Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2007 o 19:07, Troxi napisał:

Kiedys gralem, jednak przezucilem sie na WoW TCG.

O gustach się nie dyskutuje:D Ja widziałem, jak grają w to na turnieju. Jakoś mnie to nie pociąga. O Magicu przeczytałem w internecie i tak to się zaczęło. I tak gram od lipca bodajże. Ale kiedyś mi też się znudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znów muszę powrócić do tej karcianki ... mam roczną przerwę z powodu braku czasu. Muszę złożyć jakiś czarno-niebieski deck, coś na discardach chciałbym. BTW. nie dawno gadałem z kolesiem, który ma talię na samych artefaktach ... masakra =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 01:16, arekskate napisał:

Ja znów muszę powrócić do tej karcianki ... mam roczną przerwę z powodu braku czasu. Muszę
złożyć jakiś czarno-niebieski deck, coś na discardach chciałbym. BTW. nie dawno gadałem z kolesiem,
który ma talię na samych artefaktach ... masakra =)



hmmm moj kumpel ma decka w tym stylu... dokladnych ilosci niestety nie podam bo nie pamietam, ale ogolny sklad wyglada mniej wiecej tak:

mana oczywiscie, wiecej islandow bo deck opiera sie takoz na counterach, taka mala kontrolka... dwa legendarne landy, jeden po tapnieciu daje feara, drugi untap (nie pamietam nazw:D)... 2 dimir guildmage (2/2, wchodzi za 2 landy, discard albo draw za 4 many w abilitach), 4 consult of necrosages czy jakos tak (draw albo discard dwoch kart za 3 many), 4 dimir infiltrator (1/3, wchodzi za dwie many, za 3 many szukasz w biblio karty o takim samym koszcie konwertowanej jak inflirtrator czyli np terro albo counter), 4 albo 6 terro, ze 6 zwyklych counterow + 2 echoing truth + pare power sinkow, sensei divinig top, higure the still wind, ink-eyes serevant of oni, keiga the tide star, 2 nezumi graverobber (2/1 po flipie 4/2) i prawdopodobnie cos jeszcze ale juz moge nie pamietac o tej porze:D nie wiem czy to jest bardzo dobry deck, bo w sumie sie na tym za bardzo nie znam, ale mnie gralo sie nim swietnie i udalo mi sie nim pojechac kumpla ktory jest sporo lepszy ode mnie:) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 03:10, Noirr napisał:

> Ja znów muszę powrócić do tej karcianki ... mam roczną przerwę z powodu braku czasu. Muszę

> złożyć jakiś czarno-niebieski deck, coś na discardach chciałbym. BTW. nie dawno gadałem
z kolesiem,
> który ma talię na samych artefaktach ... masakra =)


hmmm moj kumpel ma decka w tym stylu... dokladnych ilosci niestety nie podam bo nie pamietam,
ale ogolny sklad wyglada mniej wiecej tak:

mana oczywiscie, wiecej islandow bo deck opiera sie takoz na counterach, taka mala kontrolka...
dwa legendarne landy, jeden po tapnieciu daje feara, drugi untap (nie pamietam nazw:D)... 2
dimir guildmage (2/2, wchodzi za 2 landy, discard albo draw za 4 many w abilitach), 4 consult
of necrosages czy jakos tak (draw albo discard dwoch kart za 3 many), 4 dimir infiltrator (1/3,
wchodzi za dwie many, za 3 many szukasz w biblio karty o takim samym koszcie konwertowanej
jak inflirtrator czyli np terro albo counter), 4 albo 6 terro, ze 6 zwyklych counterow + 2
echoing truth + pare power sinkow, sensei divinig top, higure the still wind, ink-eyes serevant
of oni, keiga the tide star, 2 nezumi graverobber (2/1 po flipie 4/2) i prawdopodobnie cos
jeszcze ale juz moge nie pamietac o tej porze:D nie wiem czy to jest bardzo dobry deck, bo
w sumie sie na tym za bardzo nie znam, ale mnie gralo sie nim swietnie i udalo mi sie nim pojechac
kumpla ktory jest sporo lepszy ode mnie:) pozdro


No deck wydaje się bardzo dobry, a co do terrorów to mógł mieć na maksa 4, bo nie można mieć więcej niż 4 takich samych kart w talii, chyba, że tak między wami nie stosujecie takich zasad, bo tak też można =) No właśnie muszę zacząć węszyć jakieś ciekawe karty, chociaż sporo już mam. A tak w ogóle to moim marzeniem jest mieć decka na wampirach i smokach ... no ale to marzenia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to moim marzeniem jest mieć decka na wampirach i smokach ... no ale to

Dnia 05.01.2008 o 11:41, arekskate napisał:

marzenia ^^

No deck na wampirach i smokach to byłoby naprawdę genialne ;)
Ale powróćmy na ziemię, tego typu kart jest chyba za mało na talię^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie znalazlem swoja kolekcje kart sprzed lat. Niezla klasyka, dodatki takie jak Ice Age, Legends, Tempest, Mirage. Piekna rzecz. W MtG nie gram juz od lat, stwierdzilem, ze szkoda mi na to kasy i nie mam czasu ale kiedys to sie cielo hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 09:15, Troxi napisał:

A tak w ogóle to moim marzeniem jest mieć decka na wampirach i smokach ... no ale to
> marzenia ^^
>
No deck na wampirach i smokach to byłoby naprawdę genialne ;)
Ale powróćmy na ziemię, tego typu kart jest chyba za mało na talię^^


Nie no, myślę, jakby poszukał jakieś wyjątkowe Rare''y to pewnie bym coś znalazł pięknego. A tak to niestety jedynym vampirem jakiego miałem to Soul Collector, piękna sprawa =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 17:56, Sephirath napisał:

Jest ktoś do pogrania przez Wizarda? :-)

Bo dzisiaj ściągnąłem i nie za bardzo wiem jak to obsługiwać ;P


Ja też nie wiem :P

Więc gram na Magic Workstation :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 12:03, michu96 napisał:

Mam pytanie :

Na jakiej stronie mogę nauczyć się zasad tej gry karcianej i tym podobne ?


są też sklepy z tymi duperelami do RPG etc. u mnie w Katowicach jest taki sklep "Bard" czy coś takiego i tam można nie tylko kupować różne figurki, karty etc. tylko tam się można też uczyć grać w te wszystkie gry i ci powiedzą z czym to się je. popytaj się jakiegoś znajomego, który się tym interesuje i czy nie ma u ciebie w mieście czegoś podobnego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
ja gram w magic''a od jakiegoś tygodnia z dwoma kumplami nudzi mnie już gra z nimi dlatego też chciałbym zagrać z kimś innym na terenie poznania ktoś chętny do małej partyjki;) i jeszcze jedno gdyby istniało jakieś forum poznańskich graczy mtg to prosił bym o linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 00:22, GEKO5 napisał:

Witam!
ja gram w magic''a od jakiegoś tygodnia z dwoma kumplami nudzi mnie już gra z nimi dlatego
też chciałbym zagrać z kimś innym na terenie poznania ktoś chętny do małej partyjki;)
i jeszcze jedno gdyby istniało jakieś forum poznańskich graczy mtg to prosił bym o linka


Ściągnij sobie Wizarda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wizard to lipa, zaden glupi program nie zastapi gry na zywo.

GEKO5---> Poznan to duze miasto, na pewno pelno osob gra, poszukaj w necie na roznych forach o magicku czy grach fantasy informacji nt turniejow, albo sklepow z grami. Przy takich okazjach mozna spotkac duzo ludzi, na poczatek moze poltergeist? http://polter.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do ludzi ktorzy sie znaja na magicach, wzglednie do ciebie Budo, bo widze ze sporo o tym wiesz. skladam sobie decka W/U na merfolkach i prosilbym o opinie i jakies porady czy costam:)

LANDY:
4x Wanderwine Hub
2x Windbrisk Heights
2x Vivid Meadow
2x Vivid Creek
7x Island
3x Plains

CREATURY:
4x Lord of Atlantis
4x Merrow Reejerey
2x Tideshaper Mystic
2x Sygg, River Guide
2x Judge of Currents
2x Fellowsage
2x Wanderwine Prophets
2x Tidal Warrior
2x Harpoon Sniper
2x Drowner of Secrets

ENCHANTS:
2x Merrow Commerce
2x Oblivion Ring

SPELLS:
4x Counterspell
2x Aquitect's Will
2x Summon the School
2x Broken Ambitions

ARTIFACTS:
2x Springleaf Drum

SIDEBOARD:
2x Oblivion Ring
3x Fact or Fiction
2x Ponder
2x Quash
2x Opposition
2x Douse
2x Dovescape

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopisek do powyzszego. Myslalem o wywaleniu ze 2 albo 4 kreatur i dodanie paru couterkow w stylu mana leak, broken ambitions. Moze jakies drogie sorcery w stylu traumatize, ale nie bardzo wiem co i jak. Myslalem jeszcze nad voidmage prodigy bo tworzy niezle kombo z merrow commerce i summon the school.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jeden dopisek. soras za 3 pod rzad. przeszedlem przez deck jeszcze raz i po namysle wywalilbym z niego przewijarki i nastawil sie bardziej na kontrowanie/wracanie permanentow na lape. ewentualnie przewijanie do sideboarda. co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejny update. wywalilem drowning of secrets i broken ambitions, w zamian dokladajac 3x stonybrook schoolmaster i 3x voidmage prodigy. deck liczy teraz 62 karty, zastanawiam sie co wywalic i wciaz czegam na opinie:D

jakby komus sie nie chcialo szukac opisow kart w necie to deck z linkami do opisow znajduje sie tutaj -> http://forum.polter.pl/viewtopic.php?t=48622&start=20
3 post od gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Sorka, nie pomoge bo juz w magicku w zasadzie nie siedze i nie bardzo wiem co sie dzieje ;]
Moze ktos inny cos doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 19:20, Budo napisał:

...

Sorka, nie pomoge bo juz w magicku w zasadzie nie siedze i nie bardzo wiem co sie dzieje
;]
Moze ktos inny cos doradzi.


ja bym mogł... grałem ponad 10 lat... powiem tylko, że deck mi sie nie podoba...
moze to kwestia kolru moze za duzo masz kart razy 2 albo po prostu za slabe karty...
zobacz jak wygladaja zwycieskie talie na www.mtgnews.pl
albo na www.brainburst.com - powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować