach i Rite o'' Flameach? Jak ktoś będzie miły żeby mi pomóc i będzie chciało mu się nad tym głowić to mogę dać całą rozpiskę talii ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 00:41, Ichibanboshi-kun napisał:

tj. T2 grają karty od X edycji do Conluxa, rozpiszę Ci:
X ed
Lorwyn
Shadowmoor
Morningtide
Eventide
Shards of Alara
Conflux


Czyli Conflux to jest najonwsza seria tak? i ten skrót "X ed" kryje się "Core Set 10th Edition" , tak? Czyli polecasz mi bym grał kartami z najnowszej serii ,czyli Conflux? Tylko że jak sprawdziłem na rebel.pl co mi podałeś to tam nie ma nigdzie starterów więc od którego powienienm zacząć? Czy tez sa to talie gotowe , cos a la startery , że mozna juz zakupiwszy te kary grac?:
http://www.rebel.pl/product.php/1,1372/14376/Magic-The-Gathering-Conflux-Grixis-Shambling-Army-Intro.html
http://www.rebel.pl/product.php/1,1372/14374/Magic-The-Gathering-Conflux-Bant-on-the-March-Intro.html
PS.Najważniejsze: jak ulepszać swoją talie? Trzeba kupować jakieś boostery? i jeśli tak to czym one są. Przepraszam ze zadaje tyle pytan ale chce kupic dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno czymsie rózni Starter Magic The Gathering - Boggart Feast (Lorwyn) ( http://www.rebel.pl/product.php/1,1227/11335/Starter-Magic-The-Gathering-Boggart-Feast-Lorwyn-.html )
od np. Magic The Gathering: Conflux - Grixis Shambling Army Intro ( http://www.rebel.pl/product.php/1,1372/14376/Magic-The-Gathering-Conflux-Grixis-Shambling-Army-Intro.html ) ?
Czy po zakupieniu ktorejs moge od razu zaczac grac czy nie? No i czym rózni sie Starter Magic The Gathering - Lorwyn Tournament Pack( http://www.rebel.pl/product.php/1,1227/11401/Starter-Magic-The-Gathering-Lorwyn-Tournament-Pack.html )
od tych wymienionych powyzej? Tylko iloscią kart czy czyms wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopie :) dużo pisania, ale entuzjazm cieszy
Przedewszystkim, zapomnij o boosterach! Je kupuj dla zabawy jeśli już, lub wygrywasz, nigdy nie kupujesz, chyba ze znajdujesz szesnaście kuponów na dodatkową paczkę chipsów w małej paczce laysów. Kupowanie boostrów jest po prostu nie opłacalne, karty kupujemy na allegro, lub osobiście od graczy, tylko wcześniej należy sie upewnić ile karty stoją(bo niestety są osoby ktore lubią sprzedawać początkującym kartę wartą 1zł za 5zł itd.)
Ewentualnie karty jeszcze(w ostateczności lub jeśli, za przeproszeniem, srasz kasą)kupujesz tu:
http://www.magictraders.pl/
Jest to najtańszy sklep, ale jak to sklep chce zarobić, więc zdarza się że karty sprzedaje,np. o kilka złoty więcej, najlepiej kontrolować po ile karty chodzą tutaj a za ile na allegro.

Dnia 04.04.2009 o 20:34, Tieru napisał:

Czyli Conflux to jest najonwsza seria tak? i ten skrót "X ed" kryje się "Core Set 10th Edition" , tak? Czyli polecasz mi bym grał kartami z najnowszej serii ,czyli Conflux?

Hai, hai :)

Polecam Ci Confluxa, bo:
Ma fajne karty, możesz trafić coś ciekawego(bo do tego startera dorzucają boostra)
I masz wszystkie zasady, w przypadku zakupu Lorwyna nie masz najnowszych zdolności, jak np. Devour czy exalted.

Ten starter "boggart" to goblinki, talia czarno - czerwona, zabawna, fajna na początek.
Confluxowy mi osobiście jednak podoba się bardziej, jest czarny ze wsparciem czerwonego no i masz pewnego foila(karta z taką specjalną folią nałożoną na wierzch, wiesz, karta pod światło jest taka kolorowa, to zwiększa wartość karty o 100% najczęściej, bo jeśli to jakieś gówieńco to nawet nie zwrócisz uwagi czy to foil czy nie xD)
Obojgiem decków możesz odrazu grać, karty gotowe do gry.

Tournament Pack to taki duży booster, 45 losowych kart + 25 landów, po 5 z każdego koloru. I najważniejsze, to nie jest starter.
Startera kupuj stąd http://magictraders.eu/index.php/cPath/459_454_471_886
Taniej niż na rebelu(gdyż na rebelu napewno są startery :))

Chyab napisałem wczystko o co prosiłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 22:28, Tieru napisał:

Witam . Zamierzam zacząć grać w Magic the Gathering ale nie wiem jakie karty kupic.

Podawano pewne rady, ale nikt nie zwrócił uwagi na to, że jesteś początkujący. Pytanie zasadnicze - masz znajomych, którzy już w MTG grają? Jeśli tak, to kupuj takie karty jak oni jeśli chodzi o to co jest wydawane na bieżąco - z resztą poradzą coś na pewno.
Jeśli nie masz takich znajomych i zamierzasz dopiero rozpocząć granie w MTG w swojej okolicy to na początek jest coś takiego jak starter-pack - dwie niewielkie talie służące do nauki podstawowych zasad. Potem można kupić jakiś złożony deck z X ed - nie są one jakieś boskie ale nie chodzi w tym momencie o karty - najpierw musisz się nauczyć grać. A potem, jak już trochę pograsz, kupisz pierwszy booster czy tournament pack z innych dodatków, to zaczniesz modyfikować swoje talie aż w końcu złożysz sobie swoją własną, wymyśloną od podstaw.

Jeśli masz zamiar wkręcić się w jakieś środowisko już grające od dłuższego czasu (2 - 3 lata) to przygotuj się psychicznie na co najmniej pół roku okresu tęgich batów i nauki jak się gra w MTG. Nawet gdybyś kupił jakiś mega-super mistrzowską talię to i tak będziesz obrywał bo nie będziesz umiał tą talią zagrać.

Sprawa ostatnia ale moim zdaniem najważniejsza - granie w MTG dzieli się na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to granie ze znajomymi bez wielkich wydatków taliami wymyślonymi w danym, lokalnym środowisku. Czysty fun - wszystko jest do ugadania i łatwiej jest wejść w takie środowisko. Drugi rodzaj rozgrywek to te sankcjonowane oficjalnymi zasadami - początkującemu odradzam - cokolwiek byś nie zrobił będziesz przegrywał w pierwszych 10turach (wersja optymistyczna) a poza tym takie granie wymaga wiedzy jakie karty w danym formacie rozgrywek są dozwolone. O tym można naprawdę wiele pisać, ale ta wiedza przyjdzie z czasem i w miarę potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować