Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2008 o 11:56, Machoni92 napisał:

> No ba ! Istnieje tylko jeden taki silnik graficzny na całym świecie. Człowieku,
zastanów
> się, co mówisz. Tia, czy myślisz, że taki silnik jest tylko jeden na calutkim naszym

> świecie ? Mylisz się, świat jest rozległy i ty nawet nie masz pojęcia, że jesteś
w błędzie.
> Przestarzały - tu się mogę zgodzić, ale tylko tu, ponieważ tak jak mówiłem mogą
wykorzystać
> ciut lepszą wersję silnika. Tia, od kiedy grafika ma coś wspólnego z optymalizacją
?
>
> A ja tobie proponowałbym pomyśleć rozsądnie, ponieważ spację robię na końcu zdania
-
> dlaczego ? Powód jest prosty. To wszystko według mnie lepiej wygląda, jak jest odstęp.

>
> Tak samo tu, jeśli stwierdzisz, że ten błąd na prawdę jest błędem, to najpierw pomyśl

> troszkę, czy ty masz rację.

Boże, widzisz i nie grzmisz. Człowieku zastanów się, o czym Ty gadasz. Żebyś wiedział
- istnieje jedyny taki silnik na całym świecie. Istnieje tylko jeden silnik CryEngine2
(prawa do niego ma Crytek oraz po podpisaniu umowy, szwedzki Mindark). Istnieje tylko
jeden silnik RAGE (Rockstar Games). Istnieje tylko jeden Crystal Space i Irrlicht.
Nie rób sobie więcej wstydu, bo w ogóle nie wiesz, o czym piszesz. Najpierw, żeby twórcy
G4 wykorzystali silnik graficzny z G3, żeby klimat zachować, a jak już wspomniałem, jedno
do drugiego pasuje jak świeca do kredy. Potem, że silnik graficzny nie ma nic wspólnego
z optymalizacją. To kompletna bzdura, ale Ty oczywiście musisz postawić na swoim.
"Gra została wyposażona w silnik graficzny technologii BinkVideo połączonego z silnikami
wspierającymi: SpeedTree, EmotionFX oraz PhysX. Pozwalają one na generowanie wyglądu
postaci jak i otoczenia świata gry Gothic 3. Gra najlepiej pracuje na kartach NVIDIA
GeForce z serii 7. Mimo to twórcy gry bardzo słabo zoptymalizowali silnik graficzny,
którego efektem są liczne przycięcia i spadki wydajności. W związku ze wszystkimi niedociągnięciami,
do gry zostały wydane liczne łatki, które poprawiły około 500 błędów."
- Wikipedia
Więc pytam: Po kiego czorta twórcy G4 mieliby wziąć coś, nie bójmy się tego powiedzieć
- skopanego? Tylko po to, żeby go przez rok poprawiać? I potem kolejny rok przerabiać,
żeby móc wykorzystać DX 10? Albo już nawet 11?
"Zapowiedziane przez autorów usprawnienia gry względem podstawowej wersji:[3]

* zoptymalizowanie kodu silnika graficznego gry
* zmiany w interfejsie ekwipunku
* rozszerzenie będzie zapewniało około 15 - 20 godzin zabawy
* odświeżony system walki z dodatkowymi kombinacjami zadawanych ciosów
* stworzenie nowych broni, pancerzy, potworów oraz misji
* dopracowanie IQ wrogów i pomocników
* zredukownie błędów względem poprzedniczki"


Rada: Weź już nic nie pisz, i nie kłóć się na temat czegoś, o czym nie masz najwidoczniej
bladego pojęcia.
Poza tym, o co Ty się właściwie spierasz? O to, że twórcy Arcanii wykorzystają silnik,
czy nie? Bo najpierw pisałeś, że wykorzystają na pewno (bo klimat!), a potem,
że przecież istnieje wiele innych silników, które mogą wykorzystać...



Wszystko co jest tutaj napisane to najświętsza prawda, co do wyglądu, to mi może lepiej wyglądać "O Ja NjE KaTaI ChEmu JeZdEź TaKi ZuY?????????????????????????????????????????????????????" i to nie znaczy że tak sie pisze, więc gościu, najpierw sie zastanów co piszesz, później ugryź sie w palce, a dopiero później napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem kilka informacji an temat nowego projektu Piranha Bytes i jestem mile zaskoczony. Co szczególnie dla mnie było miłe, że w czasach gdy wszyscy chcą grafiki realistycznej oni postawią na baśniową dzięki czemu nie zapominają o graczach ze słabszym sprzętem (duża część fanów serii Gothic taki ma) oraz chcą powrotu do wielu rzeczy z Gothic 1 co mnie bardzo cieszy. Ogólnie bardziej wyczekuje nowego projektu wyżej wymienionego studia ponieważ oni starają się słuchać fanów z tego co mi wiadomo i nie mogą sobie pozwolić na wpadkę jaką było G3 a Gothic 4 ma być w jakiś stopniu oderwany od reszty części no i ta fabuła :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:50, Los Emilos napisał:

Ostatnio przeczytałem kilka informacji an temat nowego projektu Piranha Bytes i jestem
mile zaskoczony. Co szczególnie dla mnie było miłe, że w czasach gdy wszyscy chcą grafiki
realistycznej oni postawią na baśniową dzięki czemu nie zapominają o graczach ze słabszym
sprzętem (duża część fanów serii Gothic taki ma) oraz chcą powrotu do wielu rzeczy z
Gothic 1 co mnie bardzo cieszy.


Czytałem o tym projekcie już kilka miesięcy temu(krążyło po sieci również kilka screenshotów) i zastanawiam się , jaki będzie efekt końcowy tych prac.Prawdę mówiąc(pisząc) , ja również bardziej liczę na nowy pomysł Piranha Bytes , niż na Gothic 4 , który po lekturze sporej części niusów , wydaje się mieć z całą serią niewiele wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:50, Los Emilos napisał:

Ostatnio przeczytałem kilka informacji an temat nowego projektu Piranha Bytes i jestem
mile zaskoczony. Co szczególnie dla mnie było miłe, że w czasach gdy wszyscy chcą grafiki
realistycznej oni postawią na baśniową dzięki czemu nie zapominają o graczach ze słabszym
sprzętem (duża część fanów serii Gothic taki ma) oraz chcą powrotu do wielu rzeczy z
Gothic 1 co mnie bardzo cieszy. Ogólnie bardziej wyczekuje nowego projektu wyżej wymienionego
studia ponieważ oni starają się słuchać fanów z tego co mi wiadomo i nie mogą sobie pozwolić
na wpadkę jaką było G3 a Gothic 4 ma być w jakiś stopniu oderwany od reszty części no
i ta fabuła :/ .


Tak, dotychczasowe informacje o nowej grze Piranha Bytes są wielce obiecujące, zobaczymy czy to się potwierdzi w efekcie końcowym - pierwsze bardziej konkretne informacje o ich grze będziemy mogli zobaczyć na sierpniowych targach Game Convetion w Lipsku, przynajmniej tak obiecuje Deep Silver wydawca ich gry. Obecnie znane fakty dotyczące tej gry można sprawdzić na tej stronce (niemiecko języczna, ale są też wątki po angielsku):
http://forum.worldofplayers.de/forum/forumdisplay.php?f=418

Ta gra choć o innym tytule, będzie miała więcej wspólnego z Gothic, niż ten cały Gothic 4...Mam nadzieję, że CDProjekt nie prześpi pewnej rzeczy związanej z tą grą. Piranha Bytes tworzy klimatyczne gry z dobrymi dialogami - taka gra musi być w pełni spolonizowana, jeśli trafi do pewnej firmy specjalizującej się w tępych kinówkach...(mnie osobiście krew by zalała)

Co do Gothic 4, to parę osób wspominało coś o muzyce - nie zapominajcie, że muzykę do wszystkich części serii Gothic tworzył Kai Rosenkranz, który jest w zespole Piranha Bytes, a nie Spellbound...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście spolszczenia kinowe nie przeszkadzają ale serii Gothic jak i działa Piranha Bytes nie wyobrażam sobie inaczej. Czuje w kościach że się nie zawiedziemy na tej grze a przynajmniej ja nie, bo G3 bałem się i okazało się kiepskie, G4 boje się i okaże się kiepskie a tego nie. Ogólnie nie lubię jak na siłę przedłuża się gry i dodaje się coś nie pasującego do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 13:22, Los Emilos napisał:

Mi osobiście spolszczenia kinowe nie przeszkadzają ale serii Gothic jak i działa Piranha
Bytes nie wyobrażam sobie inaczej. (...)


Nie mówimy o grze takiej np. jak Max Paine, czy Vampire Masquerade Bloodlines, Half Life 2 itp. - w takich grach zdecydowanie lepsze są oryginalne, angielskie dialogi, ale gry Piranha Bytes są specyficzne kinówka zrujnowałaby taką grę (na pewnej delikatnej, ale istotnej dla gry płaszczyźnie - immersji w świat gry).

Sry za offtopic, to temat o G 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 06:49, Machoni92 napisał:

Czy napisałem, że będą wykorzystywać wyłącznie DX 10.1? Nie? To o co Ci chodzi?
Spójrz np. na Crysis - Możemy grać zarówno, korzystając jedynie z DX 9, jak i z DX 10,
jeżeli mamy możliwość. Powiedzmy, że mamy wybór.
W silniku graficznym Gothic III nie mielibyśmy, nazwijmy to wyboru. Chyba, że producent
zdecydowałby się na modyfikację silnika - ale to kosztowałoby zarówno wiele pracy, jak
i czasu.


No tak z kontekstu Twojej wypowiedzi by wynikało: "twórcy G4 na pewno będą chcieli wykorzystać możliwości DX10.1 już.". W Crysisie był wybór - no ale przede wszystkim - jest więcej roboty bo silnik trzeba jednocześnie pisać pod bibliotekę DX9 i DX10, więc przyszłe gry raczej będą korzystać z jednej technologii (albo, albo).

A z tego co czytałem o silniku Arcanii to ma być oparta właśnie na DX9.0c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem chcą zrobić aby grafika była jak najbardziej realistyczna i uważam że można się już trochę bać o swoje karty które nie obsługują DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 17:35, Los Emilos napisał:

Z tego co czytałem chcą zrobić aby grafika była jak najbardziej realistyczna i uważam
że można się już trochę bać o swoje karty które nie obsługują DX10.


Aaa no to możliwe, pewnie jakieś stare info czytałem :). Z drugiej strony gra wyjdzie coś koło 2010 roku, a wtedy już raczej większość kart w naszych kompach będzie miała obsługę DX10 i DX10.1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 18:37, lothar-mb napisał:

Z drugiej strony gra wyjdzie
coś koło 2010 roku, a wtedy już raczej większość kart w naszych kompach będzie miała
obsługę DX10 i DX10.1 :)


A z trzeciej strony, przy testach jednej karty graficznej, Assassin''s Creed na DX10.1 pozwalał na płynniejszą rozgrywkę przy większych detalach niż DX10 :D

Z tym DX nie ma co tak chyba panikować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że już wtedy będzie Windows 7 i DX 11. Jak już pisałem G4 strasznie się boje i nie tylko ze względu na wymagania ale i na fabułę jak i styl gry czyli wszystko co ceniłem w poprzednich grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też obawiam się tego, że fabuła i styl gry może być inny, ale jestem na to przygotowany. Oby producenci Arcanii poszli w ślady Piranha Bytes i stworzyli grę na tym samym lecz ulepszonym silniku gry. Nie ukrywajmy, że silnik graficzny, fabuła jaki i oprawa dźwiękowa( nie tylko muzyka, ale też dialogi) to jedne z najważniejszych elementów gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W cRPG liczy się szczególnie fabuła i dobra strona dźwiękowa a co go grafiki to nie chce tej z tibi ale taka jaka była w Gothic 2 lub Fable dla mnie jest wystarczająca a nawet Morrowind tylko twarze by musieli ulepszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grafika z G2 mi wystarczała, ale jak przeszedłem G3 to teraz troszke dziwnie mi wracać do starej grafiki. Wolałbym gdyby Arcania była z ulepszonym silnikiem graficznym i jak było wcześniej powiedziane z mniejszą ilością bugów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ja już jestem stary? Gram teraz w Gothic, znowu jako Mag Ognia, i grafika mi nie przeszkadza a jakiś czas temu zachwycałem się nad burzami piaskowymi w Morrowind bo pierwszy raz grałem tylko postacie są okropne ale dobrze że są różne mody poprawiające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jak przeszedłem G3 to teraz troszke dziwnie mi

Dnia 19.07.2008 o 10:36, Clear napisał:

wracać do starej grafiki.


Oczywiście najlepiej byłoby , gdyby i grafika i każdy inny element gry był na odpowiednio wysokim poziomie.Niestety prawie nigdy tak nie jest , a na dodatek starsze tytuły , które obecnie nie wyglądają zbyt dobrze , bardzo często we wszystkim oprócz grafiki , biją nowości na głowę.Dlatego też na pewno jeszcze nie raz , wrócę do klasycznych Gothiców , czyli 1 i 2 , a także do jeszcze bardziej wiekowych , innych tytułów , a to że fajerwerków nie ma na ekranie? Prawie bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 10:50, KrzychW napisał:

Oczywiście najlepiej byłoby , gdyby i grafika i każdy inny element gry był na odpowiednio
wysokim poziomie.Niestety prawie nigdy tak nie jest , a na dodatek starsze tytuły , które
obecnie nie wyglądają zbyt dobrze , bardzo często we wszystkim oprócz grafiki , biją
nowości na głowę.Dlatego też na pewno jeszcze nie raz , wrócę do klasycznych Gothiców
, czyli 1 i 2 , a także do jeszcze bardziej wiekowych , innych tytułów , a to że fajerwerków
nie ma na ekranie? Prawie bez znaczenia.


Kiedyś twórcy oprócz wspaniałej fabuły i świata nie mieli za zaoferowania aż tak wiele bo sprzęt nie był bardzo wydajny a i postęp techniczny w domach nie zachodził tak szybko a dzisiaj zapomnieli wszyscy co tak najbardziej liczy się w grach dla prawdziwego znawcy i miłośnika gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak silnik graficzny z G1, G2 i G2: NK jest jedyny w swoim rodzaju. Jak na tamte lata było to coś wspaniałego... Ale nawet teraz bardzo podoba mi się ten silnik. Jak dla mnie to idealnie nadaje się do Gothica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 00:49, Clear napisał:

Oby producenci Arcanii

Jakiś czas temu straciłem zainteresowanie czwartą częścią Gothica i jestem bardzo nie w temacie... Arcania to oficjalny podtytuł gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 12:43, Clear napisał:

Ale i tak silnik graficzny z G1, G2 i G2: NK jest jedyny w swoim rodzaju.


Mnie najbardziej w pamięć zapadły dłonie w pierwszych częściach. Wyglądały jak cegły z teksturą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować