Zaloguj się, aby obserwować  
Bodzio-11

Nightwish

273 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2007 o 00:01, Yorguś napisał:

> No cóż... podwójna platyna w Finlandii była do przewidzenia, ale podoba mi się złota płyta

> w Polsce :D Szkoda tylko, że u nas stosunkowo łatwo zdobyć ten status (przez piractwo...).


Czy ja wiem czy łatwo... powiedziałbym raczej, że jest na odwrót, tzn. ciężko u nas zdobyć
status złotej płyty - właśnie przez piractwo. Bo przecież im więcej ludzi kupi pirata, tym
mniej będzie sprzedanych płyt oryginalnych, a im mniej sprzedanych płyt oryginalnych tym trudniej
zdobyć złoto/platynę :)

A tak w ogóle "Dark Passion Play" jest tak pięknie wydane (piszę o wersji z 2 CD, w podwójnym
digipacku), że w życiu do głowy by mi nie przyszło kupić jej piracką wersję :) (Pominąwszy
to że ja w ogóle nie kupuję piratów, bo są be i tyle :PPP)

A, jeszcze jedno - co do głosu wokalistki pozwolę sobie poprzeć Ciebie - mi również bardziej
do gustu przypadł głos Anette ;) Polecam wszystkim zwłaszcza posłuchanie "For The Heart I Once
Had", "Meadows Of Heaven" i balladki "Eva" :)



Masz rację a o głosie to pisałem ja !!!!!! :) Highest Hopes to moja ulubiona płyta !!! DPP mi sę nie bardzo podoba ale sobie ją kupię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2007 o 00:01, Yorguś napisał:

> w Polsce :D Szkoda tylko, że u nas stosunkowo łatwo zdobyć ten status (przez piractwo...).


Czy ja wiem czy łatwo... powiedziałbym raczej, że jest na odwrót, tzn. ciężko u nas zdobyć
status złotej płyty - właśnie przez piractwo. Bo przecież im więcej ludzi kupi pirata, tym
mniej będzie sprzedanych płyt oryginalnych, a im mniej sprzedanych płyt oryginalnych tym trudniej
zdobyć złoto/platynę :)

Stosunkowo łatwo. Np. w Austrii sprzedano tyle płyt ile u nas, a w Niemczech to w ogóle 10x więcej... a państwo jest niewiele większe. O to mi chodzi ;)
***************************************
Kraju92

Mi ogólnie wszystkie się bardzo podobają, ale jeżeli miałbym wybierać... Chyba 7 Days To The Wolves. No ale wszystkie piosenki są przepiękne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto się wybiera na koncert w Krakowie???
Paru moich kumpli idzie bez względu na tą nową wokalistkę (Anette). Chociaż z tego co widziałem i słyszałem to Tarja byłą lepsza. Ta nowa trochę fałszuje na koncertach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 17:28, Ćpunek01 napisał:

Stosunkowo łatwo. Np. w Austrii sprzedano tyle płyt ile u nas, a w Niemczech to w ogóle 10x
więcej... a państwo jest niewiele większe. O to mi chodzi ;)


OK, ale wiesz chyba, że płyty sprzedane jako pirackie nie liczą się do statusu jaki zdobywa krążek? :) (Pytam tak tylko dla pewności, nie obraź się :P) A Polska czy tam Niemcy może i są porównywalnymi państwami pod pewnymi względami, ale na pewno nie pod względem skali piractwa :P Jak ktoś już kupi sobie pirata to wątpię żeby potem jeszcze chciał kupić oryginał, na czym niestety zespoły takie jak Nightwish tracą... Co nie zmienia faktu, że oczywiście zdobycie u nas złota za "Dark Passion Play" jest (sporym) sukcesem :)

Kraju92
Generalnie też podoba mi się cała płytka. No może do tych trzech piosenek, które już wymieniłem, dodałbym "The Poet And The Pendulum", "The Islander" i bardzo wpadającą w ucho "Last Of The Wilds". Ech, wiedziałem że odpowiedź na to pytanie skończy się na wymienieniu conajmniej połowy piosenek z albumu :PPP

Bodzio11q - tnij cytaty jakbyś mógł :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2007 o 20:04, Yorguś napisał:

OK, ale wiesz chyba, że płyty sprzedane jako pirackie nie liczą się do statusu jaki zdobywa
krążek? :) (Pytam tak tylko dla pewności, nie obraź się :P)

Oczywiście, że wiem. Nie bardzo rozumiem dlaczego pytasz... No ale mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś.
Metal-jestem - ja być może pojadę na ten koncert, bardzo mnie do niego ciągnie ;) Mam nadzieję, że poprawi swój wokal do koncertu... Tylko potrzebowałbym jakiegoś transportu. No ale do lutego na pewno coś się wymyśli :D

No i chciałem dodać, że Anette bardzo brzydko wyszła na zdjęciu otwierającym digipack... reszta składu jest OK, ale ona wygląda tak, jakby była o kilka lat starsza. Na szczęście pozostałe fotki są dużo lepsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 20:16, Ćpunek01 napisał:

Oczywiście, że wiem. Nie bardzo rozumiem dlaczego pytasz... No ale mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś.


Bo napisałeś że "stosunkowo łatwo" zdobyć u nas złotą płytę, z czym nie do końca się zgadzam :) Ale owszem, zrozumiałem co chciałeś powiedzieć.

Dnia 17.10.2007 o 20:16, Ćpunek01 napisał:

No i chciałem dodać, że Anette bardzo brzydko wyszła na zdjęciu otwierającym digipack... reszta
składu jest OK, ale ona wygląda tak, jakby była o kilka lat starsza.


Może miało być mrrrocznie i nie do końca wyszło? :P

Dnia 17.10.2007 o 20:16, Ćpunek01 napisał:

Na szczęście pozostałe fotki są dużo lepsze :D


Najładniejsza chyba jest ta z przedostatniej strony ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2007 o 20:23, Yorguś napisał:

Najładniejsza chyba jest ta z przedostatniej strony ;)))

Dokładnie :) Mogliby dać trochę więcej fotek samego zespołu, bo większość to grafiki dotyczące tekstów piosenek (chyba :P). Na szczęście nie żałuję kasy wydanej na płytę (a właściwie na dwie płyty...). A zauważyliście tą różnicę pomiędzy DPP oraz Once, a wcześniejszymi płytami? Wydaje mi się, że dwie ostatnie płyty to trochę inny styl... tak jakby bardziej magiczny ;) Ogólnie pasuje mi taka zmiana :D Mam nadzieję, że kolejna płyta będzie w podobnych "klimatach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 16:12, Kraju92 napisał:

Mnie najbardziej z nowej płyty podoba się piosenka Sahara. A wam która najbardziej się podoba?

Ja jeszcze nie mam nowej płyty !! Ale najbardziej podobał mi się singiel EVA który jest na płyce DPP
Yorguś----> Będę skracał albo je wymazywał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2007 o 15:11, Bodzio11q napisał:

Ja jeszcze nie mam nowej płyty !!

Skoro nie masz tej płyty, to jakim cudem może Ci się nie podobać? Słuchałeś u kumpla, który już ma? Wyjaśnij mi to, bo jeżeli nie masz tej płyty, to nie możesz oceniać jej oceniać... a to właśnie robiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 17:24, Ćpunek01 napisał:


> Ja jeszcze nie mam nowej płyty !!
Skoro nie masz tej płyty, to jakim cudem może Ci się nie podobać? Słuchałeś u kumpla, który
już ma? Wyjaśnij mi to, bo jeżeli nie masz tej płyty, to nie możesz oceniać jej oceniać...
a to właśnie robiłeś.

Słuchałem każdej piosenki osobno w necie na wrzucie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2007 o 17:33, Bodzio11q napisał:

Słuchałem każdej piosenki osobno w necie na wrzucie !!!!

Hmmm... a czy to jest dozwolone?

Wracając do tego koncertu... ktoś wie, ile może kosztować taki bilet? Wiem, że już kiedyś był w Polsce koncert, to cena pewnie będzie porównywalna... ale wolałbym się przygotować na ewentualny szok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 17:47, Ćpunek01 napisał:


> Słuchałem każdej piosenki osobno w necie na wrzucie !!!!
Hmmm... a czy to jest dozwolone?

Wracając do tego koncertu... ktoś wie, ile może kosztować taki bilet? Wiem, że już kiedyś był
w Polsce koncert, to cena pewnie będzie porównywalna... ale wolałbym się przygotować na ewentualny
szok :P

Nie wiem!! Ja tylko słuchałem nie sciągałem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2007 o 17:51, Bodzio11q napisał:

Nie wiem!! Ja tylko słuchałem nie sciągałem !!!


Bardziej mi chodziło o to, czy wrzucanie tego typu plików jest legalne... przecież mają one prawa autorskie, a żeby posłuchać większości nagrań, trzeba zapłacić. Tak mi się wydaje, ale nie jestem ekspertem od prawa i tego typu spraw.

Aha: co sądzicie o wokalu Marco Hietala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 17:57, Ćpunek01 napisał:

Bardziej mi chodziło o to, czy wrzucanie tego typu plików jest legalne... przecież mają one
prawa autorskie, a żeby posłuchać większości nagrań, trzeba zapłacić. Tak mi się wydaje, ale
nie jestem ekspertem od prawa i tego typu spraw.

Ja nie wiem kto to dodawał !! Więce nie wiem !! Trzeba by było sie zapytać tych co to wrzucili !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 15:11, Bodzio11q napisał:

> Mnie najbardziej z nowej płyty podoba się piosenka Sahara. A wam która najbardziej się
podoba?
Ja jeszcze nie mam nowej płyty !! Ale najbardziej podobał mi się singiel EVA który jest na
płyce DPP
Yorguś----> Będę skracał albo je wymazywał :D


To kup jak najszybciej bo jest naprawdę świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 16:12, Kraju92 napisał:

Mnie najbardziej z nowej płyty podoba się piosenka Sahara. A wam która najbardziej się podoba?


mi chociażby Amaranth(jedna z najlepszych piosenek Nightwish) jednak całej płyty nie słuchałem wiec nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 18:29, Kraju92 napisał:

> > Mnie najbardziej z nowej płyty podoba się piosenka Sahara. A wam która najbardziej
się
> podoba?
> Ja jeszcze nie mam nowej płyty !! Ale najbardziej podobał mi się singiel EVA który jest
na
> płyce DPP
> Yorguś----> Będę skracał albo je wymazywał :D
>

To kup jak najszybciej bo jest naprawdę świetna.


Kup?! teraz sie nie kupuje ;P są inne sposoby na zdobycie muzyki z płyty :) jednak jeśli sie jest wielkim fanem któregoś z zespołów to w sumie.. można kupic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2007 o 18:41, Vuko Drakkainen napisał:

Kup?! teraz sie nie kupuje ;P są inne sposoby na zdobycie muzyki z płyty :)

Eee... np.? Chętnie poznam inne sposoby na zdobycie muzyki, oczywiście w sposób legalny, bo w inny na tym forum nie rozmawiamy :P

Ps. Nie żebym był jakimś głupim dziadem, który tylko czeka aż ktoś powie o jedno słowo za dużo... ale taki mam charakter :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 18:47, Ćpunek01 napisał:


> Kup?! teraz sie nie kupuje ;P są inne sposoby na zdobycie muzyki z płyty :)
Eee... np.? Chętnie poznam inne sposoby na zdobycie muzyki, oczywiście w sposób legalny, bo
w inny na tym forum nie rozmawiamy :P

wystarczy ze pozyczy sobie plyte od kolegi i zegra utwory na mp3 bo mu wolno wedlug prawa.
A co do glosu nowej wokalistki to ja wole stara i jej sopran, teraz dla mnie nightwish zabardzo niczym sie nie wyroznia bo glos Anette bardziej do popu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować