Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2008 o 20:49, wdowiakm napisał:

Sorki pomyliłem dystrybutora z producentem :D
Ale będzie do niego podobna xD

Mam nadzieję, że styl rozgrywki jak i styl graficzny zostanie zachowany! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 20:52, Kalejdoskop86 napisał:

Mam nadzieję, że styl rozgrywki jak i styl graficzny zostanie zachowany! ^^


Co do samej rozgrywki to sądzę, że nie wiele się zmieni ale grafika ulegnie zmianie gdyż gothic 4 robiony jest na innym silniku graficznym od poprzedników więc będzie grafika inna zobaczymy czy to wyjdzie na plus czy minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 21:14, wdowiakm napisał:

Co do samej rozgrywki to sądzę, że nie wiele się zmieni ale grafika ulegnie zmianie gdyż
gothic 4 robiony jest na innym silniku graficznym od poprzedników więc będzie grafika
inna zobaczymy czy to wyjdzie na plus czy minus.

Oby ten silnik graficzny był podobny do G2 czy G1... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 21:35, Ecko09 napisał:

Za kilka dni czegoś sie dowiemy. Na Games Convention będzie zarówno Gothic 4 jak i dodatek
do Gothica 3.

?! Tak !?
Nie wiedziałem, szkoda, że nie pojadę tam. :/
Miejmy nadzieję, że nt. dodatku do G3 będzie obszerna informacja i film...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 21:18, Kalejdoskop86 napisał:

Oby ten silnik graficzny był podobny do G2 czy G1... :)

Też bym tak chciał... jednak nie liczyłbym na to. W wywiadzie ze Spellbound zostało już podkreślone, że wymagania sprzętowe z przyczyn technicznych nie mogą zostać ograniczone. A co za tym idzie? Zupełnie nowa, lepsza grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja licze na WIELKĄ żeś! Miliardy litrów krwi!!! Tysiące ściety głów! Specjalne uderzenia takie jak przecięcie gostka na pół! Strażnicy w miastach tak jak w Fable. Tylko że po zabiciu całej władzy miasta można będzie zrobic żeś na ludziach! No i punkty bycia dobrym i złym tak jak w Fable. Grafika taka żeby mi na kompa weszła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 10:52, łidżet napisał:

A ja licze na WIELKĄ żeś! Miliardy litrów krwi!!! Tysiące ściety głów! Specjalne uderzenia
takie jak przecięcie gostka na pół!

W sumie też bym liczył na coś więcej niż po prostu uderzenie NPC mieczem i upadek na ziemię. W Gothic I i II wyglądało to beznadziejnie. W Gothic 3 trafiony śmiertelnie NPC po prostu zapadał się na ziemię lub odskakiwał, co też nie było szczytem realistyki walki w Gothic. Uważam, iż możliwość ścięcia poszczególnych partii ciała oraz poziom krwi dostosowany do siły cięcia i trafionego miejsca byłby w Gothic prawdziwym przełomem. Ogólnie mam nadzieję, że przy produkcji czwartej części autorzy przykują nieco więcej uwagi do systemu walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak się spisze nowa firma która robi Gothica4.Mam nadzieje ze pójdą śladami poprzednich części.Jestem wielkim fanem Gothica i mam nadzieje że wszystko będzie dobrze zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 10:41, sprite39 napisał:

Też bym tak chciał... jednak nie liczyłbym na to. W wywiadzie ze Spellbound zostało już
podkreślone, że wymagania sprzętowe z przyczyn technicznych nie mogą zostać ograniczone.
A co za tym idzie? Zupełnie nowa, lepsza grafika.

Prawda, jeszcze mówili, że gra wyjdzie, jak będzie zrobiona. Miejmy nadzieję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 11:42, Lukasaz napisał:

Ciekawe jak się spisze nowa firma która robi Gothica4.Mam nadzieje ze pójdą śladami poprzednich
części.Jestem wielkim fanem Gothica i mam nadzieje że wszystko będzie dobrze zrobione.


Nowego Gothic''a nie robi już Piranha Bytes tylko Spellbound więc nowej odsłony tej oczekiwanej przez nas gry nie będzie łączyło tyle ile Gothic''a 3 z poprzednimi częściami. Będzie inny bohater główny, na pewno inny klimat. Sądzę, że Spellbound zniszczy tę więź z tą serią. Nie chcę by Gothic''a 4 łączyło z poprzednimi częściami sagi tylko nazwa z czwóreczką u boku. I tak Gothic 4 stracił w moich oczach dużo ze względu na to, że robi go inna firma aniżeli Piranha Bytes. tak samo stracił jej wydawca JoWooD. Gothic to dziecko Piranha Bytes i zostało im odebrane ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie na GOLu zapowiedź Gothic 4 i jestem dość mocno zdegustowany brakiem profesjonalizmu autora.Opis gry , to prawie hymn pochwalny i zapowiedź wielkiego hitu , ale w treści zapowiedzi nie ma nic , co usprawiedliwia tak wielki entuzjazm.Cały tekst traktuje praktycznie tylko o jednym : o grafice.Oj , jakie piękne drzewa , a jaka kora na nich superancka , a jakie dopracowane twarze NPCów itp itd. O samym gameplayu , czyli najważniejszym czynniku , nie ma nic , o fabule też , więc skąd te pochwały? Czy autor przegapił całe mrowie pięknie wyglądających gier , będących jednocześnie mało grywalnym badziewiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi za to zapowiedź Gothica 4 na GOLu bardzo się podobała. Rzeczywiście nie było żadnych szczegółów dotyczących fabuły, jednak zapewne nic na razie w tej kwestii nie ujawniono, to i nie było o czym pisać. Za to pokazano wspaniałą grafikę oraz niesamowite efekty pogodowe (strumyki wody i kałuże powstające podczas deszczu, a po nim stopniowo znikające). Co prawda nie to jest najważniejsze, ale należy się cieszyć, że chociaż oprawa video stoi na bardzo wysokim poziomie. A jak będzie z fabułą, to się dopiero przekonamy. Tak czy siak, trzymam kciuki za tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to pokazano wspaniałą grafikę oraz niesamowite efekty

Dnia 23.08.2008 o 12:00, Mr Black napisał:

pogodowe (strumyki wody i kałuże powstające podczas deszczu, a po nim stopniowo znikające).
Co prawda nie to jest najważniejsze, ale należy się cieszyć, że chociaż oprawa video
stoi na bardzo wysokim poziomie.


Wcale się z tego na razie nie cieszę , bo może się okazać , że aby to wszystko zobaczyć , będziemy potrzebować sprzętu z 2 topowymi grafikami.Poza tym , pojawiające sie kałuże dobrze wyglądają w opisach , a podczas rozgrywki szybko sie znudzą i wtedy zacznie rządzić gameplay , o którym wiadomo...dokładnie nic.Nie wiem , co wyjdzie z tej gry , oby było jak najlepiej , jednak pisanie samych pochwał na podstawie tylko wyglądu , jest niewiele warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wymagań - niekoniecznie muszą być takie wysokie. W końcu gra powstaje także na Xboxa 360, a jego moc jest w obecnych czasach - powiedzmy sobie szczerze - dosyć przeciętna (karta graficzna Xpudła ma wydajność GF7800...). Tak więc nie martwiłbym się tym zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 12:46, wdowiakm napisał:

> Ciekawe jak się spisze nowa firma która robi Gothica4.Mam nadzieje ze pójdą śladami
poprzednich
> części.Jestem wielkim fanem Gothica i mam nadzieje że wszystko będzie dobrze zrobione.


Nowego Gothic''a nie robi już Piranha Bytes tylko Spellbound więc nowej odsłony tej oczekiwanej
przez nas gry nie będzie łączyło tyle ile Gothic''a 3 z poprzednimi częściami. Będzie
inny bohater główny, na pewno inny klimat. Sądzę, że Spellbound zniszczy tę więź z tą
serią. Nie chcę by Gothic''a 4 łączyło z poprzednimi częściami sagi tylko nazwa z czwóreczką
u boku. I tak Gothic 4 stracił w moich oczach dużo ze względu na to, że robi go inna
firma aniżeli Piranha Bytes. tak samo stracił jej wydawca JoWooD. Gothic to dziecko Piranha
Bytes i zostało im odebrane ;/

Piranha Bytes robi nową grę Risen.Ma to być również RPG.Być może to nadzieja dla fanów Piranha Bytes.Ja czekam z ciekawością na tą produkcje.Jest już pierwszy trailer tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 11:44, KrzychW napisał:



Przecież na GC był pokazany tylko specjalnie stworzony na te targi teren. Nie można spodziewać się pokazania kilku questów czy walki i tym podobnych w momencie kiedy nie są one jeszcze ukończone nawet w głowach twórców :). Póki co stworzono tylko podstawy do utworzenia wspaniałego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co stworzono tylko podstawy do utworzenia

Dnia 24.08.2008 o 14:38, Dincooo napisał:

wspaniałego świata.


Dlatego też nie twierdzę , że ukończona gra będzie słaba.Jako fan Gothica , mam nadzieję , iż będzie odwrotnie.Skrytykowałem tylko hymny pochwalne na temat wyglądu gry , ponieważ zbyt często w ostatnich latach słyszymy o cudownej grafice , odwzorowywaniu zmian pogody , superanckim świetle , mimice twarzy itp , a potem się okazuje , iż po pierwsze , wcale nie jest tak różowo , a po drugie i najważniejsze , te wszystkie elementy to tylko ciekawostki , które nie mogą zastąpić porządnego gamepalya.Nie kałuże , nie podnoszenie i opadanie wody w strumieniu(chociaż to ciekawy pomysł) , nie świetnie wyglądająca roślinność , zadecydują o tym , czy Gothic 4 uznamy za udaną grę , więc pisanina o czekającym nas przeboju na podstawie tylko wyglądu , jest zdecydowanie przedwczesna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować