Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2006 o 21:37, Paluch 222 napisał:

> A jaki procesor radził byś mi kupić??

Szczerze? Najlepiej taki jak jest zalecany w tutejszej pomocy czyli Intel Pentium(R) 4/AMD
3 GHz lub równorzędny (najlepiej jeszcze dwupotokowy ;) ). Starczyłoby Ci to na dłuższy czas,
jednak wiadomo że nie każdy może sobie na to pozwolić więc przynajmniej 2.6 lub 2.8 GHz.

Ile średnio taki procesor kosztuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 21:34, Cdmaniak napisał:

Jeśli mam nVidie GeForce 5200FX, 768 Mb RAM, AMD Athlon 2200+ 1.80 GHz to czy mogę sobie pograc
chociaż na najniższych detalach?

Mam podobny komputer :)
Na minimum ( ale WSZYSTKO minimum, wszystkie opcje ) pograsz bez ścinki :) Tylko zdefragmentuj dokładnie dysk, zwiększ plik stronicowania, niech jego wartość końcowa i początkowa będzie równa. I powinno być ok : )

Ja mam lepszą kartę ( radeon 9550 ) i procesor ( AMD SEMPRON 2400+ ) i na min-medium gram bez ścinki ( oprócz tych denerwujących doładowań terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 21:44, WorldWar3PL napisał:

> Jeśli mam nVidie GeForce 5200FX, 768 Mb RAM, AMD Athlon 2200+ 1.80 GHz to czy mogę sobie
pograc
> chociaż na najniższych detalach?
Mam podobny komputer :)
Na minimum ( ale WSZYSTKO minimum, wszystkie opcje ) pograsz bez ścinki :) Tylko zdefragmentuj
dokładnie dysk, zwiększ plik stronicowania, niech jego wartość końcowa i początkowa będzie
równa. I powinno być ok : )

Ja mam lepszą kartę ( radeon 9550 ) i procesor ( AMD SEMPRON 2400+ ) i na min-medium gram bez
ścinki ( oprócz tych denerwujących doładowań terenu.

daj troche screenow z walki, jakies panoramy, miasto. jesli ci sie chce, oczywiscie. po prostu chcialbym zobaczyc, jak wyglada ta gra na slabszym kompie(nie zebym ciedyskryminowal - sam mam gorszy:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę, to jutro koło południa wsadzę te screeny - dobrze ? :) Najpierw na min-min( tekstury na medium ) i min-med, dobrze ? ( teksturki również na medium ) : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 21:44, Eaville napisał:

Ile średnio taki procesor kosztuje??


To zależy w jakim sklepie kupujesz i o który procesor wogóle Ci chodzi. Z doświadczenia wiem że w internetowych (dobrych) sklepach można znaleźć czasem świetną okazję (niestety nie mogę podać linków). Możesz też poszukać w zwyczajnych sklepach lub na giełdzie internetowej. Coś mi się jednak zdaje że będzie to wydatek około 600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 21:51, WorldWar3PL napisał:

Jeżeli mogę, to jutro koło południa wsadzę te screeny - dobrze ? :) Najpierw na min-min( tekstury
na medium ) i min-med, dobrze ? ( teksturki również na medium ) : )

ok, bylbym bardzo wdzieczny:)

ps. jesli ktos gra na radku x1600/gf 7600gs lub 7300gt, to prosilbym, zeby tez zamiescil screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem coś o programie, który zwie się TWEAK. Podobno polepsza on działanie G3 na słabszych kompach. Czy ktoś z was już jego próbował i czy ten programik coś daje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z "czarnymi jaskiniami", odbiciami w kształcie prostokąta i przenikające tekstury niech w ustawieniach detali w zakładce własne ustawi w pozycji "postprocessing" maksymalną wartość - suwak na maxa w prawo - mi i innym pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 22:19, will.i.am napisał:

Ja na przykład próbowałem w obliviona grać na moim blaszaku i chodził na średnich. Mam nadzieję
że Gothic też na śr. mi pójdzie.

niema szans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy farcziarze już pykacie sobie w mojego najukokańszego Gothic''a :-) . Ja na swój egzemplasz muszę czekać przynajmniej do wtorku bo w Media Markt nie chciało im się go kupić :-(

do tych co już grali:
Mówicie że G3 ma takie STRASZNE wymagania, w więc mam pytanko: jak mi będzie działał Gothic na:
Athlon 64 2800+
1 Gb RAM DDR 333
GF 6800GS 128mb/128bit 450/1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania c0r''a z tego co słyszałem to na twoim sprzęcie powinien wyciągać na ustawieniach high bez problemów ew. drobne przycinki przy doładowywaniach. Pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż Gothic 3 jest naprawdę boski. Gram na Athlonie 64 2800+, 1GB RAM-u i GeForce 6600GT (1000/500) i gra śmiga na średnich detalach. Mam włączone wysoką szczegółowość obiektów i daleką odległość wyświetlania modeli z dużymi detalami. Rozdzielczość oczywiście ustawiona na 1024x768. Shadery na 2.0 (z tego co zauważyłem na 3.0 gra gubi znaczną liczbę fps''ów). Grafa jest niesamowita i po prostu poraża zmysły :D
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA WAŻNE:
Wyprzedzająć tysiące postów typu: "czy pogram sobie na takim kompie" albo "na jakich detalach pociągnie mój komputer G3" podaje stronkę która "sprawdzi" wasz komputer i poda wam jak będzie wam chodził G3:
http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest - w "Select a product from the drop-down list below." trzeba wybrać Gothic 3 i potem nacisnąć "can you run it?". Po zainstalowaniu programiku wyświetli się wam czy w ogóle wasz PC da radę włączyć G3, a jeśli tak to w jakich detalach. Dziękuję!
Mam prośbę do moderatórów żeby ten link pojawiał się na początku każdej strony tematu, co zapobiegnie odwiecznym postom "czy pójdzie mi....?"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować