Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Magic: The Gathering :)

1878 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2005 o 15:40, Yasiu89 napisał:

> Co sądzicie o tych kartach? Wg mnie powinny być zbanowane,
No, rzeczywiście są zbyt mocne. Ale mój kumpel ma kartę (zieloną) która ma 13/13 !! Tylko trochę
droga jest...


Takie karty przeważnie są niegrywalne, bo albo za drogie, albo mają jakiegoś tak zwanego "zonka"
Czyli robią Ci jakies kuku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol niezłe karty. Szczególnie ta pierwsza to przegięcie. Wkurzające jak czyszczenie ręki Kinetów. ;-)
Ale podejrzewam, że na turniejach znalazły na liście z zakazanymi kartami. Bo inaczej to kosmos. Tylko dwa many za ta pierwszą to zdecydowanie za mało jak na moc karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 16:00, HumanGhost napisał:

Lol niezłe karty. Szczególnie ta pierwsza to przegięcie. Wkurzające jak czyszczenie ręki Kinetów.
;-)
Ale podejrzewam, że na turniejach znalazły na liście z zakazanymi kartami. Bo inaczej to kosmos.
Tylko dwa many za ta pierwszą to zdecydowanie za mało jak na moc karty.


Pierwsza jest niezła, ale druga tak naprawdę robi sajgon. Pozbawia się kart po prostu. Nie możesz grać połową deku. A zbanowane nie są właśnie i mnie to wkurza. Mój kumpel ma niebiesko-czarną talie pełną kontr i rzucam jakiegoś destroyera na to badziewie a on zawsze kontra i w dodatku karta poza grę. A najgorsze jak rzuca glimpse''a w połączeniu z circu- 12 kart na śmietnik, dwoma nie mogę już grać w tej grze w ogóle, czyli wyłącza mi to z gry 18 kart! I to za 2 many! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2005 o 14:07, Budo napisał:

Mogę poradzić Ci tyle że jak chcesz zielony napór to:
a) dobre węże nie zostawiaja wielkich szans innym dekom, podobnie z dobrymi elfami
b) zainwestuj w drogie zielone karty typu argothian wurm, ravenous baloth, rhox. itp. To zawsze
usprawni dek.
A jeśli chcesz kosić twojego kumpla od MBC od kup se za 20zł komplet phantom centaurów- tani,
silny i niezniszczalny (z wyjątkiem efektów typu diabolic edict)


Dzieki prubowałem na wiele sposobów go rozwalic czasami sie uda sie z nim wygrać ale im bardziej ulepszałem deka to Gorzej Chodził dlatego chce połoczyc z czerwonym lub niebieskim na conterspelach...
Oto muj skład deka jaki mam morze cos doradzisz

Lanowar elf x4
Sakura tribe Elder x4
Hystrodon x4
Gurzigost x4
Shinen of life''s Roar x3
Sivinus x1

Sword Light & shadow x3
Skullclap x1
Might of oaks +7/+7 x4
Fire of yavimaya HEAST x2
Compost x2
natures resurgence x2 drow za crita na grobie ech player
Greater of -good --x-2
soul fundryx1
Naturalize x4

napisz czym ty grasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trochę grywałem w Magica niebieskimi. Generalnie miałem talię złożoną na zasadzie "co popadnie", było parę strzelających kreatu: Rootwater Hunter, Thorwind Fearies, parę różnych counterspelii oraz duma mojej talii: kombo Lifetap + Magical Hack. Jak ktoś nie zna tych kart, to wyjaśniam. Lifetap dodaje Ci jeden punkt życia za każdym razem gdy wybrany przeciwnik zatapuje las. Magical Hack pozwala zamienić nazwę lądu na karcie na inną nazwę lądu. Trochę to denerwuje przeciwnika, gdy parę takich kombosów już rzuciłem, i każę mu jeszcze do każdego zaklęcia dopłacać X many by mogło wejśc do gry. Nie mówiąc już o tym, że jeżeli ktoś ma talię złożoną głównie z Fireballi i innych instantów zadających obrażenia bezpośrednio graczowi, to nie wychodził na tym zbyt korzystnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja zaczale grac w magica dwa lata temu. najpierw bylo to zlozenie tali z kart jakie mialem dostepne (czyli talia to nie byla rewelacyjna, ale to wtedy byly najlepsze pojedynki) potem zaczalem grac elfamii + 4x blaze. byla to calkiem fajna talia, ale nie radzila sobie z silnymi taliami zabardzo. potem chwilowo robilem talie na discardzie. potem wszytsko sprzedalem, potam chcialem kupic WW bo takie talie dla mnie sa najlepsze w magica (zajechac przeciwnika szybko i po sprawie a nie bawic sie jakimis combosami na ktore czekasz pol gry a w tym czasie sie tlyko bronisz...) no ale z WW nic nie wszylo, na koncu chcialem sobie zrobic talie na szczurkach, ale jakos tez nic nie wyszlo. w obecnej chwili nie gram, zaluje troche, nie mam kasy zeby znow zaczac, zreszta wypadlem juz z tych nowych dodatkow i nie jestem na biezaco. kazdy kolor ma cos za co go szczegolnie lubie...
zielony - chyba janormalniejszy i najatwiejszy na poczatku
bialy - white winnie to jego plus (ale nie trawie tego koloru bo jesli talia nie jest WW to raczej jest nastawiona na obrone)
czerwony - direct damage <-- no comment:)
niebieskie - kontrowanie.... :)
czarne - wysysanie zycie nieszczenie kritow itp

no ot na tyle... piekne to byly czasy keidy sie gralo... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2005 o 18:18, Taykun napisał:

Lanowar elf x4 no to jest podstawa
Sakura tribe Elder x4 to też
Hystrodon x4 całkiem fajna karta
Gurzigost x4 całkiem całkiem, chociaz ja bym go wywalił- zamień na balothy lub argothian wurmy
Shinen of life''s Roar x3 może być
Sivinus x1 domyślam się że to Silvos, generalnie wiadomo ;]

Sword Light & shadow x3 no może być, ale i tak lepsze są fire/ice :P
Skullclap x1 zbanowane- to mówi same za siebie
Might of oaks +7/+7 x4 nawet nie wiedziałem że takie coś jest- oczywiście rzucac na stworki z trampkiem

Dnia 13.12.2005 o 18:18, Taykun napisał:

Fire of yavimaya HEAST x2 ee a masz czerwone lądy?
Compost x2 domyślam się że to na przeciwnika z MBC ;]
natures resurgence x2 wykopałbym
Greater of -good --x-2 całkiem całkiem
soul fundryx1 tez ok
Naturalize x4 jeśli gość nie ma duzo enchantmentów to spróbuj dwa wywalić



To tyle, dek fajny chociaż nie ma jakiegos super wykopu. Dorzuciłbym overruny (ze dwa), argothian wurmy i balothy. Nie wiem dokładnie w czym tkwi problem tego deku, pamiętaj że w takiej talii zajeżdżasz stworami, a ty masz ich zdeka mało- bo praktycznie do walki 9. To mało, szczególnie na czarny dek. Myślę że baloth to jest to czego potrzebujesz. Nie łączyłbym tego z czerwonym już prędzej z niebieskim na kontrach. Jeśli jednak zdecydujesz się na czerwony to weź angery- dadzą kopa twoim stworkom. Możesz też poszukać genesis i krosan warchief- ale to rzadkie i drogie karty. Swoje deki zamieszczę jak będę miał chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Oto dek, któy zaczynam zbierać, swój do gry przedstawię potem ;] proszę o komentarze.

2x spitting earth
4x volcanic hammer
4x lightning bolt
4x duress
4x wrench mind
4x dark ritual -wiem wiem zbanowany, na turnieje się zamieni ;]
4x stone rain
2x befoul
2x sunder from within
2x diabolic tutor
Zastanawiacie się jak tu zabijam przeciwnika?
4x Heathless Hidetsugu
4x Hidetsugu''s second rite
20 lądów

Dek jest strzasznie jajcarski do gry, wszak łączy w sobie najbardziej wkurzające efekty w magicu (niszczenie kritów, discard, niszczenie lądów). Gra się nim zabawnie, szczególnie jak w pierwszej turze trafisz darka, wrencha i duressa ;]
Niestety nie działa jeśli ktoś zdoła nam unieczynnić kombo- przez kontry, cofacze, czy destroyery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest, taki dobry że zatkało? xD
Aha, proponuję że jak ktoś ma na oku jakąś kartę którą chciałby się podzielić, to niech wrzuca zawsze warto się dowiedzieć czegoś nowego. Ja wrzucam na tapetę parę golemów- thran pociska, a mycosyth ma super obrazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dawnej talii została mi tylko jedna karta: Urborg Volcano z dodatku Invasion. W dodatku folijka w idealnym stanie. Nie wyjmuję jej z koszulki nigdy. :-) Przywołuje miłe wspomnienia.
Miałem tez fajną kartę Treva, the Renewer. Taki fajny smok. Też folijka. Ehh ciągnie mnie do gier kolekcjonerskich, ale szkoda mi już kasy na ponowne zbieranie. Jakby ktoś chciał to mam masę różnych ladów. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 19:03, Budo napisał:


light & shadow potrzeby jest do wskszeszenia sakury chociasz ,i rzycie

naj lepsze kombo jakie robie to crit na haste pompka iwjazd i poswięcenie drow za Greater of Good
żeby było cos takiego że za drowa koles traci rzycie(teraz to wymysliłem)

problem deka jest taki że wszystko co robie jest w mojej turze albo crit albo czar(a na MBC trzeba co naj mniej dwa crity wystawic na ture.

MBC mojego kolesia jest wypas 4x cabal cofers , page the uteczejbol , extra plant lens 12x sakrafator ,x4 dziury . corapty i nne consany spiryty to ma pełno rzycia i nantuko shady x4 to boli na początku bo rzuca sakrafatory, many ma pełno ok 15 aja do pula 8 lub 7.

te bestie okturych muwiłes są wypas i hystrodon to tesz bestia . Soul Fundry i Imprit balothy wypas działa

brak mi jakis czarów kture przeciwnika kosi lub spowalnia siszczarki lądów lub cos lepszego

Dnia 13.12.2005 o 19:03, Budo napisał:



lądów mam 17
critów bede miał 26
czary i arte 17


napisz jakim dekiem grasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam opisy kart z ostatniej edycji i nie kapuje niektórych. Trochę się pozmieniało od czasów 6 edycji. Nowe właściwiści kart, istot itd. Ale miło niekiedy popatrzeć na coś nowego. Z chęcią bym sobie zagrał. Oczywiście po przeczytaniu nowych zasad, bo trochę się pewnie też zmieniły. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Na początek, poradzę Ci żebyś pisał dokładniej, bo ciężko skapować momentami. Ja nie znam starych edycji i muszę szukać, a jak jest źle zapisana nazwa to nie znajdę ;]
A rada co do kart- dodaj 4 phantom centaury- silny, tani i niezniszczalny prawie krit- kolo będzie miał zagwozdkę.
Mój kumpel ma MBc też silne bardzo, czasem centaur sam mi grę wygra ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 13:55, HumanGhost napisał:

Tak sobie czytam opisy kart z ostatniej edycji i nie kapuje niektórych. Trochę się pozmieniało
od czasów 6 edycji. Nowe właściwiści kart, istot itd. Ale miło niekiedy popatrzeć na coś nowego.
Z chęcią bym sobie zagrał. Oczywiście po przeczytaniu nowych zasad, bo trochę się pewnie też
zmieniły. :-)


Ech... ja kiedy tak ostatnio patrzę na to, co z Magiciem się dzieje, to sam już nie wiem... Te ostatnie edycje to zdecydowanie nie to, co było wcześniej. Podobają mi się (w końcu to od nich zaczynałem grać), ale mają jakby odrobinę mniej tej, yyy, magii...? Że o nowym Card-Designie nie wspomnę (a to od 8 ed, więc stara rzecz;)), choć dzięki temu karty się nieco czytelniejsze stały...
Ale-jest OK!

PS Jutro postaram się nieco napisać o taktyce, paru ciekawych/dziwnych kartach itp.:P!

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2005 o 22:10, MonkOfWar napisał:

Ech... ja kiedy tak ostatnio patrzę na to, co z Magiciem się dzieje, to sam już nie wiem...
Te ostatnie edycje to zdecydowanie nie to, co było wcześniej. Podobają mi się (w końcu to od
nich zaczynałem grać), ale mają jakby odrobinę mniej tej, yyy, magii...? Że o nowym Card-Designie
nie wspomnę (a to od 8 ed, więc stara rzecz;)), choć dzięki temu karty się nieco czytelniejsze
stały...
Ale-jest OK!


Dziwnych kart jest masa, szczególnie takie niegrywalne, mi się na przykład bardzo podoba Kuro Pitlord- gorszego śmiecia chyba nie ma, nawet rampka nie ma xD. ale za to fajny rysunek! Co do designu, to wolę ten nowy. A co do edycji, to pod względem klimatu wygrywa Kamigawa, szkoda tylko że tyle legend było :/
Stracił one przez to swoją legendarność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerknijta tylko na Platinum Angel czy Worldslayer ... To się nazywa przegięcie! Zresztą, w Ravnice najbardziej przesadzonymi kartami są głównie, czarne i niebieskie (i ich hybrydy)...
Ech, i mam tu ja do Was pytanie, o działanie Howling Mine !

Otóż-podczas Draw-Stepa, jeśli HM jest odtapowana-gracz pociąga kartę. I tu pytanie-czy chodzi o DODATKOWĄ kartę, czyli 2 łącznie, czy też oznacza to, że pociąga się normalnie, jedną, ale <=> gdy HM jest untapped? Powiedzcie proszę... Zadałem to pytanie Wizardom, ale zanim odpowiedzą (i jeśli to zrobią), to minjie duuużo czasu:)!

Z góry dzięki-pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2005 o 12:46, MonkOfWar napisał:

Zerknijta tylko na Platinum Angel czy Worldslayer ... To się nazywa przegięcie!
Zresztą, w Ravnice najbardziej przesadzonymi kartami są głównie, czarne i niebieskie (i ich
hybrydy)...
Ech, i mam tu ja do Was pytanie, o działanie Howling Mine !


Przecież Wordslayer jest beznadziejny! Za 5 many, equip 5 to chyba najdroższy equipment, nie daje nic oprócz tego że niszczone są wszystkie permanenty- Twoje też! I warunek, jak stwór wjedzie w gracza. Możesz to za 3 zety kupić :/
Howling mine działa tak, że na początku swojej tury każdy gracz ciągnie dodatkową kartę- czyli ty i przeciwnik dobieracie po prostu dwie zamiast jednej karty. A platinum Angel caiłkiem ciekawy ^^ Ale jeśli chodzi o przegięte angele to mam jedno słowo- Akroma.
Aha wrzucaj karty tutaj, nie będę musiał szukać po necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować