Zaloguj się, aby obserwować  
Soresu

"A mogło być tak pięknie..." - czyli temat o grach które przy większym dopracowaniu miałyby szansę stać się hitam...

185 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2007 o 21:41, Konował napisał:

Nie rozumiem takich ludzi jak Wy Qubli i Olomax. Przecież są moderatorzy jeżeli Oni uznają
że temat jest dublem to go zamkną. Przestańcie spamować.


Muszą się jakoś dowartościować jak ich biją w szkole i pod blokiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 11:05, JackXP napisał:


3. Nie wiem czy mogę to powiedzieć, ale GTA IV. Na razie prognozy nie są zbyt obiecujące.
Szczegóły, na moim Gramsajcie.


Z prognozy to nawet Crysis jest drętwy i tylko przedstawi nową grafikę. Ty się czepiasz tego, że coś ci nie pasuje w tym co ma być, a tu piszemy o tym co zostało zepsute/odebrało klimat itp. itd. To są 2 odrębne rzeczy, bo w 1 przypadku to jest twoje zdanie, ale każdy ma inny gust, a w 2 przypadku jak się coś skopie to i jedna i druga strona to widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 10:56, Dermi napisał:

Serio? Bo zgodnie z informacjami, jakie podają na swojej stronie (team-gizka.org), praca ciągle
trwa i doszli już do stadium 0.8beta1. Aktualnie zostały im do rozwiązania 24 problemy z 818
wykrytych :) Zresztą przebieg prac można śledzić też na mantis.team-gizka.org, gdzie są podawane
wszystkie napotkane błędy oraz ew. rozwiązania tychże.


Tak mi się wydaje, gdyż jakoś od wielu miesięcy nie dawali znaku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jak dla mnie Parkan 2 - gdyby w tej galaktyce żyły ludzie, a nie tylko roboty i gdyby misje były bardziej zróżnicowane na pewno byłby hit! A tak - jedynie bardzo dobra gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ja powiem, że... Beyond Good & Evil - gdyby ludzie od marketingu się nie lenili gra miałaby dobrą reklamę i tym samym co najmniej 5x większą sprzedaż... :)
Drugi typ to: Terrorist Takedown: Wojna w Kolumbii - całkiem ładna grafika, dobra muzyka i duży potencjał na dobrą grę taktyczną, niestety twórcy woleli zrobić z tego bezmózgą strzelaninę, gdzie przeciwnicy też nie grzeszą inteligencją...
Cold War - jak na skradankę - niewygodne sterowanie, ale dużo fajnych pomysłów i bardzo dobra fabuła sprawiły, że przymknąłem oko na bezmózgich przeciwników i wspomniane sterowanie - gdyby nie to - to byłby hit.
Pilot Down: Behind Enemy Lines - kolejna gra obfitująca w bardzo fajne pomysły, jak konieczność jedzenia, lub ogrzania się w ognisku by nie zamarznąć, przeżyć i uciec przez wrogiem - niestety brak umiejętności twórców sprawił, że wyszło z tego badziewie, a mogło być tak pięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Titan Quest zapowiadał się dobrze i jest to bardzo fajna gra ale mało osób ją przyjęło bo mówią że zrobili grę bardzo podobną do kultowego Diablo dlatego Titan Quest zszedł na drugi plan a mi wydaje się że jest to bardzo ciekawa gra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla zapowiadał się bardzo ciekawie , niestety wycieli z niego pół wspaniałej rozgrywki oraz dali gorsze bronie niż w wersji beta , oraz po jaką cholerę dali Dx 8 na oświetlenie statyczne ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 14:29, Hopeless napisał:


Tak mi się wydaje, gdyż jakoś od wielu miesięcy nie dawali znaku życia.

Nie jest tak źle - ostatni link typu "Work in progress" pochodzi z 3 kwietnia (bieżącego roku), a ostatni wpis w mantisie jest sprzed niecałego tygodnia. IMHO chłopaki cały czas działają i trzymam za nich kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TAk tak i ja tu oczywiscie przypomne wam sytuacje o Super zapowiadajacym sie Gothicu 3 ktory jak wiekszosc z was wie kompletnie sie nie udal ale przy drobniejszych a moze i wiekszych dopracowaniach byla by to gra sezonu nom ale tak to cuz nic nie poradzimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według wielu Gothic 3 jest wielkim hitem, ale według mnie jest to porażka. Jestem fanem poprzednich części, ale trójki nie mogę po prostu znieść. Żeby można było rozmawiać z każdą postacią jak w dwójce i jedynce. Fabuła jest bardzo słaba. W jedynce była perfekcyjna, a tu bardziej nastawiono się na rzeź orków i ludzi w miastach (bądź tylko ludzi...). No i bugi... Wielokrotnie widać ludzi niby martwych, a stojących lub "opierających się" i ścianę. Czasem też "wpadają" w ścianę. Bugi w tej grze to katastrofa, trochę teraz żałuję pieniędzy wydanych na tą grę. No i łatwość zabijania orków... Można samemu zabić nawet 10 orków jak nie więcej. Trudniej jest dopiero jak gdzieś jest jakiś szaman... Gdyby zrobili tą grę porządnie... No i te wymagania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dodam parę tytułów, które mogłyby o wiele lepsze :)

F.E.A.R - na pewno ta gra: niby wszystko jest ładnie i pięknie, jest świetna zaskakująca animacja przeciwników, wiele przerażających scen, jednak na dłuzszą metę strasznie dłuząca się gra (ile tak można po biurowcach latać?!) o beznadziejnie nudnym designie leveli, z bardzo niedopracowanym enginem (sorki, ale widziałem jak ta gra wygląda na full detalach i nie dość, że HL2 czy Dooma 3 na pewno nie bije, to jeszcze chodzi o wiele wiele gorzej... chociaż trzeba przyznać na korzyść wspomnianą animację i inteligencję wroga) i fabułą, która po prostu rozczarowuja, niczego konkretnego się nie dowiadujemy, nawet kończąc dodatek (Extraction Point - jeszcze gorszy niż podstawka, poparte wieloma opiniami innych), który pozostawia jedynie więcej pytań niż odpowiedzi. I na co było się tak starać z fabułą, skoro i tak pewnie wielu całkowicie ją olało i skupiło się na wyrzynaniu przeciwników? :)

The Elder Scrolls IV: Oblivion - daruje sobie dłuższy komentarz, zbyt wiele na ten temat już napisałem, wspomnę tylko o tym, że ta gra dla mnie stanowi już tylko wyłącznie benchmark dla nowych komputerów... Nie ma w niej za grosz klimatu, ciekawej fabuły, brak cech najważniejszych dla RPG (jakie stanowią: odgrywanie roli, nieliniowa fabuła i wpływ na nią, różne opcje dialogowe itd) i świat gry - choć ogromny, to jednak po dłuższym czasie po prostu mija ochota na jego dokładne zwiedzanie (bo i po co? w tej grze praktycznie nie ma czegoś takiego jak unikalne obszary czy przedmioty do zdobycia!)...

Neverwinter Nights - miało wyznaczać nową granicę cRPG, tymczasem IMO raczej ją tylko bardziej zatarło, pozostawiając stare dobre dwu-wymiarowe rolpleye na podium. Dlaczego mimo wszystko ta gra osiągnęła sukces w sprzedaży? Proste - wystarczy zatrudnić świetnych art-designerów (portrety w tej grze, oraz tapety promujące grę to prawdziwe arcydziełka), znanego kompozytora muzycznego (Jeremy Soule''a, który notabene nie popisał się za bardzo przy NWN...), system gry oparty o Dungeons&Dragons i wreszcie trójwymiarową grafikę... grafikę bez polotu... Podróżując po świecie NWN mamy wrażenie jakbyśmy uczestniczyli w fantastycznej wersji filmu "Tron", gdzie wszystko jest takie kwadratowe, nie realnie nie proporcjonalne (pamiętacie te malutkie z zewnątrz karczmy, które po wejściu okazały się przynajmniej kilka razy większe? :) i po prostu męczące oczy (nieciekawa kolorystyka, brak jakichś ciekawie zaprojektowanych lokacji). Żenada.

Legaicy of Kain: Soul Reaver 2 - perfidny przykład jak kompletnie spieprzyć doskonałą grę i świetnie zapowiadającą się markę. Najpierw znacznie upraszczając system walki (po co???), potem zalewając gracza całymi armiami wrogów (chyba tylko po to żeby jeszcze bardziej zirytować graczy nowym systemem walki) i wreszcie na końcu znacznie skracając grę, wiele z niej wycinając przed premierą. Wyobraźcie sobie pierwszego Soul Reavera bez tych wszystkich dodatkowych, ukrytych, dużych lokacji, bez klimatycznej muzyczki, ciekawej fabuły i dużych rozmiarów świata, w którym nie trzeba zabijać tuzinów przeciwników aby gdziekolwiek się dostać. Tego wszystko nie znajdziecie w drugiej części...

PS. Swoją drogą ciekawy temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 15:29, Dermi napisał:

Nie jest tak źle - ostatni link typu "Work in progress" pochodzi z 3 kwietnia (bieżącego roku),
a ostatni wpis w mantisie jest sprzed niecałego tygodnia. IMHO chłopaki cały czas działają
i trzymam za nich kciuki :)


No, chyba że... Skoro tak, to miło, że jeszcze się nie poddali. Trochę tylko szkoda, że prace trwają już tak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 16:01, Sth`Devilish napisał:

Legaicy of Kain: Soul Reaver 2 - perfidny przykład jak kompletnie spieprzyć doskonałą
grę i /.../


Tu się akurat nie zgodzę - moim zdaniem, muzyka w większości przypadków (poza Ozar Midrashim i motywem spotkań z Kainem) lepsza, fabuła też (w gruncie rzeczy *cała* gra to tylko jeden dłużący się pościg za Kainem i starcia z braćmi, zaledwie parę zwrotów akcji), system walki w obu grach jest ok, a walki w SR2 jest raczej *mniej*, niż w SR1. A że gra jest krótsza? Cóż, moim zdaniem to SR1 był wydłużony mocno na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 18:21, Hopeless napisał:

No, chyba że... Skoro tak, to miło, że jeszcze się nie poddali. Trochę tylko szkoda, że prace
trwają już tak długo.


A słyszałeś o takiej gierce jak Duke Nukem Forever - gra jest w fazie tworzenia blisko dziesięć lat...A jej głównym konkurentem był Prey z którego jrdnak całkiem, całkiem dobra gra wyszła, tylko jak to ktoś wcześniej napisał: "gra na dwa wieczory", niby tyle czasu mieli na odpicowanie tytułu a jednak i tak się nie wysilili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scarface: Czlowiek z Blizną
Just Cause <---- Czyba najbardziej, zapowiadał sie nazbyt dobrze, aby stać się hitem. I co wyszło??? Wiadro plastikowe po 18 złotych. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 18:33, RRohen napisał:

Mogli by dopracować Fable : Zapomniane Opowieści, chociaż troszkę.


Tu się z tobą zgodze, jednak Fable: Zapomniane opowieście to gra która mimo wszystkich swoich błędów przyciągneła do siebie mase ludzi. No a pomyśl sobie co by było jakby o wiele bardziej się postarali...
Albo Bus Driver: gra na którą wielu ludzi czekało, w jakimś sensie spełniająca część marzeń z dzieciństwa...Tylko jakie dzicko wyobrażało sobie siedzeniea za kierowcą autobusy za tak nudne. Gierka miała potencjał który jednak został zaprzepaszczony przez ludzi którzy tą grę stworzyli (tzw. to nie ich wina, po prostu znaleźli się w nie odpowienim miejscu, w nie odpowienim czasie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 18:33, RRohen napisał:

Mogli by dopracować Fable : Zapomniane Opowieści, chociaż troszkę.


Ja tam nie nażekałem. Chociaż czasa mi wkużało mnie że tylko mój bohater ma normalną dłoń a cienie są kwadratowe nawet na najwyższych ustawieniach!!!

MAM NADZIEJE ŻE 2 CZĘŚĆ BĘDIE LEPSIEJSZA I BARDSZIEJ DOPRACOWANA... i że musyki nie zmienią...

P.S.
Wie ktoś gdzię mogę te ścieszkę dźwiękową dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować