Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Pobrałem demówke tej gry, kiedyś też tak pobierałem. Wygrwam custom battle moda do pliku modules, odpalam, chce zmienić native na tego moda, a tego moda tam nie ma.. Wersja się zgadza, o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Warband jest możliwośc tzw." craftingu"? Niby mój ziomek jest kowalem, ale nie znalazłem do tej pory możliwości produkowania żadnych przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 11:52, Jarzy napisał:

Czy w Warband jest możliwośc tzw." craftingu"? Niby mój ziomek jest kowalem, ale nie
znalazłem do tej pory możliwości produkowania żadnych przedmiotów.

Jaki kowal? ;x
Nie, nie ma możliwości wyrabiania przedmiotów.

Viitrik: W demówkę chyba można grać tylko na module native.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Gdy odpowiadałem na pytania przy tworzeniu postaci to była najpierw odpowiedź "uczeń kowala" a potem "kowal" (smith).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 15:06, Jarzy napisał:

/.../
Gdy odpowiadałem na pytania przy tworzeniu postaci to była najpierw odpowiedź "uczeń
kowala" a potem "kowal" (smith).

Aaa, to. To tylko wpływa na to, co masz na początku podróży jak np. ekwipunek, hajs i statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 10:39, Viitrik napisał:

Pobrałem demówke tej gry, kiedyś też tak pobierałem. Wygrwam custom battle moda do pliku
modules, odpalam, chce zmienić native na tego moda, a tego moda tam nie ma.. Wersja się
zgadza, o co chodzi?

Folder z modem musi znajdować się bezpośrednio w katalogu "Modules". Jeśli wypakowałeś moda "do folderu", znajduje się on wtedy w innym folderze i gra go nie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 19:00, Kubelo napisał:

> Pobrałem demówke tej gry, kiedyś też tak pobierałem. Wygrwam custom battle moda
do pliku
> modules, odpalam, chce zmienić native na tego moda, a tego moda tam nie ma.. Wersja
się
> zgadza, o co chodzi?
Folder z modem musi znajdować się bezpośrednio w katalogu "Modules". Jeśli wypakowałeś
moda "do folderu", znajduje się on wtedy w innym folderze i gra go nie czyta.


Wsadziłem oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wyłączyć te irytujące raporty,które mi ciągle ciurkiem lecą w dolnym, lewym rogu ekranu? Co mnie obchodzi kogo wzięli do niewoli albo ktos zbiedniał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakis posób mogę sobie w Warband zdobyć dla siebie wioskę? wiem,że jednym ze sposobów jest włażenie królowi. sęk w tym,że mnie się nie widzi ciągle latanie za zachciankami innych lordów. Czy jest jakiś inny sposób na otrzymanie wioski pod komendę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 16:26, Jarzy napisał:

W jakis posób mogę sobie w Warband zdobyć dla siebie wioskę? wiem,że jednym ze sposobów
jest włażenie królowi. sęk w tym,że mnie się nie widzi ciągle latanie za zachciankami
innych lordów. Czy jest jakiś inny sposób na otrzymanie wioski pod komendę?

Zawsze możesz stworzyć własne królestwo... Wystarczy nie być niczyim wasalem i zdobyć jakiś zamek/miasto. Wtedy masz możliwość stworzenia własnego państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
No tak, tylko trzeba mieć odpowiednią moc :> Ja jestem póki co z deczka za słąby. Najsilniejszy w mojej ekipie jest pojedynczy husqarl :P Poza tym mam npców z poziomami nie przekraczającymi 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z moich npcóww ekipie są nieszczęśliwi z powodu obecności innych npców. Jak mogę to naprawić? Pytam się np.Rolfa co sądzi o ekipie. Odpowiada mi,że nie podoba mu się mój dobór kompanów, pasuje moje dowództwo i nie pasuje generalny stan rzeczy. Co w tym przypadku znaczy generalny stan rzeczy?
Czy możliwe jest mieć w ekipie wszystkich npc''ów i w dodatku szczęśliwych na tyle,żeby nie chcieli ode mnie odchodzić? Czy ma znaczenie umieszczenie w parze ze sobą 2 npców w szyku bojowym? Widziałem w necie npcy dobieranych parami i zastanawiam się czy jeżeli przestawię szyk npców w drużynie to będzie większa zgoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 02:24, Jarzy napisał:

Niektórzy z moich npcóww ekipie są nieszczęśliwi z powodu obecności innych npców. Jak
mogę to naprawić? Pytam się np.Rolfa co sądzi o ekipie. Odpowiada mi,że nie podoba mu
się mój dobór kompanów, pasuje moje dowództwo i nie pasuje generalny stan rzeczy. Co
w tym przypadku znaczy generalny stan rzeczy?
Czy możliwe jest mieć w ekipie wszystkich npc''ów i w dodatku szczęśliwych na tyle,żeby
nie chcieli ode mnie odchodzić? Czy ma znaczenie umieszczenie w parze ze sobą 2 npców
w szyku bojowym? Widziałem w necie npcy dobieranych parami i zastanawiam się czy jeżeli
przestawię szyk npców w drużynie to będzie większa zgoda.

Rzecz w tym, że każdy NPC ma przypisanych dwóch innych NPC. Jednego, którego lubi i jednego, którego nie lubi. Gdy trzymasz w drużynie dwóch NPC, którzy się nie lubią to pogarsza się morale oraz jest szansa, że będą chcieli odejść. (np. Jeremus lubi Firentis''a ale nie lubi Artimenner''a)
Nie da się mieć wszystkich NPC szczęśliwych, chyba, że użyjesz programu TweakMB by wyłączyć wszelką ich interakcje między sobą.
Szyk NPC? Nie wiem o co Ci chodzi, ale to na bank nie działa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dzieki za poradę. Z tymi sympatiami i antypatiami to wiem,bo czytałem na MB wiki :> Może skuszę się na ten program, o którym piszesz :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 02:24, Jarzy napisał:

(ciach)


Dodam, że "generalny stan rzeczy" może oznaczać twój styl gry. Wspomniany Rolf np. nie lubi się wycofywać z walki. Może też brak ci jedzenia, lub pieniędzy na wypłaty?

Mnie udawało się zatrzymać w drużynie dwóch nielubiących się herosów za pomocą dwóch takich których każdy z osobna lubił. Niestety do czasu - w czasie wojny zabrakło mi jedzonka (ach te oblężenia) i dwóch panów mi podziękowało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Żarcia mam zawsze tyle,i le trzeba - po jednym rodzaju każdego żarełka,które jestem w stanie kupić. Hajsu nigdy nie brakuje mi na wypłaty - mam jeden warsztat w Sargoth, który daje mi praiwe 600d co tydzień. Z walkami troche ciężko jest,bo mi często bandyci uciekają. Problem z bandytami mam też taki,że ciągle ode mnie uciekają i nie mam z kim sie klepać :/
Czy jeżeli w czasie bityw rozkazuję swoim npcom na koniach wycofać się i potem znowu szarżować to npce nie lubiący odwrotu obrażają się o to? Czy dopiero kiedy całkiem ucieknę z pola walki?(czego nigdy nie zrobiłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<ciach)

Dnia 21.07.2010 o 16:56, Jarzy napisał:

Czy jeżeli w czasie bityw rozkazuję swoim npcom na koniach wycofać się i potem znowu
szarżować to npce nie lubiący odwrotu obrażają się o to? Czy dopiero kiedy całkiem ucieknę
z pola walki?(czego nigdy nie zrobiłem)


Jestem niemal pewien że to drugie - ucieczka z pola walki.

Co do uciekających bandytów, to albo zainwestuj w przyspieszenie ruchu oddziału, czyli pathfinding (np. u jednego z herosów -

Spoiler

Borcha albo Deshavi będą mieli coś na starcie, więc najlepiej pasują

), albo stwórz drużynę konną. Ew. ogranicz jej liczebność. To przyspieszy ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zacząłem grę od nowa jako Swadianin. Nordowie są spoko,ale nie pasują do mojego stylu gry. Ja chcę być szybki, sporo handlować i kosić bandytów, którzy potem tylko ode mnie uciekają :/
Nie musisz zamazywać spoilera,bo obydwoje herosów już spotkałem i o wszystkich herosach czytałem na wiki :D Przynajmniej teraz będę mógł mieć wszystkich,bo wyłączyłem im interakcje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 10:22, Jarzy napisał:

/.../
Zacząłem grę od nowa jako Swadianin. Nordowie są spoko,ale nie pasują do mojego stylu
gry. Ja chcę być szybki, sporo handlować i kosić bandytów, którzy potem tylko ode mnie
uciekają :/
Nie musisz zamazywać spoilera,bo obydwoje herosów już spotkałem i o wszystkich herosach
czytałem na wiki :D Przynajmniej teraz będę mógł mieć wszystkich,bo wyłączyłem im interakcje
:D

Nie tylko Ty czytasz ten temat, na pewno są jeszcze tacy, co nie znają wszystkich NPC :)
Jakbyś chciał być naprawdę szybki, to bujałbyś się z Chanatem Khergitów ;)
Ale moim zdaniem i tak Vaegirzy rządzą :) Są wszechstronni - dobrzy łucznicy, dobra piechota i niezła konnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na wyedytowanie umiejętności bohatoerów? Troszkę się machnałem i dałem zbyt wielu bohaterom umiejętności w chirurgii, zapominając,że jest to grupowa umiejętność :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować