Zaloguj się, aby obserwować  
Bodzio-11

Nightwish

273 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2007 o 20:02, Ćpunek01 napisał:

Nareszcie mam "Dark Passion Play" ^^ Musze powiedzieć, że krążek wydaje mi się dużo lepszy
od "Once", choć bez Tarji jest już inny klimat. Mile mnie zaskoczyła obecność wokalu Marco
Hietala w całkiem sporej ilości utworów. Może to właśnie dzięki temu album wydał mi się lepszy...
tak czy inaczej warto kupić - o ile trawisz metal z nutką symfonii. Głębsze przemyślenia dotyczące
tego albumu napiszę na swoim gramsajcie po weekendzie, chciałbym wcześniej posłuchać jeszcze
kilka(naście) razy wszystkie utwory.

Tobie sie podoba a mi nie bardzo :D !! Ja to wole Highten Hopens i tyle :D !! Wkońcu Highten Hopens to moja pierwsza płyta Nightwisha !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 13:35, Azreix napisał:

Wybiera się ktoś w lutym do Krakowa na Nightwisha?


Chętnie bym się wybrał, ale że gdzieś w tym czasie będę miał sesję to czarno to widzę :/

---> Bodzio11q: Chodzi Ci o Highest Hopes? To składanka jest, czyli z tego wynika, że lubisz po trochu wszystkie płyty przed DPP :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 13:35, Azreix napisał:

Wybiera się ktoś w lutym do Krakowa na Nightwisha?

Ja bym chętnie się tam wybrał, ale musiałbym skołować jakiś fajny skład...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 13:35, Azreix napisał:

Wybiera się ktoś w lutym do Krakowa na Nightwisha?

Ja jadę na 90%, tylko staruszków trzeba zapewnić ,że nie będzie dragów :P

btw - ostatnio w sklepie znalazłam Dark Passion. Chętnie bym kupiła ,ale cena odstrasza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba mozna by bylo sie banda zbic do Cracovia ];) Ma ktos jakis link o szczegolach na ten koncert? I jeszczec link do biletow ( nienawidze zamawiania biletow :/).... Z gory dzieki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 13:35, Azreix napisał:

Wybiera się ktoś w lutym do Krakowa na Nightwisha?

Ja raczej nie !! Buda albo coś :/ . Starsi mi nie pozwolą :/
jakoktochce -------> Nawet fajne piosenki lubisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie piosenki z "Dark Passion Play" są super. W "Once" najgorsze były utwory od 5 do 8. Reszta była nawet bardzo fajna. W DPP jest inaczej: wszystkie piosenki trzymają bardzo wysoki poziom, i moim zdaniem płyta jest warta swojej (wysokiej) ceny. Tak czy inaczej teraz jestem pewien - wybór Anette Olzen na nową wokalistę to świetne wyjście. Teraz od Nightwish''a bije świeżością... wspaniałą świeżością, dzięki której Nightwish wkroczył w nowy wymiar jakości. Oczywiście są na książeczce zapisane teksty utworów, więc można sobie pośpiewać, jak ktoś ma edycję limitowaną z wersją instrumentalną na drugiej płytce CD (ja mam to szczęście, ale nie zamierzam śpiewać :P ).

Dodatkowo przeżywam dziwne uczucie... nie mam ochoty ani trochę powracać do starczysz piosenek NW z Tarją. Może to chwilowe zauroczenie jakością DPP... nie wiem.
Tak czy inaczej: w chwili obecnej NW jest lepszy, niż wcześniej. To taka moja subiektywna ocena nowego albumu tego zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 17:36, Ćpunek01 napisał:

Wszystkie piosenki z "Dark Passion Play" są super. W "Once" najgorsze były utwory od 5 do 8.
Reszta była nawet bardzo fajna. W DPP jest inaczej: wszystkie piosenki trzymają bardzo wysoki
poziom, i moim zdaniem płyta jest warta swojej (wysokiej) ceny.

Heh...ja tam wole Once :) . Pozatym śpiew nowej wokalistki nie bardzo mi się podoba !!!!!!
Tak czy inaczej teraz jestem

Dnia 14.10.2007 o 17:36, Ćpunek01 napisał:

pewien - wybór Anette Olzen na nową wokalistę to świetne wyjście. Teraz od Nightwish''a bije
świeżością... wspaniałą świeżością, dzięki której Nightwish wkroczył w nowy wymiar jakości.
Oczywiście są na książeczce zapisane teksty utworów, więc można sobie pośpiewać, jak ktoś ma
edycję limitowaną z wersją instrumentalną na drugiej płytce CD (ja mam to szczęście, ale nie
zamierzam śpiewać :P ).
Nie podzielam twojego zdania . Anette nie specjalizuje się w śpiewaniu szybkich kawałków !!!!
Dodatkowo przeżywam dziwne uczucie... nie mam ochoty ani trochę powracać do starczysz piosenek
NW z Tarją. Może to chwilowe zauroczenie jakością DPP... nie wiem.

Pewnoe przez to że Tarja jest lepsza niż Anette !!!!!

Dnia 14.10.2007 o 17:36, Ćpunek01 napisał:

Tak czy inaczej: w chwili obecnej NW jest lepszy, niż wcześniej. To taka moja subiektywna
ocena nowego albumu tego zespołu.

Tarjo wróć !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2007 o 20:21, Bodzio11q napisał:

Pewnoe przez to że Tarja jest lepsza niż Anette !!!!!

To Twoje zdanie a to, czy jest lepsza, to już kwestia gustu. Według mnie bardziej miłym dla ucha jest śpiew Anette.

Dnia 16.10.2007 o 20:21, Bodzio11q napisał:

Tarjo wróć !!!!

Niewiedza?? Tarja nie odeszła, tylko wszyscy członkowie zespołu ją wywalili. Nie chcą jej, więc nie będzie u nich śpiewała.
Aha: Oto wyniki sprzedaży Dark Passion Play skopiowane ze strony nightwish.com:

In addition to the double-platinum award in Finland, "Dark Passion Play" has been certified gold four times already:

Gold in Germany (more than 100.000 units sold)
Gold in Switzerland (more than 15.000 units sold)
Gold in Austria (more than 10.000 units sold)
Gold in Poland (more than 10.000 units sold)


Congratulations, Nightwish!

No cóż... podwójna platyna w Finlandii była do przewidzenia, ale podoba mi się złota płyta w Polsce :D Szkoda tylko, że u nas stosunkowo łatwo zdobyć ten status (przez piractwo...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2007 o 20:35, Ćpunek01 napisał:

No cóż... podwójna platyna w Finlandii była do przewidzenia, ale podoba mi się złota płyta
w Polsce :D Szkoda tylko, że u nas stosunkowo łatwo zdobyć ten status (przez piractwo...).


Czy ja wiem czy łatwo... powiedziałbym raczej, że jest na odwrót, tzn. ciężko u nas zdobyć status złotej płyty - właśnie przez piractwo. Bo przecież im więcej ludzi kupi pirata, tym mniej będzie sprzedanych płyt oryginalnych, a im mniej sprzedanych płyt oryginalnych tym trudniej zdobyć złoto/platynę :)

A tak w ogóle "Dark Passion Play" jest tak pięknie wydane (piszę o wersji z 2 CD, w podwójnym digipacku), że w życiu do głowy by mi nie przyszło kupić jej piracką wersję :) (Pominąwszy to że ja w ogóle nie kupuję piratów, bo są be i tyle :PPP)

A, jeszcze jedno - co do głosu wokalistki pozwolę sobie poprzeć Ciebie - mi również bardziej do gustu przypadł głos Anette ;) Polecam wszystkim zwłaszcza posłuchanie "For The Heart I Once Had", "Meadows Of Heaven" i balladki "Eva" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 00:01, Yorguś napisał:

A, jeszcze jedno - co do głosu wokalistki pozwolę sobie poprzeć Ciebie - mi również bardziej
do gustu przypadł głos Anette ;) Polecam wszystkim zwłaszcza posłuchanie "For The Heart I Once
Had", "Meadows Of Heaven" i balladki "Eva" :)


Coz...FTHIOH to najbardziej popowy kawalek na DPP...Meadows jest sliczne muzycznie...Eva to balladka - w tych Anette spisuje sie poprawnie, jednak juz w szybszych kawalkach rzezi strasznie.

No i polecam posluchac starych kawalkow wykonywanych przez Anette -> youtube "anette live nightwish " i sortowanie po dacie dodania. To co zrobila z She Is My Sin mnie zalamalo, to moj ulbiony kawalek NW a to jest zenada jak Ona to wykonala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 00:12, Kamiloos napisał:

(...) No i polecam posluchac starych kawalkow wykonywanych przez Anette -> youtube "anette live
nightwish " i sortowanie po dacie dodania. To co zrobila z She Is My Sin mnie zalamalo, to
moj ulbiony kawalek NW a to jest zenada jak Ona to wykonala :/


Ano właśnie sobie obejrzałem, zarówno wersję z Izraela (tutaj trochę kiepska jakość filmiku) jak i Hamburga, i myślę że trochę przesadzasz... Choć z drugiej strony to Twoje zdanie, każdy ma inny gust - jak dla mnie wcale nie wypadła źle, więc raczej zdania nie zmienię :)

A tak już zupełnie odbiegając od meritum sprawy - uważam, że Anette jest też ładniejsza od Tarji, hehe ;))) Choć może się nie znam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować