Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2006 o 16:44, berbelek napisał:

ech chyba poczekam z graniem aż usuną te kanty. A może się czepiam i tak ma po prostu
być na tym poziomie trudności? No ale nie do tego przyzwyczaiły poprzednie odsłony herosów.


Mówisz-masz. Mod na uczciwego kompa wyszedł jakiś czas temu, a oto obiecany link:
http://www.celestialheavens.com/homm5/mods/cpunocheat.pak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 15:09, Nufiko napisał:

> Witam wszystkich, ściągnąłem patch 1.1 z strony http://homm5.gram.pl/ Patch dla Edycji
podstawowej
> DVD i jak chcę go zainstalować to mi się pojawia komunikat że nie mam gry zainstalowanej
(a
> przecież mam i grałem), co trzeba zrobić? I jeszcze jedno czy jest jakiś program który
wyszukuje
> wszystkie serwery w Homm5? Wiem na pewno że takie pytania były już zadane, ale ten forum
jest
> taki ogromny że trudno z szukaniem, sorry za kłopot i dzięki:)

Ja miałem podobny problem i pomogła reinstalacja gry ty też spróbuj. Wogóle to zauważyłem że
po reinstalacji w menu początkowym płyty (znaczy jak włożysz płyte do napędu) to pojawiła się
możliwość odpalenia gry a nie tylko instalacji. Może to jest jakiś wskaźnik poprawne zainstalowanej
gry. A tak w ogóle to upewnij się że pobrałeś właściwą wersję patcha.

Zrobiłem reinstala i to samo, macie jakieś inne pomysły na tego patcha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dużo błedów znajdujących się w polonizacji gry Heros of might and magic V. Wiele spośród czarów czy umiejetności nie jest przetłyumaczona w ogól, nie wiem jak z artefaktami bo miałem ich zbyt mało aby to stwierdzić. Czy CDP będzie chciało naprawić swój błąd i wypuścić patcha dotyczacego polonizacji gry czy nie będzie możliwości poprawy jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 18:52, Bosper napisał:

Zauważyłem dużo błedów znajdujących się w polonizacji gry Heros of might and magic V. Wiele
spośród czarów czy umiejetności nie jest przetłyumaczona w ogól, nie wiem jak z artefaktami
bo miałem ich zbyt mało aby to stwierdzić. Czy CDP będzie chciało naprawić swój błąd i wypuścić
patcha dotyczacego polonizacji gry czy nie będzie możliwości poprawy jej?

Jest patch 1.11, który poprawia uwstecznienie lokalizacji, które nastąpiło w patch''u 1.1
Poza tym na forum jest też nieoficjalny patch (poszukaj na poprzednich stronach), który poprawia dużo więcej błędów tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 15:07, Huksi napisał:

> > Może nie jest to idealna taktyka, ale w moim przypadku się sprawdziła :)
>
> tnx za info. na jakim poziomie grales?
>

Na normalnym, ale dam znać czy sprawdza się też do ciężkiego.


Przeszedłem jeszcze raz tą misję na ciężkim. Taktyka jest taka sama jak przedtem (patrz mój post z poprzedniej strony), ale są pewne różnice :

- jak najszybciej musimy zdobyć Widmowe Zastępy oraz jak najmocniejsze artefakty do zaklęć
- tworzymy jak najszybciej wielką armię elfów i łączymy j
ą z armią z drugiego zamku Sylvan
- w walce staramy się oszczędzać cerbery i władczynie sukkubusów - to te jednostki wygrywają bitwy
- w Inferno jak najszybciej budujemy Piekielne Majaki, zaś po maksymalnym rozwinięciu miasta zamieniamy siarkę i rtęć na złoto i/lub drewno
- tworzymy drugiego Lorda rozwijamy mu Logistykę i dosyłamy jednostki Agraelowi
- Agraelowi musimy rozwinąć jakąś maksymalnie magię i dostać jakiegoś mistrza (ja polecam Magię Mroku i Mistrza Umysłu
- nie guzdramy się !!
- warto czasem poświęcić elficką armię, by zmiękczyć przeciwnika, zaś potem dobić go Agraelem
- Druidów najlepiej pokonać, gdy mamy pewność że w pobliżu nie ma wrogiego hera
- nie rzucamy jednostek zbyt szarmancko do walki - najlepiej za pomocą Bramy przejąć na przywołane jednostki kontratak przeciwnika zaś właściwymi siłami dobijać
- podczas walki jak najszybciej blokujemy myśliwych, druidów i rusałki, zaś Smoki czy Jednorożce zabijamy iluzjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem gre z tego sklepu i pobralem patcha i okazalo sie ze nie mam wygladu 2 zamkow sylwan i czarodzieja zamek jest czarny czy to jesty cos z gra czy co prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 22:08, morthi napisał:

ten mod jest dla mieczakow ktorzy chca sie pochwalic ze przeszli gre na heroicznym


No morthi nie udawaj ze taki z ciebie hojrak...gralem juz w wiele roznistych gierek i tak zjebanej AL nie widzialem dawno...komp nic nie robi logicznego tylko od samego poczatku popieprza z armia wyciagnieta z kapelusza i mimo ze robisz wszystko o[ptymalnie, wpedzasz sie w lekki szok gdy komp wkoncu sie do ciebie przypaleta czy ty do niego i jego armia cie zmiazdzy...tez moge wlaczyc sobie czity i go rozwalic,ale nie na tym rzecz polega...mam nadzieje ze to zmienia...to juz lepsza AL byla w H 4 bez all patchy..lolz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coz...ja nie widze problemu z walka z kompem na poziomie ciezkim czy heroicznym...przynajmnej jest przyjemnie i mam szanse przegrac

uzywaj ladnego jezyka - niemilo sie czyta posty z takimi slowami - bardzo zle swiadcza o autorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 22:17, morthi napisał:

coz...ja nie widze problemu z walka z kompem na poziomie ciezkim czy heroicznym...przynajmnej
jest przyjemnie i mam szanse przegrac

uzywaj ladnego jezyka - niemilo sie czyta posty z takimi slowami - bardzo zle swiadcza o autorze


Bo poprostu krew mnie zalewa...dla mnie przyjemnoscia jest przegrac z kompem wiedzac ze wszystko zrobilem jak nalezy ale o ta jedna jednostke czy dwie byl lepszy...a nie po kilkunastu tygodniach niemilo sie rozczarowac kiedy jestes Dawidem( w oczach CPU) a przychodzi sie z toba spotkac Goliat...ktorego nie da sie pokonac w Biblijny sposob...niejednokrotnie w zaden sposob...mi tez chodiz o przyjemnosc ale ze smakiem i zdrowym rozsadkiem...Czy to miala byc ta rewolucyjna AL zapowiadana przez producentow??...Zalosne...niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej robisz cos nie tak - zmien zamek albo taktyke :)

pamietam moje pierwsze zabawy z herosami 1 iustawiona opcja krol wzgorza :) to jest jazda :) nawet teraz kompuery czesto mnie rozkladaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 22:25, morthi napisał:

najwidoczniej robisz cos nie tak - zmien zamek albo taktyke :)

pamietam moje pierwsze zabawy z herosami 1 iustawiona opcja krol wzgorza :) to jest jazda :)
nawet teraz kompuery czesto mnie rozkladaja :)


Wilokrotnie podchodze do mapek...to z jednej to z drugiej strony...zmieniajac zamki taktyki...po prostu nie ma mocnych na CPU z armia z kapelusza...tak jakby sobie gdzies siedzial siedziela i siedzial az wkoncu wpisuje sobie cheata na jednostki i tnie mnie rozwalic;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ktora to plansza jest taka straszliwa ? gdzie komputery bija ? bo jak na razie wszystkie plansze na singlu przeszedlem wszelkimi mozliwymi zamkami i nie spotkalem sie z takim problemem jaki opisujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2006 o 22:27, SimoNeeN napisał:

Wilokrotnie podchodze do mapek...to z jednej to z drugiej strony...zmieniajac zamki taktyki...po
prostu nie ma mocnych na CPU z armia z kapelusza...tak jakby sobie gdzies siedzial siedziela
i siedzial az wkoncu wpisuje sobie cheata na jednostki i tnie mnie rozwalic;/


Trzeba przyznać że CPU jest inteligentny i sprytny - skąd i jak wytrzasnął te kody :P

Ale tak na serie to faktycznie jest trochę przesadzona - grałem na zwykłej mapce i uwierzcie mi - na heroicznym 50 arcydiabłów to mięso :)
Choć muszę nie zgodzić się z opinią że w H4 AI była lepsza (chyba żę w późniejszych paczach) bo na oryginalnej "pudełkowej wersji" komp był bardzo odważny - na moją armię 10 czarnych smoków bez strachu ruszył z 20 rusałkami (na serio !!) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 22:25, morthi napisał:

najwidoczniej robisz cos nie tak - zmien zamek albo taktyke :)

pamietam moje pierwsze zabawy z herosami 1 iustawiona opcja krol wzgorza :) to jest jazda :)
nawet teraz kompuery czesto mnie rozkladaja :)


Obydwaj maja racje ale sie kloca :)

Bardzo przyjemnie jest zagrac na najwyzszym poziomie i wygrac, np. dopiero za drugim razem i dostac range Archaniola :) ( ehh, dlaczego w V nie ma highscora!!!! )

Natomiast w HV nawet autorzy sie przyznaja ze Ai zostawili do poprawienia przez patch, bo to nie jest AI tylko schemat ustawiony w kazdej planszy na stale ( kampania+scenariusze ), komputer robi takie rzeczy ze sie az plakac chce, np. zachrzania przez pol planszy po jedna skrzynke zlota mijajac po drodze 5 innych skrzynek po czym sie wraca tam skad ruszyl :)

Jedyna dobra rzecz w AI z H5 to to ze jest NAPRAWDE NIEPRZEWIDYWALNE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować