Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2008 o 12:30, Los Emilos napisał:

Kiedyś twórcy oprócz wspaniałej fabuły i świata nie mieli za zaoferowania aż tak wiele
bo sprzęt nie był bardzo wydajny


To prawda i dlatego koncentrowali się na tym , co w grze najważniejsze.W przypadku RPGów chodzi o fabułę i grywalność.Obecnie te elementy bardzo często są mocno niedopracowane , ale za to badziewko jest pięknie opakowane.Trawka się kołysze , woda świeci pięknymi refleksami , na niebie płyną wspaniałe chmurki itp.No , cudo po prostu.Tak na 2 godziny mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdaje,że gothic 4 będzie jak trójka-taki sobie.W grze tego typu najważniejsza jest fabuła.Brak dobrej fabuły,nie ma dobrej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 13:03, Pirxpl napisał:

Mnie się zdaje,że gothic 4 będzie jak trójka-taki sobie.W grze tego typu najważniejsza
jest fabuła.Brak dobrej fabuły,nie ma dobrej gry.


A ja uważam że 3 będzie lepsza od 4 i chodź bugów nie będzie aż tyle i grafika będzie ładniejsza (podstacje w G3 nie były za ładne) to się zastanawiam czy ci ludzie (studio tworzące G4) znają się chodź trochę na tej serii? Nie mam tu na myśli przeczytania straszenie fabuły ale kilka zarwanych nocy, gadanie z kumplami że już jesteś magiem czyli znać ten klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram zdanie, że nowy producent będzie się starał zrobić dobre wrażenie. Niepamiętam kto to pisał, ale padło takie stwierdzenie. Mysle, że o G4 postarają się w pełni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 14:03, Los Emilos napisał:

A ja uważam że 3 będzie lepsza od 4 i chodź bugów nie będzie aż tyle i grafika będzie
ładniejsza (podstacje w G3 nie były za ładne) to się zastanawiam czy ci ludzie (studio
tworzące G4) znają się chodź trochę na tej serii? Nie mam tu na myśli przeczytania straszenie
fabuły ale kilka zarwanych nocy, gadanie z kumplami że już jesteś magiem czyli znać ten
klimat.

Jeżeli technicy opierdzielają się z robotą na G4 to wyjdzie nam podobny cudak jak G3. Z bugami itp itd. Niech lepiej się na prawdę przyłożą. Choć mi się wydaje ,że im to wyjdzie. Bo spellbounda to będzie pierwszy rpg to przyłożą się by był jak najlepiej zapamiętany. I mam nadzieję ,że wiedzą co fani myślą o G3 i tego samego błędu nie popełnią ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno mają to wszystko przestudiowane i wiedzą co mają udoskonalić. Albo zrobią wszystko od nowa używając nowego silnika, skryptów itp... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 16:27, Clear napisał:

Napewno mają to wszystko przestudiowane i wiedzą co mają udoskonalić. Albo zrobią wszystko
od nowa używając nowego silnika, skryptów itp... ;]


Na pewno postarają się ale ja nie boję się o oprawę graniczną ani o błędy ale o fabułę i wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 16:27, Clear napisał:

Napewno mają to wszystko przestudiowane i wiedzą co mają udoskonalić. Albo zrobią wszystko
od nowa używając nowego silnika, skryptów itp... ;]

No coś ty. Nie będą tworzyć od podstaw gry. Wykorzystają silnik G3 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała prawda:

Akcja gry będzie się działa 10 lat po wydarzeniach z trzeciej części produkcji. Nie zabraknie różnego rodzaju lokacji w tym pustyni, stepów, gęstych lasów itd., zmian warunków atmosferycznych, cyklu nocy i dnia oraz tak kochaną przez graczy... magicznej bariery, niestety nie wiemy co ona obejmie. Nie zabraknie także postaci, który pojawiały się w poprzednich częściach w tym starych znajomych naszego bohatera. Prawdopodobnie świat będzie na tyle duży, że do transportu wykorzystamy zwierzęta wierzchowe, co będzie nowością serii. Nie zabraknie także nowych przeciwników do zabicia, mówi się także o tym, że stare potwory nieco zostaną udoskonalone od strony wyglądu, a prócz tych znanych Gothic 4 zaoferuje nam pokaźną liczbę całkowicie nowych bestii.

Gothic 4 zamierza nawiązać audio-wizualizacją do poprzednika. To oznacza, że grafika i jakość muzyki oraz zsynchronizowani spikerzy będą tacy, jakich ich zapamiętaliście z części trzeciej. Możemy zatem liczyć na bardzo realistyczną grafikę, świeży powiew wiatru, liście spadające z drzew. Gra ma wykorzystywać w pełni biblioteki DX10.

Więcej szczegółów dowiemy się z pewnością na tegorocznych targach Game Convention, gdzie Gothic 4: Arcania zostanie zaprezentowany. A jak na razie pozostaje nam czekać. Gothic 4: Arcania rokuje dobrze na przyszłość i widać, iż zmiana dewelopera wcale nie musi wyjść na gorsze. Pomysłów i ciekawostek jest masa, jednak zobaczymy jak Gothic 4 będzie wyglądać w praktyce. Pozostaje nam czekać na rychłą premierę aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 00:25, Ecko09 napisał:

>

Jedna poprawka. Gra nie nazywa sie Gothic 4: Arcania, tylko Arcania: A Gothic Tale.


Ona ma mieć dwie nazwy, na rynek amerykański i nasz zatem obie są poprawne z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co mi się strasznie podobało w G3 to reputacja w miastach ... mam nadzieję że w czwartej części ją jeszcze bardziej dopracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 10:39, k13 napisał:

To co mi się strasznie podobało w G3 to reputacja w miastach ... mam nadzieję że w czwartej
części ją jeszcze bardziej dopracują.


A ja mam nadzieje że znowu będzie system gildii z poprzednich gier serii Gothic, bo z tego co czytałem w G3 chodź jesteś magiem nic cię praktycznie nie łączy z Klasztorem Ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo z

Dnia 21.07.2008 o 11:03, Los Emilos napisał:

tego co czytałem w G3 chodź jesteś magiem nic cię praktycznie nie łączy z Klasztorem
Ognia.


Właściwie tak.Najdłuższa "przygoda" związana z Klasztorem , to.... poszukiwanie do niego drogi.Jest co prawda parę questów , z czego jeden , dotyczący Pucharów Ognia , całkiem spory , a właściwie wymagający dużo chodzenia( nie wiem , czy patche pozwalają w końcu na jego zakończenie) , ale żaden nie jest konieczny do wykonania.Swoboda , swoboda i jeszcze raz swoboda.Wszystko można tak bardzo , że aż się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>... magicznej bariery, niestety nie wiemy

Dnia 21.07.2008 o 00:20, Clear napisał:

co ona obejmie.


No nie, i znowu magiczna bariera... to już przestaje być śmieszne! Jak jeszcze będzie coś w stylu kamieni ogniskujących z G1 albo latania po całej mapie po puchary ogniste tak jak w G3, to ja się na to nie piszę...

Dnia 21.07.2008 o 00:20, Clear napisał:

Prawdopodobnie świat będzie na tyle duży, że
do transportu wykorzystamy zwierzęta wierzchowe, co będzie nowością serii.


No nareszcie! Wreszcie jakaś dobra wieść. Tego właśnie brakowało, niektóre piesze wędrówki były naprawde nużące... Dobrze by było, gdyby zrobili walkę na wierzchowcu, to by było coś. Pomarzyć zawsze można...

Dnia 21.07.2008 o 00:20, Clear napisał:

Gothic 4 zamierza nawiązać audio-wizualizacją do poprzednika. To oznacza, że grafika
i jakość muzyki oraz zsynchronizowani spikerzy będą tacy, jakich ich zapamiętaliście
z części trzeciej.


W sumie to dobrze, grafika w G3 stała na wysokim poziomie, a muzyka w każdej części Gothica po prostu wymiatała!

Dnia 21.07.2008 o 00:20, Clear napisał:


Więcej szczegółów dowiemy się z pewnością na tegorocznych targach Game Convention, gdzie
Gothic 4: Arcania zostanie zaprezentowany. A jak na razie pozostaje nam czekać.


Pytanie tylko: ile? Mam nadzieję, że przed Euro 2012 wyjdzie...

Dnia 21.07.2008 o 00:20, Clear napisał:

Gothic 4: Arcania rokuje dobrze na przyszłość i widać, iż zmiana dewelopera wcale nie musi wyjść
na gorsze.


No zobaczymy, jak poradzi sobie w tym wszystkim Spellbound. Miejmy nadzieję, że zaciekawią nas fabułą, olśniewającą grafiką, szokującym systemem walki i różnymi bajerami. Oby tylko G4 nie okazało się klapą, jeszcze gorszą od G3. Pożyjemy, poczekamy, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 12:05, KrzychW napisał:

bo z
> tego co czytałem w G3 chodź jesteś magiem nic cię praktycznie nie łączy z Klasztorem

> Ognia.

Właściwie tak.Najdłuższa "przygoda" związana z Klasztorem , to.... poszukiwanie do niego
drogi.Jest co prawda parę questów , z czego jeden , dotyczący Pucharów Ognia , całkiem
spory , a właściwie wymagający dużo chodzenia( nie wiem , czy patche pozwalają w końcu
na jego zakończenie) , ale żaden nie jest konieczny do wykonania.Swoboda , swoboda i
jeszcze raz swoboda.Wszystko można tak bardzo , że aż się nie chce.


Ta, któryś z patchy umożliwia ukończenie tego questa. Choć ja go ukończyłem i bez patchy, więc nie wiem w czym problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 12:48, Ecko09 napisał:

więc nie wiem w czym problem...


To oczywiste , w czym problem.W samej grze.Gothic 3 to naprawdę nowatorski tytuł , który potrafi chyba na każdym kolejnym komputerze , zainstalować się inaczej , to znaczy z innymi błędami.Ja przy 4 instalacjach , borykałem się z 4 róznymi kompletami błędów.Jedyna stała związana z ta grą , to fakt , że błędy są i mają się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2008 o 12:46, Donio Gorn napisał:

Pytanie tylko: ile? Mam nadzieję, że przed Euro 2012 wyjdzie...


Z tego co wiem to 2009/2010 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po pierwsze - nie chcę robić sobie wrogów, dlatego też postawię tym razem na twoim.
Po drugie - Nie wiem, skąd wytrzasnąłeś te informacje, które są podane kursywą, ale widać, że mówią rację. Słuchaj, zaszło jakieś nieporozumienie, ponieważ ja dysponowałem widocznie błędnymi informacjami. Dobrze chociaż, że teraz wiem prawdę, bo wiesz, takie informacje przed premierą są często błędne :)
Po trzecie - Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować