Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Opcja poruszania się na wierzchowcach bardzo mi się podoba. Zastanawiam się tylko na JAKICH wierzchowcach. Mamy już pewne informacje, że w świecie gry nie pojawią się konie. Tak więc tą jazdę trudno sobie wyobrazić. Przecież nie będziemy podróżować na grzbiecie ścierwojada. Chociaż, kto wie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 16:01, sprite39 napisał:

Opcja poruszania się na wierzchowcach bardzo mi się podoba. Zastanawiam się tylko na
JAKICH wierzchowcach. Mamy już pewne informacje, że w świecie gry nie pojawią się konie.
Tak więc tą jazdę trudno sobie wyobrazić. Przecież nie będziemy podróżować na grzbiecie
ścierwojada. Chociaż, kto wie? ;)

Heh, ja stawiałbym na cieniostwora. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 16:01, sprite39 napisał:

Opcja poruszania się na wierzchowcach bardzo mi się podoba.


Sam pomysł , teoretycznie jest bardzo dobry.Niestety , po doświadczeniach w jeździe konnej z Sacred , Oblivion i Two Worlds , daleki jestem od optymizmu.Jak do tej pory , korzystanie z wierzchowca było po prostu niewygodne.Skręcanie pozostawiało wiele do życzenia.Zbieranie pozostałości po wrogach wymagające ciągłego schodzenia ze szkapy , to również powód do irytacji.Moim zdaniem , ciągle jeszcze czekamy na grę , w której doświadczymy bezstresowego i dającego dużo radości korzystania z wierzchowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 16:10, KrzychW napisał:

Sam pomysł , teoretycznie jest bardzo dobry.Niestety , po doświadczeniach w jeździe konnej
z Sacred , Oblivion i Two Worlds , daleki jestem od optymizmu.Jak do tej pory , korzystanie
z wierzchowca było po prostu niewygodne.Skręcanie pozostawiało wiele do życzenia.Zbieranie
pozostałości po wrogach wymagające ciągłego schodzenia ze szkapy , to również powód do
irytacji.

Hmm... Ja w zasadzie nie widzę większych problemów. Skręcanie - jeżeli będzie wyglądało tak samo jak w przypadku chodzenia pieszo, nie będzie powodów do narzekań. Plądrowanie zabitych - przecież nie będziemy zsiadać z wierzchowca dla zabicia pojedynczych słabych stworzeń. Jest on przeznaczony przede wszystkim do szybkiego i sprawnego pokonywania wielkich odległości. Jeśli na takie drodze spotkamy grupę silniejszych przeciwników, zejście z wierzchowca do walki i przeszukanie zwłok nie będzie chyba aż takie straszne.

Dnia 07.08.2008 o 16:10, KrzychW napisał:

Moim zdaniem , ciągle jeszcze czekamy na grę , w której doświadczymy bezstresowego
i dającego dużo radości korzystania z wierzchowców.

Może wraz z premierą Gothic 4 w końcu się jej doczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki będzie "Globalny quest"... W G1 były to Kamienie Ogniskujące... w G2 + NK było śledztwo z zaginionymi mieszkańcami Khorinis... G3 Ogniste Puchary... a G4? Szukamy Innosa? A tak na serio: mam nadzieję że gra będzie dopracowana. Chociaż dopracowana, nie musi być bardzo dopracowana, chociaż żeby nie było co 2 tygodnie nowego patcha, żeby dało się grę przejść bez problemów i bugów za pierwszym razem, bez reinstalek i grzebania w plikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 18:26, zajacisko napisał:

Ciekawe jaki będzie "Globalny quest"... W G1 były to Kamienie Ogniskujące... w G2 + NK
było śledztwo z zaginionymi mieszkańcami Khorinis... G3 Ogniste Puchary... a G4? Szukamy
Innosa?

No, ciekawa myśl, spotkanie oko w "oko innosa".

Dnia 07.08.2008 o 18:26, zajacisko napisał:

A tak na serio: mam nadzieję że gra będzie dopracowana.

Też mam taką nadzieję, mimo, że fabuła >może być do kitu< to jest możliwość na dopracowanie gry

Dnia 07.08.2008 o 18:26, zajacisko napisał:

Chociaż dopracowana,
nie musi być bardzo dopracowana, chociaż żeby nie było co 2 tygodnie nowego patcha, żeby
dało się grę przejść bez problemów i bugów za pierwszym razem, bez reinstalek i grzebania
w plikach.

Ja najbardziej zamartwiam się o bugi, nie zniosę ich tyle, ile było w poprzedniej części . Jednak to tylko nasze słowa, choć oczywiście mogą się spełnić ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w Gothic 4 powinno zostać wprowadzenie ograniczenie pojemności ekwipunku bohatera. Wiem, że działałoby to na niekorzyść gracza, jednak podwyższyłoby poziom realistyczności gry. No, i zmuszałoby to pewnych wyrzeczeń i wyborów (nieraz trudnych), a to kształtuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:26, sprite39 napisał:

Myślę, że w Gothic 4 powinno zostać wprowadzenie ograniczenie pojemności ekwipunku bohatera.
Wiem, że działałoby to na niekorzyść gracza, jednak podwyższyłoby poziom realistyczności
gry. No, i zmuszałoby to pewnych wyrzeczeń i wyborów (nieraz trudnych), a to kształtuje
;)

Zgadzam się, chociaż psułoby to trochę styl Gothika. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:40, Kalejdoskop86 napisał:

Zgadzam się, chociaż psułoby to trochę styl Gothika. :)

O G4 już trochę słyszeliśmy i wydaje mi się, że wraz z nadejściem tej gry gothicowy styl trochę się zmieni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:43, sprite39 napisał:

> Zgadzam się, chociaż psułoby to trochę styl Gothika. :)
O G4 już trochę słyszeliśmy i wydaje mi się, że wraz z nadejściem tej gry gothicowy styl
trochę się zmieni. ;)

Mam nadzieję, że na lepsze. I że grafika będzie na bardzo wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:44, Kalejdoskop86 napisał:

Mam nadzieję, że na lepsze. I że grafika będzie na bardzo wysokim poziomie.

Też liczę na dobrą grę, chociaż grafika ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Możliwe, że moje zdanie jest spowodowane stanem mojego sprzętu, ale w grach zawsze była dla mnie najważniejsza fabuła i grywalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 19:26, sprite39 napisał:

Myślę, że w Gothic 4 powinno zostać wprowadzenie ograniczenie pojemności ekwipunku bohatera.
Wiem, że działałoby to na niekorzyść gracza, jednak podwyższyłoby poziom realistyczności
gry. No, i zmuszałoby to pewnych wyrzeczeń i wyborów (nieraz trudnych), a to kształtuje
;)

Nie ten styl gry ;p to pasuje do Obliviona czy Morrowinda ale nie Gothica ;] pewnym znakiem charakterystycznym gry jest właśnie bezdenny woreczek w kształcie ekwipunku Bezimiennego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:04, mlynar911 napisał:

Nie ten styl gry ;p to pasuje do Obliviona czy Morrowinda ale nie Gothica ;] pewnym znakiem
charakterystycznym gry jest właśnie bezdenny woreczek w kształcie ekwipunku Bezimiennego
;p

Mnie też, ale byle by było w G4 dużo questów i dobra grafa. :)
Ale stylu Gothikowego trochę za mało jest z tego co słyszę. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:12, Kalejdoskop86 napisał:

Ale stylu Gothikowego trochę za mało jest z tego co słyszę. :/


Prosta odpowiedź Gothic''a 4 nie robi Piranha Bytes to dlatego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:25, wdowiakm napisał:

> Ale stylu Gothikowego trochę za mało jest z tego co słyszę. :/

Prosta odpowiedź Gothic''a 4 nie robi Piranha Bytes to dlatego ;/

Wiem, że nie robi, ale przecież Gothic to Gothic, a nie hybryda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:26, Kalejdoskop86 napisał:

Wiem, że nie robi, ale przecież Gothic to Gothic, a nie hybryda.


Widzisz Piranha wprowadziła ten klimat a nowy dystrybutor już nie musi i raczej zmieni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:26, Kalejdoskop86 napisał:

Wiem, że nie robi, ale przecież Gothic to Gothic, a nie hybryda.

Dlatego ,że Gothic niejest robiony przez PB to dlatego powstają nowe pomysły co do gry. Bo PB trzymała się stylu i harmonii jakim jest Gothic 1 i 2. A PB no cóż próbuje nowości a nuż produkt się spodoba to prawdopodobnie mogą zarobić miliony ;p Mi tam w Gothicu znaczna większość się podoba byle by nie było powtórzonego błędu jak w G3 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:38, mlynar911 napisał:

> Wiem, że nie robi, ale przecież Gothic to Gothic, a nie hybryda.
Dlatego ,że Gothic niejest robiony przez PB to dlatego powstają nowe pomysły co do gry.
Bo PB trzymała się stylu i harmonii jakim jest Gothic 1 i 2. A PB no cóż próbuje nowości
a nuż produkt się spodoba to prawdopodobnie mogą zarobić miliony ;p Mi tam w Gothicu
znaczna większość się podoba byle by nie było powtórzonego błędu jak w G3 ;/

Właśnie. Niech będzie G4 dorobiony i bez znaczących bugów. Będzie git. :]

@wdowiakm

G4 wypuszcza nadal JoWood, a grę robi Spellbound.
Jeżeli ci chodzi o najnowszą grę Piranhia Bytes, Rise, to nowy dystrybutor jest, ale jak nowa gra to nie będzie Gothikiem przecież! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:46, Kalejdoskop86 napisał:


@wdowiakm

G4 wypuszcza nadal JoWood, a grę robi Spellbound.
Jeżeli ci chodzi o najnowszą grę Piranhia Bytes, Rise, to nowy dystrybutor jest, ale
jak nowa gra to nie będzie Gothikiem przecież! :]


Sorki pomyliłem dystrybutora z producentem :D
Ale będzie do niego podobna xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować