Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

/ciach/

Zgadzam się w 100% z przedmówcą to samo boło w Gothicu 3, i nie dość że grafika jest ładna tylko terenów(bo postacie czy NPC to tragedia do tego paskudne zbroje) to nie ma fabuły i ciekawych zadań. Mam b. duży sceptycyzm do następcy G3 właśnie po wydaniu G3(o bugach nie wspomnę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 07:22, Bosper napisał:

/ciach/

Zgadzam się w 100% z przedmówcą to samo boło w Gothicu 3, i nie dość że grafika jest
ładna tylko terenów(bo postacie czy NPC to tragedia do tego paskudne zbroje) to nie ma
fabuły i ciekawych zadań. Mam b. duży sceptycyzm do następcy G3 właśnie po wydaniu G3(o
bugach nie wspomnę).

Jednym słowem totalny nie wypał wyszedł z G3. Zadania ograniczają się do tego by polecieć tu i przynieść to. Idź do tego powiedz mu to. Idź zabij tego bo tak trzeba ... No wybaczcie. Bugi,bugi i jeszcze raz bugi. Tego tłumaczyć nie muszę. I te patche .. ludzie wydajcie grę normalnie to nie będzie trzeba patchy do niej. I za każdym razem gdy się wgrało patcha trzeba było zaczynać grę od nowa ... A co do G4 to moim zdaniem wyjdzie coś zupełnie odstającego od dotychczasowych części. Będzie to tak jakby zupełnie inny produkt. A połączony będzie z serią tylko nazwą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 11:49, Lukasaz napisał:

Piranha Bytes robi nową grę Risen.Ma to być również RPG.Być może to nadzieja dla fanów
Piranha Bytes.Ja czekam z ciekawością na tą produkcje.Jest już pierwszy trailer tej gry.


Wiem o tym, że Piranha Bytes robi nową grę o nazwie Risen wiem, również, że robi dodatek do gry Gothic 3. Jedyne o co się martwię i to bardzo to o Gothic 4 bo sądzę, że gry nie będzie już nic tak łączyło jak poprzednie części do siebie jedynie sam tytuł je połączy a to nie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Risen będzie (można tak powiedzieć) kolejna odsłoną gothica. Gracz znów wcieli sie w bezimiennego bohatera. Zachowane zostaną również wszytskie fajne rzeczy z serii Gothic. Gra również odbywać się będzie w średniowieczu, kiedy to magia i broń biała miałą największe swoje zastosowanie. Mam nadzieję tylko, że w risen lepiej zopytmalizują silnik graficzny, bo to co było w G3 to trudno nazwać silnikiem. Zamontowali raczej tam "wolność gry", że gra sama wybiera sobie konfigurację. A co do G4 to mam nadzieję, że stanie się konkurencją do zapowiadanego już Resin''a. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 09:04, Qbasmok007 napisał:

Tak, Risen będzie (można tak powiedzieć) kolejna odsłoną gothica. Gracz znów wcieli sie
w bezimiennego bohatera. Zachowane zostaną również wszytskie fajne patenty z serii Gothic.
Gra również odbywać się będzie w średniowieczu, kiedy to magia i broń biała miałą największe
swoje zastosowanie. Mam nadzieję tylko, że w risen lepiej zopytmalizują silnik graficzny,
bo to co było w G3 to trudno nazwać silnikiem. Zamontowali raczej tam "wolność gry",
że gra sama wybiera sobie konfigurację. A co do G4 to mam nadzieję, że stanie się konkurencją
do zapowiadanego już Resin''a. :)


[EDIT] - sory coś się zrypało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 01:13, Kalejdoskop86 napisał:

Bajerancko się zapowiada! Piękna ta gra będzie, kupuję w ciemno. :)


hmmm...czy bajerancko? a cóz jest na tym zwiastunie? jakas sylwetka niewyrażna na tle słońca, jakies logo tudzież te obracajace sie pierscienie...
moim zdnaiem tam nie ma nic co by ukazało jak gra z baaaaardzo grubsza ma wygladać ;)
to juz ze zwiastuna Risen można wiecej wywnioskowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam b. duży sceptycyzm do następcy G3 właśnie po wydaniu G3(o

Dnia 25.08.2008 o 07:22, Bosper napisał:

bugach nie wspomnę).


Optymistycznie podchodząc do tematu można powiedzieć , że na razie była mowa tylko o grafice dlatego , iż inne elementy gry są jeszcze za mało dopracowane , aby je publicznie prezentować.Niestety , bardziej prawdopodobny wydaje się fakt położenia przez twórców największego nacisku na wygląd gry.Wiadomo , każdy najchętniej pochwali się tym , co uważa za najbardziej udany kawałek swojej pracy.Nie twierdzę, że pozostałe elementy Gothic 4 zostały potraktowane po macoszemu , jednak te zachwyty nad grafiką i opowiadanie tylko o tym składniku gry , trochę niepokoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Jak narazie pozostaje granie od G1 do G2NK, gdyż reszta nie zasługuje na miano Gothic. Ja części 3-ciej nie skończyłem bo jest strasznie nudna(brak fabuły, ciekawych przedmiotów), zbugowana i pamięciożerna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 10:27, KrzychW napisał:

Optymistycznie podchodząc do tematu można powiedzieć , że na razie była mowa tylko o
grafice dlatego , iż inne elementy gry są jeszcze za mało dopracowane , aby je publicznie
prezentować.Niestety , bardziej prawdopodobny wydaje się fakt położenia przez twórców
największego nacisku na wygląd gry.Wiadomo , każdy najchętniej pochwali się tym , co
uważa za najbardziej udany kawałek swojej pracy.Nie twierdzę, że pozostałe elementy Gothic
4 zostały potraktowane po macoszemu , jednak te zachwyty nad grafiką i opowiadanie tylko
o tym składniku gry , trochę niepokoją.

Może na początku chcą dopracować i zajmują się praktycznie wyłącznie grafiką by potem przejść do fabuły itp. Chociaż już na temat inny niż grafika wiemy mało to ja wnioskuje to za porażkę ;] Zależy jak spellbound traktuje gry. Czy kładzie większy nacisk na grafikę (a z tego co widzimy to raczej tak .. ;/) czy też może jednak na fabułę i to by gracz był zadowolony z grywalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i to by gracz

Dnia 25.08.2008 o 10:48, mlynar911 napisał:

był zadowolony z grywalności?


Dotychczasowe gry Spellbound raczej nie były wielkimi przebojami , a na dodatek , nie robili do tej pory żadnych RPGów.To trochę niepokoi , chociaż nie wyklucza sukcesu.Gorzej , że chwalenie się grą , to jak na razie , gadanie o grafice , a nie o ciekawych rozwiązaniach pozwalających na świetną zabawę.
A co do gameplaya: gdyby Risen był robiony przez Blizzard , to pewnie grywalność byłaby na najwyższym poziomie.To chyba jedyny wydawca , który gameplay stawia zdecydowanie na pierwszym miejscu.I wychodzi mu to na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 10:42, Bosper napisał:

Ja części 3-ciej nie skończyłem bo jest strasznie nudna(brak fabuły, ciekawych przedmiotów),
zbugowana i pamięciożerna.


Ja zagrałem aż półtora raza.Przy pierwszym podejściu , w połowie musiałem przerwać , ponieważ okazało się , że w mojej grze brakuje całkiem sporo NPCów(kochany , dopracowany Gothic 3).Kolejne podejście co prawda skończyłem , jednak z pewnym zniecierpliwieniem i świadomością , że to koniec przygody z G3. Przy poprzednich częściach było zupełnie inaczej i do dziś do nich wracam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 11:38, 19Tsunami92 napisał:

wiadomo już coś o wymaganiach gothic IV??


Na to jeszcze chyba dużo za wcześnie.Pewnie ciągle optymalizują silnik gry , aby pomimo zapowiadanej świetnej grafiki , dało się pograć na normalnych sprzętach , a nie na takich z 5 kartami graficznymi.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 11:41, KrzychW napisał:

> wiadomo już coś o wymaganiach gothic IV??

Na to jeszcze chyba dużo za wcześnie.Pewnie ciągle optymalizują silnik gry , aby pomimo
zapowiadanej świetnej grafiki , dało się pograć na normalnych sprzętach , a nie na takich
z 5 kartami graficznymi.:-)


dzięki bardzo. no bo w sumie ten G3 to ma za duże wymagania jak na swoją jakość ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 08:54, mlynar911 napisał:

/ciach/

Zgadzam się, 3 była nudna, a fabuła niebyła zbyt ciekawa. Dla mnie najlepszą grą RPG jest Gothic. Już 2 część była gorsza. Za bardzo rozbudowali grę i nie do końca udało im się z fabułą. 3 była zbyt rozbudowana a zadania ograniczone. Coś czuję, że 4 będzie równie słaba co 3. Wątpię żeby jeszcze wyszło coś tak dobrego jak Gothic. Jedyną nadzieją jest Risen. Dla mnie w grze RPG liczy się fabuła i klimat a nie ilość itemów czy NPCów :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, ża na GC 2008 pokazany był trailer, w którym ukazano gameplaya. Postacie zrobione były na wzór Lestera (czy tam Laresa). Jest jakiś filmik z tego pokazu, bo na YT nie znalazłem? Były tylko napisy, w stylu "coming soon" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:35, Gumiś2 napisał:

Słyszałem, ża na GC 2008 pokazany był trailer, w którym ukazano gameplaya. Postacie zrobione
były na wzór Lestera (czy tam Laresa). Jest jakiś filmik z tego pokazu, bo na YT nie
znalazłem? Były tylko napisy, w stylu "coming soon" itp.


Jedyny trailer jaki znamy umieściłem w poście na poprzedniej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w grze RPG liczy się fabuła i klimat a nie ilość itemów czy NPCów

Ilość NPCów jest oczywiście istotna , jednak tak naprawdę tylko w przypadku , kiedy są to postacie w jakiś sposób związane z rozgrywką.Lepiej mieć do czynienia z kilkudziesięcioma zlecającymi questy , niż z tysiącem pałętającym się bez sensu po świecie gry.W grach RPG i tak najczęściej przebywamy "w terenie" , więc widok zaludnionych miast , to tylko dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować