Zaloguj się, aby obserwować  
Generalis_Calisius

Command & Conquer - Wszystkie części - Temat Ogólny

1156 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2005 o 23:39, Podpułkownik napisał:

Mam takie pytanie czy gra Command & Conquer: General + dodatek Zero Hour pójdzie na sprzęcie
Inter Celeron 1.1 GHz
265 RAM SDR
GeForce 2 MX 64mb


Owszem, pojdzie, jednak wysokiej rozdzielczosci oraz detali nie masz sie co spodziewac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że jak byłem mały to kochałem C&C Tiberiun Sun ! To jest świetna strategia. Wszyscy mówili że miała dużo błędów ale za to gryw był świetny. Czy można jeszcze gdzieś kupić Tiberiun Sun ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Tiberian Sun to grałem tylko w demo ale bardzo mi się spodobało. Ale ze wszystkich Command & Conquer to Red Alert był najlepszy, dla mnie Renegade był totalnym nie wypałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 02:26, Patryk R napisał:

Ale ze wszystkich
Command & Conquer to Red Alert był najlepszy


A Red Alert to jest ta pierwsza część ? Bo wiem że grałem w też w tą pierwszą ale nie pamiętam jak się nazywała.

Tiberiun Sun poprostu mnie oszołomiał, kochałem tą grę. To była pierwsza strategia w jaką grałem. Podobało mi się to że było kosmiczne i były wogóle inne surowce i w TS było baze mieć. Świetna gra, pograłbym sobie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2005 o 02:33, Grizzly. napisał:

A Red Alert to jest ta pierwsza część ? Bo wiem że grałem w też w tą pierwszą ale nie pamiętam
jak się nazywała.


Więc od początku Red Alert nie był pierwszym z serii Command & Conquer pierwsza gra nosiła ten sam tytuł czyli C & C. Red Alert to taka mini seria posiada dwie części i dodatki do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 02:20, Grizzly. napisał:

Pamiętam że jak byłem mały to kochałem C&C Tiberiun Sun ! To jest świetna strategia. Wszyscy
mówili że miała dużo błędów ale za to gryw był świetny. Czy można jeszcze gdzieś kupić Tiberiun
Sun ?


Witam. Można kupić orginał Tiberiun Sun na stronie www.inbook.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czemu zamiast wyświetląc mi tekstury tak jak w pierwszym screenie wyświetla mi sie czarny podkład widoczny na drugim screenie ??
Chcę jeszcze dodać że podczas rozgrywki tekstury mi "skaczą" na czarno i biało (rysunek 3 i 4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 21:37, Podpułkownik napisał:

Mam pytanie czemu zamiast wyświetląc mi tekstury tak jak w pierwszym screenie wyświetla mi
sie czarny podkład widoczny na drugim screenie ??
Chcę jeszcze dodać że podczas rozgrywki tekstury mi "skaczą" na czarno i biało (rysunek 3
i 4)

potrzebne ci są nowe sterowniki do karty grafiki milaem podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Red Alert (1) jest najlepszy. Świetnie pomyślane misje, fabuła, jednostki (zwłaszcza w dodatkach). No i skirmish wymiatał. Dwójka już nie była tak fajna, Tiberian zaś trochę mnie zawiódł. Ta grafika, taka trochę... jednostki za bardzo "odstawały" od tła, terenu. I roboty, wolę zdecydowanie czołgi chociaż Mammoth mk.2 był całkiem fajny. no i ghost stealker wymiatał...taaak. Ale Wołkow i pies Chickoj (nie mam pojęcia jak się to pisało) i tesla tanki i wybuchowe ciężarówki... miodzio. Red Alert będzie zawsze mile wspominany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie NAJlepszego RTSa na siec to tylko Red Alert 1. Rozrywka po prostu na maxa! Teraz wlasnie z kolegami gramy w 3 osoby po LANie. Zabawa najlepsza.
Zadna inna strategia nie jest tak dynamiczna. Takie Generalsy: dluza sie, wszystko sie wolno dzieje (tak "realnie", ale to GRA a nie rzeczywistosc), i w ogole bez polotu.
W RA kazdy budynek i jednostka na ekranie naprawde sie rozni, widac co jest co. A w tych nowszych grach? Takie to 3D wszystko, jednostki niby inne, ale jednak bardzo podobne.
W RA jak ktos jest czerwony to jest czerwony! Czolgi ma czerwone, a jak zielone to zielone. A teraz? Teraz wszysko jest khaki przez co nie wiadomo za bardzo kto kogo i za co atakuje.
Albo paczki w RA... cos cudownego! Dwoch sie bije, jeden przegrywa, ale zostaje mu pare jednostek, i leci szuka paczki na mapie, i jak znajdzie to znowu ma construction yard i moze budowac baze, a pozostali gracze albo go rozwala do konca, albo dadza mu sie rozbudowac i znowu gra sie zageszcza... Ludzie, po prostu sprobojcie, gra jest po prostu SWIETNA.
I w RA budynki sa naprawde waznie - jak stracisz radar to nic nie widzisz, ale kompletnie. A w nowych? Niby mapki nie ma, ale i tak wszystko widac... Albo w RA najwazniejszy jest Construction Yard - jak go stracisz to masz problem. Trzeba chronic. W innych grach to te budynki to sa, ale jak cos stracisz to w ogole nie widzisz, nic sie strasznego nie dzieje.
Inna swietna sprawa - gra jest szybka, budynki sie buduja w kilka sekund. Po co czekac, np. na PIERWSZA elektrownie ponad 30 sekund jak to jest w Generalsach? Po co? Siedzisz i czekasz.. nuuuuda.
Ktos powie, ze w RA gra polega na "rush-owaniu". Nie do konca. Po prostu walki tocza sie przy wiekszej liczbie jednostek. 50 to standard. I jest naprawde super. Cos sie dzieje. Ale wrog tez ma 50 czolgow, albo ma sporo wiezyczek. Jak sie ma duzo fabryk czolgow, to czolg sie buduje 2 sekundy. I to sie nazywa dynamika gry! Naprawde, to trzeba samemu zagrac i zobaczyc, ze to jest to.
Porownam znowu do Generalsow: tam jednostki sie buduja strasznie wolno i maja za duza sile razenia. Budujesz kilka(nascie), czasu minelo tyle, ze mogles isc na herbate, atak... i wrog strzelil jedna takieta i czolgow nie masz. Budowa od nowa. I znowu herbata. W ogole tam jest wszystko powoli. Jednostki jezdza "realnie" czyli taki czolg - jedzie wolno. A w RA, ze tak powiem, zapieprza taki czolg. Grzeje ze 100 na godzine. Ale mowie, cos sie dzieje, gra sie swietnie.

POLECAM WSZYSTKIM RA NA SIEC. Najlepiej po LANie.

Jest patch i RA 1 dziala na WinXP na siec. Szkoda, ze nie dziala C&C 1 na siec pod WinXP :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Mlodym.

Zapomnialem dodac, ze w RA i C&C1 MUZYKA byla genialna. Po prostu GENIALNA. Sluchac i grac to jest nieziemska przyjemnosc. Frank Klepacki rzadzi na wszystkich frontach.
Chce tu powiedziec, ze po RA 1 EA przejelo Westwood... i powstal TS, RA2, Generals (co ma wspolnego z C&C? nazwe i NIC wiecej)... To jest tez jeden z powodow, dla ktorych nienawidze EA - poczawszy od C&C: TS seria poszla na dno.

Bardzo bym chcial, by powstala kontynuacja C&C, z Kanem w roli glownej, ale... nie przez EA robiona gra! Oni znowu spartola wszystko. Tylko filmii zrobia swietne (tak wtlocza kase), ale ja chce grywalnosc a nie filmiki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh widze ze myslisz zupelnie jak ja :) Jedyneczka gdy bylo GDI I NOD pod wodzą Kane`a miodzio :))))) a sciezke dzwiekowa mam scaingieta cala plyte ;d

A propo kontynuacji to pewnie juz tego nie bedzie, ale ekipa z Westwood odpowiedzialna za c&c zrobila nowe star warsy rts`a. Wiadomo ze to bedzie co innego no bo jak porownywac c7c do gwiezdnych wojen :) ale tez moze byc laddne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

red alert 2 to była fajna fra. to był mój pierwszy rts który przeszłem i ogólnie rzecz biorąc żadna gra c c&c nie miała takich misji jak ta gra. pod względem misji najbardziej zawidłoem sie na generalsach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez uważam że Red Alert 1 to najlepsza część serii.

Muzyka panowie!!! MUZYKA! Stwarzała w Red Alercie taki klimat że aż chciało sie walczyc. W kolejnych częściach to jakieś pomyje z niej zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że ten temat powstał z okazji wydania "Command & Conquer: The First Decade" - pakietu wszystkich wydanych do tej pory gier spod znaku C&C ;P. Dla przypomnienia:
Command & Conquer
Command & Conquer: The Covert Operations
Command & Conquer - Red Alert
Command & Conquer - Red Alert: Counterstrike
Command & Conquer - Red Alert: The Aftermath
Command & Conquer - Tiberian Sun
Command & Conquer - Tiberian Sun: Firestorm
Command & Conquer - Red Alert 2
Command & Conquer - Red Alert 2: Yuri’s Revenge
Command & Conquer - Renegade
Command & Conquer - Generals
Command & Conquer - Generals: Zero Hour
Tylko cena tego zestawiku jest niezbyt ciekawa (119 - 139 PLN), choć z drugiej strony, gdyby np. Blizzard wypuścił wszystkie gry z serii Warcraft, to na pewno taki pakiecik tańszy by nie był ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 17:37, Lucas01 napisał:

Red Alert 2 jest super ale misje sa za łatwe.


a grałeś w misje dodatkowe yuri`s revange". tam misje sa juz troszke trudniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować