Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Przeświadczenie, że Nekropolis to frakcja zła to zwykły stereotyp. Stworzyli go Czarodzieje z Siedmiu Miast, gdyż zazdrościli Nekromantom potęgi. Prześladowali ich i chcieli zniszczyć. Neromanci bronili się, bo kto by się nie bronił w takiej sytuacji... I stąd ten stereotyp się wywiódł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 15:04, Byl napisał:

Jest kilka błędów, ale dotyczą głównie zacinania się filmików i generatora map losowych(niestety
ten jest poważny) .


Na to niestety łatki nie wydamy, my poprawiamy tylko teksty, nie ogólną mechanikę gry, chociaż nie zauważyłem nigdy (na szczęście) żadnych nieprawidłowości w działaniu wymienionych przez Ciebie elementów.

>Ale nie tylko o to chodzi.Mam pomysł na mod który pozwalałby na granie

Dnia 21.03.2007 o 15:04, Byl napisał:

w kampanię z podstawki w KP. Denerwuje mnie to że jeśli chce grać w kampanie z podstawki muszę
dawać osobną płytę. Niestety nie umiem robić modów ani unoficiali.


Pomysł warty chwilowego zastanowienia, jednak wymagał by bardzo głębokiej ingerencji w grę. Tego też (przynajmniej ja) nie jestem wstanie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Czy gdzieś można przeczytac o wszystkich talentach i zdolnościach jakie mogą przyswoić bohaterowie?Tak było w poradniku do Heroes III.Może byc ta informacja również w języku rosyjskim.
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że może Ci pomóc Skillwheel, czyli Koło Umiejętności. :) Jest to program, w którym przedstawione są wszystkie talenty i zdolnościa dla bohatera z każdej rasy oraz wymagania, jakie trzeba spełnić aby daną zdolność uzyskać. Wiem, że niezbyt jasno to napisałem, ale programik jest banalnie prosty w obsłudze i bardzo przydatny w grze. :) Ściągnąć go możesz na przykład z te stąd (przy okazji zapraszam do zapoznania się ze stroną :P): http://homm5.gram.pl/file.php?id=4.
Życzę miłego grania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 08:40, morthi napisał:

uzywasz polskiej wersji edytora?czy na pewno otwierasz mapki edytore do hofa a nie do podstawki?

Nie, używam oryginalnej wersji edytora. Tak, otwieram mapki od hofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm - a probowales otwierac mapki edytorem od podstawki?
jaki pojawia sie blad kiedy mapka nie chce byc otworzona przez edytor? wywala blad? czy tez jest pusta?
moze wrzuc hna forum taka mapke - to zobaczymy ukogo sie otwiera a u kogo nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz ponad tydzien mam N/A profil na duele.
na standardowym jest OK - jesli wczesniej mi sie zdazal brak profilu to przewaznie na drugi dzien bylo juz OK, teraz ta sytuacja trwa juz ponad tydzien O_o

spotkal sie ktos z czyms takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ;)

Nie wiem z czego to wynika, ale wchodziłem sobie na duela, grałem ze 2/3 razy i wychodziłem nadal mając N/A. Kiedyś sobie za to posiedziałem troszkę dłużej (z 10 walk) i po tej ostatniej mogłem już zobaczyć ranking wszystkich rozegranych potyczek (łącznie ze starymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem polską wersję edytora i... może nie śmiga, ale otwiera się:)
Wcześniej błąd pojawiał się przy ładowaniu mapy po pierwszym pasku postępu i brzmiał
"Couldn''t load <ścieżka do mapy>".
Dzięki morthi za poświęcenie uwagi i czasu.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:35, morthi napisał:

:) ciesze sie ze moglem pomoc - choc za polski edytor podziekowania nie naleza sie mnie tylko
shadowowi :)


:D Od tego jestem;D Teraz czekam na Patcha 1.5 i 2.2 by wydać nową paczuszke;D
Moja mała polska modyfikacja umożliwiła otwierane map co wersja orginalnia nie obsługiwała??

Morthi nie bądź taki skromny miałeś swój udział w działaniu edytora 1.3-1.4 i 2.1;D Oraz podsunołeś mi kilka pomysłów na działania instalatora;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jeszcze charakteru frakcji w H5(nie chce mi się grzebać w stronach żeby odpowiedzieć) - stosując Wasze "kampanijne" rozumowanie, można powiedzieć że wszystki frakcje są dobre - Przystań, Sylwan i Akademia mają dobry charakter same w sobie, mówicie że Loch został wykorzystany do dobrych celów i jest frakcją pozytywną. Agrael chce uratować Izabelę, a Markal ożywić króla Imperium. Czyli można pomyśleć że Inferno i Nekropolis też są dobre xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie Markal nie robi tego dla dobra imperium robi to dla dobra siebie. I nie zapominaj ,że Agrael jest odszczepieńcem uciekinierem zdrajcom. jedna jaskółka wisny nie czyni. A jednosky , którymi dowodzi? Mógł je oszukiwać lub zastraszać. naszym główny wrogiem są wciąż demony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam małe pytanko czy wiecie jak przerzucić sejwy z gry UBI na siec lokalna??
i tak wogole nie moge sobie poradzic z wrzuceniem nowej mapki do gry -ktory to bedzie folder??
jezeli takie pytanie juz byly sorki za replay ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 12:07, herosgarus napisał:

i tak wogole nie moge sobie poradzic z wrzuceniem nowej mapki do gry -ktory to bedzie folder??


Mapy wrzuca się do katalogu \Maps
mapy są obsługiwane dopiero od wersji 1.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc troszke sie jeszcze krece ;) a mapy podstawowe nie widac ich w tym katalogu??
jeszcze zostaje problem sejwow z UBI.COM , i punty magii mroku ktorych wciaz niewiem jak napełniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 12:52, herosgarus napisał:

dzieki za pomoc troszke sie jeszcze krece ;) a mapy podstawowe nie widac ich w tym katalogu??

Nie widać, bo tego katalogu nie było zanim nie został udostępniony edytor map.

Dnia 24.03.2007 o 12:52, herosgarus napisał:

punty magii mroku ktorych wciaz niewiem jak napełniać

Sam ich nie napełnisz. Odnawiają się one na początku tygodnia i tylko w taki sposób możesz je zdobyć. Póki co nie ma żadnych budowli ani zdolności, które pozwalałyby odnawiać Mroczną Energię w środku tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 12:56, wojo09 napisał:

podstawowa część heroesa5 jest słaba ale KUźNIA PRZEZNACZENIA JEST IDEALNA.


niechodzilo mi o podstawke (posiadam kuznie ) lecz o mapy zawarte juz w grze , nie da sie ich usunac a to dlatego ze wogole tam nie nie widnieją , za to to losowe mapy mozna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby usunąć te mapy musisz ingerowac w gre ponieważ one znajdują się w plikach z obiektami gry. Jednym słowem lepiej plików danych nie ruszaj bo może skonczyć się potrzebą reinstalacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować