Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Robię tak jak poradziłeś. Zadobywam zamek Sylvan i rozbudowuję. Mam już w miarę niezłą armię kiedy upływa miesiąc. Problem tylko w tym ,że jak czekam na obronę zamku to nie zjawia się Gilraen. Przyłazi jakis inny bohater i, choć przegrywa to na tyl mnie osłabia, ze następna walka z Gilraenem jest bezsensowną rzezią moich niedobitków. Na pewno grałes na ciężkim? To się niewyobrażalne wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I następne: p1-texts.pak\UI\MPDMWait\ID_HS_DUEL_GAME_NMAE.txt, to cyba było narnalnie ale nich każdy sobie sprawdzi czy ma napisane "Hosta" czy "Gospodarza", to prawie na 100% jest nie zmienione p1-texts.pak\UI\MPDMCustomize\AreYouSure.txt, p1-texts.pak\UI\MPCreate\Maps\SingleMap\MapSize\size4.txt, może ma ktoś jakąś propozycję zmiany wyrazu "Timeout" w tym pliku \p1-texts.pak\UI\MatchMakerErrors\UCLE_LAN_LOGIN_TIMEOUT.txt i w tym \p1-texts.pak\UI\MatchMakerErrors\GSCDE_ERRORCDKEY_TIMEOUT.txt, jeszcze chyba tu zmieniłem p1-texts.pak\UI\HeroScreen3\AreYouSure.txt, tu chyba też p1-texts.pak\UI\HeroScreen2\AreYouSure.txt, To dopiero teraz zmieniłem p1-texts.pak\UI\DungeonSacrifice\TTDungeonSacrificeHeader.txt z "z Nekropolis" na "z Nekropolii" w końcu muszą być polskie nazwy w polskiej wersji, jakjeszcze coś znajdę to napisze o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 06:55, morthi napisał:

Sar-Shazzar byl czarodziejem a nie czarnoksieznikiem - i to nalezy poprawic :)
Byl zalozycielem Siedmiu Miast (pierwszego krolestwa magii)


Wszędzie jest ten sam błąd. Czyżby polonizatorzy używali jakichś translatorów? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 13:40, matiz123 napisał:

Starożytna strzała "Wystrzeliwuje kilka magicznych pocisków powodujących obrażenia u
wskazanej jednostki wroga." Czy mam jakieś zwidy? Bo ja podczas gry widzę tylko jeden pocisk.
:) Zmienić to?


Ja też widzę jeden pocisk :D
Proponuję też zmienić ''Starożytna strzała'' na ''Strzała Eldrichta'' (tak było w becie, IMO bardziej klimatycznie :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 15:44, Radek15 napisał:

Adham to możesz to je popraw

Tego jedna osoba nie poprawi raczej. Te błędy są w ''bio'' miast, sfinksie...

>a polonizatorzy to też ludzie mogli się pomylić
Jeśli się pomylili to znaczy, że nie zapoznali się z grą wcześniej. A powinni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 15:46, Adham napisał:

Ja też widzę jeden pocisk :D
Proponuję też zmienić ''Starożytna strzała'' na ''Strzała Eldrichta'' (tak było w becie, IMO
bardziej klimatycznie :])

Bez sensu, zwłaszcza że już "Studnia Eldritcha" została przez nas przemianowana na "Magiczną studnię".
Nie zapędzajcie się, proszę po raz kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem błąd którego nie poprwiłem ale teraz już możecie go poprawić p1-texts.pak\UI\Common\ubi_game_create_error.txt, tu p1-texts.pak\UI\Common\load_shure.txt chyba poprawiałem, p1-texts.pak\UI\Common\game_type_4.txt, ten dopiero teraz zmieniłem p1-texts.pak\UI\Common\game_type_3.txt z "DeathMatch" na "Pojedynek śmierci", w tym też dopiero teraz \p1-texts.pak\UI\Common\MsgBoxAdventureMapOtherPlayerDisconnectedFromUbiComText.txt z "na Rating Channel" na "w Kategorii Kanał" i w tym to samo p1-texts.pak\UI\Common\MsgBoxAdventureMapDisconnectedFromUbiComText.txt, w tym też teraz p1-texts.pak\UI\Common\Resources\Ore.txt skasowałem "żelaza" aby wszędzie było identycznie, pliki error_waiting_game_info.txt i error_waiting_init.txt znajdują się w p1-texts.pak\UI\Common\MULTIPLAYER_TEXTS\, teraz zminiłem ten plik p1-texts.pak\UI\AdventureScreen-heavy\EnterSanctuary.txt z "Wchodzisz do Sanktuarium?" zmnieniłem na "Czy chcesz wejść do Sanktuarium?", tu p1-texts.pak\UI\AdventureScreen\EnemyTurnBox\color_6.txt chyba zmieniłem, to już wszystko co znalazłem w folderze "UI" teraz będę podawał z folderu "TEXT"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 15:50, Adham napisał:

> Adham to możesz to je popraw
Tego jedna osoba nie poprawi raczej. Te błędy są w ''bio'' miast, sfinksie...


ja mogę pomóc w tym poprawianiu i tak sprawdzam błędy i poprawiam u siebie i podaje ten błąd na forum więc i to mogę zrobić

Dnia 24.07.2006 o 15:50, Adham napisał:

>a polonizatorzy to też ludzie mogli się pomylić
Jeśli się pomylili to znaczy, że nie zapoznali się z grą wcześniej. A powinni :/


Możliwe i źle zrobili jeżeli się nie zapoznali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 16:27, Radek15 napisał:

A na co zamienić "Timeout" bo nie wiem nic mi do głowy nie przychodzi


Timeout to chyba koniec czasu, lub coś takiego. Chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 16:27, Radek15 napisał:

A na co zamienić "Timeout" bo nie wiem nic mi do głowy nie przychodzi


np. po czasie, czas się skończył, koniec czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszce jedno poprawcie sobie opisy budowli takich jak "Zamek" i "Cytadela" w pierwszym ma być "Ulepszona Cytadela" a w drugim "Ulepszony Fort"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga porzadkowa. Pisz proszę wszystko w jednym poście a nie dodajesz coraz to nowe w krótkich odstępach czasu. Zaśmiecasz i powodujesz, ze niektóre posty ludzi z problemem są niewidoczne i szybko giną w zalewie spamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radek15, mam prośbę. Zamieść wszystkie poprawione przez Ciebie pliki (i tylko te) na rapidshare.de. Dzięki temu ułatwisz nam pracę i nie bedziesz musiał zasypywać forum mnóstwem ścieżek dostępu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 16:55, HumanGhost napisał:

Taka uwaga porzadkowa. Pisz proszę wszystko w jednym poście a nie dodajesz coraz to nowe w
krótkich odstępach czasu. Zaśmiecasz i powodujesz, ze niektóre posty ludzi z problemem są niewidoczne
i szybko giną w zalewie spamu.


sorki postaram się tak robić, ale nie zawsze tak robie bo nie raz nie odświeżam strony tylko dodaje posta ale postaram się to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha. Mam do was prośbę. Nie tłumaczcie takich rzeczy jak HotSeat, Deathmatch, Timeout.

Po pierwsze: te terminy używane są bardzo często i ciężko wszystko poprawić.

Po drugie: Mija się to z ideą patch''a. On ma poprawiać błędy, a nie zmieniać nazwy. Jeśli te nazwy nie są w żadnym stopniu błędne - no bo nie są, nie widzę powodu ich zmieniać.

Po trzecie: takie nazwy wybrał sobie CDP i bez wyraźnego powodu (czyli wszelkiej maści błędów) nie ma powodu, by je zmieniać.

To tak samo, jakby ktoś chciał zmieniać nazwy jednostek, bo mu się nie podobają :) A przecież nie o to chodzi.

Takie jest moje skromne zdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2006 o 17:26, DiDivor napisał:


Takie jest moje skromne zdanie :D


Jak zawsze (no może prawie:)) masz rację.

Poza tym, jak ktoś ma ochotę może dla siebie pewne zmiany wprowadzić - jak myślisz>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować