Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2010 o 20:11, Robert321 napisał:

jak grać na necie w m&b? w menu gry nie ma żadnej opcji do grania na internecie

skoro nie ma opcji to nie pograsz @.@
Spróbuj jakoś odpalić inaczej. może się pokaże. ew. reinstalacja. jak to nie pomoże to format.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze, zrobie tak i mam nadzieje ze sie pokaze opcja gry przez internet, nie trzeba nic specjalnego przy instalacji włączyć?A może trzeba coś pobrać dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 20:11, Robert321 napisał:

jak grać na necie w m&b? w menu gry nie ma żadnej opcji do grania na internecie

M&B czy M&B Warband? Zwykły M&B nie ma trybu multiplayer. :roll:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie.
Z tego co wiem to są obecnie 3 części Mount & Blade i z tego co wiem wymagają połączenia z internetem. Rejestruje się je w steam, czy na czym to polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 21:48, Szejkon napisał:

Hej, mam pytanie.
Z tego co wiem to są obecnie 3 części Mount & Blade i z tego co wiem wymagają połączenia
z internetem. Rejestruje się je w steam, czy na czym to polega?


Tylko Warband wymaga steama i aktywacji przez neta - reszta działa bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 15:22, Kapas napisał:

Tylko Warband wymaga steama i aktywacji przez neta - reszta działa bez tego.

Aha, bo na pudełku ogniem i mieczem miałem naklejkę, że gra wymaga połączenia z internetem, a na steamie nie mogę jej zarejestrować, a bym chciał. :/

I zauważyłem, że na steamie nie ma wogole ogniem i mieczem, są tylko M&B i M&B warband. Czyzby oim wyszlo tylko w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 15:26, Szejkon napisał:

> Tylko Warband wymaga steama i aktywacji przez neta - reszta działa bez tego.
Aha, bo na pudełku ogniem i mieczem miałem naklejkę, że gra wymaga połączenia z internetem,
a na steamie nie mogę jej zarejestrować, a bym chciał. :/

I zauważyłem, że na steamie nie ma wogole ogniem i mieczem, są tylko M&B i M&B warband.
Czyzby oim wyszlo tylko w polsce?

Z tego co wiem to OiM wyszło tylko na wschodzie: Polska, Rosja, Turcja i chyba Ukraina. Może jeszcze Białoruś i kraje bałtyckie ale pewien nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem!
Jak ściągam moda do Warbanda, to w jakim folderze go zainstalować ? Bo teraz M&B:W jest na Steama i chyba się to robi trochę inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 13:33, Kalenos napisał:

Witam. Mam pewien problem!
Jak ściągam moda do Warbanda, to w jakim folderze go zainstalować ? Bo teraz M&B:W jest
na Steama i chyba się to robi trochę inaczej...

Trzeba wkleić folder moda do folderu modules, wątpię czy na steamie jest jakaś różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki Kuroneko ^^
A teraz mam następny problem.
Otóż to w podstawce bardzo lubiłem grać Rhodokami, a więc i w Warbandzie postanowiłem nimi popykać.
Jednak większość ich jednostek nie ma broni. Mają zawsze broń: Sierżanci,Kusznicy,Szkoleni kusznicy
i Strzelcy, a reszta nie ma broni tylko czasem ma jeden z nich...
To jakiś bug ? Może ktoś wie jak go rozwiązać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 15:06, Kalenos napisał:

Aha dzięki Kuroneko ^^
A teraz mam następny problem.
Otóż to w podstawce bardzo lubiłem grać Rhodokami, a więc i w Warbandzie postanowiłem
nimi popykać.
Jednak większość ich jednostek nie ma broni. Mają zawsze broń: Sierżanci,Kusznicy,Szkoleni
kusznicy
i Strzelcy, a reszta nie ma broni tylko czasem ma jeden z nich...
To jakiś bug ? Może ktoś wie jak go rozwiązać ?

Ten bug występuje tylko w najnowsze wersji gry (1.20+)
We wcześniejszych wersjach tak się nie działo :)
Nie wiadomo kiedy deweloperzy wydadzą następny patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką błagalną prośbę. Mam problemy z walką. Jakoś mi nie idzie w tym multi. Czy ktoś mógłby mi podać garść porad na temat walki w zwarciu? Jakie ustawienia mieć w opcjach itd. Z jakim ustawieniem kamery grać (fpp czy inaczej) itp. Po prostu wszelkie porady na temat walki zarówno o opcjach jak i ruchach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 16:57, revolt505 napisał:

A ja mam taką błagalną prośbę. Mam problemy z walką. Jakoś mi nie idzie w tym multi.
Czy ktoś mógłby mi podać garść porad na temat walki w zwarciu? Jakie ustawienia mieć
w opcjach itd. Z jakim ustawieniem kamery grać (fpp czy inaczej) itp. Po prostu wszelkie
porady na temat walki zarówno o opcjach jak i ruchach.

Ja nigdy nie walczę w zwarciu przy kamerze FPP, jest to dla mnie niewygodne.

NIGDY nie trzymaj przycisku ataku zanim faktycznie zaatakujesz. To daje przeciwnikowi czas na przygotowanie bloku.

Pamiętaj o pracy stóp, oddalaj się i przybliżaj, chodzenie na boki też się przydaje.

Kiedy widzisz, że ktoś przygotował się z atakiem i ruszył na ciebie to najlepiej użyć szybkiego pchnięcia, ma większy zasięg niż cięcia.

Jeśli widzisz, że po polu bitwy biegają ludzie w ciężkich pancerzach wybieraj broń kłującą lub obuchową, cięcia nie są skutecznie w walce z dobrze opancerzonymi wrogami.

Jeśli jesteś kawalerzystą to nie używaj "opuszczonej" lancy. dobre pchnięcie jest skuteczniejsze bo ma większy zasięg i pole rażenia.

Jeśli jesteś łucznikiem to szukaj naturalnych przeszkód i miejsc gdzie możesz się ukryć, unikaj otwartych przestrzeni.

Przeciwnika za tarcza można trafić w stopę jeśli podnosi tarcze (patrzy w górę) lub w głowę jeśli patrzy w dół. (jeśli jesteś na tym samy poziomie co on rzecz jasna)

Jeśli przeciwnik podejdzie do Ciebie i będzie cały czas się zasłaniał tarczą a nie atakował to warto go kopnąć i wtedy go zaatakować.

To tyle na chwilę obecną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za te porady, ale mam jeszcze jedno pytanko. W menu jest kilka opcji dotyczących walki i blokowania. Jakie są najlepsze ustawienia? Chodzi mi także o te dotyczące wyprowadzania ciosów. Aktualnie gram na ustawieniach podstawowych. (czyli od początku ustawionych przez grę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 19:02, revolt505 napisał:

OK, dzięki za te porady, ale mam jeszcze jedno pytanko. W menu jest kilka opcji dotyczących
walki i blokowania. Jakie są najlepsze ustawienia? Chodzi mi także o te dotyczące wyprowadzania
ciosów. Aktualnie gram na ustawieniach podstawowych. (czyli od początku ustawionych przez
grę)

Najlepsze ustawienia? Takie, do jakich jesteś przyzwyczajony :) Wypróbuj sobie w tutorialu które są dla Ciebie najwygodniejsze :)
Jak chcesz grać w multi to nie bardzo masz po co ustawiać auto blok, na większości serwerów jest ustawiony manualny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Mount And Blade Warband i zastanawiam się nad modami. Czy jeżeli rozpocznę "normalną" grę, bez modów, a potem zainstaluję sobie mod to mogę swoją postacią bawić sie w modzie czy wszystk od nowa się zaczyna? Które mody najwięcej wprowadzają do singla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 14:24, Jarzy napisał:

Zainstalowałem Mount And Blade Warband i zastanawiam się nad modami. Czy jeżeli rozpocznę
"normalną" grę, bez modów, a potem zainstaluję sobie mod to mogę swoją postacią bawić
sie w modzie czy wszystk od nowa się zaczyna? Które mody najwięcej wprowadzają do singla?

Możesz exportować swoją postać dzięki czemu zatrzymasz swój poziom, umiejętności, zdolności itd oraz złoto.
Renown, honor, i wszystko inne się nie zapisze.
Exportujesz postać z native i potem po założeniu postaci z takim samy imieniem w modyfikacji robisz import.
Opcja import/export jest w statystykach w karcie postaci (przycisk C).
Exportowaną postać można edytować w pliku tekstowym, który zapisuje się gdzieś w moje dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować