Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Hym... Ukazały się alternatywy Krasnoludów (!!), więc można podyskutować o ich zdolnościach ;]

!) Stone Defender: Hold Ground, Prepared Position - te dwie zdolności kojarzą mi się z Utrzymaniem Pozycji i Przygotowaniem. Gdyby ich działanie było takie same, byłoby nieźle :)
2) Harpooner: Harpoon Strike - wizja zaprezentowana w artykule jest całkiem możliwa (możliwość przyciągnięcia ofiary ataku)
3) White Bear Rider: Bear Roar - hehe, trzeba się miśków bać :P
4) Battlerager - tu są aż trzy nowe zdolności ;] Bash - może jakaś forma ogłuszenia... Anti-Giant - to jest ciekawa zdolność, coś z gigantami, pewnie chodzi po prostu o duże jednostki ;] Battle Rage - a to z grubsza (i logicznie) opisał nam rosyjski artykuł (tu też możemy w to uwierzyć, bo nie ma innychpropozycji)
5) Flame Keeper: Avenging Flame - i tu wiadomy artykuł podaje logiczne rozwiązanie
6) Thunder Thane: a tu już nie będzie nic o tym artykule :P A raczej to, że się myli, bo żadnej nowej zdolności tu nie uświadczymy - Stormbolt i Stormstrike były już wcześniej, a inne ze zdolności nie wygląda tak, by móc obniżyć jakiekolwiek statystyki celu
7) Lava Dragon: Liquid Flame Breath - magma może zostać wylana i pozostać na polu walki kilka tur

Ogólnie - ciekawe ulepszenia, nie powiem :)

PS
Ci którzy nie wiedzą do czego się odnoszę, pisząc "rosyjski artykuł" niech zapoznają się z tym - http://www.archangelcastle.com/acforum/viewtopic.php?t=4729
W żadnym razie nie jest to źródło wiarygodne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:02, DArkon1990 napisał:

W Heroes III były już dwie jednostki o tej samej nazwie


Tak, ale czy chcesz dopuścić do popełnienia tego samego błędu? Jak mówi przysłowie: "Polak mądry po szkodzie" czy "Trzeba się uczyć na cudzych błedach". Raz ten błąd popeniono, a my staramy się uchronić HV przed poplątaniem nazw.
PS. Staraj się nie spamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:02, DArkon1990 napisał:

W Heroes III były już dwie jednostki o tej samej nazwie, Nieulepszony Ptak od Żywiołaków i
Ulepsznony Ptak od Barbażyńców, a ich nazwa to Ognisty Ptak.


A czy nie przemianowali tego ptaka od Barbarzyńców na Ptaka Gromu? Bo coś mam akie wrażenie, ale oczywiście mogę się mylić bo dawno nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:16, windows00 napisał:

4) Battlerager - tu są aż trzy nowe zdolności ;] Bash - może jakaś forma ogłuszenia... Anti-Giant
- to jest ciekawa zdolność, coś z gigantami, pewnie chodzi po prostu o duże jednostki ;] Battle
Rage - a to z grubsza (i logicznie) opisał nam rosyjski artykuł (tu też możemy w to uwierzyć,
bo nie ma innychpropozycji)


Bash już występuje w grze, ma go m.in. Szeregowy, popatrz na Age of Heroes. Anti-giant może być jakimś bonusem w walce z Dużymi Istotami, Battle Rage to chyba także zdolność specjalna Orków. Może będzie to jakaś analogia?
W sprawie Fortecy czasopismo wydaje się prawdomówne.
PS. Battlerager powinien mieć brodę, bo Krasnolud bez brody to jak żołnierz bez karabinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:02, DArkon1990 napisał:

W Heroes III były już dwie jednostki o tej samej nazwie, Nieulepszony Ptak od Żywiołaków i
Ulepsznony Ptak od Barbażyńców, a ich nazwa to Ognisty Ptak.

Jejku, aż będę musiał włączyć i sprawdzić, bo cały czas wydawało mi się (i dalej mi się wydaje), że widziałem w Twierdzy Ptaka Gromu a nie Ognistego Ptaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetne są te alternatywne ulepszenia Krasnoludów. Według mnie najlepsze jak do tej pory. Zgadzam się z Nicolajem, że niepotrzebne tak przypiłowali kolce smokowi, bo to popsuło mu trochę wygląd. Obrońcy mogliby zmniejszyć brodę i wszystko byłoby idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:43, Nufiko napisał:

> W Heroes III były już dwie jednostki o tej samej nazwie, Nieulepszony Ptak od Żywiołaków
i
> Ulepsznony Ptak od Barbażyńców, a ich nazwa to Ognisty Ptak.

A czy nie przemianowali tego ptaka od Barbarzyńców na Ptaka Gromu? Bo coś mam akie wrażenie,
ale oczywiście mogę się mylić bo dawno nie grałem.


No w The Shadow of Death oba te ptaki nazywały się Ptak Gromu (ta nazwa wyleciała mi z głowy) a w Armaggedon''s Blade to Ognisty Ptak u żywaiołaków i barbażynców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 21:08, DArkon1990 napisał:

No w The Shadow of Death oba te ptaki nazywały się Ptak Gromu (ta nazwa wyleciała mi z głowy)
a w Armaggedon''s Blade to Ognisty Ptak u żywaiołaków i barbażynców.


Przynajmniej w moich posiadanych wersjach PL gry tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważył ktoś, że w opisie trzeciej i czwartej misji z kampanii Akademii w poradniku z premierowej wersji Heroes 5 zamiast Zehir widnieje imię Zefir? :D Wiaterku im się zachciało ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu zauważyłem w Zamku Fortecy kolejne błędy w nazwach, chodzi o Gildię Runów, poprawiłem Nazwę tego budynku i dodałem brakujące linijki oto link http://rapidshare.com/files/38200393/Heroes_V_Unofficial_Patch_v2.1c.exe

I znalazłem sposób na scenki dialogowe, jak zapewne zauważyliście oglądając CutScenki w Kuźni Przeznaczenia to często Imię Bohatera jest niewyszczególnione i pisze tak jak normalny tekst po zainstalowaniu tego Moda, ten błąd jest poprawiony i tekst wygląda tak jak ma wyglądać ato link do modu http://rapidshare.com/files/38196465/Xazardous_Menu_Mod_2_1.rar . Aha Mod trzeba Wklepać do folderu Maps, działa z v1.4 i 2.1. Mod działa też pod 1.5, ale wtedy nie będziecie mogli wczytać filmików z pojedynków itp. więc zalecam na czas grania w POdstawą wersję 1.5 odinstalować Mod, i zainstalować jak znowu będziecie grali w Heroes 5 Kuźnia 2.1. Pozdrawiam. Załaczam Skrena jak będą wyglądać CutScenki po zainstalowaniu Moda, http://rapidshare.com/files/38205425/ScrnShot_190607_225753.tga Skrena trzeba odpalić programem QuickTime lub PhotoShopem który Instaluje się razem z Nero 7. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko ok;) Uruchamia się ,ale po wybraniu kampanii widze tylko ta scenke( z menu) nie moge grac na hot seat . Jedyne co działa to gra własna z tym że i w niej nie mogę;

-szkolić jednostek
-zobaczyć info o hirołsie
-kupić katapulty

MOja karta spełnia wymogi, a i komp jest dość dobry;) Gra jest orginalna w patchu 1.50

Pozdrawiam i prosze o pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 18:29, morthi napisał:

nieswtety - ten blad pojawial sie i w wersji 2.0 i w wersji 2.1 :/ i z moichobserwacji wlasnie
w czasie walki przeciwko sylwanowi... nie wiem z czego to wynika ale w patchu 1.5 tego nie
zauwazylem



ja gram dosyc czesto, i na duel 1x1 mialem raz taki przypadek.
a ostatnio z jednym graczem na 3x3 - cztery razy - musielismy zaczynac cztery razy i zawsze ten sam problem...

morthi, Ty zawsze trzymasz reke na pulsie jesli chodzi takze o swiatowe fora... ten problem jest znany UBI/Nival? (chodzi mi o to czy wiedza o jego istnieniu - a co za tym idzie, w ktoryms tam patchu w koncu uda im sie go wyeliminowac)

przyszlo mi do glowy jeszcze jedno. ze niedawno przesiadlem sie na Viste Premium 64 - przeciwnik z tym bledem gral na XP - ale to chyba malo prawdopodobne zeby systemy tutaj zawinily... zobaczymy... sprobuje przy okazji zagrac z nim na 1.5 - bo caly czas wisze mu rew.

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 08:27, NylonowaTorba napisał:

wersja zwykla DVD
chyba raczej tak;)

Wersja empikowa różni się tym od DVD, że po zainstalowaniu gry z płyty (bez żadnych patchy) w menu głównym widnieje wersja 1.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to jest stary i znany blad ktory pojawia sie niestety co ktorys patch w grze :/ (podobnie bylo z wersja 1.0 i 1.1) wiec jak patch 2.2 wyjdzie to zostanie to zapewne poprawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 20:16, windows00 napisał:

6) Thunder Thane: a tu już nie będzie nic o tym artykule :P A raczej to, że się myli, bo żadnej
nowej zdolności tu nie uświadczymy - Stormbolt i Stormstrike były już wcześniej, a inne ze
zdolności nie wygląda tak, by móc obniżyć jakiekolwiek statystyki celu


Chciałbym windows00, żebyś rzucił okiem na umiejętności Thunder Thane''a w wypowiedzi vesy0 na francuskim forum ( http://forums-fr.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/7501009903/m/1781000865):
"Immunité contre le feu, Vague enflammée, Coup enflammé".
Może nie potrafię mówić po francusku, ale tam bez wątpienia mowa jest o ogniu a nie o piorunach :P Wydaje się to być potwierdzeniem słów Jolly-Joker''a:

"*Sigh* As expected there''s some trouble with Fortress level 6 alt upgrade.
Abilities should be:
Teleport, Immunity to Fire, Flame Wave, Flamestrike."
(źródło: http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/1851065692/m/4281038765/p/1)

Teoretycznie można by jeszcze spróbować porównać daty głównych postów z obu forów, ale wydaje mi się, że zacytowanej wypowiedzi można wierzyć, gdyż, jeśli ufać słowom Sir Charles''a, jej autor, podobnie jak sam Fabrycy C., ma na bieżąco wgląd w prace Nivalu :)

Zastanawiające jest tylko, dlaczego Warlord (nasz Władca Burz), który niewątpliwie związany jest z ogniem (animacja teleportacji i płonąca ręka) posługuje się Storm Strike''iem i Stormboltem a Thunder Thane z niebieskim płomieniem dysponuje zdolnościami: Flame Wave i Flamestrike ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 10:14, Napek napisał:

Chciałbym windows00, żebyś rzucił okiem na umiejętności Thunder Thane''a w wypowiedzi vesy0
na francuskim forum ( http://forums-fr.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/7501009903/m/1781000865):
"Immunité contre le feu, Vague enflammée, Coup enflammé".

Co prawda nie operuje językiem Napoleona, lecz flammee kojarzy mi się z ogniem ;]

Dnia 20.06.2007 o 10:14, Napek napisał:

Może nie potrafię mówić po francusku, ale tam bez wątpienia mowa jest o ogniu a nie o piorunach
:P Wydaje się to być potwierdzeniem słów Jolly-Joker''a:
"*Sigh* As expected there''s some trouble with Fortress level 6 alt upgrade.
Abilities should be:
Teleport, Immunity to Fire, Flame Wave, Flamestrike."
(źródło: http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/1851065692/m/4281038765/p/1)
Teoretycznie można by jeszcze spróbować porównać daty głównych postów z obu forów, ale wydaje
mi się, że zacytowanej wypowiedzi można wierzyć, gdyż, jeśli ufać słowom Sir Charles''a, jej
autor, podobnie jak sam Fabrycy C., ma na bieżąco wgląd w prace Nivalu :)

Jak to napisała Acheval: "I don''t write ''em, I just post ''em! ''
Więc mógł wkraść się tam jakiś błąd.

Dnia 20.06.2007 o 10:14, Napek napisał:

Zastanawiające jest tylko, dlaczego Warlord (nasz Władca Burz), który niewątpliwie związany
jest z ogniem (animacja teleportacji i płonąca ręka) posługuje się Storm Strike''iem i Stormboltem
a Thunder Thane z niebieskim płomieniem dysponuje zdolnościami: Flame Wave i Flamestrike
;)

Aj tam :}
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 08:39, morthi napisał:

mysle ze to jest stary i znany blad ktory pojawia sie niestety co ktorys patch w grze :/ (podobnie
bylo z wersja 1.0 i 1.1) wiec jak patch 2.2 wyjdzie to zostanie to zapewne poprawione


Ja tam Mam Wersję DVD 1.5 i 2.1 i umnie żadne błędy się nie pojawiają, no może tylko na samym końcu Kampanii Sylvan, Ostatnia Mapa gdzie gra wychodzi do Windowsa00 ;) i to tyle, na Elfów grałem w Duelu i nic mi tam się niestało, gałem normalnie, jak to ja mówię Mam kosmiczną wersję Heroes V. POzdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować