Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

>jedna jaskółka wiosny nie czyni.

To samo można powiedzieć o Lochu. Zabójcy, Hydry, Smoki Cienia, Minotaury... czy nie są to stworzenia spod ciemnej gwiazdy? Jedynie Raelag daje wrażenie, że Loch jest dobry. Ale nawet czarodzieje ze Srebrnych Miast wypowiedzieli wojnę Nekropolii (mogłem się pomylić, piszę z pamięci), czyli... Akademia jest złem? Nie rozpatrujmy frakcji w kontekście kampanii, bo wszystko może się przecież zdarzyć, tym bardziej w Ashan ;) Frakcje należałoby oceniać po ich charakterze. Akademia, Sylwan i Przystań są dobre, Nekropolis, Loch i Inferno są złe. Tak samo było w H3, tyle że pod innymi nazwami, i były dwie frakcje neutralne (z AB trzy). W Heroesie IV - tu zrobili jazdę xP Śmierć była do cna zepsutą i złą frakcją, a reszcie w kampanii Gathering Stormu przypisano cechy dobra (Kozuss wbił mi się w pamięć ;)), a wszystkim oprócz prawego i sprawiedliwego Życia w kampanii Winds of War cechy negatywne, żądzy władzy. Wyjątkiem może być Natura, której motywem jest utrzymanie tego co swoje. A wracając do piątki - frakcje mają charakter jw. napisałem, Forteca jest póki co zamkiem neutralnym - chociaż po wyjściu drugiego dodatku może się okazać że np. Forteca należy do dobrych, a nowy zamek zasili szeregi zła. Takie jest moje myślenie. Nie sugerujmy się kampaniami, bo w nich można opowiedzieć wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2007 o 19:46, Lfdracon napisał:

To samo można powiedzieć o Lochu. Zabójcy, Hydry, Smoki Cienia, Minotaury... czy nie są to
stworzenia spod ciemnej gwiazdy? Jedynie Raelag daje wrażenie, że Loch jest dobry. Ale nawet
czarodzieje ze Srebrnych Miast wypowiedzieli wojnę Nekropolii (mogłem się pomylić, piszę z
pamięci), czyli... Akademia jest złem? Nie rozpatrujmy frakcji w kontekście kampanii, bo wszystko
może się przecież zdarzyć, tym bardziej w Ashan ;) Frakcje należałoby oceniać po ich charakterze.
Akademia, Sylwan i Przystań są dobre, Nekropolis, Loch i Inferno są złe. Tak samo było w H3,
tyle że pod innymi nazwami, i były dwie frakcje neutralne (z AB trzy). W Heroesie IV - tu zrobili
jazdę xP Śmierć była do cna zepsutą i złą frakcją, a reszcie w kampanii Gathering Stormu przypisano
cechy dobra (Kozuss wbił mi się w pamięć ;)), a wszystkim oprócz prawego i sprawiedliwego Życia
w kampanii Winds of War cechy negatywne, żądzy władzy. Wyjątkiem może być Natura, której motywem
jest utrzymanie tego co swoje. A wracając do piątki - frakcje mają charakter jw. napisałem,
Forteca jest póki co zamkiem neutralnym - chociaż po wyjściu drugiego dodatku może się okazać
że np. Forteca należy do dobrych, a nowy zamek zasili szeregi zła. Takie jest moje myślenie.
Nie sugerujmy się kampaniami, bo w nich można opowiedzieć wszystko ;)


Ja uważam, że zamki przystań i sylvan są praworządne dobre, forteca jest praworządna neutralna, Akademia chaotyczna dobra(lub całkowicie neutralna z racjii swojich experymentów, które nie zawsze są dobre i zniewoleniu orków, które uciekły od nich), lochy praworządne złe, a Demony i Nekropolis są Chaotyczne złe. Przepraszam za takie porównanie z systemem D&D, ale najbardziej mi on tutaj odpowiada, w stosunku do zachowań poszczególnych frakcjii

Jeśli chodzi o kwestie, że zamków nie oceniamy po kampanii, to jest dokładnie odwrotnie, gdyż tylko po niej możemy poznać ich intencje i zamiary( inaczej byśmy uważali, że ten jest dobry a tamten zły, a niektórych zamków, nie da się jednoznacznie okreslić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem (nie)ciekawy błąd w Heroes V :(( Mianowicie, gdy odwiedzamy np: Grobowiec Magów, który został już przeszukany przez innego gracza, zostajemy uraczeni komunikatem: "Już tu byłeś", mimo, że nigdy nie odwiedziłeś tej budowli (!!!).

Rozwiązanie problemu w prosty sposób nie jest możliwe, bo z pliku z napisem "Już tu byłeś" korzysta np: Planetarium, gdzie wyżej wymieniony komunikat jest jak najbardziej poprawny.

Jedynym sposobem naprawy jest stworzenie MODa, który przekieruje wyświetlanie komunikatu na inny plik :D Niestety jak wiadomo dodanie takiego MODa może uniemożliwić grę Multiplayer. Dzisiaj, jeśli czas mi na to pozwoli wydam stosownego MODa do testów.

Problem ten dotyczy także innych budynków-skrytek oprócz Smoczej Utopii, która ma własny komunikat.

Błąd ten warto by zgłosić do Nival\Ubisoft (morthi to zadanie chyba dla Ciebie :D ), by go poprawiono w patchu v2.2

Poniżej zamieszczam Screen z tym nieszczęśliwym komunikatem.


20070325101513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest niestety urok h5 :( nival tak wlasnie zrobil gre by wszystkie budynki (danego) sie odwolywaly do tego pliku... niewiele mozna z tym zrobic :/ aczkolwiek moge probowac rozmawiac o tym lecz nie wierze w skutecznosc tych rozmow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście problem nie okazał się (aż) tak poważny. Skarbiec Krasnoludów i Kamienna Krypta Gargulców odwołują się do własnych plików, co można łatwo załatać :D

Większy problem jest z Grobowcem Magów, który odwołuje się do pliku "uniwersalnego". Stworzyłem więc mały MOD, który łata ten problem. Jednak MOD stanowi modyfikację pliku XDB (plików gry). Proszę więc, by któryś z graczy sprawdził, czy MOD nie przeszkadza w grze multiplayer, bo na kompie (z którego piszę) obecnie nie mam zainstalowanych Heroes V.

Oto link do MOD''a
http://rapidshare.com/files/22708152/BuildingMOD.zip.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 10:17, DiDivor napisał:

Witam. Znalazłem (nie)ciekawy błąd w Heroes V :(( Mianowicie, gdy odwiedzamy np: Grobowiec
Magów, który został już przeszukany przez innego gracza, zostajemy uraczeni komunikatem: "Już
tu byłeś
", mimo, że nigdy nie odwiedziłeś tej budowli (!!!).

Rozwiązanie problemu w prosty sposób nie jest możliwe, bo z pliku z napisem "Już tu byłeś"
korzysta np: Planetarium, gdzie wyżej wymieniony komunikat jest jak najbardziej poprawny.

Jedynym sposobem naprawy jest stworzenie MODa, który przekieruje wyświetlanie komunikatu na
inny plik :D Niestety jak wiadomo dodanie takiego MODa może uniemożliwić grę Multiplayer. Dzisiaj,
jeśli czas mi na to pozwoli wydam stosownego MODa do testów.

Problem ten dotyczy także innych budynków-skrytek oprócz Smoczej Utopii, która ma własny komunikat.

Błąd ten warto by zgłosić do Nival\Ubisoft (morthi to zadanie chyba dla Ciebie :D ),
by go poprawiono w patchu v2.2

Poniżej zamieszczam Screen z tym nieszczęśliwym komunikatem.

Po co komplikowac sobie zycie, nie lepiej zastąpić tekst "Już tu byłeś" np. to miejsce zostało już odwiedzone, albo po prostu " już odwiedzone", bezosobowo tak jak to miało miejsce w H3, dzięki temu bedzie pasowało do wszystkich obiektów i nie będzie trzeba grzebać w plikach i przekierowywać tego czy tamtego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś o tym: http://jaskiniabehemota.net/h5/nowina/2213.html lub o tym : http://jaskiniabehemota.net/h5/nowina/2216.html ? Wygląda na to że zbliża się era mini-dodatków(a może giga-dodatków?) do H5.
Pozatym na tym forum, baaaaardzo dawno temu pojawił się post mówiący o jakimś dodatku"Upadek Nekromantów" czy jakoś tak. Co kolwiek otym wiadomo?Czy spolszczycie te mody o których była mowa wyżej jeśli się ukażą?
Bardzo proszę o odpowiedź, której z pewnością nie tylko ja oczekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 12:08, Byl napisał:

Czy wiadomo coś o tym: http://jaskiniabehemota.net/h5/nowina/2213.html lub o tym : http://jaskiniabehemota.net/h5/nowina/2216.html
? Wygląda na to że zbliża się era mini-dodatków(a może giga-dodatków?) do H5.
Pozatym na tym forum, baaaaardzo dawno temu pojawił się post mówiący o jakimś dodatku"Upadek
Nekromantów" czy jakoś tak. Co kolwiek otym wiadomo?Czy spolszczycie te mody o których była
mowa wyżej jeśli się ukażą?
Bardzo proszę o odpowiedź, której z pewnością nie tylko ja oczekuje.


Ja też nekromanci wymiatają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
prosze o pomoc.
w 13 misji nekromanta mam za glowny cel odnalezc 3 artefakty. 2 mam a 3 uciekl do teleportu. jak ja wejde do teleportu to jest koniec misji. a w dodatkowych celach misji jest by wszystkie zamki magow zamienic na zamki nekromanty. ale ostatni zamek cos niechce sie zamienic. wchodzi i wychodze i nie mam takiej opcji, a przy innych byla :/ PROSZE O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 19:59, Be-Yacz napisał:

Witam
prosze o pomoc.
w 13 misji nekromanta mam za glowny cel odnalezc 3 artefakty. 2 mam a 3 uciekl do teleportu.
jak ja wejde do teleportu to jest koniec misji. a w dodatkowych celach misji jest by wszystkie
zamki magow zamienic na zamki nekromanty. ale ostatni zamek cos niechce sie zamienic. wchodzi
i wychodze i nie mam takiej opcji, a przy innych byla :/ PROSZE O POMOC


Ostatniego zamku się z tego co pamiętam nie da zmienić a z resztą po co ja go nawet nie zajmowałem tylko fru przez portal za magiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 20:10, Nufiko napisał:

> Witam
> prosze o pomoc.
> w 13 misji nekromanta mam za glowny cel odnalezc 3 artefakty. 2 mam a 3 uciekl do teleportu.

> jak ja wejde do teleportu to jest koniec misji. a w dodatkowych celach misji jest by wszystkie

> zamki magow zamienic na zamki nekromanty. ale ostatni zamek cos niechce sie zamienic.
wchodzi
> i wychodze i nie mam takiej opcji, a przy innych byla :/ PROSZE O POMOC

Ostatniego zamku się z tego co pamiętam nie da zmienić a z resztą po co ja go nawet nie zajmowałem
tylko fru przez portal za magiem :P


nieda sie? ale przeciez takie sa cele misji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 20:36, Be-Yacz napisał:

nieda sie? ale przeciez takie sa cele misji :/


A z tego co pamiętam, w piątej misji (Przystań) masz nie dopuścić do walki miedzy Agraelem a Nikolajem. Udaje ci się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za drugi post pod rząd, ale nie chcę żeby wyglądało to że ja też się skarżę... w powyższym poście zastosowałem ironię, która może być dla niektórych niewidoczna... chodzi mi głównie o to, że H5 to nie RPG, w którym wybieramy ścieżkę jaką dążymy. Fabuła jest odgórnie narzucana, i czasem wydarzenia na mapie kolidują z cut-scenkami. Przykład: 5 misja Haven. Oblężenie przez Lorda Demonów. Gra sugeruje nam dowodzenie armii zamku przez Izabelę. Ale jeśli zostawimy tam Godryka, nie wyskoczy żaden bug, ale później Godryk pogratuluje Izabeli wygranej batalii, w której nie uczestniczyła. Też trochę irytuje mnie nacisk fabuły na rozgrywkę, ale co możemy zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 20:36, Be-Yacz napisał:


nieda sie? ale przeciez takie sa cele misji :/


Cele celami, ale jest jak w życiu. Jak nie musisz wszystkiego się na sprawdzian perfekcyjnie nauczyć, żeby dostać 5, tak i tu nie musisz wszystkiego wykonać, żeby móc grać dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy spolszczycie te mody o których była

Dnia 26.03.2007 o 12:08, Byl napisał:

mowa wyżej jeśli się ukażą?
Bardzo proszę o odpowiedź, której z pewnością nie tylko ja oczekuje.


Czy spolszczymy? Jeśli któryś z tych modów w rzeczywistości się ukaże(a na to wygląda, bo strony modów wykonane są profesjonalnie, więc myślę, że się ukaże), postaramy się spolszczyć :D Oczywiście w miarę jak czas pozwoli :D. Na pewno morthi byłby chętny do pomocy (jak z misją świąteczną od Nivala) :D. Pożyjemy - zobaczymy jak się sprawy rozwiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie irytuje jedna rzecz - gram od nowa w kampanie z podstawki, głównie po to aby wylevelować bohaterów aby zdobyć ich super zdolności itd. ale - i tak w pierwszej kampani się nie udało max 26 lvl -
w drugiej może się uda jestem w przedostatniej misji (koncówka) mam 25 lvl -
ale oco chodzi - ciężko zdobywać levele bo bohaterowie sterowani przez kompa - mało walczą, oni szybko uciekają nawet jak siły są podobne ilościowo i jakościowo - jedyne rozwiązanie to przyszpilić ich w zamkach ale niezawsze się udaje - miałem sytację że w 3 misji girlean sam mnie zaatakował i po trzech turach zwiał ??!! - stracił przez to całe wojo i potem to już spacerek był (owszem miałem małą przewagę ale nie aż tak wielka, a podczas walki stracił bym mase woja - a zamkach było 2-2 i on miał lepiej je rozwiniete więc straty były by do odrobienia - wiem wiem to tylko komputer ;( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 09:58, Be-Yacz napisał:

oki wykonalem ten cel. chodzilo o to by zmienic zamek ale inny, ardzien na zachod :)

<<<<<<<<<<<SPOILER>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>
Namęczyłeś się, ale musze cię ostrzec, że jeszcze wrócisz na ta mapę, tylko drugą stroną i zamiana zamków będzie cię bardzo denerwowała :D
<<<<<<<<<<<KONIEC SPOILERA>>>>>>>>>>>>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować