Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2007 o 18:20, Thorn500 napisał:

Znowu 2 dodatek do herosa. Polityka Ubiosftu skopiowana z 3do.

1 - czyli wszyscy, którzy do gier wydają dwa dodatki, omysł ściągnęli od 3DO? -,-

Dnia 23.06.2007 o 18:20, Thorn500 napisał:

robimy cos fajnego. Nastepnie
dodajemy do kazdego dodatku po kilka (zadko -nascie) nic nie znaczących (w przekroju gry) badziewi
i sprzedejmy jak najdrozej. 2 lata przerwy i skrypt sie zapetla :)

2 - nowa rasa, alterantywne jednostki jednej armii, nowy rodzaj magii, rozwinięcie fabuły - to nic jeśli chodzi o HoF; nowa rasa, alternatywne ulepszenia dla wszystkich nacji, nowe czy i budynki, rozwinięcie fabuły - to nic jeśli chodzi o TotE.
No tak... Przecież to wszystko "nic nie znaczące (w przekroju gry) badziewie" -,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 18:20, Thorn500 napisał:

/ciach/


nowości z TotE:
-nowa rasa
-nowa kampania
-nowe czary
-nowe budynki
-nowe artefakty
-łączone artefakty
-alternatywy
-poprawa balansu gry

To wszystko to nic?

Popatrz na produkty EA, to jest nic. Podstawka to okrojona gra, bez żadnych większych zmian w porpównaniu do poprzedniej gry (podstawki). W dodatkach dodają jedną dodatkową opcę, której brak był rzeczą kary godną. W reszcie grach co roku dodadzą numerek w nazwie i lekko poprawią grafę. To jest prawdziwe "nic".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 18:20, Thorn500 napisał:

Znowu 2 dodatek do herosa. Polityka Ubiosftu skopiowana z 3do. robimy cos fajnego. Nastepnie
dodajemy do kazdego dodatku po kilka (zadko -nascie) nic nie znaczących (w przekroju gry) badziewi
i sprzedejmy jak najdrozej. 2 lata przerwy i skrypt sie zapetla :)


No właśnie Badziewny kawałek, 1 megowy dodatek za 125 zł co nie heh, zastanów się co piszesz poczytaj na http://www.acidcave.com/ albo na http://homm5.gram.pl/index.php?act=news_container&id=8 a dowiesz się że Tribes of the East nie jest badziewiem pokroju Heroes 4 + jego dodatki. Tylko jest Sporą grą lepszą od Podstawowej gry. Tak samo jak Heroes 3 The Shadow of Death + WoG, od Heroes 3 The Restoration of Erathia, niby to samo a róznica wielka. Tylko Dodatki do Heroes 4 nic zabardzo nie wnosili do Gry, reszta tak (H3, H5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 19:48, DArkon1990 napisał:

a dowiesz się że Tribes of the East nie jest badziewiem pokroju Heroes 4 + jego dodatki.

Akurat HoM&M IV po dwóch dodatkach był bardzo dobrą grą. To "fanatycy" HoM&M III tak ją zdemonizowali.

Dnia 23.06.2007 o 19:48, DArkon1990 napisał:

Tylko Dodatki do
Heroes 4 nic zabardzo nie wnosili do Gry, reszta tak (H3, H5).

Tu niestety muszę przyznać rację :(
Jak bardzo nie kochałbym HoM&M IV to faktem jest, że dodatki były nędzne. Ale przynajmniej wprowadzały niezbędne patche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 20:27, windows00 napisał:

> a dowiesz się że Tribes of the East nie jest badziewiem pokroju Heroes 4 + jego dodatki.

Akurat HoM&M IV po dwóch dodatkach był bardzo dobrą grą. To "fanatycy" HoM&M III tak
ją zdemonizowali.
> Tylko Dodatki do
> Heroes 4 nic zabardzo nie wnosili do Gry, reszta tak (H3, H5).
Tu niestety muszę przyznać rację :(
Jak bardzo nie kochałbym HoM&M IV to faktem jest, że dodatki były nędzne. Ale przynajmniej
wprowadzały niezbędne patche :)


A to wszystko przez to że 3DO strasznie cisneło New World Computing żeby NWC szybko zrobiło Heroes 4 i przez ten ich (3DO) Marketing i chęć zysku Heroes 4 wyszło średnim badziewiem, który nudzi po 5 minutach gry, (mnie nudził po 5 minutach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 20:41, DArkon1990 napisał:

/ciach/


NWC musiało zrobić HIV szybko, bo stali na skraju bankructwa. Potrzebowali szybkiego zysku.Jeśli winić 3DO za to, że zbankrutowali to masz rację, to ich wina.
HIV nie jest takie złe. Potrzebowało dopieszczenia, takie ważnego w grach. W HIV można wyczuć pracę w pośpiechu. Gdyby dać im więcej czasu to gra byłaby naprawdę dobra. Teraz wcale też nie jest zła. Mamy w niej wiele ciekawych innowacji, nowych pomysłów. Ta innowacyjność mogła się spodobać, ale także była jedną z przyczyn upadku HIV. Otóż Fanatyczni Fani Trójki (FF3) nie mogli znieść odejścia od tradycyjnego (dla nich świętego) systemu gry i idealnych rozwiązań. Ich ślepa lojalność dla HIII nie pozwoliła im lepiej zapoznać z HIV. Gdyby HIV nie byłoby "of Might and Magic" to zapewne zagraliby dłużej i spodobałaby się im. Niestety Czwórka jest "oMM" i dlatego uważają to za profanację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 21:37, Nicolai napisał:

> /ciach/

NWC musiało zrobić HIV szybko, bo stali na skraju bankructwa. Potrzebowali szybkiego zysku.Jeśli
winić 3DO za to, że zbankrutowali to masz rację, to ich wina.
HIV nie jest takie złe. Potrzebowało dopieszczenia, takie ważnego w grach. W HIV można wyczuć
pracę w pośpiechu. Gdyby dać im więcej czasu to gra byłaby naprawdę dobra. Teraz wcale też
nie jest zła. Mamy w niej wiele ciekawych innowacji, nowych pomysłów. Ta innowacyjność mogła
się spodobać, ale także była jedną z przyczyn upadku HIV. Otóż Fanatyczni Fani Trójki (FF3)
nie mogli znieść odejścia od tradycyjnego (dla nich świętego) systemu gry i idealnych rozwiązań.
Ich ślepa lojalność dla HIII nie pozwoliła im lepiej zapoznać z HIV. Gdyby HIV nie byłoby "of
Might and Magic" to zapewne zagraliby dłużej i spodobałaby się im. Niestety Czwórka jest "oMM"
i dlatego uważają to za profanację.


No może trochę przesadziłem że Heroes 4 jest badziewne, jest znośne, tylko ten system budownictwa w zamkach jakoś mi się nie spodobał, i system Walki/Potyczek. Reszta może być, no i cienka jest grywalność czwórki, Multiplayer np. można Używać kodów grając w Hot-Seat (ja to uważam za + gry). I to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 21:37, Nicolai napisał:

NWC musiało zrobić HIV szybko, bo stali na skraju bankructwa. Potrzebowali szybkiego zysku.

Taaak. Wydoli z HoM&M III wszystko co się da (kroniki -,-), inne gry im nie wyszły, więc zostało HoM&M IV. Dlatego za wszelką cenę chcieli wydać jak najszybciej czwartą częśc. Jak wszło (z wersją 1.0) wiadomo...
Ale teraz (3.0) gra się całkiem znośni.

Dnia 23.06.2007 o 21:37, Nicolai napisał:

HIV nie jest takie złe. Potrzebowało dopieszczenia, takie ważnego w grach. W HIV można wyczuć
pracę w pośpiechu.

Jednak ważne zmiany udało się wprowadzić i jeśli praca trwałaby dłużej, na pewno gracze zaakceptowaliby te zmiany.

Dnia 23.06.2007 o 21:37, Nicolai napisał:

Otóż Fanatyczni Fani Trójki (FF3)
nie mogli znieść odejścia od tradycyjnego (dla nich świętego) systemu gry i idealnych rozwiązań.

No niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 20:27, windows00 napisał:

Akurat HoM&M IV po dwóch dodatkach był bardzo dobrą grą. To "fanatycy" HoM&M III tak
ją zdemonizowali.


Aj tam;) Było dobre nawet przed dodatkami;) Ilość godzin spędzonych przeze nad "czystą" czwórką jest ogromna. Dobrze się grało pomimo "inności" tej części.

Dnia 23.06.2007 o 20:27, windows00 napisał:

Jak bardzo nie kochałbym HoM&M IV to faktem jest, że dodatki były nędzne. Ale przynajmniej
wprowadzały niezbędne patche :)


No nie przesadzajmy - rewelacji nie było (przede wszystkim nie było nowych frakcji), ale świetne kampanie, kilka nowych (i to interesujących!) stworów, nowe artefakty... Ja nie narzekałem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 22:32, Rafal G napisał:

Aj tam;) Było dobre nawet przed dodatkami;) Ilość godzin spędzonych przeze nad "czystą" czwórką
jest ogromna. Dobrze się grało pomimo "inności" tej części.

No cóż, faktycznie do czynienia miałem tylko z wersją 3.0, więc o poprzednich się nie wypowiadam :)

Dnia 23.06.2007 o 22:32, Rafal G napisał:

No nie przesadzajmy - rewelacji nie było (przede wszystkim nie było nowych frakcji), ale świetne
kampanie, kilka nowych (i to interesujących!) stworów, nowe artefakty... Ja nie narzekałem;)

No właśnie... czy to aby nie za mało? Co prawda kampanie były niezłe, nie zaprzeczę, lecz liczba innych dodatków nie powalał i to mój główny zarzut. W pierwszym dodatku było dużo artefaktów i były one nawet łączone. Kilka nowych stworów (bodaj 4) doszło. I nic więcej.WoW przyniósł jeszcze mniej dodatków.
Niestety w porównaniu z, powiedzmy, HoF nie wypada to zbyt dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 22:57, windows00 napisał:

(...) Niestety w porównaniu z, powiedzmy, HoF nie wypada to zbyt dobrze.


W porównaniu z HoF na pewno nie wypada to dobrze. W sumie nie wypada to dobrze w porównaniu z którymkolwiek z innych dodatków;) Ale gdyby nie porównywać - to same w sobie tamte dodatki nie były takie złe - gwarantowały kilkanaście/kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy, a to już jest coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc Czwórka padła ofiarą pośpiechu i FF3 (nie mylić z FJP XD). Przez pośpiech nie mogli dopracować wielu elementów (a niektóre nowinki były zaiste świetne), a Wielcy Fani H3 na każdym kroku starali się wytknąć jakieś niedociągnięcie.
Gra była bardzo dobra, wprowadzono w niej wiele innowacji (których część powinna zostać powielona w H6). Gdyby nie widmo plajtacji gra byłaby o niebo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2007 o 21:37, Nicolai napisał:

> /ciach/

HIV nie jest takie złe. Potrzebowało dopieszczenia, takie ważnego w grach. W HIV można wyczuć
pracę w pośpiechu. Gdyby dać im więcej czasu to gra byłaby naprawdę dobra. Teraz wcale też
nie jest zła. Mamy w niej wiele ciekawych innowacji, nowych pomysłów. Ta innowacyjność mogła
się spodobać, ale także była jedną z przyczyn upadku HIV.


Zgadza się, że ta część HoMM nie była zła. Ja osobiście spędziłem przy niej deczko mniej godzin niż przed HoMM3 tylko z jednego powodu, a mianowicie dlatego, że później ją posiadałem. A niektóre innowacje były fajne. I trzeba pamiętać, że w HoMM5 jest jedna rzecz <może i więcej ale pamiętam tylko tą> zaczerpnięta i deczko zmodernizowana z HoMM4, a mianowicie talenty. jak każdy pamięta w HoMM3 nie było rozwijania talentów, a w HoMM4 już coś na wzór było.

Dnia 23.06.2007 o 21:37, Nicolai napisał:

Otóż Fanatyczni Fani Trójki (FF3) nie mogli znieść odejścia od tradycyjnego (dla nich świętego) systemu gry i
idealnych rozwiązań. Ich ślepa lojalność dla HIII nie pozwoliła im lepiej zapoznać z HIV. Gdyby HIV nie byłoby > "of Might and Magic" to zapewne zagraliby dłużej i spodobałaby się im. Niestety Czwórka jest "oMM" i dlatego
uważają to za profanację.


Ja też jestem fanem HoMM3, ale nie fanatycznym i uważam, że nawet fajnie wyglądała tylko miała małe niedociągnięcia. I szczerze nie znam nikogo, kto uważałby HoMM4 za profanację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trochę zeszliście z tematu, gdyż tematy o dyskusji na temat poprzednich części już są i te posty powinny być własnie tam(sam o tym niedawno pisał windows00 :D ) Apropo dodatku to nie przesądzajmy wszystkiego zbyt wcześnie, jaki alternatywy będą miały wpływ na grę to się dowiemy w samej grze, a co do drugiego dodatku to uważam to za dobry pomysł gdyż H5 jest na tyle tanie, że H3 w dniu premiery kosztował tyle co H5+HoF razem, więc nie ma co narzekać. Po za tym lepiej, że zrobią powoli całość gry, ale ją dopracują niż wypuścić bubel, który będzie szybko skończony(terminy gonią), będzie miał teoretycznie więcej zwykła podstawka jednak nie będzie się nadawał do gry bo będzie miał np. podobne jednostki pod względem i grafiki i umiejętności czy nudną monotonną kampanię, gdzie w misijach było by tylko zabij wszystkich wrogów. Coś na wzór Bitwy o Śródziemię 2 ,która miała premierę rok po jedynce i wyszła wyjątkowo niedopracowana gra(chociaż bardziej rozbudowana od jedynki to z brakiem balansu, mocy, ciekawych bohaterów itp itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę cicho się zrobiło.
Skoro wszystkie alternatywy już poznaliśmy to teraz pozostała się sprawa IMO najbardziej interesująca-Orkowie. Tę frakcję Nival robi od podstaw więc mają większe pole do popisu. W przypadku innych frakcji można rozróżnić, która jednostka jest alternatywa, tutaj może tego nie być. Przykładem może być Goblin, ulepszeniem jest Traper i Zagłuszacz Czarów (wg rosyskiego czasopisma). Może być tak, że zdolności, które nam przedstawiono nie należa do obydwu ulepszeń, np. 1 ulepszenie Cyklopa je Gobliny, 2 nimi rzuca. I jeszcze jak nazwą 2 ulepszenie Wiwerny (1 to Paokai)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś dziś pusto na forum, heh brak tematów, No to się pochwalę co sobie kupię, Ja sobie już planuję (brak funduszy narazie,ale to szczegół) kupić Sagę Heroes 1, 2, 3 i Kolekcjonerską Edycję Heroes V za 89.90 zł + The Elder Scrolls 3 Morrowind z dodatkami, taki prezent na wakacje heh.

No i będę miał (prawie (brak Tribes of the East ale to szczegół) Komplecik Herosów, wszystko włożę do skrzyneczki wraz z Dark Messiahem i będe miał czym szpanować przed kumplami ;), to będzie moja Edycja KOlekcjonerska wszystkie części Heroes 1-5 hehe + Instrukcje i płyta z dodatkami (WoG, Zestaw minidodatków do Heroes 5 (mody, patche itp. + te dodatki z H5 EK i DMoMM) normalnie full wypas ;), a Heroes 3 + dodatki i Heroes 5 Edycję DVD Standard sprzedam kumplowi niech on się pocieszy, bo będę miał EK + Saga i jak dostanę wszystko co zamówiłem to będę szalał jak kot z Mojego Avatara ;). Pozdrawiam.

20070624211159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem zaszczytu grać w heroesa 1. Aczkolwiek jakieś 10 lat temu (albo prawie) widziałem go w pewnym sklepie (bez reklam ;]) I zaśmiałem się bo ja już posiadałem Heroesa 2. Potem trójeczka itd... ach, miło tak powspominać. Najbardziej lubiłem w dwójce grać zamkiem z Giantami, magami, ptakami, niziołkami, dzikami, golemami. A wy? kto pamięta dwójkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 22:07, turbol napisał:

Niestety nie miałem zaszczytu grać w heroesa 1. Aczkolwiek jakieś 10 lat temu (albo prawie)
widziałem go w pewnym sklepie (bez reklam ;]) I zaśmiałem się bo ja już posiadałem Heroesa
2. Potem trójeczka itd... ach, miło tak powspominać. Najbardziej lubiłem w dwójce grać zamkiem
z Giantami, magami, ptakami, niziołkami, dzikami, golemami. A wy? kto pamięta dwójkę?


A zamek z Giantami, magami, ptakami, niziołkami, dzikami, golemam to Zamek Czarodzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 22:30, DArkon1990 napisał:

> Niestety nie miałem zaszczytu grać w heroesa 1. Aczkolwiek jakieś 10 lat temu (albo prawie)

> widziałem go w pewnym sklepie (bez reklam ;]) I zaśmiałem się bo ja już posiadałem Heroesa

> 2. Potem trójeczka itd... ach, miło tak powspominać. Najbardziej lubiłem w dwójce grać
zamkiem
> z Giantami, magami, ptakami, niziołkami, dzikami, golemami. A wy? kto pamięta dwójkę?


A zamek z Giantami, magami, ptakami, niziołkami, dzikami, golemam to Zamek Czarodzieja

Mialem wersje angielska wiec nie wiem jak sie nazywal po polsku... ach to byla gra :) mialem gdzies z 5 lat jak zaczalem... kod na smoki pamietam do dzis: 32167

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować