Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Eee... czy ja dobrze słyszałem? Wymagania wyższe lub podobne do Crysisa? Oby była ta gra dobrze zoptymalizowana... btw. Arcania ma być na X360, a gdzieś czytałem, że Crysis na full to za dużo dla tej konsoli. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 22:20, Kalejdoskop86 napisał:

Eee... czy ja dobrze słyszałem? Wymagania wyższe lub podobne do Crysisa? Oby była ta
gra dobrze zoptymalizowana...

Skąd masz takie info, jeśli można wiedzieć? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 22:20, Kalejdoskop86 napisał:

Eee... czy ja dobrze słyszałem? Wymagania wyższe lub podobne do Crysisa? Oby była ta
gra dobrze zoptymalizowana... btw. Arcania ma być na X360, a gdzieś czytałem, że Crysis
na full to za dużo dla tej konsoli. :P


Jeżeli to co mówisz jest prawdą, to w Arcanię spokojnie pogram na średnich detalach, tak jak w Crysisa.
Lecz nie wydaje mi się, aby były to aż tak wygórwane wymagania, bo przecież gra może pociągnąć historię Crysisa i nie sprzeda się w wystarczającej ilości, aby zwrócić pieniądze wydane na jej produkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj na forum napisał, że Arcania będzie mieć wymagania podobne do Crysisa albo wyższe. Z pewnością by mi ruszyła, bo mam dobrego PC, ale to, że takie duże wymagania mieć będzie jest mało prawdopodobne. Po pierwsze: ryzyko małej sprzedaży jak w przypadku Crysisa i ogólna niechęć z powodu zbyt dużych wymagań. Po drugie: gra wychodzi również na Xbox 360, a żeby na konsoli była dobra sprzedaż, to chyba nie okroją jej z grafiki, nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 21:58, Kalejdoskop86 napisał:

Ktoś tutaj na forum napisał, że Arcania będzie mieć wymagania podobne do Crysisa albo
wyższe. Z pewnością by mi ruszyła, bo mam dobrego PC, ale to, że takie duże wymagania
mieć będzie jest mało prawdopodobne. Po pierwsze: ryzyko małej sprzedaży jak w przypadku
Crysisa i ogólna niechęć z powodu zbyt dużych wymagań. Po drugie: gra wychodzi również
na Xbox 360, a żeby na konsoli była dobra sprzedaż, to chyba nie okroją jej z grafiki,
nie? :P

Masz rację. Przypominam że Arcanię robi inne studio i możemy liczyć na dużą poprawę kodu gry w porównaniu z innymi "graficznymi bombami". Ja nadal liczę że Arcania będzie idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na tym nieoficjalnym trailerze to grafika przypominała tam troszke kreskówke... Być może to tylko taki zarys tego co mają stworzć twórcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja co Arcani mam jeszcze co do myślenia.

Mianowicie czy będzie DX 10? Według mnie nie potrzebny. Wiedźmin miał DX 9 a grafiką jest w porządku a fabuła i klimat to już w ogóle powala. Ważne żeby gra wciągała tak jak to robił G1,G2 + NK. G3 już nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 15:57, Meykan napisał:

Ja co Arcani mam jeszcze co do myślenia.

Mianowicie czy będzie DX 10? Według mnie nie potrzebny. Wiedźmin miał DX 9 a grafiką
jest w porządku a fabuła i klimat to już w ogóle powala. Ważne żeby gra wciągała tak
jak to robił G1,G2 + NK. G3 już nie za bardzo.


Dokładnie! Gra powinna mieć klimat. A jak dla mnie, to gra może wyglądać tak jak Gothic 3, ale jestem pewien, że na pewno chociaż troszeczkę ją poprawią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika ma dla mnie znaczenie drugorzędne. Ważne, żeby Spellbound solidnie przyłożył się do fabuły, konstrukcji świata, muzyki, systemu walki w zwarciu i dystansowej i wszystkich pozostałych istotnych spraw. No, i żeby popracował trochę nad optymalizacją i rozsądnymi wymaganiami sprzętowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 21:15, sprite39 napisał:

Grafika ma dla mnie znaczenie drugorzędne. Ważne, żeby Spellbound solidnie przyłożył
się do fabuły, konstrukcji świata, muzyki, systemu walki w zwarciu i dystansowej i wszystkich
pozostałych istotnych spraw.


Całkowicie się z tym zgadzam(chociaż nie mam nic przeciwko dopracowanej grafice) i dlatego też drażnią mnie przedwczesne zachwyty nad grą i zpowiadanie wielkiego hitu.Jako argumentów , wielce profesjonalni recenzenci , używają przy tym opisów pięknych drzewek , krzaczków , zachodów słońca , odcieni kory , kołyszącej się trawki itp.itd.Tylko co to wszystko ma wspólnego z prawdziwą przebojowością gry , z klimatem i z grywalnością? Te wszystkie zapowiedzi popularnych serwisów o grach , coraz mniej mają w sobie profesjonalizmu i coraz częściej przypominają teksty sponsorowane.Już chyba tylko zwykły , niezależny gracz potrafi się zdobyć na krytykę kontynuacji znanego hitu.Profesjonalistom najwyraźniej to nie wypada , a może się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Jak dla mnie grafika otoczenia w dzisiejszych grach jest wystarczająco dopracowana, aby nie trzeba jej juz poprawiać, jednak jedynie co chciałbym aby było dopracowane w Gothicu to miecze i zbroje/szaty tak abyśmy mogli sie nimi zachwycać jak w G2 czy G1 gdzie ich szczegółowość i wygląd był niesamowity. Jak wiadomo na zbroję/szatę patrzymy cały czas podczas grania w Gothica zatem powinna się nam ona podobać, szczególnie jej najpotężniejsze wersje, a w przypadku G3 zbroje były paskudne, niedopracowane i żadna nie wyróżniała się wyjątkowością. Natomiast najważniejszą rzeczą jest oczywiście fabuła, klimat i zachęcanie do rozwiązywania problemów w rózny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 22:08, Bosper napisał:

Jak dla mnie grafika otoczenia w dzisiejszych grach jest wystarczająco dopracowana


To na pewno.Oczywiście można jeszcze popracować nad mimiką twarzy NPCów , dodawać coraz nowe szczegóły i szczególiki , ale nie to jest najważniejsze.A może trochę inaczej: nie to powinno być najważniejsze , o czym w wielu przypadkach , twórcy gier zapominają.

a w przypadku G3 zbroje były paskudne, niedopracowane i żadna nie wyróżniała

Dnia 26.10.2008 o 22:08, Bosper napisał:

się wyjątkowością


Całe postacie NPCów także pozostawiały wiele do życzenia i tak samo , jak w przypadku ubiorów , zrobiono w tym przypadku krok w tył , pomimo znacznie większych możliwości sprzętu graczy niż kilka lat temu.
Jak już kiedyś pisałem , tak naprawdę , to tylko woda , trawa i drzewa w Gothic 3 , pokazały skok jakościowy w porównaniu do poprzednich części cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 11:09, KrzychW napisał:

Jak już kiedyś pisałem , tak naprawdę , to tylko woda , trawa i drzewa w Gothic 3 ,
pokazały skok jakościowy w porównaniu do poprzednich części cyklu.


I czary, które były strasznie sprzętożerne.
Cała ta koncepcja z inteligentnymi orkami też nie miała klimatu Gothica, jek dla mnie powinni wprowadzić nową rasę a orków pozostawić takich jakimi byli, jedynie bardziej rozmownymi (jak np. Ur-Shak). Gothic 3 ograniczył sie tylko do wielkości obszaru a nie jego jakości. Nawet stwory były często mało Gothicowe(bo jak porównać bawoły, tygrysy szablozębne do cieniostworów, pełzaczy i innych fantastycznych stworzeń - przecież zabijanie kretoszczurów, cieniostworów czy pełzaczy w G1 było czymś niezwykłym - człowiek za pierwszym razem nie wiedział czego ma się spodziewać po tych stworach a w G3 znane wszystkim tygrysy, lwy, wiele odmian wilków + stare potwory z G1 czy G2, natomiast zero inwencji twórczej a trolle to zwykłe potworki tylko trochę większe- to już przesada, każdy pamięta czym w G1 czy G2 było spotkanie z trollem a w G3 możemy ich zabijać nawet po 3 naraz).

Ja liczę, że Arkania będzie dopracowana fabularnie(ciekawa historia która prowadzi gracza do mrocznych odkryć, zadania z kilkoma możliwościami zakończenia, starzy znajomi przeplatający się przez całkowicie nową fabułę(przecież Xardas nigdy nie opuścił by dobrej zabawy) i klimatycznie(pasujące stworki, ładne unikalne zbroje, bronie czy inne artefakty). Jak dla mnie wprowadzenie wierzchowców to dobry pomysł(zwazywszy na odległości jakie czasem trzeba pokonywać), jednak mam nadzieję że Arkania nie będzie "nijaka" tak jak Oblivion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 14:23, Bosper napisał:

I czary, które były strasznie sprzętożerne.


Dodajmy , straszliwie sprzętożerne.Deszcz Ognia , na GF 8800GTX spowalniał na moim sprzęcie grafikę do 1 fps.Pokaz slajdów się robił i nie było żadnej możliwości , aby w ten sposób grać.

Dnia 27.10.2008 o 14:23, Bosper napisał:

Ja liczę, że Arkania będzie dopracowana fabularnie(ciekawa historia która prowadzi gracza
do mrocznych odkryć, zadania z kilkoma możliwościami zakończenia, starzy znajomi przeplatający
się przez całkowicie nową fabułę


Starzy znajomi , będący czymś więcej niż tylko figurantami.W G3 bardzo zmalała rola znajomych NPCów , gdy powinno być raczej odwrotnie.
Właściwie , to nie bardzo wiem , czy Arkanię w ogóle porównywać do Gothic 3.Nowe studio , więc pewnie zobaczymy zupełnie nowe pomysły , szkoda tylko , że to , co nas czeka , ciagle jest jedną wielką niewiadomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 16:52, KrzychW napisał:

Starzy znajomi , będący czymś więcej niż tylko figurantami.W G3 bardzo zmalała rola znajomych
NPCów , gdy powinno być raczej odwrotnie.


To prawda, powinni odgrywać nawet większa rolę niż w G2( w końcu stali się kumplami bezia a nie tylko zwykłymi NPC, którzy przy okazji pomagają).

Dnia 27.10.2008 o 16:52, KrzychW napisał:

Właściwie , to nie bardzo wiem , czy Arkanię w ogóle porównywać do Gothic 3.Nowe studio
, więc pewnie zobaczymy zupełnie nowe pomysły , szkoda tylko , że to , co nas czeka
, ciagle jest jedną wielką niewiadomą.


Co prawda to prawda, mam tylko nadzieję, że jaka by ta Arkania nie była to będzie zoptymalizowana ciekawa fabularnie i klimatycznie(nie musi to być 100% następca Gothica 2 jednak żeby miał klimat znany z G1 czy G2 i nie był podobny do Obka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 17:26, Don Zorro napisał:

To musi być hit, specjalnie na tą grę kupie nowego kompa.

Tak samo mówiono na Gothica 3 i masz hit. Poczekaj jeszcze trochę. Narazie mamy za mało materiałów do spekulowania czy to będzie hit czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam takie gadanie dlamnie gothic 3 to jest HIT przez wielkie H i najlepsza czesc serii mam nadzieje ze arcania bedzie jeszcze lepsza.Chociaz nadzieja matka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 15:06, Iverson7 napisał:

Eeee tam takie gadanie dlamnie gothic 3 to jest HIT przez wielkie H i najlepsza czesc
serii mam nadzieje ze arcania bedzie jeszcze lepsza.Chociaz nadzieja matka...


Właśnie, Gothic 3 to gra wielka (dosłownie). Każda z części miała odmienny klimat ale ta gra jest warta każdego sprzętu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 15:06, Iverson7 napisał:

Eeee tam takie gadanie dlamnie gothic 3 to jest HIT przez wielkie H i najlepsza czesc
serii


Gdybyś swoją wypowiedź poparł jeszcze jakimiś argumentami , to można byłoby podyskutować.Jak dla mnie , G3 to przykład wielkich niedoróbek technicznych , mizernej optymalizacji , odejścia od lepszego do słabszego systemu walki , utrata przynajmniej części klimatu serii , słabsza niż dotychczas fabuła.
Poza tym , to oczywiście całkiem niezła gra , jeżeli tylko ma się szczęście i się zainstaluje ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować