Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2007 o 14:56, Nicolai napisał:

A są alternatywami. CDP nie mógł tego przewidzieć i dlatego dodał "Zło" i "Mrok" bo alternatywy
Przystani (FJP) taki właśnie miały charakter w KP. Byli oni ofiarami rewolucji religijnej dokonanej
przez Biarę. CDP chciał by nazwy bardziej pasowały do FJP, więc dodał do nazwy wyrazy świadczące
o nich o ich charakterze w grze.

A wystarczyło zostawić Fanatyka i Czempiona :) Tylko z tym upadłym aniołem nic nie idzie zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patch 2.2 wciaz nie pojawil sie wiec zmiany nazewnictwa maja duza szanse sie pojawic :) - no chyba ze gdzies w kampanii lektor mowi cos o upadlych aniolach i rocznych czempionach... wtedy bedzie kiszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:16, morthi napisał:

patch 2.2 wciaz nie pojawil sie wiec zmiany nazewnictwa maja duza szanse sie pojawic :) - no
chyba ze gdzies w kampanii lektor mowi cos o upadlych aniolach i rocznych czempionach... wtedy
bedzie kiszka

W KP niech już będą ci mroczni kapłani i czempioni zła - idzie jakoś to znieść ;) Ważne żeby w TotE, jeśli dojdzie do tego, że FJP będą alternatywami Przystani, nie miały takich nazw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz kidy alternatywy sa alternatywami przystani dochodzę do wniosku, że mogą nimi być. Pomyslcie fanatyk kojarzy się ze świętą inkwizycją, która to pod sztandarem dobra czyniła wiele zła i wszyscy uważali że tak musi być. Być moze i w tym wypadku w przypadku FJP jest tak samo. Najbardziej zarzarci w walce z demonami tak się swoją nienawiścią zaślepili, że podporzadkowali się demonowi(nieświadomie) i zostali przezeń wykorzystani. Być może w ToE dowiemy się co skłoniło FJP do powrotu na dobra stronę i wykorzystania swojich niezwykłych umiejętności do walki z prawdziwym złem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:29, Napek napisał:

W KP niech już będą ci mroczni kapłani i czempioni zła - idzie jakoś to znieść ;) Ważne żeby
w TotE, jeśli dojdzie do tego, że FJP będą alternatywami Przystani, nie miały takich nazw :)


Dokładnie. Wsio ryba jeśli chodzi o KP. Tam są oni fanatykami, w TotE niech będą alternatywami. Tylko pozostaje sprawa Upadłego Anioła. Jeśli usunąć dodatek od CDP do nazwy Czempiona i Kapłana to możnaby je przyjąć, ale Anioł... Wybitnie mi tutaj nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko "ładnie-pięknie", ale znowu rozbijamy się o to - "alternatywy nie mają żadnego wytłumaczenia fabularnego".
I koniec. Po tym stwierdzeniu można by nawet do armii Ludzi dołączyć ufoludki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:50, windows00 napisał:

Wszystko "ładnie-pięknie", ale znowu rozbijamy się o to - "alternatywy nie mają żadnego wytłumaczenia
fabularnego".
I koniec. Po tym stwierdzeniu można by nawet do armii Ludzi dołączyć ufoludki xD


Albo zamek Forge z Heroes III (ten usunięty) XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 16:11, DArkon1990 napisał:

Albo zamek Forge z Heroes III (ten usunięty) XD

-,-
Jaki to ma związek z tym co napisałem? Bo ja nie widzę. Wiem że jestem niedowidzący, ale mimo okularów nadal go nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 16:19, windows00 napisał:

> Albo zamek Forge z Heroes III (ten usunięty) XD
-,-
Jaki to ma związek z tym co napisałem? Bo ja nie widzę. Wiem że jestem niedowidzący, ale mimo
okularów nadal go nie widzę.


No chodzi o twój tekst >Po tym stwierdzeniu można by nawet do armii Ludzi dołączyć ufoludki xD

więc ja nato że można by było i Forge dodać, Forge to ten Mechaniczny zamek z Heroes III, a konkretniej to chodzi o jednostki z Zamku Forge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 16:34, DArkon1990 napisał:

więc ja nato że można by było i Forge dodać, Forge to ten Mechaniczny zamek z Heroes III, a
konkretniej to chodzi o jednostki z Zamku Forge.

Wiem co to jest Forge...
Ale dalej nie widzę związku. Ten zamek to pomysł twórców z 3DO i do tego porzucony, oddzielna rasa z własnym zamkiem itp.
Wybacz, ale pewnie nie jestem zbyt oświecony by to zrozumieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może pisząc, że FJP są alternatywami chodziło im o to, że są one odmienne od normalnych jednostek, a nie to, że będą w zamku jako alternatywne ulepszenia. Przecież nie napisali dosłownie, że będą one alternatynymi ulepszeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 18:18, Radek15 napisał:

/ciach/


"Alternatywne ulepszenia to innowacja, którą planowaliśmy umieścić w Tribes of the East od długiego czasu. Pierwszy raz pojawiła się w Kuźni Przeznaczenia, gdzie Renegaci (Fanatyczne Jednostki Przystani) pojawili się jako alternatywa jednostek Przystani."

Zaznaczone fragmenty tekstu nie są dla Ciebie jasne? W KP nie można było jeszcze rekrutować FJP, gdyż twórcy jeszcze nie myśleli o zastosowaniu alternatyw do wszystkich ras. IMO napisali dobitnie, że będą to alternatywy Przystani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 18:18, Radek15 napisał:

Przecież nie napisali dosłownie, że będą one alternatynymi ulepszeniami.


"(...)with the renegades being the alternate upgrade for the Haven troops..."
(...)z renegatami będącymi alternatywnym ulepszeniem oddziałów Przystani...

Wg. mnie to jest dosłowne. Ten wywiad jest wiarygodny, no chyba, że Fabricemu zachciało się kłamać, a w to wątpię.

@ windows00

Dnia 21.06.2007 o 18:18, Radek15 napisał:

ale znowu rozbijamy się o to - "alternatywy nie mają żadnego wytłumaczenia fabularnego


FJP miały duże znaczenie w fabule Kuźnii, dlatego przedstawiono ich historię (wykorzystanie nowinek technicznych, fanatyczny zapał). Reszta zapewne zostanie potraktowana jako odrębna ścieżka rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 19:17, Nicolai napisał:

Wg. mnie to jest dosłowne. Ten wywiad jest wiarygodny, no chyba, że Fabricemu zachciało się
kłamać, a w to wątpię.

Czy zachciało mu się kłamać nie wiadomo. Jedno jest pewne. Pomylił się przy gremlinach to może i w tej części niezbyt precyzyjnie się wyraził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 19:48, Napek napisał:

/ciach/


Jedno jest pewne, we wtorek dowiemy się kto ma rację. Zastanawia mnie co Ubi zrobi po zakończeniu wielkiej publikacji? Czy odrazu opublikuje Orki, czy raczej (ta możliwość jest bardziej prawdopodobna) odczeka jakiś czas. No i kiedy będzie trailer? Trzeba pamiętać, że TotE jest większym przedsięwzięciem od HoFa, a więc może będzie więcej zwiastunów.
Narazie zostaje nam czekać na następne części Pamiętnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 16:34, DArkon1990 napisał:

No chodzi o twój tekst >Po tym stwierdzeniu można by nawet do armii Ludzi dołączyć ufoludki
xD

więc ja nato że można by było i Forge dodać, Forge to ten Mechaniczny zamek z Heroes III, a
konkretniej to chodzi o jednostki z Zamku Forge.

Windowsowi nie chodziło o rodzaj jednostek tylko o brak fabularnego wytłumaczenia alternatyw co bardzo może być głupie gdyż tak naprawde w kazdej chwili mogli by dodać np krasnoludów w czołgach i elfy w F16 :P ,gdyż nikt się nie będzie trudził z wyjasnieniem dlaczego te jednostki są w grze. Troche to denerwujace, gdyz FJP bardzo dokładnie i w odpowienim tonie weszło do fabuły H5 a dlaczego mieliby wrócić do Przystani nie będzie wyjasnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spójrzmy na to tak -> fanatycy są przeciwieństwem w poglądach ze swoimi kolegami z tego samego miasta. Więc alternatywy z lochów mogą nie lubią się z "normalnymi" ulepszeniami. Oni na przykłąd wolą czcić Czerwone Smoki. Można powiedzieć ,że rozbijamy zamek na 2 przeciwieństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 08:34, Qba777 napisał:

alternatywy z lochów mogą nie lubią się z "normalnymi" ulepszeniami. Oni
na przykłąd wolą czcić Czerwone Smoki.


Od kiedy Mroczne Elfy czczą Czerwone Smoki? Co najwyżej wyhodowali i wykorzystują w walce. Boginią Mrocznych Elfów jest obecnie Malsara, córka Malassy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takim punkcie widzenia posiadanie w armii części ulepszeń "zwykłych", a części alternatywnych musiałoby pociągać za sobą obniżenie morale. I kto by wtedy łączył te ulepszenia? A twórcy sami do tego zachęcają.
A argument o czczeniu innego bóstwa jest IMO niedorzeczny, bo znika główny powód unii jednostek w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować